Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 669

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 34 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Promocja
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 34 next fast forward last
1
Content available remote Kampania promocyjna w kreowaniu marki kraju na przykładzie Brazylii
100%
Artykuł przybliża koncepcję brandingu narodowego według modelu W. Olinsa, opartego na czterech wektorach (turystyce, bezpośrednich inwestycjach zagranicznych, markowym eksporcie i dyplomacji publicznej), wraz z zarysem zastosowania narzędzi zintegrowanej komunikacji marketingowej (formalnych i nieformalnych) w budowaniu pozytywnego wizerunku państwa. Analizie poddano kampanię "The Word meets In Brazil. Come celebrate life", której głównym zadaniem było promowanie nadchodzących wydarzeń sportowych organizowanych przez Brazylię - Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014 oraz Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016, ponadto miała ona promować Brazylię jako kraj o wyjątkowej kulturze oraz utrwalać pozytywne i znane brazylijskie cechy. Na jej podstawie przeprowadzono badanie nad wpływem kampanii promocyjnej na kreowanie marki kraju. Badanie miało formę eksperymentu, w którym sprawdzono, czy zastosowanie bodźca wpłynie na odpowiedzi ankietowanych.(abstrakt oryginalny)
Artykuł zawiera analizę działań z zakresu promocji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) podejmowanych w województwie wielkopolskim. Jego celem było zweryfikowanie, czy województwo to powiela model promocji społecznej odpowiedzialności biznesu, realizowany przez administrację centralną, czy też władze regionu prowadzą własną politykę w tym zakresie. Analiza przeprowadzona została na podstawie danych dotyczących aktywności firm z województwa w zakresie CSR, działań promujących to zjawisko w regionie, a także dokumentów strategicznych. W artykule wykorzystano fragment badania własnego, zrealizowanego w marcu 2022 r. wśród przedstawicieli wszystkich urzędów marszałkowskich w Polsce, w tym województwa wielkopolskiego. Z przeprowadzonych analiz wynika, że województwo to w dużej mierze samodzielne kształtuje politykę promocji CSR wśród lokalnych przedsiębiorców, angażując się w działania na rzecz rozwoju tej idei, co przekłada się na liczbę społecznie odpowiedzialnych firm. Jednak, co istotne z punktu widzenia niniejszej pracy, w promocję tej idei najbardziej zaangażowane są organizacje biznesowe i pracodawców, a nie władze regionu.(abstrakt oryginalny)
W literaturze przedmiotu sporo uwagi poświęcono regionom turystycznym oraz kryteriom regionalizacji turystycznej. W jednej z ostatnich koncepcji regionalizacji turystycznej Polski (Liszewski, 2009) wyróżniono trzy typy regionów: wypoczynkowo- -rekreacyjne, krajoznawcze i metropolitarne. W niniejszym opracowaniu zaprezentowano wybrane "nowe" atrakcje kulturowe oraz ich wykorzystanie w promocji regionów wypoczynkowych. Zagadnienie omówiono na przykładzie Pojezierza Kaszubskiego i promocji na stronach internetowych gmin położonych na terenie tego pojezierza.(abstrakt oryginalny)(abstrakt oryginalny)
By dana oferta została wybrana przez klienta spośród innych, podmioty rynkowe (w tym touroperatorzy) muszą stosować nowoczesne narzędzia wspomagające jego promocję. Do takich narzędzi można zaliczyć "rzeczywistość wirtualną", którą definiuje się jako obraz sztucznej rzeczywistości utworzonej przy wykorzystaniu technologii informatycznych, polegającej na multimedialnym kreowaniu komputerowej wizji przedmiotów, przestrzeni lub zdarzeń, która może reprezentować zarówno elementy świata realnego, jak i zupełnie fikcyjnego. Głównym celem artykułu jest uporządkowanie teoretycznych aspektów dotyczących "rzeczywistości wirtualnej" oraz próba zaimplementowania jej możliwości do promocji oferty touroperatorów. Ponadto zidentyfikowano zalety i wady związane z potencjalnym użyciem tego narzędzia(abstrakt oryginalny)
Zdaniem autorów, w obliczu radykalnych zmian w turystyce, a z drugiej osiągniętego wysokiego poziomu dojrzałości organizacyjnej, w tym poziomu kompetencji merytorycznych należy szukać nowej misji dla regionalnych organizacji turystycznych (ROT-ów). Problem badawczy należałoby zatem zdefiniować jako ustalenie jaki model funkcjonowania (współpracy) ROT-ów jest adekwatny względem uwarunkowań wewnętrznych i zewnętrznych oraz cech działania wpływających na możliwość skutecznego funkcjonowania organizacji. Celem opracowania jest sformułowanie propozycji nowego modelu funkcjonowania ROT-ów opartego na sieciowej organizacji współpracy z interesariuszami. W pracy wykorzystano spójny i zarazem wszechstronny zbiór metod badawczych ilościowo-jakościowych, w tym wielowymiarowy, autorski sondaż diagnostyczny i wieloetapową i nowatorską metodę oceny skuteczności działania ROT-ów. Autorzy wyznaczają i wartościują katalog cech wpływających na poziom skuteczności funkcjonowania ROT-ów, a odnoszących się do charakteru współpracy organizacji z jej otoczeniem. Pomimo ujawnionych rozbieżności poglądów na temat kierunków i celowości modyfikacji systemu regionalnych organizacji turystycznych, autorzy proponują ewolucyjny model funkcjonowania ROT w formule sieciowej organizacji współpracy, wskazując cechy, działania i zadania pozwalające na wdrożenie tego modelu do praktyki organizacyjnej, a w konsekwencji służące wzrostowi skuteczności działania organizacji, a dalej implikujące zmiany w logistyce i jakości zarządzania promocją turystyczną regionu. W opinii autorów przyjęta metoda badania skuteczności ROT-ów w sferze współpracy sieciowej z interesariuszami powinna być implementowana do praktyki oceny skuteczności działania innych organizacji nie będących przedsiębiorstwami, a działających w sferze zarządzania i promocji turystyki. (abstrakt oryginalny)
Wzrost populacji zamieszkującej obszary miejskie w Unii Europejskiej oraz koncentracja działalności gospodarczej na tych obszarach stawiają nowe wyzwania w obszarze transportu miejskiego i mobilności. Koncepcja zrównoważonej mobilności miejskiej zakłada modelowanie miejskiego systemu transportowego zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju. Zalecenia dotyczące mobilności miejskiej, wynikające z dokumentów Unii Europejskiej, wymagają wielu działań, w tym związanych z promocją pożądanych zachowań transportowych mieszkańców obszarów miejskich. Działania promocyjne są niezbędnym narzędziem budującym akceptację społeczną dla wprowadzanych zmian oraz angażującym i zachęcającym mieszkańców do współtworzenia systemu transportu miejskiego zgodnego z koncepcją zrównoważonej mobilności.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest identyfikacja prozdrowotnych oraz destrukcyjnych postaw i zachowań młodych konsumentów należących do pokolenia Z. Dla osiągnięcia celu zrealizowano badania pierwotne, przeprowadzone od 7 stycznia do 6 lutego 2016 roku na próbie 411 studentów 11 wrocławskich uczelni, za pomocą metody CAPI. Podmiotem badania byli studenci, będący przedstawicielami pokolenia Z. Z badań wynika, że zdrowie jest ważne dla młodych ludzi. Badani uważają, że prowadzą prozdrowotny styl życia, ale jednocześnie przyznają się, że sięgają po fast food, alkohol, a nawet substancje psychoaktywne. W ich zachowaniach można znaleźć wiele sprzeczności. Z jednej strony wykazują się cechami prozdrowotnego stylu życia, np. aktywnością fizyczną, a z drugiej wykazują zachowania autodestrukcyjne. Konieczne wydaje się prowadzenie edukacji zdrowotnej od wczesnego dzieciństwa i propagowanie prozdrowotnych zachowań.(abstrakt autora)
8
Content available remote Gazetka promocyjna jako forma komunikacji marketingowej z klientem
100%
Celem pracy było zaprezentowanie wyników badań dotyczących postrzegania przez konsumentów korzyści z promocji oraz oceny skuteczności oddziaływania gazetek promocyjnych na zachowania konsumenckie w procesie zakupów. Badania przeprowadzono metodą wywiadu z wykorzystaniem kwestionariusza ankietowego wśród 100 klientów jednej z olsztyńskich sieci handlowych. Badania potwierdziły dużą skuteczność oddziaływania gazetek promocyjnych. Zdecydowana część respondentów przegląda je, wybiera produkty, porównuje różne oferty czy też w końcu robi z nimi zakupy. (abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Działania promocyjne mikroprzedsiębiorstw subregionu Ostrołęckiego
100%
W artykule zaprezentowano wyniki badań dotyczące działań promocyjnych podejmowanych przez mikroprzedsiębiorstwa. Uzyskane wyniki wskazują na profesjonalizm przedsiębiorców w tym zakresie, pomimo niewielkich budżetów promocyjnych. Przedsiębiorcy oceniają efekty podejmowanych działań promocyjnych na podstawie obserwowanego wzrostu zysku po podjęciu tych działań. (abstrakt oryginalny)
10
100%
Najbardziej znaną kampanią promocyjną w USA jest projekt "Got milk?", który trwa nieprzerwanie od 1993 r. Kampania została zainicjowana przez przetwórców mleka, którzy w obliczu spadku jego konsumpcji musieli przedsięwziąć jakieś środki. Niniejszy artykuł przedstawia przyczyny zainicjowania kampanii, jej cele i efekty. Podkreślono, że wprawdzie z zewnątrz kampania ma charakter społeczny (nie promuje żadnej konkretnej marki mleka i opisuje jego korzystny wpływ na ludzkie zdrowie), ale jej głównym celem jest nakłanianie do większej konsumpcji mleka i przekonywanie, Ŝe jest ono dobre w każdym wieku. Cel, jaki postawiono kampanii, z wielu powodów, które opisano w artykule, okazał się zadaniem zbyt trudnym. Tak więc pomimo wielomilionowych nakładów na promocję nie przyniosła ona zamierzonego efektu. Zmieniła natomiast postrzeganie picia mleka - nie jest to już związane z koniecznością dostarczania organizmowi odżywczych składników; dzisiaj wiąże się raczej z ulubioną porą dnia i przekąską, taką jak ciastka czy płatki kukurydziane.(abstrakt autora)
11
Content available remote Znaczenie promocji w rozwoju polskich gmin
100%
Gminy na całym świecie podejmują różnorodne działania w celu zainteresowania i pozyskania inwestorów. Intensywnie angażują się na rzecz utrzymania istniejących na terenie gmin przedsiębiorstw, zapobiegają przeniesieniu ich do innych gmin lub krajów. Władze gmin zdają sobie sprawę z istotności promocji, aby gmina jako ośrodek życia społeczno-gospodarczego zaprezentowała się atrakcyjnie na zewnątrz. Celem artykułu jest przedstawienie znaczenia promocji w rozwoju regionów i ocena działań promocyjnych podejmowanych przez władze gminy Olesno. Artykuł ma charakter teoretyczno-empiryczny.
12
Content available remote Turystyka aktywna w materiałach promocyjnych województw w Polsce
100%
Samorządy wojewódzkie odpowiedzialne są za tworzenie programów promocji walorów regionalnych. Programy takie mogą dotyczyć też możliwości uprawiania turystyki aktywnej. Jest ona związana z wyjazdami, których głównym celem jest podejmowanie aktywności fizycznej. Celem pracy jest określenie, czy i w jakim stopniu turystyka aktywna wykorzystywana jest w materiałach promocyjnych województw w Polsce? Badaniami objęto 16 urzędów marszałkowskich. Analizie poddano promocyjne materiały informacyjne i strony internetowe województw. Większość z województw dostrzega możliwości promowania lokalnych walorów przyrodniczych i miejsc szczególnie atrakcyjnych dla turystów preferujących aktywny styl spędzania czasu wolnego. Najbardziej propagowanymi rodzajami turystyki aktywnej są turystyka piesza, rowerowa i wodna. Pojęcie "turystyka aktywna" zakorzenione jest w promocji turystycznej i prawie całkowicie wyparło stosowane przez wiele lat w Polsce określenie "turystyka kwalifikowana".(abstrakt oryginalny)
Współczesne warunki prowadzenia działalności zmuszają przedsiębiorstwa do podejmowania licznych inicjatyw rynkowych mających na celu pozyskanie i utrzymanie klientów. Ze względu na rosnące wymagania otoczenia konieczna jest racjonalizacja kosztów promocji. W artykule przedstawiono rozważania na temat racjonalizacji kosztów promocji przez ujęcie ich w system rachunku kosztów. Zaprezentowano podstawowe założenia systemów rachunku kosztów i ich możliwości adaptacji do specyfiki i uwarunkowań prowadzenia promocji. (fragment tekstu)
Polityka turystyczna państw uzależniona jest od wielu działań przyczyniających się do kontrolowanego rozwoju sektora turystycznego. Jej prowadzenie wymaga dysponowania wiedzą, która pozwala ocenić sytuację bieżącą oraz przewidywać przyszłe kierunki jej rozwoju. Istotne znaczenie dla spójności polityki turystycznej bezwzględnie mają właściwe rozwiązania organizacyjne. Zauważa się, iż w większości krajów, w których turystyka odgrywa istotną rolę w gospodarce, doszło do wyodrębnienia dwóch zasadniczych podmiotów polityki turystycznej na szczeblu krajowym, tj. narodowych organizacji turystycznych (NTO - National Tourism Organization) oraz narodowych administracji turystycznych (NTA - National Tourism Administration). NTO mogą funkcjonować w trzech formach, tj. jako organizacje rządowe, quasi-rządowe oraz pozarządowe. Celem głównym niniejszego opracowania jest ukazanie znaczenia organizacji pozarządowych w rozwoju współczesnej turystyki. Rolę tych organizacji ukazano na przykładzie funkcjonowania wybranych NTO na świecie odznaczających się pozarządową formą organizacyjną.(abstrakt oryginalny)(abstrakt oryginalny)
Zwiększenie ruchu turystycznego w województwie warmińsko-mazurskim jest jednym z głównych zadań jego władz i ma się przyczynić do rozwoju gospodarczego regionu. Wymaga to przemyślanej polityki i działań promocyjnych wśród turystów pochodzących z poza województwa, a nawet kraju. Jednym z takich pomysłów promocyjnych jest Sieć Dziedzictwo Kulinarne Warmii, Mazur, Powiśla. Odnosząc się do pierwszego z pytań badawczych, które brzmiało: Dlaczego przedsiębiorstwa gastronomiczne zdecydowały się na przystąpienie do Sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmii, Mazur, Powiśla? należy stwierdzić, że badani przede wszystkim liczyli na dobrą promocję prowadzonych przez siebie obiektów gastronomicznych. To podejście nie kłóci się z założeniami Sieci, a wręcz przeciwnie - jej dobra promocja powinna przynieść jednoczesną korzyść województwu i indywidualnym restauratorom. Pomimo tego, że większość badanych uznała, że są zadowoleni z przynależności do Sieci, to jednak nie jest to stwierdzenie pozbawione krytyki. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest przedstawienie promocji jako ważnego elementu wykorzystywanego w działalności marketingowej organizatora transportu publicznego. Podstawą artykułu jest teza, że promocja transportu miejskiego powinna być dostosowana do specyfiki zadań realizowanych przez organizatora transportu w oddziaływaniu na zachowania aktualnych i potencjalnych pasażerów. Promocja transportu miejskiego powinna być elementem strategii marketingowej organizatora transportu i stanowić następstwo wyboru przez władze publiczne określonych priorytetów polityki transportowej. Realizacja tych celów jest możliwa, jeżeli organizator transportu potrafi trafnie zidentyfikować potrzeby odbiorców usług, dobrać odpowiednie narzędzia promocji i skutecznie, w odpowiednim czasie przeprowadzić kampanię promocyjną. Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej jest przykładem organizacji, dla której duże znaczenie ma działalność promocyjna. Wykorzystuje ona różnorodne instrumenty promocji, w tym m.in. program edukacyjny Wychowanie komunikacyjne, obejmujący uczniów szkół podstawowych. (abstrakt oryginalny)
17
100%
W artykule przedstawiono zagadnienia dotyczące zarządzania funkcją marketingową w przedsiębiorstwie. Ten aspekt zarządzania organizacją przeanalizowany został z punktu widzenia możliwości oraz zasad wykorzystania ambient marketingu. Zatem autor wyjaśnił ideę oraz przedstawił główne przesłanki zainteresowania niestandardowymi formami promocji, jednocześnie wskazując przykłady ich zastosowania. W dalszej części przeanalizowano wyniki badań dotyczące skali i motywów stosowania ambient marketingu w Polsce(abstrakt oryginalny)
18
Content available remote Kampanie promocyjne o charakterze promocji towarowej na rynku mleka w Polsce
100%
Celem opracowania była analiza wspólnych działań producentów i przetwórców na rynku mleka w Polsce. Wzięto pod uwagę doświadczenia kampanii o charakterze promocji towarowej mleka i produktów mlecznych prowadzone w Polsce w latach 1997-2011. Omówiono także źródła finansowania oraz organizację tych kampanii, biorąc pod uwagę specyfikę promocji towarowej i charakter prowadzonych działań. Stwierdzono, że prowadzenie działań o charakterze promocji towarowej jest uzasadnione ekonomicznie; są one uwzględnione jako element obecnych i planowanych działań promocyjnych w Unii Europejskiej.(abstrakt oryginalny)
Transport wodny śródlądowy stanowi ważny sektor aktywności gospodarczej UE. Charakteryzuje się cechami, które w warunkach dobrze rozwiniętych dróg wodnych pozwalają na konkurencję z gałęziami transportu lądowego, w zakresie kosztów eksploatacyjnych, jak i zewnętrznych. W rozwoju gospodarczym UE opartym na koncepcji zrównoważonego rozwoju transport wodny śródlądowy otrzymuje istotne wsparcie promocyjne w dokumentach politycznych oraz rozmaitych narzędziach o charakterze finansowym. W artykule przedstawiono aktualnie podejmowane działania promocyjne odnośnie do transportu wodnego śródlądowego w UE.(abstrakt oryginalny)
Artykuł omawia w jaki sposób i dlaczego Polska będzie uczestnikiem światowej wystawy w Hanowerze - Expo 2000. Wystawa będzie trwać od 1 czerwca do 31 października 2000 r.
first rewind previous Strona / 34 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.