Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 36

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Promotion as an information communication
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Przedstawiono znaczenie działań komunikacyjnych dla kreowania wizerunku kraju na arenie międzynarodowej. Omówiono podmioty i działania podejmowane w celu poprawy wizerunku Polski na arenie międzynarodowej. Na przykładzie Wrocławia pokazano kreowanie pozycji regionu jako element działań wizerunkowych Polski.
Nowadays, brands are the basis of a company's marketing activities. An effective brand must reach consumers and be accepted by them. The creation of a brand with a strong personality is the first step to success. The next step involves brand promotion with the use of all communication means such as advertising, public relations, point-of-sale promotion, and organisation of brand events, sponsoring, or promotion by company personnel. All of these elements allow for establishing and conducting a dialogue with consumers by means of an appropriately prepared process of communication. (...) Brands are present in all campaigns, both in ones aimed to promote a new product or service and those designed to enhance the company's image on the market. There are also special campaigns dedicated to promoting a brand, its personality, values and image. Through promotional campaigns, brands also allow for the realisation of the company's mission. (fragment of text)
3
Content available remote Narzędzia promocji wykorzystywane przez e-księgarnie
100%
Współcześnie Internet stanowi główne medium w komunikacji marketingowej, szczególnie w odniesieniu do rynku internetowego. (...) Aby zoptymalizować działania marketingowe i zwiększyć sprzedaż, managerowie księgarni wirtualnych w coraz większym stopniu stosują działania z zakresu e-promocji. Celem niniejszego artykułu jest prezentacja i ocena działań wybranych firm w zakresie promocji internetowej na rozwijającym się rynku e-księgarskim.(fragment tekstu)
Artykuł omawia wykorzystanie mediów dla osiągania celów marketingowych.
Artykuł traktuje o rezultatach zmian, którym został poddany rynek edukacyjny szkolnictwa wyższego. Głównym problemem poruszanym przez Autorkę jest postrzeganie studenta jako klienta i beneficjenta działań promocyjnych uczelni. Poświęcono miejsce zarówno wadze adaptacji zasad marketingowych do zarządzania placówką oświatową, jak i nowemu spojrzeniu na studenta. Wprowadzenie zasad marketingowych do zarządzania uczelnią spowodowało, że nie tylko sama placówka czerpie zyski z prowadzonych kampanii promocyjnych, ale także jej studenci są beneficjentami tych działań. Promocja umiejscawia studenta w centrum zainteresowania wszelkich aktywności rynkowych szkoły wyższej, co powoduje, że oferta usługowa jest w coraz większym stopniu dostosowana do potrzeb i wymagań rynku docelowego. Strategia promocji umożliwia uczelniom prowadzenie dialogu ze swoimi studentami, czyli pozwala przekazać na rynek informacje dotyczące kierunków kształcenia, ceny usługi itp., a także daje możliwości uzyskania oceny zwrotnej od studentów, którzy stali się czynnymi uczestnikami gry rynkowej. (abstrakt oryginalny)
Celem referatu jest spojrzenie na kategorię skuteczności przekazu reklamoweo poprzez swoistego rodzaju "konfrontację" podejścia proponowanego przez teorię komunikacji marketingowej oraz metod i sposobów jakie są wykorzystywane na poziomie praktyki "branży reklamowej".artykułu.W pierwszej części przedstawiona została syntetyczna refleksja o charakterze ogólnym, identyfikująca treść i atrybuty skuteczności przekazu reklamowego, a szerzej - kampanii reklamowej. Drugą płaszczyznę stanowi perspektywa praktyki - ocena formuły, założeń metodycznych, kryteriów i rezultatów konkursu komunikacji marketingowej Effie Awards w latach 2006-2009. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest podjęcie próby przeniesienia wyników badań w sferze neuromarketingu na dotychczasowe metody komunikowania się przedmiotów rynkowych. Rozważania skupiają się na krytycznym spojrzeniu na stosowane zasady i techniki komunikacji pod kątem możliwości ich udoskonalania w swietle wiedzy neuromarketingowej. (fragment tekstu)
8
Content available remote Rola skojarzeń w kreowaniu wizerunku jednostki terytorialnej
84%
Złożony i długofalowy proces kreowania wizerunku tak specyficznego podmiotu, jakim jest jednostka terytorialna, zakłada przede wszystkim wypracowanie jego rozpoznawalności. Fakt, iż owa rozpoznawalność powinna być jednoznacznie pozytywna, przyjmuje się - i słusznie - jako niekwestionowany, oczywisty cel podejmowanych działań wizerunkowych. Nie bez powodu w większości ujęć teoretycznych wizerunek miasta definiuje się w kategoriach skomplikowanego zbioru "wytworów mentalnych" i to właśnie na bazie wytworów, jakimi są skojarzenia, zachodzi proces identyfikacji wizerunku jednostek terytorialnych. W artykule omówiono pozytywne i negatywne aspekty skojarzeń związanych z procesami komunikacyjnymi jednostek terytorialnych. (abstrakt oryginalny)
Od kilku dekad przedsiębiorstwa wykorzystują w swoim przekazie promocyjnym dbałość o środowisko, w którym funkcjonują (koncepcja społecznej odpowiedzialności biznesu). W ostatnich latach tendencja ta zdaje się wzmagać. Jednocześnie można dostrzec wiele przejawów działań szkodliwych dla lokalnych społeczeństw, zwłaszcza tych żyjących w uboższych regionach świata. Autor skoncentrował się na kwestii wzrostu liczby prospołecznych inicjatyw w promocyjnej polityce przedsiębiorstw i jednocześnie niezmniejszającej się liczbie negatywnych przypadków działań antyśrodowiskowych. Jako materiał źródłowy wykorzystano artykuły odnoszące się zarówno do prospołecznych inicjatyw, jak i negatywnych działań przedsiębiorstw działających w międzynarodowej skali. (abstrakt oryginalny)
Promocja Polski za granicą jest procesem długofalowym. Nie nabierze ona należytego znaczenia, jeżeli nie zaangażują się w nią największe osoby w państwie. Pierwsze efekty działań promocyjnych da się zauważyć za pięć lat i to pod warunkiem, że działania promocyjne będą skoordynowane i właściwie ukierunkowane.
W artykule dokonano przeglądu problematyki standaryzacji i adaptacji przekazu komunikacyjnego instytucji działającej na rynkach międzynarodowych w świetle literatury przedmiotu. Problem dywersyfikacji przekazu zobrazowano w kontekście emitowania przekazu o treści społecznej. Artykuł zawiera także opis metodyki i wyniki analizy przekazów komunikacyjnych instytucji non profit. Zaprezentowano wyniki analizy przekazów w odniesieniu do 81 kampanii i akcji promocyjnych oraz komunikacyjnych prowadzonych na świecie przez Greenpeace i WWF, z czego 56 kampanii dotyczyło krajów należących do Unii Europejskiej. Prezentacja wyników zawiera ogólne statystyki wypływające z analizy oraz przykłady przekazów. Dokonano ich charakterystyki pod kątem wybranych do analizy przekrojów oraz podjęto próbę oceny zasadności i przesłanek różnicowania przekazu w kampaniach organizacji non profit. (abstrakt autora)
Artykuł charakteryzuje promocję jako system komunikacji przedsiębiorstwa z rynkiem. Autor analizuje funkcje systemu promocji. Rozpatruje dwie płaszczyzny oddziaływania promocji, wyrażające sferę interesów i oczekiwań obu stron procesu komunikacji: nadawcy - przedsiębiorstwa oraz nabywcy - adresata przekazu.
Z badań przeprowadzonych w artykule wynika, że prowadzenie działalności promocyjnej jest w dzisiejszym handlu konieczne. Nie uniknie tego żadne przedsiębiorstwo, nawet najmniejsze, pragnące odnieść sukces lub nawet utrzymać się na coraz ciaśniejszym ze względu na narastającą na konkurencję rynku.
Recesja wymusiła zmiany w strategii sponsoringowej banków - szukanie nowych możliwości biznesowych stało się ważniejsze od budowania wizerunku instytucji. Strategia sponsoringowa stała się bardziej selektywna - obecnie zamiast ogólnego komunikatu tworzy się raczej wyspecjalizowane kampanie zorientowane na konkretną korzyść. Autorka opisuje strategię sponsoringową banków w Stanach Zjednoczonych.
Celem opracowania było podkreślenie roli promocji szeptanej w turystyce. Zaprezentowana została istota tego kanału komunikacji i jego wpływ na decyzje turystów odnośnie wyboru miejsca docelowego podróży. Bazę empiryczną opracowania stanowiły wyniki badań ruchu turystycznego w Krakowie przeprowadzone w latach 2003-2007. Analizie poddano znaczenie opinii rodziny i znajomych jako źródła informacji o mieście, a także stopień deklaracji polecenia miasta innym. (fragment tekstu)
Bez wątpienia stereotypizacja płci żeńskiej i męskiej jest stale obecna w reklamach. Rezygnacja z niej jest wręcz niemożliwa. Trudno bowiem wyobrazić sobie komunikację marketingową bez zaistnienia wizerunków obu płci, które stanowią jedno z kluczowych narzędzi marketingu, spotów reklamowych i procesu kształtowania marki. Kulturowa rola reklamy polega na stymulowaniu pragnień w grupie docelowej. Przekaz marketingowy napędza nie tylko sprzedaż danego produktu, lecz promuje pewien sposób życia. (abstrakt autora)
Artykuł proponuje naukową wykładnię oraz nietypowe sposoby i techniki tworzenia reklamowych przekazów, dalekich od tych znanych, standardowych. To przede wszystkim projektowanie komunikacji i wystąpień przy zastosowaniu formuły 6-wyrazowych prezentacji. Oczywiście przy omijaniu wyświechtanych zwrotów i próbie wdrożenia opracowanych z pasją przekazów, będących niejednokrotnie inteligentnym skrótem myślowym. To bez wątpienia "wyższa szkoła jazdy" i podniesiona wyżej poprzeczka wymagań dla przyszłych marketerów. (abstrakt autora)
Zastosowanie technologii eyetracking do badania newsletterów pozwoliło uzyskać sporo interesujących obserwacji. Przede wszystkim dało możliwość spojrzenia oczami użytkowników na tego typu komunikaty. Dzięki temu twórcy kampanii e-mail marketingowych mogą tworzyć skuteczne kreacje. Oknem na świat u człowieka są bowiem przede wszystkim oczy. Percepcja wzrokowa to klucz do sukcesu właściwie zaprojektowanych elektronicznych kampanii reklamowych.(abstrakt autora)
Bootstrapping, pivot, skalowanie, refundacja, disruptive - to tylko kilka przykładów słów, w tym anglojęzycznych, które należą do specjalistycznego żargonu branży skupiającej się na rozwiązaniach z działu nowych technologii. Takim słowniczkiem może pochwalić się niemal każde środowisko biznesowe i w zasadzie nic w tym złego, dopóki wszyscy wiedzą, o co chodzi. Kiedy jednak ten specyficzny język przebija się do przekazów marketingowych, może to zwiastować komunikacyjną katastrofę. (fragment tekstu)
Artykuł przedstawia sposób przygotowania i przeprowadzenia akcji promocyjnej przez przedsiębiorstwo. Autor charakteryzuje metody, które w jego przekonaniu mają doprowadzić do sukcesu promowanego produktu.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.