Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 89

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Prywatyzacja banków
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Artykuł przedstawia plany dotyczące prywatyzacji banków PeKao SA i PBK. Określono wartość rynkową pakietu Banku PeKao SA (14 proc. akcji posiada państwo, 9 proc ma być ofertą publiczną) na 700 mln złotych. W Banku PBK inwestor, jakim jest Creditanstalt nie ma zamiaru przekroczyć 50 proc. pakietu. Wartość tego co pozostało określono na 250 mln złotych.
Artykuł prezentuje pozycję Banku Handlowego SA na rynku polskim oraz przygotowania do jego prywatyzacji i wejścia na giełdę.
W artykule omówiono proces prywatyzacji banków wschodnioniemieckich w latach 1990-1995
Artykuł omawia pełne meandrów problemy związane z prywatyzacją polskich banków. Do rozważań cenowych (banki słabe lub sprawne) dołączyć należy czynnik polityczny.
Obecnie trudno wyobrazić sobie lepszego partnera dla Big Banku Gdańskiego jak Deutsche Bank. Jest to bowiem instytucja o dużym potencjale i może zapewnić łatwy dostęp do kapitału, a także dostarczyć "know how" praktycznie w każdej dziedzinie. Począwszy od kontroli akcji kredytowej, przez nadzorowanie funduszu emerytalnego, skończywszy na kredycie hipotecznym.
Artykuł omawia warunki brzegowe procesu prywatyzacji sektora bankowego, czyli warunki niezbędne do spełnienia, aby proces ten mógł zakończyć się sukcesem.
Została podjęta decyzja na temat dalszej przyszłości Bud-Banku. Będą sprzedawane licencje, na liście potencjalnych nabywców znajdują się inwestorzy z Ukrainy, Francji, bank francusko-austriacki.
Ministerstwo Skarbu zaprezentowało wizję dokończenia procesu prywatyzacji banków. Najlepszymi inwestorami dla polskich banków są inwestorzy operujący globalnie, w efekcie dokonujących się w świecie konsolidacji, i bogaci w dziesięciolecia doświadczeń.
W artykule przedstawiono sytuację banku PKO BP SA. Omówiono także 10 czynników ryzyka, które inwestorzy powinni wziąć pod uwagę przed zbliżającą się prywatyzacją banku. Są to: malejące przychody; trudności z utrzymaniem dobrego wskaźnika kosztów do przychodów; ryzykowny portfel kredytów w obcych walutach; wątpliwości wobec jakości portfela kredytowego; po prywatyzacji wciąż państwowy; brak know-how; akcje pracownicze na rynku; nadmierne zatrudnienie; wdrożenie systemu IT - długoterminowe i kosztowne; niepewność sytuacji makroekonomicznej i ryzyko polityczne.
W artykule przedstawiono krótki rys historyczny procesów prywatyzacyjnych polskiego sektora bankowego. Szczególną uwagę poświęcono prywatyzacji banku PKO BP.
Analitycy nie mają wątpliwości, że oferta prywatyzacyjna PKO BP będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem. Ministerstwo Skarbu Państwa chce przeznaczyć dla krajowych instytucji finansowych 30-35 procent oferowanych akcji. To zdecydowanie za mało. Zanosi się na to, że fundusze nie zdołają kupić tyle papierów, ile by chciały.
Omówiono wątpliwości dotyczące sprywatyzowania banku PKO BP przy udziale samorządu terytorialnego. Brak kwalifikacji do wypracowania strategii zarządzania tego typu instytucją.
W artykule omówiono: 1. systemy bankowe Polski, Czech i Węgier przed 1989r. i ich komercjalizację; 2. przemiany własnościowe sektora bankowego w tych krajach w okresie transformacji; 3. konsolidację sektora bankowego.
Omówienie programu restrukturyzacji i prywatyzacji dziewięciu banków komercyjnych w latach 1993-96.
Celem niniejszego artykułu jest charakterystyka procesu prywatyzacji ograniczona geograficznie do sektorów bankowych krajów azjatyckich, stanowiących część większej grupy pozaeuropejskich państw rozwijających się. Zbliżone w momencie podjęcia decyzji o prywatyzacji, w ramach państw azjatyckich, warunki gospodarcze, społeczne i prawne oraz podobne potrzeby, które miały zostać zaspokojone w wyniku prywatyzacji, pozwalają na dokonanie takiego zawężenia. Artykuł został podzielony na cztery części. Pierwsza przedstawia przyjętą w artykule definicję procesu prywatyzacji, niezbędną do prowadzenia dalszych rozważań. Druga prezentuje dynamikę procesów prywatyzacyjnych na obszarze państw azjatyckich. Trzecia stanowi przegląd dorobku literaturowego traktującego o procesie prywatyzacji w analizowanych państwach, W czwartej zawarto najważniejsze wnioski wysnute na podstawie dorobku literatury przedmiotu dotyczącego prywatyzacji sektorów bankowych w Azji. (fragment tekstu)
Bank Śląski ma bardzo wysokie notowania na giełdzie papierów wartościowych. Tajemnicą jego sukcesu jest silne zaangażowanie holenderskiego partnera, ING, który posiada 25.9 procent udziałów, a drugie tyle ma zagwarantowane od skarbu państwa, gdy ten zechce sprzedać swoje 33.2 procent W 1995 roku Bank Śląski odnotował 20 procent stopę wzrostu i wzrost kredytów handlowych z 3-4 procent dwa lata temu do 23
Restrukturyzacja sektora bankowego przebiega w Polsce z dużymi opóźnieniami. Artykuł omawia rządowy projekt konsolidacji banków, a raczej polemikę jaką wywołał w kręgach finansowych.
Artykuł prezentuje wyniki badań przeprowadzonych przez Pentor, dotycząch m.in. : poparcia dla RPP, a także odnoszących się do tempa prywatyzacji banków, jak również stopnia w jakim banki komercyjne powinny wspierać działania rządu.
Czy przedstawiciele banków mogą pomóc komisji badającej sektor bankowy? Czy komisja bankowa może zaszkodzić bankom? W artykule znajduje się odpowiedź na te i inne pytania.
Artykuł przedstawia główne problemy prywatyzacji sektora bankowego we Włoszech, oraz ogólne przesłanki tego zjawiska i jego wpływ na wzrost gospodarczy.
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.