Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Promocja biznesowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
100%
W artykule przedstawiono koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu w zakresie przedmiotowym (instytucjonalnym) oraz podmiotowym (personalnym). Podstawami filozoficznymi dla obu zakresów są założenia Arystotelesowskie oraz neotomistyczne. Przedstawiono również, jak zasady społecznej odpowiedzialności biznesu wspomagają promocję biznesu na wolnym rynku. (abstrakt oryginalny)
This study examined the determinants of Thai Select restaurant brand loyalty which included restaurant brand image, staff service quality, perceived quality, brand awareness, and brand association on brand loyalty. Of the estimated 1,600 Thai restaurants within the United Kingdom, only 57 have been certified as having the authenticity and quality of Thai Select, which functions as a global branding effort for Thai restaurants by the Thai government. LISREL 9.1 was used to conduct a confirmatory factor analysis, and structural equation modelling to test the 12 hypothesized interrelationships affecting overall brand loyalty. Questionnaires were administered to 550 patrons at 13 London metropolitan restaurants. Results showed that the latent variables staff service quality, brand awareness, restaurant brand image, brand awareness, and perceived quality had a total value of 0.88, 0.54, 0.47, 0.42, and 0.26, respectively. Specifically, dining patrons felt that the most important aspect of staff service quality was that the staff could communicate effectively, were knowledgeable about the food they served, and could deliver the food on time. (original abstract)
W artykule przedstawiono listę branży i firm, które należy promować, aby zbudować dobry wizerunek Polski za granicą. Nowy wizerunek można oprzeć na tym, w czym jesteśmy już mocni, lecz jeszcze za słabo kojarzeni za granicą: wzornictwo, IT i produkcji jachtów, małych samolotów oraz rowerów.
4
Content available remote Jeździecka impreza sportowo-widowiskowa jako narzędzie promocji firm w regionie
63%
Impreza sportowa może być ważnym wydarzeniem dla lokalnego społeczeństwa, niezależnie od tego, jaką będzie miała rangę. Dobrą dyscypliną dla tego typu regionalnych wydarzeń jest jeździectwo, które poza standardowymi cechami sportu wzbudza zainteresowanie przez swoje specyficzne walory, takie jak występowanie partnera-konia, widowiskowość, różnorodność, elegancja. Jednak aby impreza o stosunkowo niskiej randze sportowej odniosła sukces, potrzebny jest element, który wyróżni ją spośród innych rozgrywanych w innych miejscach. W przypadku "Majówki z Koniem" takim elementem był pomysł zorganizowania konkursu TOP FOUR, który pozwolił na zwiększenie zainteresowania wydarzeniem mediów. Dobrze zaplanowana i przeprowadzona impreza sportowo-widowiskowa może być dobrym produktem marketingowym. Firmy sponsorujące mają możliwość komunikowania się ze swoimi klientami pochodzącymi głównie z rejonu, gdzie odbywa się impreza. Wzajemne występowanie na jednej imprezie marek światowych koncernów i lokalnych, często rodzinnych firm, jest swoistą edukacją marketingową tych drugich. Poza kontaktami B2C ważne znaczenia podczas lokalnej imprezy sportowo-widowiskowej mają też kontakty B2B.
Recesja wymusiła zmiany w strategii sponsoringowej banków - szukanie nowych możliwości biznesowych stało się ważniejsze od budowania wizerunku instytucji. Strategia sponsoringowa stała się bardziej selektywna - obecnie zamiast ogólnego komunikatu tworzy się raczej wyspecjalizowane kampanie zorientowane na konkretną korzyść. Autorka opisuje strategię sponsoringową banków w Stanach Zjednoczonych.
Nie istnieje skuteczny przepis na dobrą komunikację B2H, ale jest kilka zasad, które mogą pomóc w przekierowaniu naszego myślenia z klasycznego podziału w formie B2C i B2B na swoiste, bardziej humanistyczne tory. Autorka ujęła je w pięć obszarów, do których należą m.in. Storytelling, dyskrecja i kontekst, prezentowanie lżejszego przekazu czy otwarta postawa połączona z odwagą, mogąca być wyróżnikiem marki, której orędownikiem był założyciel opiniotwórczej The Holmes Group, Paul Holmes. (abstrakt autora)
W gwałtownym rozwoju akcji promocyjnych przodują międzynarodowe koncerny ale też sięgają po nie polskie firmy. Artykuł jest próbą prezentacji metod (konsumenckich: próbek, kuponów, rabatów, price packs, premii, nagród, nagród patronackich, degustacji, promocji łączonych, promocji krzyżowych, ekspozycji i demonstracji; handlowych: obniżki cen, subsydiów, darmowych produktów; biznesowych: pokazów handlowych i konwencji, konkursów, sprzedaży, gadżetów reklamowych).
W dobrze nam znanej praktyce biznes to często wypadkowa kilkunastu sprzecznych interesów, które wpływają na konkretne decyzje. I tu niejednokrotnie wygrywają polityczne przepychanki, grupowe konsensusy, rezultaty dziwacznych sond korytarzowych, pomysły prezesa lub działania na wczoraj, aby cokolwiek było, co nazwać można działaniem. Tymczasem tajemnica amerykańskich fortun jest prosta, a przez to niezmiernie trudna do zastosowania w innych kulturach. Tym celem jest skupienie się na biznesie i zarobek. Droga do tego wiedzie przez upór i pracę, reszta zaś jest na drugim planie. (abstrakt autora)
Celem artykułu jest przedstawienie działań promocyjnych podejmowanych przez przedsiębiorstwa woj. warmińsko-mazurskiego. Badania autora wykazały stosowanie wszystkich narzędzi promocyjnych w przedsiębiorstwach. Zdecydowana większość przedsiębiorstw przeznaczała na marketing ponad 5 tyś. zł rocznie. Najwięcej właścicieli badanych przedsiębiorstw wskazywało ceny promocyjne jako bardzo skuteczny środek promocji. (abstrakt oryginalny)
Założenie, iż konferencje typu B2B z natury cieszą się zainteresowaniem jest niestety mylne, co wielokrotnie zostało zweryfikowane w rozmaitych branżach. Mamy bowiem obecnie prawdziwe zatrzęsienie konferencji, które adresowane są do szeroko pojętego biznesu. Szansę na powodzenie mają tylko te, których wartość merytoryczna, poziom prezentacji i omawianych przykładów, a także doświadczenie prelegentów stanowią niezaprzeczalną wartość dla uczestników. (abstrakt autora)
Choć żyjemy w epoce internetu, nic nie zastąpi spotkania twarzą w twarz z dziennikarzem. To jednak właśnie internet i jego możliwości komunikacyjne sprawiły, że obecnie niemałym wyzwaniem dla specjalistów PR i marketingu staje się przyciągnięcie na konferencję, np. o komercyjnym profilu odpowiedniej liczby przedstawicieli mediów. Artykuł niniejszy to doskonały poradnik, jak tego dokonać. Aby spotkanie zakończyło się sukcesem, liczą się takie elementy, jak kontekst konferencji, czas, starannie dobrane materiały i ogólna oprawa eventu. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.