Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 386

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 20 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Promocja produktu
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 20 next fast forward last
Polskie firmy, które promują swoje wyroby w zachodnich mediach poprzestają na kilku ogłoszeniach co się mija z celem. Do tej pory doczekaliśmy się jednej dużej kampanii polskiego alkoholu, wartość sprzedaży tego artykułu potroiła się w USA.
Na polskim rynku jest bardzo dużo różnych kefirów. Ma się pojawić znak firmowy "Kefir z Natury", ma go wprowadzić na rynek jedyny w Polsce producent ziaren kefirowych, olsztyńska firma Biolacta-Texel Sp. z o.o.
Celem artykułu jest określenie prawidłowości percepcji ekspozycji towarów w obrębie regału sklepowego, a w szczególności ustalenie, w jakim stopniu wzrost badanych determinuje sposób patrzenia na ekspozycję towarów na regale. Dla realizacji tego celu przeprowadzono badanie metodą eksperymentu z wykorzystaniem mobilnego eye-trackera na grupie 48 studentów Wydziału Zarządzania oraz Wydziału Towaroznawstwa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w laboratorium ShopLab, które dzięki swojemu wyposażeniu odzwierciedla warunki panujące w sklepie stacjonarnym. Wyniki badania wykazały istotną zależność pomiędzy wzrostem uczestników a wysokością, na jakiej była umieszczona półka, od której rozpoczynali oni poszukiwanie produktu.(abstrakt oryginalny)
Polskie marki mają ostatnią szansę na własną promocję. Agencja reklamowa Demo przygotowała "Kampanię gospodarczą na rzecz nowych marek", której celem jest uświadomienie przedsiębiorcom roli marki we współczesnej gospodarce rynkowej oraz potrzeby wykreowania narodowych produktów markowych. Projekt Demo popierają i deklarują pomoc instytucje zajmujące się promocją marki: Stowarzyszenie Pro Marka i Instytut Marki Polskiej.
W materiałach promocyjnych, takich jak np. gazetki sklepowe, coraz częściej korzysta się z przekazu wizualnego, minimalizując jednocześnie liczbę informacji o produktach. Choć obraz często przykuwa uwagę w pierwszej kolejności, niekoniecznie może ją utrzymać i co ważne, nie zawsze umożliwia dokonanie oceny jakości produktu. W przypadku urządzeń technologicznych specyfikacja techniczna zdaje się być szczególnie istotna w procesie podejmowania decyzji o zakupie. Jednocześnie ich wygląd wydaje się być cechą o mniejszym znaczeniu. W przedstawionym badaniu eksploracji poddano dwa rodzaje gazetek promocyjnych: zawierające duże obrazki i niewiele treści oraz zawierające małe obrazki i dużo treści. Uczestnicy mieli za zadanie zapoznać się z ofertą sklepu i dokonać oceny atrakcyjności produktów. Celem badania było dokonanie porównania w ocenie atrakcyjności zależnie od ilości treści oraz wielkości obrazków, a także analiza porównawcza sposobu eksploracji wzrokowej obu typów gazetek promocyjnych na podstawie danych okulograficznych.(abstrakt autora)
Organizacja loterii promocyjnych oraz konkursów mających za cel promowanie określonych dóbr wymaga dość dużej wiedzy oraz praktyki w tym zakresie. Przedstawiono zagadnienie od strony prawnej.
Przed przystapieniem do działań promocyjnych warto sprawdzić, czy oferowany przez firmę produkt nosi właściwą nazwę. Wyróżniono cechy dobrej marki. Aby określić, jak dana nazwa lub obraz mogą być postrzegane przez wybrany segment odbiorców, prowadzi się badania psycholingwistyczne oraz typuje odpowiednie środki wyrazu (wybór skojarzeń, "ożywienie" produktu itp.).
Gdy sam produkt i jego piękna reklama nie przekonują do zakupu, wykorzystuje się inny bodziec - promocję loteryjną. W artykule przedstawiono przykłady stosowania promocji loteryjnej.
Popularną i najczęściej opisywaną formą product placement jest obecnie lokowanie produktów w filmach fabularnych. Przedstawiono korzyści dla producentów dóbr i usług oraz twórców w branży rozrywkowej wynikające z stosowania tej formy reklamy.
Rozwój Internetu, ale także technologii sprawił, że ewolucji zaczęła ulegać klasyczna komunikacja marketingowa. Tradycyjne media przestały nadążać za dokonującymi się zmianami. Ponadto nie tylko nadawca zaczął odpowiadać za przekaz, ale także coraz częściej odbiorca, który zaczął go kształtować, komentować czy wpływać na jego ostateczne postrzeganie. Tradycyjne media okazały się niewystarczające jak na potrzeby globalnego świata, dlatego zaczęto poszukiwać nośników, które dostarczać będą także emocji w odbiorze. Jednym z takich działań komunikacyjnych jest wykorzystanie znanych osobistości (celebrytów) do wspierania przez firmy swoich produktów lub usług. Zdarza się jednak, że celebryta może swoim postępowaniem wpływać na postrzeganie marki nie zawsze w sposób, jakiego oczekuje zleceniodawca. Celem artykułu jest zaprezentowanie ewolucji komunikacji marketingowej, jaka nastąpiła w ostatnich latach. Omówione w nim zostało zjawisko wykorzystania znanych osób do promocji produktów i usług. Podano przykłady, kiedy to zachowanie celebryty wpłynęło na postrzeganie marki promowanego produktu.(abstrakt oryginalny)
Artykuł jest krótką analizą sytuacji na polskim rynku tytoniowym w obliczu wprowadzenia zakazu reklam tych wyrobów. Zajęto się konsekwencjami dla polskich plantatorów, pracowników firm, finansów gmin. Zakaz reklamy wprowadzony Dyrektywą Unii Europejskiej w lipcu 1998 r. został podważony, gdyż jego ustalenia kłócą się z ustaleniami Traktatu Rzymskiego z 1957 roku, a miałby on obowiązywać od 2006 roku.
12
Content available remote Rola promocji produktów rolno-spożywczych po akcesji Polski do Unii Europejskiej
76%
W artykule przedstawiono znaczenie promocji produktów rolno-spożywczych po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej (UE). Ten czynnik jako źródło konkurencyjności producentów żywności jest jeszcze w Polsce mało doceniany i słabo wykorzystywany. Rosnąca konkurencja między producentami żywności wymaga jednak prowadzenia intensywnych działań promocyjnych i informacyjnych. Działania te ułatwiają zawieranie kontaktów handlowych z odbiorcami zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi, dostarczają odbiorcom wiedzy o produktach oraz umożliwiają rozszerzenie rynków zbytu. Bez skutecznej promocji trudno jest producentom żywności w dobie postępującej globalizacji osiągać przewagi konkurencyjne na danym rynku. (abstrakt oryginalny)
W opracowaniu omówiono promocję samochodów francuskich i niemieckich w Polsce. Zwrócono uwagę na ich udziały na rynku, pozycje w rankingach sprzedaży i na działania kierowane do potencjalnych nabywców w celu zachęcenia ich do zakupu marek swoich modeli aut. Następnie podjęto próbę wyjaśnienia przyczyn spadku sprzedaży samochodów osobowych w Polsce w latach 2000-2002.
14
Content available remote Product placement jako nośnik subtelnej i skutecznej promocji
76%
Wyjaśniono pojęcie product placement oraz opisano jego skuteczność w działaniach promocyjnych. Omówiono także poziomo wykorzystania product placement przez wybrane marki.
Dostarczanie pracownikom marketingu, a w szczególności pracownikom marketingu handlowego (tzw. trade marketingu) danych do głębszych analiz mogących mieć wpływ na plany promocyjne i przyszłe strategie. Poprzez połączenie informacji o gazetkach handlowych oraz obniżkach cenowych z tygodniowymi danymi sprzedażowymi z sieci handlowych, dostarczone zostaje narzędzie zapewniające pełniejsze zrozumienie czynników mających wpływ na rozwój SKU, marki segmentu lub całej kategorii.
Otoczeniem, w jakim funkcjonuje współczesna firma handlowa działająca w Polsce jest rynek konkurencyjny. Przetrwanie na rynku lub uzyskanie przewagi nad firmami zajmującymi tę samą niszę rynkową wymaga wyznaczenia efektywnego stylu funkcjonowania i metod postępowania, które w dodatku nie są możliwe do skopiowania przez konkurencję w krótkim okresie. Składają się na nie m.in. narzędzia marketingowe, a wśród nich promocja. Pomimo to, że w większości dużych przedsiębiorstw istnieją wyodrębnione służby marketingowe można stwierdzić, iż również dział zakupów może aktywnie uczestniczyć w kreowaniu i realizowaniu polityki promocyjnej firmy handlowej działającej na rynku dóbr konsumpcyjnych. Wynika to z postępującej specjalizacji głównych funkcji przedsiębiorstwa (zaopatrzenie, dystrybucja, sprzedaż) oraz z podziału zakresów kompetencji i odpowiedzialności służb wewnętrznych. Celem opracowania jest przedstawienie roli, jaką pełnią służby zakupów w firmie handlującej towarami konsumpcyjnymi w kształtowaniu i realizowaniu akcji promocyjnych oraz przedstawienie wybranych instrumentów wspierających sprzedaż, które mają zastosowanie w działaniach służb zakupów. (fragment tekstu)
Rynek usług promocyjnych zaczyna się w Polsce dynamicznie rozwijać. Z usług firmy NET Korporacja Marketingu skorzystało do tej pory 226 firm, PPD Marketing Services prowadzi interesy 35 klientów. Mniejsze rodzime firmy skupią się na prowadzeniu bardziej wyspecjalizowanych działań promocyjnych.
Zwrócono uwagę na badania Instytutu Rynku Wewnętrznego i Konsumpcji na temat stosowania promocji w polskich przedsiębiorstwach handlowych. Wskazano przyczyny nie stosowania działalności promocyjnej przez badane przedsiębiorstwa handlowe.
19
Content available remote Oblicza społecznego shockvertisingu
76%
Artykuł omawia problematykę społecznego shockvertisingu. Społeczny shockvertising opiera się na wykorzystywaniu reklamy szokującej w kampaniach społecznych. W tekście zaprezentowano sposoby ujmowania terminów: "reklama społeczna" i "reklama szokująca". Dokonano również analizy przykładów reklam społecznych, których prezentowanie zostało zakazane lub wzbudziło kontrowersje. Pozwoliło to na określenie środków wyrazu stosowanych w reklamach społecznych. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono okoliczności, które umożliwiły marką ekspansję w przestrzeni edukacyjnej (atrakcyjność rynku młodych, niedobór funduszy w edukacji, rewolucja technologiczna, zwłaszcza informatyczna) oraz formy działań promocyjnych w szkołach m. in programy sponsoringowe, umowy na wyłączność, programy motywacyjne, sponsorowanie materiałów edukacyjnych.
first rewind previous Strona / 20 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.