Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 22

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Promocja handlowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Otoczeniem, w jakim funkcjonuje współczesna firma handlowa działająca w Polsce jest rynek konkurencyjny. Przetrwanie na rynku lub uzyskanie przewagi nad firmami zajmującymi tę samą niszę rynkową wymaga wyznaczenia efektywnego stylu funkcjonowania i metod postępowania, które w dodatku nie są możliwe do skopiowania przez konkurencję w krótkim okresie. Składają się na nie m.in. narzędzia marketingowe, a wśród nich promocja. Pomimo to, że w większości dużych przedsiębiorstw istnieją wyodrębnione służby marketingowe można stwierdzić, iż również dział zakupów może aktywnie uczestniczyć w kreowaniu i realizowaniu polityki promocyjnej firmy handlowej działającej na rynku dóbr konsumpcyjnych. Wynika to z postępującej specjalizacji głównych funkcji przedsiębiorstwa (zaopatrzenie, dystrybucja, sprzedaż) oraz z podziału zakresów kompetencji i odpowiedzialności służb wewnętrznych. Celem opracowania jest przedstawienie roli, jaką pełnią służby zakupów w firmie handlującej towarami konsumpcyjnymi w kształtowaniu i realizowaniu akcji promocyjnych oraz przedstawienie wybranych instrumentów wspierających sprzedaż, które mają zastosowanie w działaniach służb zakupów. (fragment tekstu)
2
Content available remote Narzędzia promocji wykorzystywane przez e-księgarnie
100%
Współcześnie Internet stanowi główne medium w komunikacji marketingowej, szczególnie w odniesieniu do rynku internetowego. (...) Aby zoptymalizować działania marketingowe i zwiększyć sprzedaż, managerowie księgarni wirtualnych w coraz większym stopniu stosują działania z zakresu e-promocji. Celem niniejszego artykułu jest prezentacja i ocena działań wybranych firm w zakresie promocji internetowej na rozwijającym się rynku e-księgarskim.(fragment tekstu)
Internet stanowiąc doskonałe narzędzie umożliwiające dotarcie do milionów użytkowników staje się wymarzonym środkiem wykorzystywanym w działalności promocyjnej pośredników w obrocie nieruchomościami. W artykule przedstawiono różne formy promocji oferty handlowej pośredników z wykorzystaniem portali ogłoszeniowych. Wskazano przykłady działań opolskich podmiotów świadczących usługi w zakresie pośrednictwa, którzy w działalności promocyjnej wykorzystują portale ogłoszeniowe. Artykuł zawiera szereg przykładów wskazujących na istotną rolę, jaką w działalności promocyjnej odgrywają programy służące do obsługi biura pośrednika w obrocie nieruchomościami. Elementem podsumowującym jest przedstawienie korzyści wynikających ze współpracy pośredników z internetowymi serwisami ogłoszeniowymi. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest diagnoza i ocena programów promocji handlowych organizowanych przez producentów na podstawie badań empirycznych przeprowadzonych na terenie Wielkopolski w 2008 r. Odpowiedzi udzielili adresaci promocji handlowych, co oznacza, że ich postrzeganie aktywności promocyjnej nie musi być zbieżne z rzeczywistymi działaniami producentów. Respondentami byli właściciele lub kierownicy hurtowni spożywczych. (...) W badaniu zapytano o: partycypację hurtowników w organizowanej przez producenta promocji handlowej, ich preferencje różnych technik promocji sprzedaży, cele kampanii promocyjnych producenta, czas trwania promocji i towary nimi objęte oraz poproszono o ocenę wpływu promocji handlowych na wyniki sprzedażowe całej hurtowni i zmiany sprzedaży promowanych towarów. (fragment tekstu)
W artykule zaprezentowano wyniki badań własnych autorki oraz studia literaturowe wskazujące na rosnącą popularność promocji handlowej. Z badań wynika, że hurtownicy uczestniczą i chętniej uczestniczyliby w programach dających im natychmiastowe korzyści finansowe. Programy, które dają nagrody, ale odroczone w czasie, są ich zdaniem mniej atrakcyjne. Zdaniem autorki promocja handlowa może pomóc w całościowym zarządzaniu sprzedażą danymi produktami wszystkim uczestnikom łańcucha dystrybucji, przyczyniając się do dostarczania im zwiększonych korzyści.
Konkurencja w handlu detalicznym między największymi graczami rynkowymi zmusza do podejmowania działań mających na celu pozyskiwanie i utrzymanie klientów. W świadomości klientów handel wielkopowierzchniowy kojarzy się z agresywną promocją i oferowaniem niższych cen, głównie "promocyjnych". W artykule pokazano, że sieci wielkopowierzchniowe korzystając z badań psychologicznych i socjologicznych, stosują zaawansowane techniki wywierania wpływu na kupujących. Rosnąca świadomość konsumentów sprawia, że zdają sobie oni sprawę z manipulowania ich zachowaniem, choć często nie są w stanie się im przeciwstawić. Podstawę źródłową opracowania stanowią własne badania empiryczne przeprowadzone w roku 2009 w Katedrze Marketingu UŁ wśród 200 klientów hipermarketów oraz w roku 2010 na próbie 100 respondentów odnoszące się do manipulacji w przekazach reklamowych, badania empiryczne innych ośrodków akademickich oraz dostępna literatura przedmiotu. (abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Games on Social Networks and the Promotion Within
84%
Sieci społecznościowe to niewątpliwie fenomen współczesnej komunikacji elektronicznej i społecznej. Ich interaktywny charakter pozwala wykorzystywać zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne narzędzia marketingowe, takie jak marketing on-line, marketing wirusowy czy advergaming. Granie w gry komputerowe za pośrednictwem sieci społecznościowych stało się ostatnio niezwykle popularnym zajęciem, ponieważ łączy w sobie zalety gier komputerowych z komunikatywnością sieci społecznościowych. Celem artykułu jest określenie roli advergamingu w sieciach społecznościowych oraz znaczenia tego zjawiska jako interaktywnego narzędzia marketingowego. W badaniach zastosowano kwestionariusz poświęcony advergamingowi na Facebooku, który jest jedną z najpopularniejszych sieci społecznościowych na świecie.(abstrakt oryginalny)
Przez ponad dwie dekady w systemie państwowego wsparcia polskiego biznesu za granicą dominował filar dyplomacji ekonomiczno-handlowej. Ewolucyjne modyfikacje i znaczniejsze korekty (1999, 2006) wprowadziły instytucjonalne wzbogacenie systemu, ale doprowadziły do jego rozdrobnienia i tym samym - do trudności w koordynacji i chronicznego niedofinansowania. Od 2017 roku trwa radykalna przebudowa systemu, w ramach której likwidowana jest dyplomacja handlowa, a w jej miejsce powstaje Polska Agencja Inwestycji i Handlu z jej zagranicznymi biurami handlowymi o charakterze niedyplomatycznym. Celem artykułu jest próba oceny procesu zmian systemowych ze wskazaniem momentów przełomowych i identyfikacja zmiany paradygmatu w podejściu. (abstrakt oryginalny)
Jednym z przejawów obserwowanej liberalizacji życia ekonomicznego jest wkraczanie w różne sfery gospodarki podmiotów nieuspołecznionych. Spółki prywatne i akcyjne, przedsiębiorstwa zagraniczne, rzemieślnicy w sposób coraz bardziej zauważalny wpływają na stan gospodarki polskiej. Zmiany te dotyczą także handlu. Wybrane branże (elektronika, sprzęt komputerowy, odzież) w coraz szerszym zakresie funkcjonują w warunkach konkurencji. Być może zbawiennych skutków konkurencji nie dostrzega jeszcze przeciętny polski konsument, ale zerwanie z monopolem niektórych organizacji handlowych jest faktem. Faktem jest także, iż w wielu wypadkach niewielki kapitał jakim dysponują spółki czy też osoby fizyczne, uniemożliwia im otwieranie punktów sprzedaży w najbardziej atrakcyjnych częściach miast. Dlatego bardzo istotne jest zwielokrotnienie wysiłków zmierzających do poinformowania klientów o istnieniu sklepu, a następnie zachęcenie do dokonania w nim zakupów. Przy uznaniu potrzeby prowadzenia działań promocyjnych w handlu, artykuł niniejszy stawia sobie za cel przedstawienie jednej z metod pomiaru efektywności tych działań - metodę DAGMAR. (fragment tekstu)
Rosnącej popularności mediów społecznościowych, towarzyszy wzrost znaczenia jakości i częstotliwości treści publikowanych w Internecie. Pociąga to za sobą ciągłą analizę między innymi z zakresu ekspozycji i zaangażowania internautów w mediach. Wśród wielu dostępnych narzędzi do przeprowadzenia powyższej analizy w niniejszej pracy wykorzystano model PESO - Dona Bartholomewa. Celem artykułu jest implementacja modelu PESO (pomiaru mediów społecznościowych na wielu poziomach) na rynku nieruchomości oraz analiza poziomu ekspozycji i zaangażowania w mediach społecznościowych pośredników w obrocie nieruchomościami. Celem szczegółowym jest analiza zawartości informacyjnej wpisów, materiałów wideo, zdjęć, umieszczanych w serwisach społecznościowych, w ramach prowadzonej działalności promocyjnej pośredników w obrocie nieruchomościami. Do realizacji badań wykorzystano metodę studium przypadku o celowym doborze przedsiębiorstw, opartych na dostępności oraz różnorodności danych. Zakres czasowy badań jest różny, wynosił od 6 miesięcy do 7 lat. Wyboru mediów społecznościowych dokonano na podstawie globalnego rankingu witryn Alexa.com oraz na podstawie danych pochodzących z firmy Gemius/PBI uwzględniających największą liczbę internautów. Ze względu na ograniczony dostęp do poufnych informacji, w niniejszym opracowaniu przeprowadzono szczegółową analizę dwóch spośród pięciu poziomów pomiaru (poziom ekspozycji i zaangażowania). Jak wynika z przeprowadzonych badań, na fanpage największym zainteresowaniem cieszą się udostępniane informacje o firmie oraz quizy. Najczęściej udostępniane posty dotyczą krótkich informacji (ciekawostek) z rynku nieruchomości publikowanych na tle zdjęć. W odniesieniu do przekazu wideo, największą oglądalność mają filmy, w których nacisk położono na udzielanie porad z rynku nieruchomości. W analizowanych przedsiębiorstwach, w przyjętym przedziale czasowym, skala działania oraz zawartość informacyjna przekazów zmienia się w sposób dynamiczny. (abstrakt oryginalny)
Niniejszy artykuł przybliża podstawowe informacje na temat istoty mediów społecznościowych, odpowiada na pytanie, dlaczego ich wykorzystanie staje się konieczne w działalności sieci handlowych. W referacie przedstawiono narzędzia wykorzystywane w ramach działań promocyjnych przez sieci handlowe działające w Polsce. (abstrakt oryginalny)
Artykuły mrożone to specyficzny segment rynku spożywczego, bardzo podatny na zjawisko sezonowości. Temperatura otoczenia, pora roku, tendencje występujące na rynku rolno--spożywczym, upodobania klientów i naszych zachodnich sąsiadów mają wielki wpływ na sprzedaż artykułów mrożonych w Polsce. W lecie są sprzedawane inne grupy mrożonek niż w zimie, jednak sklep, który ma wszystkie grupy asortymentowe artykułów mrożonych, ma wyrównaną wielkość sprzedaży w ciągu roku. Niejednokrotnie producenci artykułów mrożonych, aby je sprzedać w momencie, kiedy nie ma na nie popytu, stosują różnego rodzaju promocje cenowe czy promocje sprzedaży.
Sieci handlowe swoją przewagę konkurencyjną budują najczęściej w oparciu o niskie ceny. Ceny te są komunikowane potencjalnym nabywcom w różny sposób, m.in. za pomocą cenowych haseł promocyjnych. Są one powszechnie stosowane przez większość sieci na rynku dóbr szybko zbywalnych2 i artykułów budowlano-dekoracyjnych. W artykule zbadano percepcję tych haseł przez studentów dwóch wrocławskich szkół wyższych. W szczególności zwrócono uwagę na identyfikowanie danego hasła z odpowiednią siecią oraz na rozumienie ich treści przez respondentów. Próbowano również uzyskać wiedzę o sposobach interpretacji argumentów zastosowanych przez sieć posługującą się danym hasłem.(abstrakt oryginalny)
The aim of the study is to evaluate the potential role of the Belt and Road Initiative (BRI) for promoting EU - China trade, and especially Poland - China trade. We test two hypotheses: 1) Non-tariff barriers (NTBs), particularly related to railway transport, are significant for Poland - China trade, and 2) Poland - China trade fits railway transport well. Therefore, we start with a study of the significance of tariff and non-tariff barriers in mutual trade relations, including transport-related barriers. NTBs are mainly derived from the EU Market Access database, and as for transport-related barriers - the logistics performance index (LPI) is used. As the next step, we study the composition of bilateral trade in static and dynamic terms using the OECD TiVA database. In the light of the significant increase in NTBs on EU manufacturing products exported to China and the railway transport infrastructure performance in Poland, the BRI could become an effective tool for improving the business environment for EU exporters. By contrast, the BRI project is more suitable for China and the EU as a whole than for Poland in terms of commodity structure of bilateral trade.(original abstract)
Artykuł podejmuje problem promocji Polski (eksportu, usług, wyrobów) za pośrednictwem wyodrębnionych jednostek organizacyjnych ambasad. Podaje przykłady funkcjonowania wydziałów lub sekcji handlowych innych państw. Zwraca uwagę na kulturę prowadzenia korespondencji przez nasze firmy. Omawia doświadczenia Biura Radcy Handlowego RP w Kuwejcie w latach 1996-1999. Jako efektywna i tanią formę promocji wspomina stoiska informacyjno-promocyjne organizowane w trakcie targów czy w ramach innych imprez promocyjnych.
Głównym problemem, któremu poświęcono niniejszy artykuł, jest określenie, jak podmioty reprezentujące państwo polskie za granicą przyczyniają się do umocnienia gospodarki poprzez wsparcie przedsiębiorców umiędzynarodawiających działalność. Podjęto próbę zdiagnozowania, czy działania tych podmiotów są adekwatne do potrzeb i oczekiwań polskiego przedsiębiorcy. Opracowanie składa się z trzech głównych punktów. Pierwszy z nich ukazuje znaczenie dyplomacji we współczesnej gospodarce i postrzeganie jej roli przez osoby kierujące państwem. Kolejna część opisuje sposób kształtowania się dyplomacji ekonomicznej i handlowej w Polsce oraz zasady ich funkcjonowania. Na koniec przedstawiono zadania stawiane przed poszczególnymi rodzajami dyplomacji oraz zaprezentowano działania podejmowane przez podmioty realizujące dyplomację handlową, a mianowicie przez jednostki polskich misji dyplomatycznych -Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji. (fragment tekstu)
Nowy produkt, który trafia na rynek, z reguły napotyka wiele przeszkód, co tłumaczy generalnie niski odsetek nowości, jakie ostatecznie odnoszą sukces sprzedażowy. Pomijając z natury wrogich konkurentów i nie w pełni przekonanych dystrybutorów, wiele nowych produktów natrafia na barierę technologiczną (nie do końca opracowany produkt lub technologia jego wytwarzania), infrastrukturalną (ograniczone możliwości techniczne wykorzystania produktu) lub behawioralną (nieprzygotowanie konsumenta na przyjęcie produktu). Sprzymierzeńcem innowatora, który wprowadza nowy produkt na rynek, jest ciekawość konsumentów i ich nieposkromiona gotowość wypróbowywania wszystkiego, co nowe. Aby jednak proces ten przyspieszyć, warto sięgnąć po niektóre narzędzia promocji, które mogą okazać się nieocenione w budowaniu sukcesu nowego produktu na rynku. (fragment tekstu)
18
Content available remote Zachowania klientów hipermarketów a techniki manipulacji
67%
Rynek detaliczny w Polsce w okresie transformacji zmienił się, głównie pod wpływem ekspansji handlu wielkopowierzchniowego. Nowa sytuacja konkurencyjna zmusza podmioty działające na tym rynku do poszukiwania sposobów pozyskiwania i utrzymania klientów. Bardzo aktywne pod tym względem są hipermarkety, które wykorzystują różne techniki marketingowe, zwłaszcza w ramach działań promocyjnych. Oddziaływanie na klientów przybiera niekiedy charakter manipulacji. W artykule, na bazie badań empirycznych, wskazano na najważniejsze techniki wpływu i dokonano oceny ich percepcji przez klientów.(abstrakt autora)
W gwałtownym rozwoju akcji promocyjnych przodują międzynarodowe koncerny ale też sięgają po nie polskie firmy. Artykuł jest próbą prezentacji metod (konsumenckich: próbek, kuponów, rabatów, price packs, premii, nagród, nagród patronackich, degustacji, promocji łączonych, promocji krzyżowych, ekspozycji i demonstracji; handlowych: obniżki cen, subsydiów, darmowych produktów; biznesowych: pokazów handlowych i konwencji, konkursów, sprzedaży, gadżetów reklamowych).
20
Content available remote Brand Promotion Throught Computer Games on the Example of Second Life
67%
Reklamy w grach stały się popularnym kanałem komunikacji marketingowej. W ostatnich latach szczególne zainteresowanie wzbudziła internetowa gra MMORPG Second Life. W tym rozdziale przyjrzeliśmy się cechom, które czynią tę grę bardzo zbliżoną do rzeczywistego świata, a tym samym bardziej atrakcyjną dla użytkowników. Po drugie, zidentyfikowaliśmy narzędzia promocji marki wykorzystywane do promowania wewnątrz wirtualnego świata. Ponadto, zdecydowaliśmy się przyjąć perspektywę graczy Second Life i zbadać ich postawy oraz reakcje na promocję firm w grze. Wyniki naszych badań wskazują, że większość badanych użytkowników nie zauważyła promocji marek w grze Second Life. Pozostali gracze pozytywnie postrzegali takie działania promocyjne, jak: różne formy aktywności public relations i sponsoringu, jednocześnie jednak przyznali, że nie mają one wpływu na ich decyzje zakupowe.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.