Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 20

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Promotion of banking services
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Blog banku – wewnętrzna sprzeczność, czy rewolucja w komunikacji z klientem? Pierwszy taki blog w Polsce obchodzi właśnie pierwszą rocznic powstania. Na razie naśladowców nie ma zbyt wielu. W swoje siódme urodziny, 26 listopada ubiegłego roku, blog (mbank.pl/blog) uruchomił mBank. Dziś blog ten odwiedza średnio około 100 tysięcy osób miesięcznie i robi to 200 tysięcy razy. Jak twierdzą autorzy blogu, liczba czytelników utrzymuje się od jakiegoś czasu na stałym poziomie z delikatnym trendem wzrostowym (w październiku było ich np. 130 tysięcy). (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Promowanie usługi przelewu natychmiastowego BlueCash w bankach spółdzielczych
84%
Celem pracy jest prezentacja Systemu Płatności BlueCash, którego operatorem jest firma Blue Media S.A.. Wskazuje on również na charakterystykę usługi szybkiego przelewu. Celem szczegółowym jest wskazanie na formy promocji stosowane przez banki w celu poinformowania klientów o dostępności płatności natychmiastowych. Tytułem zebrania danych na temat form promocji, autor przeprowadził badanie ankietowe pośród banków uczestników systemu płatności. (abstrakt oryginalny)
3
Content available remote CSR - odpowiedź na wyzwania współczesnych public relations
84%
Konieczne jest znalezienie odpowiedzi na rosnące oczekiwania otoczenia firmy i zaspokojenie jego informacyjnych potrzeb w innowacyjny, ale wiarygodny sposób; niezbędne jest otwarcie się na nowe podejście do promocji i podjęcie niesztampowych działań - takich, z jakimi konsument nie miał jeszcze do czynienia i co do których tym samym nie mógł wyrobić sobie pełnych awersji i podejrzliwości przekonań. Rozwiązaniem w wielu przypadkach okazują się działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu (corporate social responsibility). W niniejszym artykule zostanie przedstawiona propozycja wyjaśnienia roli CSR, jaką ta może odegrać jako rozwiązanie odpowiadające na potrzeby public relations w świecie nowych technologii. (fragment tekstu)
Przeszło jedna trzecia gospodarstw domowych nie ma rachunku bankowego. Ci klienci są oczywiście do „wzięcia”, ale są trudni i bankom niechętni. Istnieją jednak sposoby na ich pozyskanie. Klient niezamożny nie chce lub nie może powierzyć bankowi swoich pieniędzy. Bardzo często jednak potrzebuje kredytu, a banki bardzo dbają o to, aby konsument, który wszedł do bazy, skorzystał także z innych produktów. Autor odwołuje się do przykładu prawdziwego banku dla ubogich – Grameen Banku, specjalisty od mikrofinansowania. Jego działalność opiera się na sąsiedzkich poręczeniach oraz na dawaniu środków na stworzenie warsztatu pracy. Przykład ten pokazuje, że warto szukać klienta tam, gdzie pozornie go nie ma. Do bankowości można go skusić tym, że najpierw pożyczy mu się pieniądze, a inne pomysły przyjdą później.
Wykorzystanie nowych technologii w zakresie kształtowania relacji z klientem całkowicie zmieniło oblicze rynku usług finansowych, gdzie znajomość mechanizmów postępowania nabywców staje się kluczowym sukcesem tych firm. Czynnikiem implikującym zmiany w zachowaniach nabywców usług finansowych są nowe technologie, a w szczególności serwisy internetowe przedsiębiorstw. Poprzez wykorzystanie różnych funkcji witryny internetowej kształtuje ona doświadczenia nabywców firmy, wpływa na jego zadowolenie oraz stopień satysfakji. Zidentyfikowanie zatem poszczególnych obszarów funkcjonalności stron Internetowych banków, a w dalszej kolejności wyznaczenie kryteriów ich pomiaru pozwoli na dokonanie oceny ewolucji witryn internetowych banków oraz opracowania narzędzi analizy zachowań klientów. (abstrakt oryginalny)
Zwrócono uwagę na problem skuteczności kampanii reklamowej banku przy zastosowaniu nośników reklamy zewnętrznej. Omówiono czynniki, które należy uwzględnić planując tego typu kampanie reklamowe.
Bankowcy z lepszym lub gorszym skutkiem starają się zbudować wyrazisty wizerunek swych marek. Ale sama prezentacja ich ofert wypada znacznie gorzej. Kto z nas wie, w jakim banku mają najtańszy kredyt mieszkaniowy, pożyczkę gotówkową czy porządną lokatę? (...) A może wcale nie ma to znaczenia? Przecież to raczej ogólna percepcja komunikacji, zbudowane wartości marki lub ich brak sprawiają, że konsument rozważa dany bank, gdy pojawia się konkretna potrzeba finansowa. Wówczas zaczynamy się interesować szczegółami oferty, porównujemy, analizujemy... (fragment tekstu)
Podkreślono, że większość banków uznała kredyty mieszkaniowe za produkty strategiczne, co znalazło przełożenie na wagę przywiązywaną do nich w strategiach marketingowych. Przedstawiono zarzuty wobec działań marketingowych niektórych banków promujących kredyty mieszkaniowe.
Pytanie, ile polski sektor finansowy zarobi na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie tylko z pozoru jest proste. Bezpośrednie przełożenie olimpiady na banki wydaje się małe – dotyczy dokładnie takich pieniędzy, jakie z użyciem kart płatniczych zostawią polscy goście w Pekinie. Karty olimpijskie i lokaty związane z igrzyskami to produkty, do których Polacy podchodzą coraz ostrożniej. (abstrakt oryginalny)
PKO Bank Polski oprócz standardowych produktów depozytowych, w ramach swojej oferty okazjonalnie proponuje także m.in. lokaty subskrybowane. Cechą charakterystyczną takich lokat jest to, że odsetki naliczane są od pierwszego dnia po zakończeniu subskrypcji i wypłacane jednorazowo na koniec umownego okresu lokaty. W przypadku zerwania lokaty przed terminem, klient otrzymuje zwrot kapitału w złotówkach bez odsetek.
Każde działanie sponsoringowe to w rzeczywistości transakcja. Sponsorując, banki kupują "ekspozycje". Bardzo upraszczając, można powiedzieć, że kupują możliwość wypromowania produktów, usług, logo w bardziej wyrafinowany i bardziej społecznie akceptowalny sposób. Sponsoring to kolejny kanał marketingowy i zawsze w mniej lub bardziej bezpośredni sposób prowadzi do transakcji. Nie sposób zapomnieć o walorach tej formy działań. Środki poświęcone na sponsoring nie trafiają do na przykład agencji reklamowej, lecz do drużyny sportowej itp. Istnieje tu zatem pewien pozytywny oddźwięk społeczny podjętych działań. Sport, a w szczególności sponsoring sportowy, wobec zwiększających się w szybkim tempie kosztów tradycyjnej reklamy i malejącej jej efektywności, a także konieczności przebicia się przekazu promocyjnego firmy przez szum informacyjny w mediach, jest bez wątpienia szczególną, ale co istotne, efektywną metodą promocji i komunikacji przedsiębiorstw z rynkiem.(fragment tekstu)
Żywiołowy rozwój rynku kart kredytowych i chęć uzyskania w nim jak największego udziału powodują pojawienie się niebezpieczeństwa stosowania nieetycznych praktyk marketingowych i innych czynników ryzyka dla banków. Autor doradza bankom przyjęcie dwutorowej strategii działania - zgodnej z zasadą "pozyskać i utrzymać" klienta.
Artykuł przedstawia akcje promocyjne banków skierowane na wypromowanie kart kredytowych. Przedstawiono strategie marketingowe produktów kartowych, zarówno w obszarze asortymentu, parametrów cenowych, jak i komunikacji marketingowej z klientem. Szczególne znaczenie dla rozwoju rynku kart kredytowych miały zmiany w polityce cenowej banków.
O względy i pieniądze klientów zabiega wiele różnych banków, oferujących podobne lub wręcz takie same usługi. Autorka podaje praktyczne wskazówki jak przygotować kampanię reklamową banku, aby nakłonić klienta do korzystania dzisiaj i w przyszłości z tego właśnie a nie innego banku.
W artykule Boston Consulting Group charakteryzuje bariery, które napotykają banki chcące maksymalizować swoje przychody. Są to m.in. : niedostateczna skłonność do korzystania z usług bankowych i utrzymanie zainteresowanego klienta. Eksperci z BCG przytaczają metody pokonywania barier (programy lojalnościowe, kluby klienta, plan finansowy, produkty affinity).
Artukuł dotyczy akcji promocyjnej e-Superkonta PKOBP. Ukazuje jakimi metodami posłużono się by wypromować wirtualne usługi PKOBP. Autor ukazuje pionierskie rozwiązanie służące badaniu świadomości marki Brand Impact, które zostało przeprowadzone na zlecenie PKOBP, w celu weryfikacji efektywności przeprowadzonej kampanii informacyjnej.
Instrumenty wizerunkowe są kluczowym elementem w procesie tworzenia pozytywnego wizerunku firmy, który z kolei jest istotnym narzędziem w walce z konkurencją, dlatego też kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy powinno stanowić podstawowy element strategii każdego przedsiębiorstwa. Celem artykułu była ocena oddziaływania wybranych elementów wizerunkowych wpływających na wizerunek banku oraz na decyzje zakupowe klientów. Badania przeprowadzono w grupie 100 respondentów w oparciu o kwestionariusz ankiety. Uzyskane wyniki wskazały, iż stosowanie narzędzi promocyjnych w znaczący sposób wpływa na pozytywny wizerunek banku. Respondenci wskazali, że ich zdaniem działania sponsoringowe mają największą moc oddziaływania. Według opinii klientów reklama telewizyjna, reklama prasowa oraz Internet są najskuteczniejszymi metodami promocji usług bankowych. Z listy elementów, które mają duże oddziaływanie na pozytywny wizerunek banku respondenci najlepiej ocenili: atrakcyjne promocje, udział w akcjach promocyjnych oraz profesjonalni pracownicy banku. (abstrakt oryginalny)
18
Content available remote System płatności mobilnych BLIK i jego promocja
67%
Celem artykułu jest analiza Systemu Płatności Mobilnych BLIK i jego promocji. Analizie poddano trendy wpływające na wzrost popularności usług e-bankowości we współczesnym świecie, przedstawiono sposób działania systemu BLIK oraz przedstawiono dane statystyczne dotyczące popularności tego rozwiązania. W dalszej części artykułu, wyszczególniono najważniejsze kierunki promocji Systemu Płatności Mobilnych wraz z przytoczeniem konkretnych materiałów marketingowych. Przeprowadzona analiza wykazała, że zastosowanie przytoczonych w artykule sposobów promocji Systemu miało pozytywny wpływ na wzrost zasięgu oddziaływania tego rozwiązania. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono elementy promocji kształtujące wizerunek banku w świadomości jego nabywców oraz wyniki badań bezpośrednich związane z postrzeganiem banków przez respondentów. Przedstawiono także zmiany jakie zaszły w strukturze sektora bankowego na terenie województwa katowickiego. W przypadku banków najważniejszy wpływ na pozycję banku zajmowaną w świadomości klientów oraz pozostałych uczestników rynku mają reklama, public relations, publicity oraz sponsoring. Właściwe stosowanie tych narzędzi zapewnia prawidłową komunikację z rynkiem, wspiera proces sprzedaży i redukuje niepewność decyzji podjętych przez nabywcę usługi, co w przypadku usług finansowych odgrywa bardzo ważną rolę. Badania wykazały, iż najważniejszymi przyczynami decydującymi o wyborze banku są zaufanie do banku i opinie znajomych. Chcąc umocnić swój wizerunek bank powinien oprócz stosowania reklamy w różnych mediach, wykorzystywać dostępne środki w ramach public relations, a całość powinna być oparta na profesjonalnie przygotowanym do obsługi klienta - personelu. Nie należy zapominać także o badaniu opinii klientów o skuteczności promocji i ewentualnych uwagach klientów dotyczących jakości usług, czy nowych form oferty. Przemyślana kompozycja marketingu mix umożliwi każdej instytucji finansowej prawidłowe działanie w warunkach gospodarki rynkowej. (abstrakt oryginalny)
Doroczne spotkanie uczestników Węzła Dostępowego ZBP poświęcone zostało wymogom wynikającym z tzw. nowej Rekomendacji D. Odbyło się ono 11 grudnia 2014 r. w Warszawskim Centrum Finansowym a uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele Związku Banków Polskich oraz Centrum Prawa Bankowego i Informacji. Rekomendacja D to reakcja na rozwój rynku, dążąca do zagwarantowania bezpieczeństwa teleinformatycznego. To absolutne novum, które ma na celu sprostanie współczesnym wymaganiom poprzez poprawę jakości gromadzonych baz danych. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.