Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 31

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Promotion techniques
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Specjaliści public relations niejednokrotnie zastanawiają się, jakie techniki byłyby najbardziej skuteczne w przypadku akcji prospołecznych. Jakiego typu metody oddziaływania na grupy otoczenia byłyby w takim wypadku najlepsze? W artykule przedstawiam podstawowe techniki wykorzystywane podczas promocji Funduszy Europejskich przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego (MRR), które mogą stać się inspiracją do działań PR zarówno teoretyków, jak i praktyków public relations oraz specjalistów ds. wizerunku. Opisuję zastosowane metody i wnioskuję o ich efektywności. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest przegląd i analiza innowacji marketingowych w zakresie nowych mediów i technik promocji wprowadzanych przez dyskonty pod kątem oceny ich oryginalności oraz w kontekście współcześnie występujących zjawisk i trendów konsumenckich. Do analizy wykorzystano źródła wtórne, takie jak strony internetowe sieci dyskontów, gazetki firmowe, raporty, rankingi firm, reklamy oraz przetestowano aplikacje mobilne udostępniane przez sieci. W syntetyczny sposób przedstawiono również sieci dyskontowe obecne na polskim rynku, zaprezentowano ich politykę promocji, a także wyjaśniono czym są innowacje marketingowe w świetle literatury przedmiotu. Artykuł w znacznym stopniu jest przeglądem literatury. Na podstawie dokonanej analizy innowacji marketingowych wdrażanych przez dyskonty można stwierdzić, że są to innowacje wtórne inspirowane trendami konsumenckimi, wskazanymi w artykule. (abstrakt oryginalny)
W artykule poruszono kwestie dotyczące marketingowej funkcji zarządzania w organizacji, skupiając się na niekonwencjonalnym narzędziu promocyjnym - ambient marketingu. Po dokładnym zbadaniu samej idei i głównych cech ambient marketingu przedstawiono i skomentowano wyniki badań dotyczące działań i zapatrywań polskich organizacji w tej dziedzinie. Na koniec autor określa skalę, cele i percepcję skuteczności kampanii ambient marketingu w Polsce. Artykuł ma charakter badawczy. (abstrakt oryginalny)
Uwaga w artykule została skoncentrowana na technikach i narzędziach promocji jednostek samorządu terytorialnego, ukierunkowanych na pozyskiwanie inwestora krajowego bądź zagranicznego. W dalszej części opisano narzędzia promocji gmin, powiatów i regionów ze wskazaniem ich zalet i wad, a także akcentowaniem najczęstszych błędów popełnianych przez samorządy terytorialne w trakcie prowadzonych przez nie działań promocyjnych.
Celem niniejszego artykułu jest przeanalizowanie funkcji ekonomicznej rabatu kupowanego z perspektywy przedsiębiorstwa, a w szczególności ustalenie, czy stanowi on narzędzie polityki promocyjnej z zakresu promocji sprzedaży, czy polityki cenowej. Rozstrzygnięcie tego problemu ma znaczenie nie tylko teoretyczno-poznawcze, ale również użytkowe, ponieważ wpływa na decyzje dotyczące strategii stosowania rabatu, a zwłaszcza jego horyzontu czasowego. (fragment tekstu)
6
Content available remote Analiza związku narzędzi promocji z satysfakcją nabywcy - model Kano
84%
Satysfakcja klienta jest kluczowym czynnikiem decydującym o sukcesie organizacji. W artykule zaprezentowano wyniki badań dotyczących wpływu narzędzi promocji na satysfakcję nabywcy. Jako narzędzie badawcze wykorzystano model Kano. Obecnie hipermarkety stosują przeróżne narzędzia promocji, które często w dużym stopniu wpływają na satysfakcję konsumentów. (abstrakt oryginalny)
Konkurencja w handlu detalicznym między największymi graczami rynkowymi zmusza do podejmowania działań mających na celu pozyskiwanie i utrzymanie klientów. W świadomości klientów handel wielkopowierzchniowy kojarzy się z agresywną promocją i oferowaniem niższych cen, głównie "promocyjnych". W artykule pokazano, że sieci wielkopowierzchniowe korzystając z badań psychologicznych i socjologicznych, stosują zaawansowane techniki wywierania wpływu na kupujących. Rosnąca świadomość konsumentów sprawia, że zdają sobie oni sprawę z manipulowania ich zachowaniem, choć często nie są w stanie się im przeciwstawić. Podstawę źródłową opracowania stanowią własne badania empiryczne przeprowadzone w roku 2009 w Katedrze Marketingu UŁ wśród 200 klientów hipermarketów oraz w roku 2010 na próbie 100 respondentów odnoszące się do manipulacji w przekazach reklamowych, badania empiryczne innych ośrodków akademickich oraz dostępna literatura przedmiotu. (abstrakt oryginalny)
W publicystyce i wydawnictwach poradnikowych formułowany jest się zarzut, że logo jednostek samorządu terytorialnego (JST) realizują często wizualny schemat "rzeczka, łączka, słoneczko", przy czym twierdzi się, że znaków tych są "setki" (Włoszczyński, 2016, s. 48). Autorzy artykułu postawili sobie za cel weryfikację empiryczną tych twierdzeń oraz ilościowe sprawdzenie czy teza o powszechności takich wizualnych schematów ma pokrycie w praktyce promocyjnej miast, gmin i regionów. Pod względem wykorzystania logo w praktyce marketingowej i promocyjnej zbadane zostały wszystkie JST w Polsce, tj. województwa (16), powiaty ziemskie (314) i gminy (2478, w tym 66 miast na prawach powiatu). Z badań wynika, że 610 z nich korzysta w praktyce z wizualnego znaku promocyjnego. Metodą badawczą była analiza treści stosowanych znaków promocyjnych -logo. Autorzy stwierdzili, że publicystyczna teza nie jest w pełni uzasadniona, gdyż oparta jest na heurystykach i przekazach medialnych. (abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Attitudes of Young Consumers Towards Promotion Based on Advertising
84%
Niniejszy artykuł prezentuje wyniki badań dotyczących wybranych aspektów komunikacji marketingowej oraz różnych narzędzi promocji, zwłaszcza reklamy telewizyjnej, na rynku młodych konsumentów. Stwierdzono m.in., iż dzieci i młodzież mało precyzyjnie potrafią określić słowo promocja, natomiast posiadają szeroką wiedzę odnośnie różnych przejawów i narzędzi promocji. Zazwyczaj wskazują na te formy, które przynoszą im wymierne korzyści w postaci niższej ceny zakupu czy różnych narzędzi promocji sprzedaży. Powszechność i masowość reklam powoduje, iż młodzi ludzie zaczynają je traktować wybiórczo, mają różne kryteria ich akceptacji, potrafią wskazać, co jest w nich dobre, a co złe oraz przestają im wierzyć bezgranicznie. (abstrakt oryginalny)
Artykuł poświęcono zagadnieniom promocji gospodarstwa rolnego, powstałego na potrzeby i w ramach rozwoju firmy cateringowej "Trafunek". Przeprowadzone badania ukazały wykorzystanie narzędzi promocji w obiekcie badawczym. Wskazały również znaczną rolę internetu, jako ważnego źródła informacji o produktach i usługach firmy, wpływającego przez to na decyzje zakupowe potencjalnych konsumentów. Określono poziom satysfakcji klientów gospodarstwa, wobec oferowanych przez nie usług. Dokonano również próby optymalizacji doboru narzędzi promocji dla firmy cateringowej "Trafunek". (abstrakt oryginalny)
Autor przedstawił działania autopromocyjne firmy KUC na przykładzie akcji zaprojektowanej na bazie marketingu bezpośredniego. Tytuł roboczy całej akcji, polegającej na dotarciu do możliwie dużej grupy marketerów, brzmiał "Odwrócony przetarg". Finałem akcji oprócz dodatniego ROI miały być dokładne dane statystyczne z wszystkich etapów promocji do wykorzystania jako materiał do badań nad marketingiem bezpośrednim.
Trójkowa struktura systemów władzy, osobowości, wątków w powieściach, etc. dominuje w dziedzinach takich jak polityka, religia, literatura czy teatr. Niemal wszędzie spotykamy się z trójkowym podziałem czegoś, będącym pewnym symbolem i działającym na wyobraźnię. Okazuje się, iż z powodzeniem trójkowy system uskutecznić można w promocji i sprzedaży. Autor będący specjalistą od technik Public relations w artykule niniejszym udowadnia, w jaki sposób ta technika mogłaby być przydatna i mieć zastosowanie w handlu oraz zdobywaniu klienta.(abstrakt autora)
Internet przeobraził i nadal stale przeobraża rynek literatury. Wyrazistymi przykładami zachodzących zmian są profile poetów i pisarzy na Instagramie, czy też uzupełnienie tradycyjnego już e-booka synchronizacją z książką audio. Jednocześnie Internet pozwolił nie tylko na łatwiejszą promocję i dystrybucję utworów literackich, prostsze uzupełnienie przekazu o formę wizualną, czy audio (np. powstanie filmu interpretującego wiersz), ale także otworzył nowe możliwości wkomponowania interaktywności w sam utwór (np. interaktywne opowiadanie). Obserwacja zachowań czytelników, którzy "konsumują" utwory literackie w interaktywnej przestrzeni Internetu, skłania do postawienia pytań dotyczących zarówno odbioru literatury dostępnej on-line, jak i odbioru działań ją promujących. Prowadzone rozważania mają na celu ocenę przydatności metafory podróży konsumenta w uzyskaniu wglądu w doświadczenia odbiorców internetowych przekazów promujących utwór poetycki. Podstawowe pytania badawcze zostały sformułowane następująco: jak wygląda podróż konsumenta rozumiana jako podróż odbiorcy internetowych przekazów promujących utwór poetycki? Jakie doświadczenia składają się na tę podróż? Jakie podmioty oddziałują na przebieg podróży odbiorcy przekazu promocyjnego? Zagadnienia promocji poezji, czy szerzej literatury pięknej, w środowiskach interaktywnych dotychczas nie były szeroko analizowane w publikacjach naukowych. Odnosząc prezentowane rozważania do badań dotyczących korzystania ze stron internetowych podmiotów należących do sektora kultury i sztuki, należy zaznaczyć, iż w literaturze przede wszystkim dostępne są badania typu user experience (np. dla stron internetowych muzeum, teatru, kina, czy galerii wirtualnej). W niniejszym opracowaniu założono zaś, iż odbiorca styka się z poezją w różnych przestrzeniach Internetu (na przykład w serwisach społecznościowych). Jeśli natomiast prowadzone rozważania odnieść do marketingu na rynku wydawniczym, to niniejsza publikacja nie dotyczy całościowej oferty wydawniczej (np. oferta dystrybutora, wydawcy, twórcy), lecz zaprezentowane analizy skupiają się na przekazach promujących pojedynczy utwór poetycki. Rozważania w niniejszym rozdziale obejmują przegląd literatury odnoszącej się zagadnień związanych z zastosowaniem metafory podróży konsumenta oraz odbiorem przekazu promocyjnego zawierającego interaktywny kontent z elementami gier i grania. W kolejnych częściach publikacji zaprezentowano założenia, wyniki i ograniczenia przeprowadzonego w 2020 roku badania empirycznego mającego na celu określenie przebiegu podróży konsumentów, rozumianych jako odbiorców przekazów promujących poezję. W podsumowaniu zaprezentowano wnioski płynące z przeprowadzonego badania, a także wskazane kierunki dalszych prac badawczych.(fragment tekstu)
Przedstawiono proces komunikacji marketingowej i jego uwarunkowania, fazy rozwoju komunikacji marketingowej, warunki ją determinujące oraz psychologiczne aspekty związane z oddziaływaniem promocji. Omówiono znaczenie promocji w marketingu-mix przedsiębiorstwa, wyjaśniono istotę systemu promocji oraz opisano jego strukturę. Dokonano charakterystyki instrumentów promocji stosowanych w systemie promocji. Na koniec zaprezentowano i omówiono w sposób chronologiczny wybrane wyniki badań empirycznych nad systemami promocji przedsiębiorstw, prowadzonych w Polsce w latach 1989-2002.
16
Content available remote Wykorzystanie chatterbota w promocji specjalności
67%
W niniejszym artykule przedstawiono zastosowanie chatterbotów jako nowoczesnego narzędzia promocyjnego. Przeprowadzone wśród studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach badania pozwoliły stwierdzić, że wirtualny rozmówca jest pozytywnie odbierany (co jest rzadkie wśród innych narzędzi promocyjnych). Wskazane przez badanych niedoskonałości chatterbota nie wpłynęły negatywnie na jego wizerunek, a wręcz uwydatniły jego "ludzki" wizerunek. Wirtualny rozmówca może także znaleźć zastosowanie w jednostkach administracji publicznej (np. w urzędach miasta, pomagając w rejestracji samochodu) lub zakładach opieki zdrowotnej (np. udzielają informacji o badaniach, które pacjent ma wykonać). (fragment tekstu)
Gry komputerowe stają się coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu. Badania pokazują, że 84% respondentów sięga po gry co najmniej raz w tygodniu, a 41% deklaruje, że robi to codziennie. Potwierdzają to również badania prowadzone w Stanach Zjednoczonych przez Nielsen Entertainment. (...) Gry komputerowe stają się tym samym atrakcyjnym nośnikiem przekazu promocyjnego. Okazuje się, że respondenci pozytywnie postrzegają product placement w grach komputerowych. Ponad połowa uważa, że takie działanie jest potrzebne. Duże przedsiębiorstwa zaangażowane w product placement mogą z powodzeniem zdecydować się na wejście do wirtualnego świata gier. Według respondentów największe znaczenie dla firm stosujących product placement w grach ma efekt przypominania o produkcie lub usłudze4. Takie działanie wpływa również na wzrost sprzedaży oraz pozwala budować pozytywny wizerunek produktu lub marki. Powyższe cele powinny być zatem realizowane przez przedsiębiorstwa stosujące product placement w grach komputerowych. (fragment tekstu)
18
Content available remote Brand Promotion Throught Computer Games on the Example of Second Life
67%
Reklamy w grach stały się popularnym kanałem komunikacji marketingowej. W ostatnich latach szczególne zainteresowanie wzbudziła internetowa gra MMORPG Second Life. W tym rozdziale przyjrzeliśmy się cechom, które czynią tę grę bardzo zbliżoną do rzeczywistego świata, a tym samym bardziej atrakcyjną dla użytkowników. Po drugie, zidentyfikowaliśmy narzędzia promocji marki wykorzystywane do promowania wewnątrz wirtualnego świata. Ponadto, zdecydowaliśmy się przyjąć perspektywę graczy Second Life i zbadać ich postawy oraz reakcje na promocję firm w grze. Wyniki naszych badań wskazują, że większość badanych użytkowników nie zauważyła promocji marek w grze Second Life. Pozostali gracze pozytywnie postrzegali takie działania promocyjne, jak: różne formy aktywności public relations i sponsoringu, jednocześnie jednak przyznali, że nie mają one wpływu na ich decyzje zakupowe.(abstrakt oryginalny)
Większość marketerów wie, jak zgodnie z prawem przygotować konsumencki konkurs, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak powinien on wyglądać aby realizował zakładane marketingowe cele. Jednym z warunków sukcesu jest ustalenie właściwego budżetu mediowego, aby odbiorcy dowiedzieli się o możliwościach wygrania atrakcyjnych nagród. Nieodzownym krokiem jest również pozyskiwanie subskrybentów do newslettera, leadów oraz tworzenie contentu w ramach założonego celu i wyboru techniki komunikacji marki z konsumentami. (abstrakt autora)
Przedmiotem artykułu jest analiza wrażliwości konsumenta na różne techniki promocji sprzedaży. Autorka wyodrębniła zmienne wyjaśniające wrażliwość na promocję sprzedaży i przedstawiła je w powiązaniu z indywidualnymi cechami konsumentów.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.