Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 70

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Promotion forms
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Artykuł charakteryzuje cztery kategorie instrumentów promocji handlowej: 1. promocja handlowa stosowana w celu uzyskania wsparcia dla marki ze strony sprzedawców detalicznych, 2. promocja handlowa dla zapewnienia wsparcia reklamowego ze strony detalisty oraz właściwej ekspozycji marki w sklepie, 3. promocja handlowa mająca zachęcić hurtowników do oferowania marki, 4. promocja handlowa mająca na celu opróżnienie magazynów producenta.
Grywalizacja jako narzędzie marketingowe jest szeroko omawiana na całym świecie - nie tylko w kręgach profesjonalistów, lecz także akademickich. To metoda pomyślana jako mająca optymalizować motywację człowieka, angażować klientów i po prostu czynić dla nich z promocji zabawę. W artykule autorka ukazała wyniki badania przeprowadzonego w Polsce na grupie konsumentów. Najważniejszymi ustaleniami jest to, że konsumenci chętnie uczestniczą we wszystkich rodzajach gier; co więcej, są zainteresowani nowymi sposobami promocji, takimi jak grywalizacja. Z drugiej strony, nie wiedzą, jaka jest koncepcja grywalizacji, i nie są pewni, czy chcą brać udział w tego typu promocji. Głównym celem artykułu jest charakterystyka narzędzia grywalizacji u świadomych konsumentów na polskim rynku. Artykuł ma charakter badawczy. (abstrakt oryginalny)
Reklamodawcy stoją przed decyzją wyboru środków przekazu marketingowego. Komunikaty posiadające atrakcyjną formę i rozpowszechniane przez popularne źródło zwracają większą uwagę i są lepiej zapamiętywane. Powszechność i wszechobecność tradycyjnych instrumentów promocji prowadzi do poszukiwania nowych jej form. W ostatnich latach rośnie zainteresowanie promocją w nowym medium, jakim są gry komputerowe. Niniejszy artykuł ma na celu przedstawienie tradycyjnych oraz nowych instrumentów promocji osadzonych w wirtualnym środowisku na przykładzie gry Second Life. Rozważania oparte są na przeglądzie dostępnej literatury polskiej i zagranicznej. Aby zrealizować zamierzony cel, w pierwszej kolejności scharakteryzowane zostały tradycyjne oraz nowe instrumenty promocji. Następnie zostały przedstawione przykłady zastosowania tych instrumentów w grach komputerowych. Opracowanie jest zakończone wnioskami. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono okoliczności, które umożliwiły marką ekspansję w przestrzeni edukacyjnej (atrakcyjność rynku młodych, niedobór funduszy w edukacji, rewolucja technologiczna, zwłaszcza informatyczna) oraz formy działań promocyjnych w szkołach m. in programy sponsoringowe, umowy na wyłączność, programy motywacyjne, sponsorowanie materiałów edukacyjnych.
Celem artykułu jest pokazanie możliwości promocji produktu miasta przy wykorzystaniu nowoczesnej formy, jaką jest city placement. Na wstępie artykułu zaprezentowano problematykę marketingu terytorialnego oraz jego wpływu na rozwój miast. W dalszej części przedstawiono produkt turystyczny miasta, a także możliwości jego promocji. Oprócz tradycyjnych narzędzi promocji zaprezentowano także niestandardowe formy promocji miasta. Autor przedstawił istotę działań z zakresu city placement, a także przykłady zastosowania tego elementu promocji na świecie. W końcowej części zaprezentowano działania z zakresu city placement w Polsce oraz wyniki badań Agencji Informacyjnej "PRESS-SERVICE Monitoring Mediów" prezentujące miejsce polskich seriali pod względem liczby publikacji oraz potencjalnych kontaktów informacji z odbiorcą.(abstrakt oryginalny)
Autorki przedstawiły krótką analizę zachowań promocyjnych rolników zorganizowanych w grupy producenckie. Scharakteryzowały takie formy oddziaływania na konsumentów i otoczenie, jak: reklama, propaganda marketingowa (public relation i publicity), sprzedaż osobista i promocja sprzedaży. Charakterystyka najczęściej spotykanych zachowań promocyjnych, wśród członków rolniczych grup producenckich, przeprowadzona została na podstawie wyników badań empirycznych, które miały miejsce w latach 1998/2000. Badaniami tymi objęto 122 rolników zorganizowanych w 9 grupach producenckich.
Uwaga w artykule została skoncentrowana na technikach i narzędziach promocji jednostek samorządu terytorialnego, ukierunkowanych na pozyskiwanie inwestora krajowego bądź zagranicznego. W dalszej części opisano narzędzia promocji gmin, powiatów i regionów ze wskazaniem ich zalet i wad, a także akcentowaniem najczęstszych błędów popełnianych przez samorządy terytorialne w trakcie prowadzonych przez nie działań promocyjnych.
Komunikacja mobilna jest coraz częściej wykorzystywana przez marketerów jako skuteczny środek komunikowania się z konsumentami i potencjalnymi klientami. Nowa kategoria działań promocyjnych to połączenie mobilnych aplikacji z zaszytymi komunikatami reklamowymi. W artykule podano przykłady zastosowanych przez znane firmy aplikacji budujących świadomość marki.
Artykuł na temat najnowszysch trendów w sposobach komunikacji. Omówiono zachowania konsumentów podaczas zakupów. Zwrócono uwagę na efektywność śmiesznych i nieocenzurowanych reklam, które stają się coraz bardziej zjawiskową formą promocji.
Celem niniejszego artykułu jest przeanalizowanie funkcji ekonomicznej rabatu kupowanego z perspektywy przedsiębiorstwa, a w szczególności ustalenie, czy stanowi on narzędzie polityki promocyjnej z zakresu promocji sprzedaży, czy polityki cenowej. Rozstrzygnięcie tego problemu ma znaczenie nie tylko teoretyczno-poznawcze, ale również użytkowe, ponieważ wpływa na decyzje dotyczące strategii stosowania rabatu, a zwłaszcza jego horyzontu czasowego. (fragment tekstu)
Uzyskanie przewagi konkurencyjnej przez firmy telekomunikacyjne często wymaga przyjęcia odpowiednich rozwiązań w zakresie komunikacji marketingowej. Przedstawiono działania promocyjne firm telekomunikacyjnych oraz określono teoretyczne i praktyczne zagadnienia związane z wykorzystaniem poszczególnych form promocji.
W czasie szybkiego wzrostu liczby uczelni, a w następstwie rozwoju konkurencji w sferze szkolnictwa niższego ważnym elementem zarządzania szkoła wyższą jest budowa strategii jej promocji. Strategii, która w dłuższym okresie czasu stanie się skutecznym narzędziem zapewniającym uczelni dogodna pozycję rynkową. W artykule zaprezentowano instrumenty marketingu-mix, za pomocą których szkoły wyższe mogą realizować przyjętą strategię promocji. W związku z niewielkim stopniem zróżnicowania ofert podmiotów rynku usług edukacyjnych atrakcyjna prezentacja świadczonych usług i budowanie pozytywnego wizerunku uczelni odgrywa bardzo istotną rolę. Podejmowanie działań promocyjnych przez szkołę wyższą stanowi jedno z ważniejszych jej zadań, prowadzi do zwiększenia ropnia adaptacji uczelni przez otoczenie, jak również wzbudzenia zainteresowania potencjalnych jej klientów. (abstrakt oryginalny)
Ważnym elementem komunikacji marketingowej w turystyce są wydawnictwa promocyjne, czyli wszelkiego rodzaju publikacje. Wprawdzie są one coraz częściej zastępowane przez najnowsze osiągnięcia techniki (zwłaszcza Internet), ale wartość atrakcyjnie wydrukowanego katalogu czy przewodnika oraz zdolność inspirowania przez niego obrazów i marzeń ma wciąż jeszcze na rynku turystycznym istotne znaczenie. Artykuł jest teoretyczno-empirycznym studium, mającym na celu zweryfikowanie tej hipotezy. Zidentyfikowano funkcje promocji na rynku turystycznym. Zaprezentowano istotę i typy turystycznych publikacji promocyjnych oraz wyszczególniono dostarczane przez nie rozliczne korzyści (tak dla oferenta, jak i dla turysty). Bazę empiryczną opracowania stanowiły wyniki badań ruchu turystycznego w Krakowie, przeprowadzonych w latach 2008-2010, w oparciu o które przeanalizowano zmiany w znaczeniu przewodników, folderów, katalogów i ulotek jako źródła informacji o mieście, jak również wskazano grupy turystów preferujących tego rodzaju nośniki wiedzy. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Nowe trendy w marketingu sportowym
63%
Sponsoring jest jednym z najszybciej rozwijających się instrumentów promocji. Opracowanie zawiera więc analizę istoty sponsoringu jako relatywnie nowej formy promocji, a także jego roli w rozwoju sportu. Wyodrębnione zostały także czynniki rozwoju sponsoringu sportowego oraz podkreślono jego znaczenie w strategii działań PR sponsorów. Opracowanie zawiera ponadto analizę rodzajów i celów oraz cech sponsoringu. (abstrakt oryginalny)
Kupony premiowe i karty przedpłacone są popularną formą nagradzania uczestników różnego rodzaju konkursów, loterii promocyjnych, sprzedaży premiowej. Zasady ich opodatkowania zależą przede wszystkim od rodzaju promocji sprzedaży, w ramach których są wydawane. (...)Jeśli karta pozwala na wypłatę zgromadzonych na niej środków i w ten sposób daje jej posiadaczowi możliwość posługiwania się gotówką, to przekazanie takiej karty może być traktowane tak, jak przekazanie gotówki. Jeśli natomiast karta przedpłacona nie daje możliwości wypłaty gotówki, a jedynie upoważnia do wymiany zgromadzonych na niej środków na towary lub usługi, to powinna być traktowana jak znak legitymacyjny (tzw. elektroniczny znak legitymacyjny). (fragment tekstu)
Przeprowadzone badanie miało udzielić odpowiedzi na pytanie: czy studenci warszawskich uczelni korzystają z kuponów rabatowych, a w szczególności z kuponów rabatowych na kursy językowe? (fragment tekstu)
Promocja jest jednym z zadań własnych jednostek wszystkich szczebli samorządu terytorialnego, a także związku metropolitalnego w województwie śląskim. W artykule autorka wskazuje na najbardziej charakterystyczne instrumenty wykorzystywane przy realizacji zadań własnych w zakresie promocji, na przykładzie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i jej obszaru. Podczas analizy odwołuje się do projektów promocyjnych realizowanych przez związek metropolitalny "Silesia" oraz wzmiankuje o działaniach w zakresie promocji wybranych jednostek samorządu terytorialnego. (abstrakt oryginalny)
18
Content available remote Sponsoring - czyżby 5 element promocji-mix?
63%
W artykule omówiono znaczenie sponsoringu. Przedstawiono sposoby i rodzaje sponsoringu. Wskazano na korzyści wynikające ze sponsoringu co zdaniem autorki powoduje, że można uznać go za 5 element promocji-mix. (abstrakt oryginalny)
Cel: diagnoza mechanizmów wizualnego oraz narracyjnego wykorzystania kreacji real-time marketingu (marketingu w czasie rzeczywistym, RTM) w odniesieniu do plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku od 2018 do 2021 roku w ramach promocji marek oraz produktów na portalu Facebook.com. Metody badań: jakościowe - analiza semiotyczna, analiza dyskursu, analiza ramowa; mieszana - analiza porównawcza. Wyniki i wnioski: analizowane marki wykorzystują plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku do tworzenia kreacji marketingowych o charakterze perswazyjnym oraz informacyjnym. Głównym elementem oddziaływania na odbiorców są obrazy oraz krótkie formy słowne. Narracja postów odnosi się zarówno do promocji konkretnych marek, jak i oferowanych produktów. Wykorzystanie wielu technik (newsjacking, interakcje za pomocą komentarzy i wiadomości) wpływa na rutynizację zachowań odbiorców, a RTM staje się głównym sposobem komunikacji. Oryginalność/wartość poznawcza: artykuł prezentuje kreacje real-time marketingu w odniesieniu do cyklicznego wydarzenia, jakim jest plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku, co nie było szerzej opisywane przez badaczy w Polsce. Coroczne ogłoszenie wyników wywołuje falę publikacji odnoszących się do tego wydarzenia, przez co dyskusyjna pozostaje wartość zaskoczenia odbiorców, która jest kluczową cechą dla RTM. Liczba publikacji odnoszących się do tego samego tematu wymusza wzajemną rywalizację narracji, kreacji wizualnych oraz słownych w celu przyciągnięcia uwagi oraz zyskania popularności. Multimodalna analiza publikowanych postów wskazuje, w jaki sposób marki starają się zwrócić na siebie uwagę, wykorzystując znaczenia wybranych słów, lecz także możliwości mediów społecznościowych, co w kontekście cyklicznego plebiscytu nie było wcześniej rozważane. (abstrakt oryginalny)
Zmiany w sposobach spędzania wolnego czasu, a w tym rezygnacja z oglądania telewizji na rzecz grania w gry konsolowe i komputerowe, jak również korzystniejsze wyniki w zakresie odbioru marek umieszczanych w grach niż w mediach tradycyjnych, przyciągnęły uwagę naukowców i praktyków do tego narzędzia promocyjnego. Przeciętna gra komputerowa oferuje zróżnicowany zakres sposobów promowania marki. Niniejszy artykuł prezentuje wyniki przeprowadzonych 20 wywiadów pogłębionych wśród polskich graczy. Celem wywiadów była identyfikacja i charakterystyka wirtualnych form promocji stosowanych w grach komputerowych. Próba badawcza składała się z użytkowników trzech wybranych gier komputerowych, a mianowicie The Sims, Second Life i Euro Truck Simulator 2. Wyniki pokazały, że respondenci najczęściej mieli kontakt z markami umieszczonymi z wykorzystaniem marketingu bezpośredniego. Większość z tych marek pojawiła się jako wirtualny produkt markowy, który mógł być wykorzystywany przez użytkowników wewnątrz gry, jednak firmy również zakładają swoje wirtualne siedziby lub sklepy. Drugie miejsce zajęła wirtualna reklama, która wewnątrz wirtualnego świata wygląda podobnie jak w prawdziwym życiu i często przybiera formy wirtualnych billboardów czy reklam na samochodach. Public relations zawiera różne wirtualne wydarzenia, pokazy, konferencje lub "markowe" miejsca zbudowane w celach rozrywkowych. Najmniej liczne grupy marek zakwalifikowano do sprzedaży osobistej, promocji sprzedaży oraz niestandardowych form promocji (reklama ambientowa i komunikacja nieformalna). (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.