Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 36

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Promotion-mix
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
1
Content available remote Financial Planning for Sales Promotion at Lithuanian Supermarkets
100%
During the economic turndown, the purchasing power of consumers all over the world has considerably dropped, effecting consumer confidence and trust. Supermarkets are applying various mixes of promotional activities to make customers return to the supermarkets, as there are clear signs of their switching to cheaper alternatives of farmers' markets, corner shops and local groceries. Therefore, supermarkets have a tough task to lure their customers back by effective planning activities in sales promotion, especially with inflation getting momentum and increasing prices in Lithuania. The paper investigates the planning process for sales promotion on the theoretical level and on sales promotion activities as performed at major Lithuanian supermarkets in 2010, primary data obtained through the method of observation. (original abstract)
Artykuł ma charakter koncepcyjny. Głównym jego celem jest prezentacja możliwości oraz uwarunkowań kształtowania zachowań konsumenckich w obszarze oddziaływania zrównoważonej promocji mix. Zachowania te zostały uporządkowane i sklasyfikowane w postaci dziesięciu różnych grup. Odnosząc problematykę zrównoważonej promocji mix do przestrzeni europejskiej, wskazano ważniejsze różnice kulturowe występujące między tworzącymi ją społeczeństwami, które mogą zaburzać realizację kampanii promocyjnych w skali międzynarodowej. Kraje europejskie wykazują znaczne zróżnicowanie kulturowe o czym świadczy przyporządkowanie ich do czterech różnych globalnych klastrów (Latin Europe, Eastern Europe, Nordic Europe, Germanic Europe). Przedstawione w artykule rozwiązania mają na celu kształtowanie proekologicznych i prospołecznych postaw konsumentów oraz motywowanie ich do zakupu produktów oraz usług przyczyniających się do zrównoważonego rozwoju. Powinny również pomóc projektantom i realizatorom zrównoważonych kampanii promocyjnych we właściwym doborze środków i form przekazu jak również treści komunikatów marketingowych, które będą kierowane do konsumentów Unii Europejskiej. (abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Narzędzia promotion-mix w kampaniach wyborczych
100%
Celem niniejszego artykułu jest ukazanie przeniesienia narzędzi promocji-mix z marketingu komercyjnego na grunt polityczny. Współczesna literatura dostarcza nam wielu przykładów narzędzi marketingu wyborczego. Podstawowy podział jest zbieżny z narzędziami marketingu komercyjnego, a więc obejmuje reklamę polityczną, sprzedaż osobistą, promocję sprzedaży, marketing bezpośredni oraz public relations. Instrumenty te określa się mianem promocji-mix. Każde z wyróżnionych narzędzi marketingu wyborczego posiada szeroki zasób stosowanych technik i działań, które wykorzystują kandydaci, aby osiągnąć wyborczy sukces. Najlepsze efekty uzyskać można stosując kompatybilnie wszystkie te elementy, tak aby stworzyć spójny wizerunek kandydata. (abstrakt oryginalny)
Sprawozdawczość finansowa stanowi integralną część rachunkowości finansowej. Jest wynikiem procesu przetwarzania danych w systemie informacyjnym rachunkowości. Końcowy efekt tych działań - sprawozdanie finansowe prezentuje informacje uzyskane w wyniku ciągłego i rzetelnego gromadzenia danych w określonym okresie sprawozdawczym. Sprawozdanie finansowe przedstawia różne aspekty działalności gospodarczej przedsiębiorstwa, charakteryzujące sytuację finansową, majątkową i wynikową podmiotu gospodarczego. Informacje generowane przez sprawozdawczość mogą być wykorzystywane na potrzeby działalności promocyjnej przedsiębiorstwa. Standardowy koszyk promotion mix powinien być uzupełniany o elementy umożliwiające wsparcie klasycznych instrumentów promocji. Jednym z nich jest niewątpliwie sprawozdawczość, zapewniająca generowanie spójnej bazy informacyjnej o sytuacji przedsiębiorstwa. Celem artykułu jest zaprezentowanie znaczenia sprawozdawczości w generowaniu informacji na potrzeby działań promocyjnych przedsiębiorstwa. Przedstawiona zostanie istota sprawozdawczości, jej miejsce w systemie rachunkowości oraz możliwości zastosowania informacji przez nią generowanych w działalności marketingowej jednostki gospodarczej.
5
Content available remote Promotion mix w strategii promocji miasta
84%
W niniejszym artykule poruszona została problematyka związana z promotion mix w odniesieniu do strategii promocji miasta. Na wstępie scharakteryzowane zostały teoretyczne aspekty promotion mix oraz zaprezentowane jego umiejscowienie w klasycznej kompozycji marketingowej. Następnie przedstawiono podstawowy zestaw elementów promotion mix - rozpisany na poszczególne narzędzia - dla Szklarskiej Poręby, wykorzystany w strategii promocji tego miasta. Z uwagi na uniwersalny charakter większości wyszczególnionych elementów mogą one zostać wykorzystane w przypadku działań promocyjnych innych miast. Zaprezentowano również przykładowe wady i zalety promotion mix, które mogą okazać się istotne w kontekście stosowania tej kompozycji środków w strategii promocji miasta. (abstrakt oryginalny)
Marketing sensoryczny stanowi odpowiedź na pogarszającą się skuteczność tradycyjnych środków i form oddziaływania na konsumentów, opartych wyłącznie na bodźcach wzrokowych i słuchowych. Jego istota polega na aktywizacji w procesach promocji i sprzedaży produktów oraz usług wszystkich receptorów sensorycznych konsumenta (oczy, uszy, nos, język i podniebienie, skóra) w celu wywołania pozytywnych doznań prowadzących do sensorycznej satysfakcji, a następnie zakupu. Satysfakcję tę mają wywołać odpowiednio ukształtowane bodźce sensoryczne w postaci wyglądu, dźwięku, zapachu, smaku i powierzchni. Marketing sensoryczny, aby był skuteczny, wymaga aktywności w zakresie badań marketingowych, segmentacji rynku, różnicowania ofert, marketingu-mix, zarządzania personelem marketingowym. Jego programy powinny być zgodne z prawem i zasadami etyki. Marketing sensoryczny stanowi kolejny, ważny krok na drodze do podnoszenia atrakcyjności ofert i coraz skuteczniejszego wpływania na konsumentów. (abstrakt oryginalny)
Nieruchomości są produktami bardzo skomplikowanymi, nabywanymi rzadko i wymagającymi zaangażowania przez nabywcę (zarówno instytucjonalnego, jak i indywidualnego) dużych środków finansowych. Proces pozyskiwania informacji o ofercie, wartościowania i oceny wybranych obiektów, nauki niezbędnych elementów języka, którym posługuje się projekt budowlany, to etapy, podczas których konsumentowi lub nabywcy instytucjonalnemu towarzyszy pośrednik bądź przedstawiciel handlowy reprezentujący dewelopera. Komunikacja interpersonalna między tymi podmiotami jest warunkiem niezbędnym do sfinalizowania transakcji. W trakcie pierwszego kontaktu pośrednik lub przedstawiciel dewelopera powinien trafnie ocenić swego partnera, zakwalifikować go do odpowiedniego segmentu, a w efekcie -- doprowadzić do ponownego kontaktu, podczas którego mogą być przedstawione klientowi wybrane oferty. Ich prezentacja powinna zaowocować, nie zawsze od razu, decyzją o zakupie. Interpersonalna komunikacja marketingowa, którą steruje pośrednik, składa się z całej sekwencji działań o zróżnicowanych celach. Pierwszy z nich to nawiązanie relacji i wstępna identyfikacja potrzeb nabywcy, kolejny wiąże się z przekonaniem partnera do kontynuowania dialogu, następny zaś stanowi ciąg prezentacji odpowiednio opracowanych i dobranych materiałów graficznych, zakończony wizją lokalną. Zaprezentowany w artykule przegląd form komunikacji na rynku nieruchomości pozwala lepiej zrozumieć wdrażane na rynku nieruchomości programy promocyjne.(abstrakt oryginalny)
Specyfika działania tych organizacji powoduje złożoność przekazów komunikacyjnych. Muszą one być ukierunkowane na różnych odbiorców: zarówno aktualnych i potencjalnych klientów, jak i wszystkich tych, którzy w różny sposób wspomagają działalność organizacji, uwzględniać ich potrzeby i preferencje. Efektywna komunikacja marketingowa to klucz do sukcesu firmy, także organizacji pozarządowych, które funkcjonując w coraz bardziej konkurencyjnym otoczeniu, muszą walczyć zarówno o klientów-nabywców usług, jak i zainteresowanie oraz przychylność opinii publicznej, w tym zwłaszcza donatorów. (fragment tekstu)
9
Content available remote Sponsoring - czyżby 5 element promocji-mix?
84%
W artykule omówiono znaczenie sponsoringu. Przedstawiono sposoby i rodzaje sponsoringu. Wskazano na korzyści wynikające ze sponsoringu co zdaniem autorki powoduje, że można uznać go za 5 element promocji-mix. (abstrakt oryginalny)
Komunikację rynkową definiuje się jako system przekazywania informacji pomiędzy przedsiębiorstwem a jego otoczeniem, poprzez określone środki komunikowania. Do środków komunikowania zalicza się głównie instrumenty promocji. Jednak pojmowanie oraz przede wszystkim sposób kształtowania jakości usług daje przedsiębiorstwom usługowym możliwość stosowania środków wykraczających poza miesznkę promocyjną. Celem artykułu jest wskazanie szerokiego spekrtum możliwości przekazywania informacji pomiędzy usługodawcą a usługobiorcą, które ma służyć kształtowaniu pożądanego poziomu jakości usługi handlowej.(fragment tekstu)
Zrównoważona promocja jest częścią zrównoważonego marketingu, zaliczanego do młodego, dopiero kształtującego się obszaru wiedzy, zwanego sustainable science. Za jej pośrednictwem organizacja osiąga swoje cele marketingowe z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Charakterystyczną cechą zrównoważonej promocji jest podporządkowanie zasadom zrównoważonego rozwoju zarówno środków, jak również form i treści przekazów promocyjnych. Źródłem tych przekazów jest reklama, marketing bezpośredni, promocja sprzedaży, public relations i promocja osobista w procesach sprzedaży. Zrównoważona promocja stanowi odpowiedź na pogarszający się stan zdrowia naszej planety, spowodowany ciągłym wzrostem zagrożeń ekologicznych i społecznych; przyczynia się do równoważenia potrzeb międzypokoleniowych. (abstrakt oryginalny)
12
Content available remote Wykorzystanie narzędzi promocyjnych w zarządzaniu organizacjami non profit
84%
W artykule zaprezentowano wybrane koncepcje i podejścia do działań promocyjnych w zarządzaniu organizacjami non profit, na przykładzie wybranych organizacji pozarządowych. Przedstawiono tendencje zmian w kreowaniu zachowań organizacji niedochodowych. Następnie podjęto próbę odpowiedzi na pytanie, czy organizacje te muszą używać instrumentów promocyjnych? Zaprezentowano także wyniki przeprowadzonych badań w dwóch wybranych organizacjach. (abstrakt oryginalny)
Purpose: Explanation of the essence and features of the "city placement" strategy, while observing the changes in "classic" forms of marketing communications used by cities and regions, including main pros and implementation procedures. Methodology: This paper is conceptual and relies on diagnosis and analysis of "city placement" strategy implementation in a chosen Polish city as well as on the author's professional experiences. Analysis of scarce existing marketing literature, including the notion of "product placement," allowed us to present model structures, variations, and rules that explain the role and pros of the "city placement" strategy in the promotion mix of places. Conclusions: This paper comprises not only a set of notions and models structuring the "city placement" phenomenon but also many operational concepts related to the implementation of this strategy, which makes this paper a valuable point in the discussion on innovative changes in the "promotion mix" of cities and regions. Originality: "city placement" is a novelty in promotion strategies of cities and regions. In the existing literature on place marketing, there are no in-depth conceptual works explaining the role, features, and forms of "city placement." This paper is a new approach suggested by the author and is an attempt to explain the process. (original abstract)
14
Content available remote Sponsoring sportowy jako narzędzie promocji miasta Białystok
84%
Sponsoring sportowy jest akceptowanym instrumentem promocji miast i regionów, zatem się w pełni uzasadnionym działaniem wykorzystywanie go jako narzędzie komunikacji marketingowej przez miasto Białystok. W drodze weryfikacji postawionego założenia, niniejszą publikację oparto z jednej strony na analizie teoretycznej podstawowych zagadnień literatury przedmiotu (opisano istotę promocji oraz sponsoringu sportowego) zaś z drugiej na weryfikacji empirycznej przyjętych założeń. (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie charakterystycznych cech rynku dóbr przemysłowych, determinujących działania promocyjne podejmowane na tym rynku, oraz ukazanie zróżnicowanego znaczenia i zastosowania poszczególnych instrumentów promotion-mix w promocji dóbr produkcyjnych. Intencją autorki jest także omówienie roli, jaką odgrywa marketing bezpośredni na rynku dóbr przemysłowych. (fragment tekstu)
16
Content available remote Analiza działań promocyjnych Koszalina w latach 2008-2013
84%
W artykule przedstawiono analizę działań promocyjnych podejmowanych przez miasto Koszalin w latach 2008-2013. Przedstawiono m.in. działania w ramach promocji gospodarczej miasta, a w szczególności promocji turystyki (m.in. wielkość nakładów finansowych przeznaczonych na promocję miasta w latach 2008-2013, przykłady wykorzystywanych instrumentów promocji, przykłady współpracy Koszalina z miastami partnerskimi). Część opracowania poświęcono ponadto analizie działań promocyjnych podejmowanych przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego, jako instytucji wspierającej działania miasta w tym zakresie. (abstrakt oryginalny)
Każde przedsiębiorstwo handlowe, rozpoczynając działalność promocyjną, staje przed dylematem wyboru stosowanych instrumentów promocji, tworzących promotion-mix. Wspomagającą rolę odgrywają strategie merchandisingowe, będące wyrazem optymalnej prezentacji towarów w sposób umożliwiający nawiązanie skutecznej komunikacji z nabywcami.
18
Content available remote Possibilities of Applying Standard Tools of Promotion in Place Marketing
84%
Celem artykułu jest przedstawienie instrumentów promocji, które jednostki samorządu terytorialnego mogą wykorzystywać w kształtowaniu i przy realizacji strategii marketingowej. W artykule przeanalizowano zestaw czterech podstawowych narzędzi promocji, do których zalicza się reklamę, public relations i publicity, promocję sprzedaży oraz sprzedaż osobistą. Wymienioną grupę rozszerzono o marketing bezpośredni, który przedstawiono z punktu widzenia komunikacji za pomocą Internetu. (abstrakt oryginalny)
Artykuł ma na celu identyfikację struktury i dynamiki działań promocyjnych w kontekście rozwoju orientacji marketingowej przedsiębiorstw działających na trzech odmiennych typach rynków: na rynku dóbr konsumpcyjnych, na rynku usług i na rynku dóbr przemysłowych. Prezentuje rezultaty badań realizowanych w latach 1998-1999 przez Katedrę Marketingu Akademii Ekonomicznej w Krakowie w ramach grantu KBN pt. "Kierunki rozwoju zarządzania marketingowego w Polsce". Zawiera opinie ekspertów dotyczące trzech grup problemów: - charakterystyki intensywności działań promocyjnych na wybranych rynkach i ich spójności z marketingowymi strategiami rozwoju przedsiębiorstw; - identyfikacji stosowanych w praktyce form promocji; - oceny sposobów finansowania działań promocyjnych i metodologii ustalania budżetów promocyjnych przez uczestników analizowanych rynków.
Zarządzanie promocją na podstawie informacji rynkowych znacznie zwiększa efektywność działań firmy i pozwala zminimalizować ryzyko poniesienia kosztów błędnych decyzji. Badania marketingowe, będące podstawowym źródłem informacji, powinny być prowadzone w odniesieniu do promocji zarówno przed, w trakcie, jak i po przeprowadzonej kampanii. Najważniejsze decyzje w zakresie komunikowania się firmy z otoczeniem są związane z określeniem celu i adresata promocji, ustaleniem budżetu, wyborem form promocji i środków przekazu oraz oceną skuteczności przeprowadzonych działań. W opracowaniu zaprezentowano wykorzystanie badań marketingowych w procesie planowania, zastosowania i kontroli działalności promocyjnej przedsiębiorstwa.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.