Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 70

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Promotion of tourist services
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Przedstawiono instytucje świadczące usługi turystyczne w powiecie piskim. Omówiono strategię rozwoju powiatu. Zaprezentowano działania promocyjne usług turystycznych podjęte w gminie Pisz.
Omówiono działania promocyjne Polskiej Organizacji Turystycznej na rynkach zagranicznych oraz przeprowadzono analizę porównawczą określonych aspektów działalności promocyjnej wybranych Narodowych Organizacji Turystycznych, działających w krajach europejskich. Zaprezentowano także badania dotyczące obecnego wizerunku Polski w Europie.
Podstawowym celem prezentowanego artykułu jest przedstawienie sposobów mierzenia skuteczności promocji oraz ocena jej poziomu w odniesieniu do biur podróży. Określenie skuteczności komunikacji z rynkiem, zwłaszcza w sferze redefiniowania jej celów, stanowi istotne źródło optymalizacji działań na poszczególnych etapach budowania skutecznych kampanii promocyjnych. Zaprezentowana analiza wskazuje na niektóre przyczyny niskiej skuteczności promocji, ale nie wyczerpuje omawianej problematyki. Stanowi jedynie sygnał, iż osiąganie wysokiego poziomu realizacji zadań komunikacji marketingowej wymaga synchronizacji wielu elementów, i to nie tylko tych uwzględnianych w etapach tworzenia kampanii komunikacji przedsiębiorstw z rynkiem.
Opisano wyniki badań nad oceną marki "Roztocze - Witalność z natury" jako wyróżnika walorów przyrody ożywionej regionu w hasłach marketingowych i produktach turystycznych. Założone cele zrealizowano metodami kwerendy i inwentaryzacji, odsiewu i analizy możliwości rozwoju. Wyniki wskazują, że spośród walorów przyrody ożywionej najczęściej przywoływane są krajoznawcze, specjalistyczne oraz rośliny uprawne. Hasła marketingowe nawiązują zwłaszcza do walorów wypoczynkowych i krajoznawczych. Przeważnie proponowane są produkty - szlaki, obiekty i potrawy oraz tylko jeden produkt-obszar. Nazewnicze wyróżniki obiektów noclegowych odnoszą się głównie do walorów wypoczynkowych, szczególnie na Roztoczu Tomaszowskim, natomiast nazwy obiektów żywieniowych - do specjalistycznych, także w tym subregionie. Zatem marka w najszerszym zakresie identyfikuje walory przyrody ożywionej tego subregionu poprzez hasła marketingowe nie zawsze z nimi spójne i nieliczne produkty turystyczne.(abstrakt oryginalny)
Autorka przedstawiła analizę działań promocyjnych podejmowanych przez właścicieli gospodarstw agroturystycznych i instytucji ich wspomagających oraz omówiła skuteczności tej promocji.
6
Content available remote Wpływ narzędzi marketingu terytorialnego na wybrane jednostki terytorialne
75%
W artykule została przedstawiona struktura narzędzi marketingu według różnych autorów. Jednostkę terytorialną porównuje się do przedsiębiorstwa, gdzie wykorzystuje się następujące instrumenty w zarządzaniu miastem jako megaproduktem: produkt, cenę, dystrybucję, promocję i ludzi. Promocja i dystrybucja w marketingu terytorialnym zostały określone jako narzędzia o najwyższej wadze i narzędzia te zostały opisane w trzech wybranych jednostkach terytorialnych: Białogardzie, Połczynie Zdroju i Szczecinku na przykładzie subproduktu turystycznego. (abstrakt oryginalny)
Doskonalenie skuteczności promowania pakietów usług turystycznych dotyczy działań podejmowanych przez organizatorów podróży turystycznych, zwanych turoperatorami oraz ich agentów. Ze względu na rodzaj powiązań turoperator- agent , większą rolę w tym zakresie odgrywa turoperator, ale ze względu na duży chaos na polskim rynku turystycznym, przejawiający się podejmowaniem funkcji agencyjnych przez niektórych turoperatorów ocenianie skuteczności promowania jest nieco utrudnione. Z tego względu w artykule przedstawiono kompleksowe podejście do promocji pakietów usług turystycznych , uwzględniając wyniki ocen turoperatorów, ich agentów oraz klientów, co stało się podstawą do propozycji uogólnionych do poziomu przedsiębiorstwa turystycznego. (abstrakt oryginalny)
The study involves the issues of promotional activities undertaken in terms of supporting a tourism product of environmentally valuable areas. It includes the theoretical aspects of promoting a tourism product and the structure of a tourism product of environmentally valuable areas. There is also a discussion on typical forms of tourism movement in environmentally valuable areas. The most significant part of the work includes issues concerning the promotion of a tourism product of an environmentally valuable area and an indication of their limits. The objective of the study is to consider dilemmas pertaining to promotional activities undertaken to give marketing support to a tourism product of an environmentally valuable area, especially in terms of its range and intensity. (original abstract)
Celem niniejszego artykułu jest zaprezentowanie zakresu działań kontrolnych dotyczących promocji, jakie są podejmowane przez biura podróży Dolnego Śląska i Śląska Opolskiego, oraz określenie elementów skutecznej oceny komunikacji marketingowej. Systematyczna kontrola podstawowych obszarów działalności promocyjnej może stanowić ważny element tzw. Wczesnego ostrzegania biur podróży przed ewentualnymi zagrożeniami pojawiającymi się na rynku.
W artykule zaproponowano podział uwarunkowań promocji na ogólne i operacyjne. Pierwsze z nich obejmują elementy znajdujące się poza sferą promocji, a wynikające z rynku, cech produktu oraz samego przedsiębiorstwa. Drugą kategorię tworzą determinanty operacyjne (szczegółowe), które wynikają bezpośrednio z realizacji poszczególnych etapów promocji i wpływają na ostateczny zakres działań promocyjnych, tj. wybór instrumentów i środków oraz przekaz odbierany przez jej adresatów. Zaliczono do nich: cechy adresatów promocji, cele i budżet promocji, dotychczasową promocję oraz cechy jej instrumentów.
Porównano tradycyjne i nowoczesne narzędzia promocji. Przedstawiono wyniki badań przeprowadzonych przez Katedrę Marketingu Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Badania dotyczyły stosunku internautów do reklamy internetowej i konkursów w Internecie.
Przedstawiono promocję jako istotny sposób komunikowania się firm z usługobiorcami. Omówiono wykorzystanie form promocji przez szczecińskie biura podróży. Przedstawiono wyniki badań ankietowych przeprowadzonych w biurach podróży działających na terenie Szczecina.
Autorka omawia funkcje i formy reklamy w biurach turystycznych. W celu zbadania stopnia wykorzystania przez biura turystyczne poszczególnych form i środków dostępnych dla reklamy w ramach promocji przeprowadzono badania ankietowe w 11 biurach podróży działających na terenie Jeleniej Góry.
Celem artykułu jest identyfikacja głównych obszarów stymulujących przyszłe działania promocyjne przedsiębiorstw oraz przybliżenie kształtujących się obecnie nowych możliwości w zakresie prowadzenia komunikacji marketingowej na rynku turystycznym. Przedstawiono kierunki zmian komunikacji marketingowej, które mogą być skutecznie realizowane przez wszystkie przedsiębiorstwa funkcjonujące na każdym rynku, nie tylko turystycznym.
Celem badań było poznanie opinii krakowskich przedsiębiorców turystycznych na temat wpływu pandemii na ich działalność oraz oczekiwań w stosunku do narzędzi komunikacji marketingowej, które miałyby odbudować komercjalizację. Respondenci zostali poproszeni o ocenę spadku sprzedaży usług turystycznych, uzyskano opinie na temat perspektywy ożywienia ruchu turystycznego i możliwych działań samorządu, które mogłyby ułatwić to ożywienie. Kraków w ostatnich latach stał się najbardziej rozpoznawalną destynacją turystyczną Polski, a liczba odwiedzających to miasto systematycznie rosła, co przekładało się na wpływy do budżetu miasta. Pojawiły się nawet opinie o krakowskim overtourismie. Wybuch pandemii Covid-19 w drastyczny sposób dotknął cały łańcuch dostaw w gospodarce turystycznej, powodując wizualną pustkę i załamanie finansowe przedsiębiorstw. Dla zdiagnozowania skali kryzysu spowodowanego pandemią przeprowadzono badanie sondażowe metodą CAWI na początku pandemii w połowie w marca 2020 r. wśród krakowskich przedsiębiorców turystycznych. Rozwój sytuacji epidemicznej i podejmowane działania ochrony branży turystycznej w okresie od połowy marca do końca czerwca 2020 r. posłużyły do zweryfikowania formułowanych przez respondentów hipotez. Wyniki badania ukazują przewidywany przez przedsiębiorców turystycznych poziom strat ekonomicznych i przewidywane ich wystąpienie w czasie, opinie o prawdopodobnej kolejności odbudowy poszczególnych produktów turystycznych Krakowa, a także oczekiwania dotyczące narzędzi komunikacji marketingowej. (abstrakt oryginalny)
Technologie informacyjno-komunikacyjne umożliwiają realizowanie działań promocyjnych i przekazywanie informacji turystycznej w nowy, multimedialny i interaktywny sposób. Upowszechnienie się dostępu do szerokopasmowej sieci internetowej i urządzeń przenośnych oraz rozwój technologii programistycznych sprzyjają z kolei podejmowaniu tych działań na szerszą skalę i za pośrednictwem takich narzędzi, jak aplikacje mobilne, media społecznościowe oraz rzeczywistość rozszerzona i wirtualna. Samorządy terytorialne, w tym przede wszystkim samorządy gminne, realizujące działania z zakresu promocji i informacji turystycznej w ramach zadań wskazanych w aktach prawnych, korzystają z tego potencjału. Celem artykułu było przedstawienie wyników badań dotyczących działań związanych z promocją i informacją turystyczną, zrealizowanych z zastosowaniem technologii informacyjno- komunikacyjnych przez samorządy gminne w województwie małopolskim. W 2013 r. i 2018 r. przeprowadzono inwentaryzację wybranych narzędzi cyfrowych dla 182 gmin. Zestawienie to przeanalizowano w ujęciu ilościowym i jakościowym według przyjętych kryteriów, co umożliwiło charakterystykę oraz ocenę zakresu i kierunków działań. Na tej postawie można powiedzieć, że samorządy gminne zrealizowały liczne i zróżnicowane zadania w tym zakresie. Jest to widoczne na przykładzie modernizowania oficjalnych stron internetowych, udostępniania kolejnych aplikacji mobilnych, także z QR kodami lub technologią beacon, i systematycznego zwiększania aktywności w mediach społecznościowych. (abstrakt oryginalny)
Autorka przedstawiła aspekt teoretyczny i wyniki badań dotyczące promocji działalności agroturystycznej w regionie warmińsko-mazurskim.
Cel. W artykule podjęto zagadnienie wyboru optymalnych sposobów komunikacji przedsiębiorstwa działającego na rynku turystycznym z nabywcami usług w warunkach konkurencji i stale zmieniającego się otoczenia. Celem pracy jest dokonanie oceny skuteczności działań promocyjnych stosowanych przez Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej, jeden z największych i najdynamiczniej rozwijających się ośrodków narciarskich w Polsce. Metoda. Dla osiągnięcia celu pracy przeprowadzono badania terenowe w formie wywiadów kwestionariuszowych na przypadkowo wybranej grupie 1236 turystów - narciarzy, snowboardzistów i innych osób przebywających turystycznie w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska. Grupa respondentów z Polski liczyła 1159 osób, a z zagranicy 77. Badania prowadzono w sezonie narciarskim 2014/2015. W kwestionariuszu znalazły się m.in. zagadnienia dotyczące motywów wyboru badanego ośrodka jako miejsca uprawiania narciarstwa lub snowboardingu, źródeł wiedzy o tym ośrodku oraz działań promocyjnych stosowanych przez zarządzających badanym przedsiębiorstwem. Wyniki. W konkluzjach stwierdzono m.in., że współcześnie najważniejszym źródłem, z którego obecni i potencjalni klienci czerpią informację o ośrodkach narciarskich jest opinia ich znajomych i członków rodziny. Drugim co do ważności źródłem informacji jest szeroko pojęty Internet. Natomiast działania promocyjne stosowane w mediach tradycyjnych, pomimo iż obejmują znaczną część budżetu marketingowego, przynoszą zdecydowanie gorsze rezultaty niż rekomendacja osób trzecich czy marketing internetowy. Ograniczenia badań i wnioskowania. Badania o charakterze eksploracyjnym. W opracowaniu ocenie poddano wybrane działania promocyjne, skupiono się głównie na tych stosowanych w mediach tradycyjnych. Implikacje praktyczne. Wykorzystanie wyników w działalności ośrodków narciarskich w kraju i zagranicą, innych przedsiębiorstw turystycznych oraz przez władze lokalne miejscowości będących stacjami narciarskimi. Oryginalność. Artykuł wypełnia lukę niedoboru prac w krajowej literaturze naukowej na temat działań promocyjnych stosowanych przez przedsiębiorstwa komercyjne działające na rynku usług turystycznych. Rodzaj pracy. Artykuł prezentujący wyniki badań empirycznych. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano województwo świętokrzyskie jako region potencjalnie atrakcyjny pod względem turystyki. Silną stronę regionu stanowią walory przyrodnicze, uzdrowiskowe i kulturowe, zaś słabą stroną jest promocja oraz baza noclegowa.
Autor na przykładzie wysp Lord Hove w Australii zastanawia się jak powinna wyglądać promocja regionu. Jego zdaniem trzeba zawsze najpierw zapytać o sprawy podstawowe. Kto jest grupą docelową? Co chcemy jej zakomunikować? Czego oczekujemy po target grupie? Jakie narzędzia i taktyki działań będą odpowiednie? Ile czasu potrzeba dla osiągnięcia celu? Jakie są priorytety? Czy planowane działania są mierzalne i realistyczne? Jak oszacować przebieg prac? Zdaniem autora punktem wyjścia dla znalezienia odpowiedzi na te pytania jest weryfikacja dotychczasowych działań prowadzonych na rzecz promocji regionu, o który nam chodzi. Warto więc ustalić, gdzie i w jaki sposób były one prowadzone, z czego wynikał wybór takich, a nie innych narzędzi promocyjnych, jakie były ich mocne i słabe strony oraz jak i jakie podmioty były zaangażowane do poszczególnych projektów.
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.