Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Promotion of the economy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Na tle analizy pokrótce zobrazowanej potrzeby podjęcia intensywnej oraz skoordynowanej aktywności w zakresie promocji Polski nasuwa się pytanie o to, czy istnieje w ogóle polityka promocji Polski. Celem tego referatu jest skondensowana (ze względu na ograniczenia narzucone formą opracowania) prezentacja instytucjonalnych uwarunkowań polityki promocji gospodarki Polski. W tym celu zostaną pokazane sposoby rozumienia polityki promocji gospodarki w powiązaniu z polityką promocji kraju w ogóle, wskazane też będą kompetencyjne, a w pewnej mierze także programowe ramy tej polityki. (fragment tekstu)
In recent years, regions have been increasingly promoted at the international level. It is reflected in actions taken by individual voivodships (Polish provinces), intensifying measures for attracting investment and promoting exports of local enterprises, combined with the use of additional funds, including EU appropriations, or with the formalisation of cooperation between various institutions and businesses. Therefore, the following questions arise: does the model of promoting the voivodship adopted in Małopolska (the region of Little Poland) and based on coopetition play the intended role and can it set an example for other regions? The article presents the most important results of an analysis aimed to develop Poland's first model of coopetition in the economic promotion of a region and to verify the efficiency thereof. (original abstract)
Wsparcie eksportu ma miejsce w dwóch płaszczyznach: w węższym znaczeniu poprzez wdrażanie konkretnych instrumentów, a w szerszym znaczeniu - poprzez promocję polskiej gospodarki w skali makro. Działania mające na celu wsparcie eksportu realizowane są w ramach programów operacyjnych i bazują na środkach z funduszy europejskich oraz poprzez dofinansowanie z budżetu krajowego branżowych projektów promocyjnych, kosztów uzyskania certyfikatów eksportowych czy też wsparcie organizacji przedsięwzięć promocyjnych oraz publikacji wydawnictw i materiałów promocyjnych. (fragment tekstu)
4
Content available remote Analiza działań promocyjnych Koszalina w latach 2008-2013
63%
W artykule przedstawiono analizę działań promocyjnych podejmowanych przez miasto Koszalin w latach 2008-2013. Przedstawiono m.in. działania w ramach promocji gospodarczej miasta, a w szczególności promocji turystyki (m.in. wielkość nakładów finansowych przeznaczonych na promocję miasta w latach 2008-2013, przykłady wykorzystywanych instrumentów promocji, przykłady współpracy Koszalina z miastami partnerskimi). Część opracowania poświęcono ponadto analizie działań promocyjnych podejmowanych przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego, jako instytucji wspierającej działania miasta w tym zakresie. (abstrakt oryginalny)
Po okresie zastoju, powoli zaczyna się zwiększać strumień napływających do Polski bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Świadczą o tym wyniki pierwszego półrocza tego roku, lepszego pod tym względem od analogicznego okresu 2003 roku.
Wystawa "Expo 2005", organizowana pod hasłem "Mądrość natury" przyciągnęła wystawców ze 121 krajów świata, w tym także i z Polski. Szacuje się, iż do 25 września 2005 r. wystawę tę, zlokalizowaną w japońskiej prefekturze Aichi ma odwiedzić ok. 15 milionów zwiedzających. Z tej okazji Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych przygotowała szereg japońskojęzycznych publikacji i folderów skierowanych do potencjalnych inwestorów.
W artykule analizuje się promocję gospodarczą małego kraju na przykładzie Słowenii. Omówione zostały również zadania dyplomacji gospodarczej w tym obszarze. Dla Słowenii promocja gospodarcza, zwłaszcza handlu i inwestycji, jest szczególnie ważna. Jednym z powodów jest ich duże znaczenie dla wzrostu i rozwoju gospodarczego kraju. (abstrakt oryginalny)
Organizacja światowej wystawy Expo odbija jak w soczewce charakter Polaków. Z pasją realizujemy spektakularne przedsięwzięcia, a potem nie wystarcza sił na codzienną, wytężoną pracę, która by pozwoliła je efektywnie wykorzystać. A dobra promocja Polski jest niezbędna, by przełamać impas w przyciąganiu inwestycji zagranicznych.
Poprzez lobbing w Unii Europejskiej nasi przedsiębiorcy mogą kształtować europejskie ustawodawstwo gospodarcze, nawiązywać kontakty z czołowymi politykami, instytucjami opiniotwórczymi, wspierającymi przedsiębiorczość na forum UE. Na razie jednak nie przekłada się to na wymierne efekty.
Polska nie może rozwijać się bez kapitału zagranicznego, czyli inwestycji finansowanych ze źródeł zewnętrznych. Szczególnie ważne są inwestycje bezpośrednie, dzięki którym powstają nowe miejsca pracy, wzrasta kultura techniczna i organizacyjna społeczeństwa, na korzyść zmienia się struktura eksportu, wzrasta jakość produktów i usług. Niestety Polska nie spełnia jeszcze wszystkich wymogów, choć już jest dla zagranicznych kontrahentów atrakcyjnym miejscem do inwestowania.
11
Content available remote Use of EU Funds in Promotion of Peripheral Areas
45%
Przedmiot i cel pracy: Celem pracy jest ocena wykorzystania środków UE w promocji obszarów peryferyjnych na przykładzie obszaru pięciu województw Polski Wschodniej. Cele szczegółowe określono następująco: identyfikacja projektów współfinansowanych przez UE, których celem była promocja gospodarcza lub turystyczna, w tym promocja produktów turystycznych oraz ocena wykorzystania środków UE w promocji przedsiębiorstw polskich za granicą. Materiały i metody: Materiał badawczy stanowi baza danych projektów współfinansowanych z funduszy UE na lata 2007-2013, do analiz wybrano projekty polegające na prowadzeniu działań promocyjnych (promocja gospodarcza lub turystyczna). Wyniki: Przestrzenne i ilościowe zróżnicowanie działań promocyjnych współfinansowanych z funduszy UE w Polsce Wschodniej było dość znaczne, z najwyższą absorpcją w woj. lubelskim. Wśród beneficjentów realizujących projekty o charakterze promocyjnym największą grupę stanowili przedsiębiorcy oraz samorządy, przede wszystkim szczebla gminnego. Wnioski: W badanym obszarze środki UE zostały wykorzystane przede wszystkim na promocję przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych, również poprzez udział w targach branżowych na wielu kontynentach, promocję gospodarczą oraz turystyczną jednostek samorządu terytorialnego. (abstrakt oryginalny)
Autor podkreśla konieczność prowadzenia długofalowych działań prowadzących do wzrostu gospodarczego i tworzących podstawy trwałego rozwoju. Wskazuje cel podstawowy - konkurencyjność polskiej gospodarki. Konkurencyjność rozumie szeroko, we wszystkich ekonomicznych, społecznych i kulturalnych aspektach.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.