Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 68

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Promocja konsumencka
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
1
Content available remote Promocja konsumencka w warunkach zakazu reklamy publicznej
100%
W dzisiejszej rzeczywistości gospodarczej, kiedy główną siłą ekonomiczną jest hiperkonkurencja, kluczowym celem funkcjonowania przedsiębiorstw staje się zadowolenie klienta. Przedsiębiorstwo, aby sprawnie funkcjonować, musi prowadzić na szeroką skalę działania promocyjne, mające na celu aktywizację sprzedaży. W sektorze alkoholi wysokoprocentowych poważnym utrudnieniem w komunikacji marketingowej stają się restrykcje państwa zakazujące działań reklamowych. Autorka artykułu stawia tezę, że w obliczu całkowitego zakazu reklamy publicznej nadal można oddziaływać na decyzje zakupowe i aktywizować sprzedaż. (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Wpływ promocji produktów krajowych na zachowania konsumentów
84%
W związku z rozwijającym się procesem globalizacji i napływem zagranicznych towarów na rynek wśród konsumentów można zaobserwować postawy narodowe, powodujące preferowanie produktów krajowych. Promocja jest najskuteczniejszym instrumentem oddziaływania na motywy postępowania konsumentów preferujących towary rodzimej produkcji. Informacja o kraju pochodzenia powinna być wyeksponowana na opakowaniu. Najbardziej pomocną formą promocji odwołującą się do zachowań etnocentrycznych są znaki polskie umieszczane na produktach.(abstrakt oryginalny)
Omówiono zagadnienie programów lojalnościowych. Podmioty handlowe i gospodarcze decydują się na ich wdrożenie, aby zwiększyć częstotliwość i średnią wartość zakupów, rozszerzyć informacje o klientach już kupujących, a także przyciągnąć nowych. Programy lojalnościowe podzielono na trzy rodzaje: programy konsumenckie - tworzone przez producentów i skierowane bezpośrednio do klienta finalnego, programy dla partnerów handlowych - tworzone przez producentów i skierowane do hurtowników lub detalistów, programy tworzone prze sieci handlowe lub pojedyncze punkty detaliczne i skierowane do klienta finalnego.
Omówiono narzędzia promocji, z którymi spotyka się klient w handlu detalicznym czyli tzw. promocję konsumencką. Rozróżniono narzędzia promocji konsumenckiej stosowane przez producenta i stosowane przez przedsiębiorstwo handlowe.
Celem rozważań jest przybliżenie pojęcia smart shopping, w tym scharakteryzowanie komponentów i czynników wpływających na upowszechnienie się tego typu zachowań zakupowych, szerzej odnosząc się do zachowań konsumentów w Polsce. Autorka posłużyła się krytyczną analizą literatury w zakresie badanej kategorii, a dla praktycznej ilustracji opisywanego zjawiska wykorzystała dane pochodzące z raportów krajowych i zagranicznych agencji badań rynku (m.in. GfK Polonia, Pentor, SMG/KRC Millward Brown, ARC Rynek i Opinia. PRM Research) zrealizowanych w latach 2012-2013. Wyniki badań ujawniły, że w warunkach utrzymującej się niepewności gospodarczej polscy konsumenci, podejmując decyzje zakupowe, coraz częściej kierują się zasadami smart shopping, angażując się w aktywne poszukiwanie oszczędnych zakupów, w tym zdobywanie informacji o atrakcyjnych promocjach sprzedaży, a także porównywanie cen różnych produktów w celu optymalizacji decyzji zakupowych. (abstrakt oryginalny)
Cykliczna wysyłka komunikatów marketingowych, w szczególności z informacjami o promocjach i wyprzedażach to jeden ze sposobów na usprawnienie komunikacji z klientami. Równie ważne jest pozostanie w stałym kontakcie. Optymalizacja obsługi klienta (np. poprzez system CRM) ma na celu aktywizację potencjalnego partnera, gdyż według badań 20-30% umówionych terminów wykonania usług jest zapominanych przez klienta. (fragment tekstu)
Przybliżono zagadnienie marketingu partnerskiego. Omówiono narzędzia promocyjne: rabaty, poczęstunki, konkursy, loterie oraz programy lojalnościowe służące budowaniu więzi przyjaźni z klientami.
Na polskim rynku ubezpieczeniowym działa wiele firm ubezpieczeniowych oferujących takie same usługi ubezpieczeniowe. W tej sytuacji mamy do czynienia ze zjawiskiem konkurencji, które wpływa na konieczność podjęcia działań przez firmy ubezpeczeniowe w kierunku osiągnięcia wysokiej jakości świadczonych usług, odpowiedniej ich ceny, rodzajów, wariantów proponowanych usług ubezpieczeniowych, a także promocji tych usług na rynku. Firma ubezpieczeniowa przez działania promocyjne stara się komunikować z potencjalnymi nabywcami, informować ich o swoich usługach oraz stworzyć jak najlepszy wizerunek (image) firmy. Istotne jest, żeby firma była widziana w jak najlepszym świetle, by zdobywała zaufanie nabywców i przekonywała ich o swojej trwałości w działaniach. (abstrakt oryginalny)
Wiele marek oferujących usługi dla specjalistów ma kłopot z wyborem sposobu komunikacji z klientami. Niezłym rozwiązaniem w takim przypadku jest wykorzystanie eksperckiej wiedzy i próba edukacji klientów poprzez tzw. webinar. Format ten jest skutecznie stosowany dla promocji Prowly, narzędzia wspierającego piarowców. Profesjonalne nagrania wideo pozwalają nie tylko na nawiązanie wzorowej i długofalowej komunikacji z klientem, ale także na efektywną promocję rozpoznawalności marki. (fragment tekstu)
Nowy produkt, który trafia na rynek, z reguły napotyka wiele przeszkód, co tłumaczy generalnie niski odsetek nowości, jakie ostatecznie odnoszą sukces sprzedażowy. Pomijając z natury wrogich konkurentów i nie w pełni przekonanych dystrybutorów, wiele nowych produktów natrafia na barierę technologiczną (nie do końca opracowany produkt lub technologia jego wytwarzania), infrastrukturalną (ograniczone możliwości techniczne wykorzystania produktu) lub behawioralną (nieprzygotowanie konsumenta na przyjęcie produktu). Sprzymierzeńcem innowatora, który wprowadza nowy produkt na rynek, jest ciekawość konsumentów i ich nieposkromiona gotowość wypróbowywania wszystkiego, co nowe. Aby jednak proces ten przyspieszyć, warto sięgnąć po niektóre narzędzia promocji, które mogą okazać się nieocenione w budowaniu sukcesu nowego produktu na rynku. (fragment tekstu)
W gwałtownym rozwoju akcji promocyjnych przodują międzynarodowe koncerny ale też sięgają po nie polskie firmy. Artykuł jest próbą prezentacji metod (konsumenckich: próbek, kuponów, rabatów, price packs, premii, nagród, nagród patronackich, degustacji, promocji łączonych, promocji krzyżowych, ekspozycji i demonstracji; handlowych: obniżki cen, subsydiów, darmowych produktów; biznesowych: pokazów handlowych i konwencji, konkursów, sprzedaży, gadżetów reklamowych).
Hot Wheels to firma produkująca modele kolekcjonerskie miniatur samochodów. Jednak podobnych firm i modeli na rynku jest mnóstwo. Jak zatem przebić się ze swoją ofertą na tak nasyconym rynku? Marka po prostu zmieniła strategię komunikacji. Postawiła na promocję zakręconych, modułowych tras, którymi kursują owe samochodziki. Ten prosty zabieg wysunął Hot Wheels na czoło w segmencie producentów podobnych zabawek. (abstrakt autora)
13
Content available remote Psychologiczne determinanty zachowania się konsumenta na rynku
67%
Podstawą wszelkich działań podejmowanych przez przedsiębiorstwo, prowadzących do osiągnięcia jakiegokolwiek sukcesu na rynku, jest konsument. We współczesnej gospodarce, aby sprostać wyzwaniom stawianym przez rynek, nie wystarczy skupić się na produkcji towarów czy usług. Aby wyróżnić się wśród konkurencji, należy szczególną uwagę zwrócić na otoczenie zewnętrzne )rmy, głównie na konsumentów, w szczególności zaś na ich zachowania będące efektem wielu, często powiązanych ze sobą uwarunkowań. Wiedza o zachowaniu konsumenta i czynnikach je kształtujących jest jednym z istotnych aspektów zainteresowania marketingu. Informacje z tego zakresu stanowią podstawę kształtowania polityki sprzedaży. Znajomość bodźców pozwala natomiast oddziaływać na konsumenta oraz kształtować jego zachowanie, co jest ostatecznym celem działalności marketingowej. Niniejszy artykuł koncentruje się na przedstawieniu roli czynników psychologicznych w kształtowaniu zachowania konsumentów na rynku. (fragment tekstu)
Prostota promocji konsumenckiej to przede wszystkim sam przekaz: jeden zachęcający komunikat, tudzież zachęcające nagrody i informacja, co należy uczynić by je wygrać. Co prawda promocja na ogół kojarzy się z krzykliwymi reklamami w rodzaju "gratis" czy "przecena", jednakże te metody przyciągania klienta nie mogą wystarczyć i być podstawową formą promocji produktu czy budowania lojalności potencjalnych klientów. Ważna jest innowacyjność, także w pomysłach na skuteczną reklamę. (abstrakt autora)
Jak wykorzystać Instagram do własnego sklepu internetowego? Właśnie w niniejszym artykule autorka podaje nam niejako gotowy przepis na podobną prezentację. Przemawianie obrazem, np. przy reklamowaniu branży odzieżowej, ciekawe łączenie off- i online'u, umiejętne operowanie hashtagami, pokazywanie nawet pozytywnych emocji po sięgnięciu i skosztowaniu przez konsumentów produktów np. w branży cukierniczej, to niektóre z propozycji promocji marek. (abstrakt autora)
Narzędzia marketingowe dotychczas budowano jedynie na przekazie werbalnym i wzrokowym. Najbliższe lata przyniosą jednak rozwój technologii, która ułatwi medialną transmisję także węchu i dotyku. Pobudzanie bowiem tych dwóch zmysłów według znawców przedmiotu ma być zdecydowanie skuteczniejszą formą promocji niż tradycyjna reklama.
Jedną z technik mających na celu pozyskanie klienta są kampanie promocyjne będące rodzajem działań w ramach systemu lead generation. Lead generation są skutecznym rozwiązaniem dla biznesu, który chce wzbogacić swoje zbiory bazodanowe o różnorodne informacje na temat klienta i jego preferencji. Akcja taka przy dodatkowych działaniach korejestracyjnych może przekładać się na sukces danej firmy.(abstrakt autora)
Według niektórych analityków 80% nowych produktów ponosi klęskę rynkową już w pierwszym roku swego istnienia. Czyżby produkty te wytwarzali ludzie pozbawieni inwencji? Na pewno nie. Po prostu często koncentrują się oni wyłącznie na technologii. A do rynkowego sukcesu potrzebne jest to, żeby skupić się na człowieku i jego wyborach, nie zaś tylko na samej technice. Przeszkodą w efektywnym handlu jest ADD (Attention Deficit Disorder) - deficyt zasobów uwagowych, powodując zaburzone postrzeganie produktów przez konsumentów. W sukurs tutaj przychodzi także technika i właściwa promocja oferowanych towarów. (fragment tekstu)
Ponad 80% z nas wybierając miejsce zakupów, kieruje się poziomem cen. Wszyscy konsumenci ponadto uwielbiają promocje, tym samym stają się one głównym narzędziem wykorzystywanym przez firmy do zwiększenia sprzedaży. Jednakże skuteczne obniżanie cen i efektywne zarządzanie promocjami, aby przyniosły sprzedawcy spodziewany zysk nie jest rzeczą prostą. Wymaga bowiem fachowej wiedzy i kompetencji. Skomplikowane techniki owych działań i ich weryfikacja omówione są w niniejszym artykule. (fragment tekstu)
W mistrzostwach leadowych, podobnie jak w sporcie i szeroko rozumianym biznesie o zwycięstwie decydują detale. Aż 73% marketerów B2B i liderów sprzedaży twierdzi, że webinarium jest najlepszym sposobem generowania wysokiej jakości leadów - sięgającym nawet 20-40% całości w analizie insidesales.com. Okazuje się, że treści konsumentów tylko nieznacznie im ustępują. W działaniach marketingowych niezmiernie istotny jest też content punktowy. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.