Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 44

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Promocyjna funkcja opakowania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
1
Content available remote Opakowanie jako instrument promocji
100%
Artykuł poświęcony jest roli opakowania produktu w jego promocji i sprzedaży. Autor przytacza definicje i funkcje opakowań oraz miejsce opakowania w kompozycji marketingu-mix. Następnie scharakteryzuje czynniki determinujące wybór opakowań przez klientów. Należą do nich przede wszystkim materiał, wielkość, kształt i kolor. W dalszej części artykułu opisano dwie ważne funkcje pełnione przez opakowania: promocyjną, która polega na zachęcaniu konsumentów do dokonania zakupu i sprzedażową, której istotą jest usprawnianie ekspozycji i sprzedaży towarów w sklepie. Kompleksowe wypełnianie przez opakowanie produktu analizowanych funkcji stanowi podstawę rynkowego sukcesu przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Opakowanie jako wartość dla polskiego klienta
100%
Opakowanie jest czymś, co daje klientowi szczególną satysfakcję, czymś co może być źródłem lojalności samym w sobie, jak i wobec produktu. Przywiązując się do opakowania, klient wyraża jednocześnie, choć w nie całkiem zamierzony sposób, przywiązanie do produktu. Wyposażenie produktu w taki element, którym jest opakowanie, wpływa na postrzeganą przez klienta wartość i stanowi podstawę różnicowania ofert wartości współczesnych przedsiębiorstw a także podstawę budowania ich przewagi konkurencyjnej. W artykule starano się pokazać jak istotną wartość stanowi współcześnie opakowanie dla polskiego klienta. Na jakie istotne funkcje, cechy, elementy umieszczone na opakowaniu klienci zwracają uwagę oraz jakie najbardziej cenią sobie opakowania pod względem formy, kształtu czy materiału wykonania. Posiadane informacje na temat wymienionych kwestii związanych z opakowaniem mogą okazać się bardzo cenne przy planowaniu działań marketingowych oraz dostarczyć również wartości przedsiębiorstwom, które będą mogły tworzyć opakowania dla swoich produktów zgodne z oczekiwaniami i preferencjami klientów, tym samym zachęcając ich do zakupu. (abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Wpływ wartości promocyjnej opakowań na wybór konsumenta
100%
W dzisiejszych czasach każde opakowanie pełni dodatkowe funkcje, coraz powszechniej marketingową, a więc posiada wartość promocyjną. Celem publikacji jest przedstawienie wpływu wartości promocyjnej opakowań na wybór konsumenta. Wykonano badanie metodą ankietową, wykorzystując technikę CAWI, w którym wzięło udział 165 osób. Część wyników przeprowadzonego badania zaprezentowano w niniejszej publikacji. Z badań wynika, iż konsumenci mają dość sprecyzowaną wizję opakowania produktu, w którym chcą nabyć produkt, często szukając go na podstawie określonej barwy, a najistotniejsze dla klienta są zawarte na nim informacje. (abstrakt oryginalny)
Opakowanie to nowoczesne narzędzie zintegrowanego marketingu i jeden z ważniejszych atrybutów produktu wpływających na preferencje zakupowe konsumentów. Opakowanie ma za zadanie stworzyć pożądany wizerunek produktu, który będzie wzbudzał zaufanie oraz przekona do zakupu. Wpływa ono na identyfikowalność danego wyrobu z marką, różnicuje te same artykuły kilku producentów, wspomaga komunikację, a także edukuje. Jako nośnik komunikacji opakowanie pełni funkcję elementu identyfikującego dany produkt z marką. Współcześnie opakowanie traktowane jest zatem jako narzędzie skutecznej komunikacji z potencjalnym konsumentem. Opakowanie jest ponadto traktowane jako istotny nośnik zakodowanych komunikatów rynkowych. Spójny system wizualny opakowania może być jednym z ważniejszych elementów całościowej identyfikacji, bezpośrednio przekładającym się na sposób postrzegania produktu przez konsumenta i w efekcie może mieć decydujący wpływ na jego wybór. Poprzez oryginalność formy i treści przekazu można skutecznie oddziaływać na potencjalnego odbiorcę. Celem pracy jest analiza wybranych elementów komunikacji wizualnej opakowań z wykorzystaniem metod badań okulograficznych. Z uwagi na pomiarowy i fizjologiczny charakter badania wykorzystującego eyetracker Tobii X2-30, opierającego się na pomiarze pracy narządu wzroku, uzyskano możliwość otrzymania reprezentatywnych danych ilościowych. Otrzymano również mierzalny materiał jakościowy, będący punktem wyjścia do innego typu badań, np. deklaratywnych. Eksploracja wyników badań okulograficznych umożliwi wskazanie najbardziej efektywnych elementów komunikacji wizualnej opakowań, natomiast wykorzystanie testu χ2 pozwoli na określenie zależności postrzegania graficznych i typograficznych elementów komunikacji opakowań od grup wiekowych badanych. (abstrakt oryginalny)
Autorki przeprowadziły analizę preferencji wśród konsumentów serów w Polsce. Przedstawiły modle konsumentów produktów mleczarskich w Polsce i dokonały charakterystyki rynku według wybranych gatunków serów. Następnie przedstawiły preferencje konsumentów w zakresie serów i podały wnioski końcowe.
6
Content available remote Opakowanie jako narzędzie marketingu miodu
84%
Wygląd opakowania produktu stanowi integralną część jego promocji. W przypadku miodu, opakowanie jest nie tylko narzędziem marketingowym, ale także źródłem informacji. Celem badań niniejszej pracy była próba określenia wpływu opakowania na zakup miodu. Badaną grupę stanowiło 224 wybranych losowo osób zamieszkujących w województwie pomorskim. Na podstawie badań można stwierdzić, że respondenci przy wyborze miodu kierują się względami ekonomicznymi, a także biorą pod uwagę wygląd jego opakowania oraz zawarte na nim informacje. Ankietowani uważają, że zmiana wizerunku opakowania miodu może wpłynąć na wzrost jego zakupu. Jednak w dalszym ciągu wybierają produkty o standardowym opakowaniu (szklany słoiczek) oraz wzorze etykiety. Przy wyborze miodu respondenci zwracają głównie uwagę na znak "Gwarantowana Tradycyjna Specjalność". (abstrakt oryginalny)
Packaging and its visual layer form a unique value for a product and have an impact on its image. The component elements of a visual layer are signs whose precise division is shown in a classification based on the structure and functions of signs. Every single sign of packaging has huge importance in the context of providing specific information designed to induce a potential buyer to make a purchase. The aim of this paper is to analyse and synthesise information pertaining to the signs of a unit packaging visual layer in relation to marketing activities - effective consumer communication and attractive product presentation. Considerations and findings presented herein may prove to be useful in the designing of packaging. (original abstract)
Celem pracy jest prezentacja testu różnicowania semantycznego stosowanego do oceny wartości promocyjnych opakowań jednostkowych oraz przykład zastosowania w badaniu konkretnego opakowania.
Autorka przedstawiła wyniki badań konsumenckich w zakresie oddziaływania percepcyjnych atrybutów kawy, tj. opakowania, marki oraz reklamy na respondentów.
Opakowanie to nowoczesne narzędzie zintegrowanego marketingu i jeden z ważniejszych atrybutów produktu wpływających na preferencje zakupowe konsumentów. Stąd współczesne, efektywne opakowanie traktowane jest jako narzędzie skutecznej komunikacji z potencjalnym konsumentem. Celem pracy jest określenie wpływu elementów efektywności opakowania na predykcje zakupowe konsumentów. W pracy przedstawiono wyniki przeprowadzonych badań opakowań napojów energetycznych z wykorzystaniem metody eye-traking, która pozwala odzwierciedlić rzeczywiste czynniki determinujące preferencje zakupowe potencjalnych nabywców. Do badania elementów warstwy wizualnej zaprezentowanych opakowań napojów energetycznych zastosowano metodę eye-tracking polegającą na śledzeniu ruchów gałek ocznych uczestników badania przy jednoczesnej możliwości analizy sakad9 i fiksacji. Badania przeprowadzono z wykorzystaniem eyetrackera Tobii X2-30 z oprogramowaniem Tobii Studio Version 3.2. W prze-prowadzonym w 2014 r. badaniu udział wzięło 30 osób w wieku do 25 lat - tzw. młodych konsumentów. Zakres przeprowadzonych badań dotyczył określenia obszarów warstwy wizualnej opakowań napojów energetycznych, na których skupiał się wzrok konsumentów, oraz określenia ważności tych elementów na podstawie bazowych miar eyetrackingowych takich jak: ścieżka skanowania, liczba fiksacji oraz całkowity czas trwania fiksacji. Wyniki badań eyetrackingowych wykazały, że spośród analizowanych elementów opakowań napojów energetycznych dominującym elementem skupiającym znaczące zasoby uwagi konsumentów jest logo/logotyp. Kolejnym istotnym elementem warstwy wizualnej opakowań, który również ma zdolność przyciągania i koncentracji uwagi, są elementy graficzne. Natomiast nazwa produktu umieszczona na opakowaniach napojów energetycznych jest elementem, który w mniejszym stopniu zwraca uwagę badanych. (abstrakt oryginalny)
W literaturze i w środowisku specjalistów do spraw marketingu oraz opakowań trwa dyskusja na temat wpływu opakowań na decyzje konsumenta. Podczas tej dyskusji pojawiają się takie problemy i kwestie, jak osobowość opakowania, jego psychologiczna wartość i personifikacja. Celem niniejszego artykułu jest zaprezentowanie tego zjawiska w świetle doświadczeń wybranych konsumentów. Artykuł prezentuje wrażenia powstałe pod wpływem opakowań, w tym koloru i kształtu. Wyniki potwierdziły, że takie wspomniane czynniki, jak kolor i kształt stymulują pogłębioną projekcję, która odzwierciedla cechy istoty ludzkiej, jej zachowanie i osobowość. (abstrakt oryginalny)
12
Content available remote Opakowanie jako narzędzie wpływania na wybory konsumentów
84%
Opakowanie stanowi ważny aspekt działań marketingowych przedsiębiorstwa. Rozwój opakowań nastąpił pod koniec XX w. i początek XXI w. - wówczas opakowanie zaczęło stanowić element wyróżniania się produktów na rynku, pojawiły się nowe materiały stosowane w produkcji opakowań oraz uwidocznił się rozwój wzornictwa opakowań użytkowych i artystycznych. Równocześnie pojawiły się pierwsze badania związane z wpływem opakowań na decyzje konsumentów. W celu wpłynięcia na decyzje konsumentów obecnie producenci stosują coraz bardziej oryginalne opakowania, które pozwalają na zauważenie produktu na tle konkurencji. Widoczne jest także stosowanie różnego rodzaju "pułapek" związanych z opakowaniem, jako narzędziem wpływania na postrzeganie produktu przez klienta podczas procesu dokonywania zakupu. W artykule zostały opisane rodzaje i funkcje opakowania i ich wpływ na wybory konsumentów oraz zależność między elementami projektu opakowania a wyborami klientów. Treść artykułu uzupełniono przykładami praktycznymi. (abstrakt oryginalny)
Do najważniejszych marketingowych funkcji opakowań zalicza się : funkcję komunikacyjną, edukacyjną i użytkową. Funkcja komunikacyjna polega na przekazywaniu potencjalnym nabywcom określonej informacji o towarze i jego producencie. Edukacyjna rola opakowania sprowadza się do dyskretnego pouczenia klienta o wartości towaru, sposobach i efektach jego działania. Natomiast funkcja użytkowa opakowań polega na ich zdolności do zaspokajania potrzeby wygody, bezpieczeństwa i oszczędności czasu. Opakowanie jest również ważnym elementem systemów logistycznych. Do podstawowych logistycznych funkcji opakowań należą: funkcja ochronna, magazynowa, transportowa i utylizacyjna.
Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie znaczenia ekologizacji opakowań w realizacji działań marketingowo-logistycznych w aspekcie integracji z Unią Europejską. (fragment tekstu)
Według autorek, opakowania, które krzyczą, nie są w żadnej mierze krzykliwe, ale są wynikiem ciężkiej pracy projektantów i właścicieli marek, którzy potrafią łączyć niemożliwe - szacunek dla konsumentów, wyrażony w dostosowywaniu się do ich potrzeb i pragnień z podstawowym zadaniem każdego produktu - z jak najlepszą sprzedawalnością. W artykule przytoczono kilka przykładów udanego zdaniem autorek odświeżenia opakowań produktów.
Autorka zajęłą się rolą znakowania produktów rolno-spożywczych, jako instrumentu wpływającego na decyzje nabywcze konsumentów. W tym znaczeniu przedstawiła pewne elementy, które powinny pojawić się na etykietach i opakowaniach wyrobów w celu zwiększenia ich atrakcyjności.
Artykuł przybliża wyzwania stojące przed projektantem opakowań. Autorka wyjaśnia, że na początku drogi projektowej jest zawsze marka i wartości, które przekazuje. Dobry projektant musi więc narzucić sobie ramy, w obrębie których powstaną wizje artystyczne - nie wolno zapominać, że projekt opakowania nie jest dobrym miejscem na wyrażanie własnych idei czy artystycznych demonstracji. Według autorki dobre opakowanie ma w atrakcyjny sposób komunikować to, co najważniejsze dla marki, a złe opakowanie to właśnie takie, które nie przekazuje tego, na czym marce zależy, chociaż może „grzeszyć" pięknem i porażać zamysłem twórcy. To marka ma rządzić zamysłami projektanta, być pierwszym i zarazem ostatecznym odwołaniem każdej wizji.
Projektowanie opakowań jest zwyczajowo kojarzone ze sztukami projektowymi, ze szczególnym uwzględnieniem kreacji w wymiarze wizualnym i technicznym, co z założenia jest ujęciem wysoce fragmentarycznym. Wciąż brakuje badań na temat sposobu postrzegania opakowań przez końcowych użytkowników. Przedmiotem niniejszego artykułu jest próba potwierdzenia zależności funkcjonalnej w obszarze wzornictwa opakowań. Główną tezą, wynikającą z dotychczasowych ustaleń empirycznych, jest wyróżnienie dwóch wymiarów funkcji dla gotowego opakowania. Celem pracy jest wykazanie zależności między formą opakowania a etykietą opakowania - zakłada się bowiem, że etykieta opakowania spełnia inne funkcje niż forma opakowania, co ma bardzo poważny wpływ na proces projektowy i proces zarządzania wzornictwem (design management).(abstrakt oryginalny)
20
84%
Znaczenie funkcji opakowań wciąż rośnie, a w konsekwencji podejście do opakowań jest bardziej innowacyjne i kreatywne, co skutkuje tworzeniem opakowań o innowacyjnych cechach, takich jak opakowania aktywne i inteligentne. Niniejszy dokument bada funkcje preferencyjne opakowań i preferencje klientów w odniesieniu do inteligentnych i aktywnych opakowań. Badanie ankietowe przeprowadzono z udziałem 200 respondentów, których można określić jako milenialsów (osoby urodzone w latach 1980-2000). Ta grupa wiekowa została wybrana ze względu na poprzednie wyniki badań, co potwierdziło, że inteligentne i aktywne opakowania są najbardziej atrakcyjne dla respondentów w tym wieku. Funkcja ochrony jest nadal postrzegana jako podstawowa i, co najważniejsze, zapewniająca świeżość i trwałość produktów. Zainteresowanie respondentów jest nieco wyższe w przypadku opakowań aktywnych, ponieważ podnoszą one poziom ochrony produktu, a przez to przedłużają żywotność produktu, ale również zwiększają jego bezpieczeństwo. Analiza zezwala na bardziej szczegółowe sugestie dotyczące marketingu aktywnych i inteligentnych opakowań w odniesieniu do wymogów klientów. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.