Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 202

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Promocja miasta
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
Niniejsze opracowanie jest próbą przedstawienia roli i wpływu imprez biegowych na rozwój miast oraz możliwości ich promocji i budowania pozytywnego wizerunku. Scharakteryzowano wpływ organizowanych biegów masowych przez trzy miasta wielkopolskie różnej wielkości: Poznań, Gniezno i Grodzisk Wielkopolski. Rosnąca w XXI w. popularność aktywności fizycznej w postaci biegów może stać się ważnym impulsem dla rozwoju społeczno-gospodarczego miast oraz stanowić nowe źródło poszukiwania tożsamości miasta czy jego nowego wizerunku.(abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Wycieczka po cmentarzu jako forma promocji miasta
100%
Turysta podczas zwiedzania nowych, nieznanych dla siebie obszarów odwiedza również miejsca związane z sacrum, do których należą m.in. kościoły, meczety, cmentarze, święte góry, miejsca kultu religijnego. Od pewnego czasu bardzo popularne stało się pojęcie "marketingu terytorialnego", który postrzegany jest jako koncepcja zarządzania miastem, wsią czy też regionem w warunkach gospodarki rynkowej przy uwzględnieniu interesów mieszkańców. Ponieważ koncepcja marketingu terytorialnego jest adaptacją koncepcji zarządzania marketingowego z sektora prywatnego, dla którego marketing jest "sztuką tworzenia czegoś prawdziwie wartościowego w ocenie klienta", możliwe jest zastosowanie tych instrumentów, które nie wiążą się w sposób bezpośredni z realizowaniem zysków, w działaniach nastawionych na rozwój i wzbudzenie zainteresowania, chociażby takimi miejscami, jak cmentarze. Są to bowiem miejsca wywołujące w ludziach liczne emocje będące istotnym wkładem w historię miasta. Na całym świecie cmentarze powstawały jako wyraz pamięci o nieżyjących (kult zmarłych) i wiary w życie pozagrobowe. W każdym kraju dba się o nie w sposób szczególny jako o miejsce spoczynku poprzednich pokoleń, pomniki pamięci poświęcone zmarłym, ale i przypominające odwiedzającym o ich własnej śmiertelności. Cmentarze są ważne zarówno dla samych mieszkańców, jak i dla turystów odwiedzających dane miasta. Jest wiele podwodów, dla których odwiedza się nekropolie(groby bliskich, miejsce pochówku znanych osobistości, groby poległych za szczytne wartości, walory artystyczne i wiele innych). W niniejszym opracowaniu podjęto próbę odpowiedzi na pytanie, czy cmentarze mogą wpływać na zainteresowanie turystów miastem, czy mogą stać się narzędziem promocji?(abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Przesłanki promocji miast i regionów
80%
W artykule podjęto próbę wskazania na promocję miast i regionów jako istotnego elementu w procesie rozwoju gospodarczego. Skuteczność działań promocyjnych opiera się w dużej mierze na zintegrowanym działaniu wszystkich aktorów regionalnej przestrzeni zainteresowanych dynamizowaniem wzrostu gospodarczego i wzmacnianiem pozycji konkurencyjnej miast i regionów. Promocja pozwala na eksponowanie walorów jednostek terytorialnych, najistotniejszych z punktu widzenia potencjalnych nabywców oferty miast i regionów. W opracowaniu przedstawiono podstawowe zagadnienia związane z pojęciem promocji oraz ich odniesienie do sfery marketingu terytorialnego. W dalszej części poruszono kwestię korzyści wynikających z podejmowanych działań promocyjnych dla miast i regionów. Określono adresatów realizowanych działań strategicznych, pola rywalizacji jednostek terytorialnych, wybrane kierunki promocji. Wyszczególnione zostały przykładowe etapy metody tworzenia spójnej koncepcji promocji miast i regionów.(abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Promocja miasta za pomocą wydarzeń na przykładzie Gdyni - Case Study
80%
W artykule przedstawiono promocję miasta Gdyni głównie na rynkach turystycznym i biznesowym. Zaakcentowano przede wszystkim rolę wydarzeń. Zidentyfikowano również główne segmenty rynku dla działań promocyjnych podejmowanych przez miasto Gdynię. (abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Promocja jako element marketingu terytorialnego na przykładzie miasta Tarnobrzeg
80%
W opracowaniu podjęto próbę ukazania wpływu działań promocyjnych realizowanych przez jednostkę terytorialną mających oddziaływać na rozwój miasta Tarnobrzeg. Zagadnienia te zostały wzbogacone o wyniki badań ankietowych przeprowadzonych wśród mieszkańców Tarnobrzegu. Przeprowadzona analiza teoretyczna i empiryczna pozwala stwierdzić, że koncepcja zarządzania jednostkami osadniczymi musi uwzględniać działania promocyjne, które pozwalają na osiąganie zamierzonych celów strategicznych. Na badanym obszarze, w opinii respondentów tego typu działania realizowane przez władze lokalne są jednak niewystarczające. (abstrakt oryginalny)
Ruda Śląska to blisko 145 tys. miasto leżące w centrum konurbacji górnośląskiej. Dzięki nowoczesnym ciągom komunikacyjnym (autostrada A4, Drogowa Trasa Średnicowa i rozwiniętej sieci połączeń kolejowych) oraz powiązaniom gospodarczym, razem z pozostałymi 14 miastami GZM tworzy 2 milionowy organizm miejski. Szczególnymi podmiotami w tym związku, ze względu na swój potencjał ekonomiczno-społeczny, są Katowice, Gliwice i Sosnowiec, ale pozostałe 11 miast posiada podobny status funkcjonalno-gospodarczy. Skutkiem tego, charakterystyczny dla obszaru Górnośląskiego Związku Metropolitalnego jest fakt, że oferta mieszkaniowa tychże terenów jest w dużej części podobna. Oznacza to, że niezależnie od miasta, cena metra kwadratowego powierzchni mieszkalnej (z wyjątkiem Katowic i Gliwic), poziom bezpieczeństwa publicznego czy dostępność komunikacyjna kształtują się na podobnym poziomie, dlatego bardzo ważną rolę w procesie podejmowania decyzji przez mieszkańców aglomeracji o wyborze miejsca zamieszkania pełni subiektywne postrzeganie specyficznych cech danego miasta. Uznając ten fakt, władze miasta Ruda Śląska zdecydowały o rozpoczęciu, rozpatrywanego w perspektywie kilku lat, procesu kształtowania wizerunku miasta, mającego na celu stworzenie marki "Ruda Śląska". (fragment tekstu)
7
Content available remote Promocja jako narzędzie kreowania wizerunku miasta na przykładzie Rzeszowa
80%
W artykule wskazano na zróżnicowanie instrumentów komunikacji marketingowej, które wykorzystywane są przez ośrodki miejskie w procesie kształtowania wizerunku. Przedstawiono zarówno istotę oraz złożoność tego procesu, jak również potrzebę integrowania podejmowanych działań promocyjnych. Egzemplifikacji dokonano na podstawie stolicy województwa podkarpackiego.(abstrakt autora)
Celem artykułu jest pokazanie możliwości promocji produktu turystycznego miasta przy wykorzystaniu niestandardowej formy, jaką jest city placement. Na wstępie zaprezentowano problematykę marketingu terytorialnego oraz jego wpływu na rozwój jednostek terytorialnych. W dalszej części przedstawiono produkt turystyczny miasta, a także możliwości jego promocji. Oprócz tradycyjnych narzędzi promocji zaprezentowano również niestandardowe formy promocji miasta, a także istotę działań city placement oraz przykłady zastosowania tego elementu promocji na świecie. W części końcowej omówiono działania z zakresu city placement w Polsce oraz wyniki badań Agencji Informacyjnej "PRESSSERVICE Monitoring Mediów" prezentujące miejsce polskich seriali pod względem liczby publikacji oraz potencjalnych kontaktów informacji z odbiorcą.(abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Promocja marek miejsc a wielkie wydarzenia sportowe
80%
W artykule przedstawiono rozważania dotyczące promocji miast, regionów i krajów przy okazji organizacji ważnych imprez sportowych. W dobie globalizacji i rozwoju mediów elektronicznych oraz zmiany stylu życia, sport stał się jedną z ważniejszych rozrywek współczesnych konsumentów. Sport to także ta dziedzina aktywności, która bez problemów przekracza granice kontynentów, krajów i regionów i znacznie przyczynia się do unifikacji stylu życia na całym świecie. Wydarzenia sportowe, szczególnie te najważniejsze, mające wielomilionową oglądalność na całym świecie, to doskonałe pole do działań marketingowych. Korzystają z niego nie tylko firmy, pragnące przedstawić swoje oferty komercyjne, ale także jednostki terytorialne: miasta, regiony, kraje, które promują swoje marki i kształtują pozytywny wizerunek. Czynią to, aby móc dynamicznie i bez zakłóceń rozwijać się w czasach powszechnej konkurencji o wszelkie strategiczne zasoby.(abstrakt autora)
Artykuł dotyczy problematyki kreowania wizerunku miasta i znaczenia komunikacji wewnętrznej w realizacji tego procesu. W części pierwszej artykułu dokonano przeglądu definicji i pojęć związanych z kreowaniem wizerunku, koncentrując analizę na wizerunku miasta. Zwrócono uwagę, że na skuteczność działań podejmowanych w tym zakresie mają wpływ nie tylko forma przekazu czy treść zawarta w komunikacie, ale także wykorzystane kanały informacyjne. Omówiono trudności, jakie mogą się pojawić przy tworzeniu wizerunku miasta, np. wybór unikatowych cech, które wyróżnią je spośród innych czy stworzenie spójnego wizerunku, kierowanego do różnych grup docelowych, np. mieszkańców, turystów czy inwestorów. W drugiej części artykułu zaprezentowano wyniki badań empirycznych, przeprowadzonych w 2010 roku, dotyczących kreowania wizerunku Lublina. Rezultaty przeprowadzonej analizy pozwoliły na sformułowanie wniosków, będących sugestiami do wprowadzenia korekt w realizacji strategii komunikacji wewnętrznej w kreowaniu wizerunku Lublina.(abstrakt autora)
Ważnym elementem warunkującym powodzenie wszelkich działań jest przekonanie zarówno władz miasta, jak i jego mieszkańców o potrzebie rozwoju miejscowości. W przypadku imprez cyklicznych istotne jest świadome i aktywne współuczestnictwo władz w organizowanych działaniach. Uczestnictwo samorządów lokalnych nie powinno kończyć się jedynie na małym dofinansowaniu imprez lub sygnowaniu ich nazwą.
W artykule przedstawiono ogólne warunki promocji Starachowic i oceniono dotychczasowe formy i środki promocji miasta.
13
Content available remote Diagnoza działań promocyjnych polskich miast w opinii mieszkańców
80%
W celu dokonania diagnozy działań promocyjnych podejmowanych przez polskie miasta, autorka zdecydowała się sprawdzić, jak oceniają je osoby będące ich gł³ównymi adresatami, czyli mieszkańcy. Populację generalną badania ankietowego stanowili mieszkańcy polskich miast, zarówno małych (poniżej 20 tys. mieszkańców), średnich (20-100 tys. mieszkańców), jak i dużych (powyżej 100 tys. mieszkańców). (fragment tekstu)
14
Content available remote Imprezy sportowe w promocji miast, regionów, krajów
80%
Organizacja wydarzeń sportowych to ważne narzędzie do promocji krajów, regionów i miast, wspierające ich dynamiczny rozwój. Zorganizowanie imprezy sportowej o międzynarodowym zasięgu może być znakomitą szansą na pokazanie się zagranicznym konsumentom,przedsiębiorcom i liderom opinii. Jest równieŜ doskonałym narzędziem oddziaływania na własną społeczność i zademonstrowania jej zachodzących pozytywnych zmian w kraju, regionie czy gminie. W Polsce, w stosunku do rozwiniętych krajów oraz dynamiki zachodzących zmian i rosnących aspiracji dotyczących udziału w międzynarodowej wymianie towarowej i usługowej, organizowanych jest relatywnie mało ważnych międzynarodowych imprez sportowych. Analiza udziału polskich miast w organizacji tych imprez, na przykładzie dyscyplin sportów zimowych,potwierdza postawioną w artykule tezę. Wzrost udziału także w tej dziedzinie będzie odzwierciedleniem,ale też przyczynkiem dalszych pozytywnych zmian zachodzących w Polsce.(oryginalny abstrakt)
15
Content available remote Rozwój turystyki sportowej w Krakowie
61%
Organizacja określonych wydarzeń sportowych pozwala zarówno miastom, jak i regionom nie tylko zaprezentować swoją ofertę kulturową, turystyczną i sportową, ale i przyciągać nowe, bardziej atrakcyjne grupy docelowe turystów oraz niwelować skutki sezonowości ruchu turystycznego. Do podstawowych korzyści płynących z rozwoju turystyki sportowej należą m.in.: poprawa infrastruktury (nie tylko sportowej), zwiększenie liczby turystów, promocja i marketing docelowy, korzyści ekonomiczne. Biorąc pod uwagę powyższe, w niniejszym artykule podjęto próbę odpowiedzi na pytanie, na ile miasto Kraków przygotowane jest do rozwoju nowego markowego produktu - turystyki sportowej. Natomiast celem artykułu jest analiza możliwości rozwoju turystyki sportowej w Krakowie. Dokonana zostanie ona w oparciu o badanie potencjału sportowego miasta Krakowa (infrastruktura, imprezy sportowe) i analizę dokumentu wyznaczającego główne cele rozwoju turystki w mieście, tj. Strategię Rozwoju Turystyki w Krakowie na lata 2014-2020(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest wskazanie znaczenia, jakie odgrywają studenci (postrzegani jako grupa odbiorców w procesie komunikacji marketingowej) w działaniach promocyjnych polskich miast. Egzemplifikacja dokonana została na podstawie aktywności marketingowej Rzeszowa, który w zamierzeniu jego władz ma w przyszłości zajmować znaczącą pozycję na mapie ośrodków akademickich naszego kraju. Zaprezentowano kampanie promocyjne zrealizowane w okresie ostatnich lat dla stolicy województwa podkarpackiego. W tym kontekście wskazano rolę działań komunikacyjnych skierowanych do studentów. Tło empiryczne artykułu stanowią fragmenty wyników badania, jakie w 2010 r. przeprowadzone zostało wśród studentów Politechniki Rzeszowskiej. Badanie w ogólnym ujęciu dotyczyło wizerunku Rzeszowa, a jego część poświęcona została ocenie działań promocyjnych miasta adresowanych do młodzieży akademickiej. (abstrakt oryginalny)
17
61%
Purpose: Analysis of the literature on the subject in the field of territorial marketing, promotion and communication of the local government unit with the environment. Identification of manners to promote cities based on the observation of such activities. Design/methodology/approach: The article is a review of the literature on promotional activities. Findings: The main problem of the work was to answer the question whether promotion plays a communicative function of territorial marketing for social development. The answer to the question is confirmative, because promotion plays one of the most important roles in the marketing activities of local government units. In the case of tourism areas, tourism promotion is of particular importance, as it is part of the economic promotion of local governments, whose task is to improve the living conditions of the local community. Research limitations/implications: The text refers to a limited number of studies. The issues presented in the article require empirical confirmation on a larger number of examples. Practical implications: The conducted analysis allows to conclude that the concept of managing settlement units must include promotional activities that allow the achievement of the intended strategic goals. Originality/value: The conclusions presented in the paper are an extension of the threads present in the literature on the subject, indicating the mutual relations between territorial marketing and promotion for the development of tourism.(original abstract)
Marketing terytorialny to nic innego jak adaptacja koncepcji zarządzania marketingowego z sektora prywatnego do publicznego. Jest następstwem globalizacji gospodarki i presji konkurencyjnej dotyczącej jakości przestrzeni, w której żyją ludzie i działają producenci. Celem pracy było przedstawienie koncepcji marketingu terytorialnego i sposobu jego wykorzystania na przykładzie miasta Bydgoszcz. W zaprojektowanych badaniach w Bydgoszczy brały udział 252 osoby. Podstawowym narzędziem badawczym był kwestionariusz wywiadu. Badania metodą wywiadu bezpośredniego przeprowadzono w lipcu i sierpniu 2011 r. W badaniach wykorzystano dobór nielosowy kwotowy(abstrakt oryginalny)
W ostatnich 1020 latach nastąpił szybki wzrost rynku dóbr luksusowych na świecie. Produkty adresowane do wąskiej grupy najzamożniejszych nabywców utrzymują wysokie tempo sprzedaży nawet w czasach stagnacji ekonomicznej, co potwierdza tezę, iż sektor dóbr luksusowych należy do najbardziej odpornych na wahania koniunktury. Jego atrakcyjność jest tym większa, że ostatnio obserwujemy znaczną demokratyzację współczesnych wzorców zakupu dóbr luksusowych: produkty uważane kiedyś za ekskluzywne (perfumy, kawior, hotele pięciogwiazdkowe) stają się obecnie dostępne dla znacznie szerszej bazy konsumentów. Na rynku dóbr luksusowych występuje jeszcze jeden rodzaj produktu, trudny do zaklasyfikowania w jednoznacznych kategoriach, a jednocześnie odgrywający niezmiernie istotną rolę w kształtowaniu wzorców konsumpcyjnych zamożnych i wymagających klientów. Chodzi o modne kurorty i ekskluzywne miejscowości, będące ulubionym miejscem spotkań najzamożniejszych nabywców i koncentrujące ich aktywność w określonych porach roku. (abstrakt oryginalny)
20
Content available remote Marketing terytorialny jako czynnik rozwoju lokalnego
61%
Celem artykułu jest próba określenia roli marketingu terytorialnego w zakresie rozwoju lokalnego, w tym wykorzystanych narzędzi marketingu terytorialnego przez władze lokalne w kształtowaniu rozwoju lokalnego. W artykule skoncentrowano się na takich zagadnieniach jak czynniki kształtujące rozwój lokalny, oddziaływanie marketingu terytorialnego na rozwój lokalny oraz wykorzystanie narzędzi marketingu terytorialnego w rozwoju lokalnym. W toku poczynionej analizy literatury przedmiotu oraz zastanych badań ustalono, iż marketing terytorialny stanowi jedno z ważnych instrumentów w kreowaniu polityki lokalnej i działań rozwojowych rynku lokalnego, zatem wskazane jest, aby było wykorzystywane przez samorząd i władze lokalne. Stwierdzono, że odpowiednie wykorzystanie narzędzi marketingu terytorialnego koncentruje się przede wszystkim na działaniach, które zmierzają do pozyskania nowych potencjalnych inwestorów, potencjalnych turystów i odbiorów różnych usług i ofert świadczonych przez określony obszar lokalny. Ponadto, oprócz powyższych dążeń, właściwie dobrane narzędzia marketingu terytorialnego, mogą służyć zachęceniu lokalnych mieszkańców do pozostania i zamieszkiwania na danym obszarze, jak też zachęcania innych do osiedlania się na danym terenie. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.