Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Promocja innowacji
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W obszarze promocji innowacji istnieje wiele przyjaznych portali internetowych. Na pewno wirtualizacje działań obszaru wsparcia innowacji wymagają szczegółowego auditu, nie wszystkie bowiem funkcje serwisów mają walory jakości marketingowej. Wskazane byłoby wszechstronne, systematyczne, niezależne i regularne badanie, prowadzone w celu zidentyfikowania trudności czy szans rozwojowych oraz sformułowania planów, mających na celu poprawienie wizerunku prezentacji webowej. Sygnalizujemy poważny deficyt w przestrzeni merytorycznej serwisów internetowych instytucji wspierających innowacje: niewykorzystane możliwości rozwoju usług w kierunku rozwijania i propagowania podejścia strategicznego w zarządzaniu innowacjami. (fragment tekstu)
Rok 2009 został ogłoszony przez Komisję Europejską Rokiem Kreatywności i Innowacyjności. Oznacza to, że Komisja Europejska przywiązuje wielką wagę do promowania kreatywności w społeczeństwie, co z kolei ma prowadzić do powstawania innowacji. W artykule zwrócono uwagę na to kim są kreatywni pracownicy i jak nimi zarządzać.
Artykuł dotyczy "regionalnego paradoksu innowacji", który odnosi się do niższej zdolności do absorpcji środków publicznych przeznaczonych na promocję innowacji w regionach peryferyjnych. Kluczowym celem jest zatem zaproponowanie i przetestowanie ram koncepcyjnych dostosowanych ścieżek polityki innowacji, które mają na celu stymulowanie zdolności absorpcyjnych firm. Analiza literatury pomaga destylować determinanty zdolności absorpcyjnej na poziomie firmy i systemu. Analiza polityki innowacyjnej stosowanej przez kraje Europy Środkowej i Wschodniej w latach 2007-2013 jest wykorzystywana do określenia luki między głównymi politykami innowacji a potrzebami w zakresie budowania potencjału biznesowego. Artykuł przedstawia integracyjną koncepcję "schodów kompetencji", odwzorowującą cztery typy innowatorów z alternatywnymi ścieżkami polityki. Podano ocenę polityki innowacji w wybranych krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Uważamy, że główny nurt polityki innowacji w wybranych krajach skupiał się głównie na dwóch: wzmocnieniu zdolności dojrzałych innowatorów i wykorzystaniu istniejących technologii. Niewiele jest dowodów na to, że takie podejście miało wyraźny wpływ na zmiany strukturalne w gospodarkach EŚW. Wyniki te sugerują, że potrzebne jest bardziej dostosowane do potrzeb podejście do budowania potencjału innowacyjnego, biorąc pod uwagę obecne poziomy zdolności w grupach docelowych. Wyniki te są szczególnie istotne dla wykorzystania funduszy polityki spójności Unii Europejskiej i wdrożenia strategii inteligentnej specjalizacji. Chociaż Europa Środkowo-Wschodnia jest głównym kontekstem, jej implikacje mają szersze zastosowanie do innych regionów nadrabiających zaległości i peryferyjnych. (abstrakt oryginalny)
W artykule poruszono problematykę związaną z rolą organów administracji publicznej w kwestii kształtowania środowiska sprzyjającego realizacji działań innowacyjnych i przedsiębiorczych przez firmy sektora MSP. Celem artykułu jest charakterystyka działań organów administracji publicznej w obszarze wskazanym w jego tytule. Stworzenie przedsiębiorcom odpowiednich warunków sprzyjających kreowaniu i wzmacnianiu ich zdolności innowacyjnej oraz wzrostowi efektywności gospodarowania zasobami stanowi zasadniczy wymóg i wyzwanie współczesności. (abstrakt oryginalny)
Innowacyjność przedsiębiorstwa jest kluczowa dla jego przetrwania i konstruktywnego rozwoju. Dlatego też istotny jest jej pomiar oraz pomiar efektów tej aktywności i zastosowanie w tym celu odpowiednich metod. Celem artykułu jest prezentacja najważniejszych problemów związanych z tym pomiarem, jak również próba przedstawienia i oceny efektów działalności innowacyjnej przedsiębiorstw z Polski oraz z województwa lubelskiego w latach 2016-2018 na podstawie wskaźników, takich jak: udział przedsiębiorstw innowacyjnych w zakresie innowacji produktowych i procesów biznesowych w ogólnej liczbie przedsiębiorstw oraz udział przychodów netto ze sprzedaży produktów innowacyjnych, innowacyjnych tylko dla rynku i tylko dla przedsiębiorstwa w przychodach netto ze sprzedaży, określający stopień odnowienia produkcji.(abstrakt oryginalny)
Szwedzka polityka regionalna przeszła w ostatnich dziesięcioleciach metamorfozę. Z polityki realizującej doktrynę wyrównywania różnic, realizowanej na szczeblu narodowym, przekształciła się w politykę realizującą cele wzrostu i konkurencyjności w dopasowaniu do specyfiki poszczególnych regionów. Doktryna wzrostowa wypływała z ambicji znalezienia przez Szwecję możliwie najlepszego miejsca w systemie globalnej konkurencji, co prowadziło do koronnego założenia o potrzebie opracowania wzorów efektywnej geograficznej i funkcjonalnej koncentracji różnego typu kapitałów. Rola motoru wzrostu przypisana została miastu uznanemu za centralny ośrodek w danym regionie. Ambicją polityków, realizowaną skutecznie ostatnimi laty, było powołanie w każdym z takich ośrodków przynajmniej jednego uniwersytetu z silnym zapleczem badawczym. W praktyce oznaczało to organizacyjnie scalenie lokalnych szkół wyższych bądź nadawanie praw samodzielnego ośrodka niedawnym filiom współdziałającym z innymi lokalnymi ośrodkami badawczymi. (...) Wyrazem tej zmiany jest funkcjonowanie regionalnych systemów innowacji, w które centralny aparat państwowy włącza się organizacyjnie, by umocnić współdziałanie między ośrodkami badawczymi, ośrodkami biznesu i strukturami sektora publicznego ( z coraz ważniejszą w tym kontekście rolą samorządów lokalnych) z jasno zarysowanym celem tworzenia innowacyjnych i konkurencyjnych regionów w skali globalnej. (fragment tekstu)
W artykule autor przedstawia wyniki badań empirycznych przeprowadzonych wśród kierowników przedsiębiorstw funkcjonujących w Unii Europejskiej na temat wykorzystania metod wspierania działalności innowacyjnej. (abstrakt oryginalny)
8
Content available remote Strengthening Innovation and Technology Policies for SME Development in Albania
67%
Artykuł opisuje aktualną politykę gospodarczą Albanii, ze szczególnym uwzględnieniem działań podejmowanych dla rozwoju stopnia innowacyjności podmiotów funkcjonujących w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Identyfikowane są również kluczowe działania w zakresie promocji innowacji, które są nakierowane na wykazanie istotnej roli nowych technologii w życiu gospodarczym krajów rozwijających się. (abstrakt oryginalny)
Szybki rozwój e-commerce i m-commerce również w Polsce spowodował znaczny spadek liczby klientów odwiedzających sklepy i markety. Marketerzy zajmujący się branżą handlową muszą więc szukać wciąż nowych sposobów, by ściągnąć ludzi z plaż i basenów do klimatyzowanych pomieszczeń. Projekt Weekend w poznańskiej Galerii Malta miał na celu powiązać obiekt z rekreacyjnymi obszarami poznańskiej Malty. Program letnich aktywności w Galerii z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. (fragment tekstu)
Śląski Klaster Wodny to głównie sposób na nowoczesne zarządzanie w zakresie ochrony środowiska. Dzięki niemu stworzony został pewien innowacyjny lokalny system w branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Za jego pośrednictwem realizowana jest przede wszystkim ochrona środowiska wodnego regionu śląskiego, ale także promowany jest śląski region. Dzięki niemu następuje wzajemna współpraca i pomoc wszystkich jego członków, związanych z zarządzaniem ochroną środowiska oraz branżą wodociągowo-kanalizacyjną. Jest on także z pewnością instrumentem wdrażania zrównoważonego rozwoju gospodarki wodnej w regionie śląskim, a także nowoczesnym instrumentem polityki innowacyjnej Unii Europejskiej, dlatego tworzenie klastrów na terenie państw członkowskich ma zasadniczy wpływ również na rozwój całej Unii Europejskiej. (fragment tekstu)
Wrocławski ogród zoologiczny cieszy się niezwykłą popularnością. Wraz z nowoczesnym Afrykarium/oceanarium rokrocznie odwiedza go więcej osób, niż najpopularniejsze polskie zabytki kultury czy architektury. To efekt dobrego zarządzania oraz zaplanowanej strategii komunikacji, którą ogród zoologiczny stosuje w działaniach marketingowych i PR-owych od ponad 5 lat. Ogród wpisano do prestiżowych stowarzyszeń - Światowego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów oraz Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.