Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 304

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Przegląd dorobku naukowego
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
Przedstawiono sylwetkę oraz dorobek naukowy prawnika i filozofa prawa - Franciszka Kasparka.
Przedstawiono sylwetkę i dorobek naukowy uczonego-prawnika, adwokata i działacza społecznego - Antoniego Okolskiego.
Zaprezentowano sylwetkę, poglądy i dorobek naukowy polityka, prawnika, cywilisty i filozofa społecznego - Władysława Leopolda Jaworskiego.
Przedstawiono sylwetkę, dokonania oraz dorobek naukowy prawnika, działacza samorządowego i wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesora Kazimierza Wł. Kumanieckiego.
Przedstawiono sylwetkę oraz dorobek naukowy prawnika i działacza w służbie państwowej, samorządowej i wydawniczej - Juliana Huberta.
Przedstawiono sylwetkę i dokonania wybitnego prawnika i męża stanu, profesora Juliana Dunajewskigo.
7
Content available remote Wykaz publikacji naukowych prof. dr hab. Janina Jóźwiak
100%
Autor pracy przedstawia autorów, zakres tematyczny publikacji i dorobek badawczy opublikowany w tomie "Wybrane problemy badawcze geografii politycznej".
Przedstawiono sylwetkę, dokonania i dorobek naukowy ekonomisty, dziennikarza i radnego miasta Warszawy, Bolesława Koskowskiego.
Przedstawiono sylwetkę i poglądy działacza samorządowego i publicysty Włodzimierza Wakara.
11
Content available remote 100. rocznica urodzin Oskara Langego
100%
W pracy przedstawiono biografię polskiego uczonego Oskara Lange. Omówiono dorobek naukowy, dzięki któremu stał się sławny w świecie oraz rolę, jaką odegrał w okresie realizowania w Polsce reformy gospodarczej na przełomie lat 1956 i 1957. Przedstawiono poglądy Oskara Lange na zasady funkcjonowania gospodarki socjalistycznej w czasach transformacji systemowej oraz jego teoretyczny wkład do problematyki racjonalności gospodarowania.
Zaprezentowano biografię oraz osiągnięcia naukowe Zbigniewa Pazdro, prawnika zajmującego się prawem administracyjnym, ekonomią społeczną oraz historią prawa polskiego.
Przedstawiono sylwetkę i dorobek Jerzego Stefana Langroda, uczonego, uważanego za współtwórcę nowoczesnej nauki administracji oraz uznany autorytet w zakresie prawa administracyjnego, teorii organizacji i zarządzania i prakseologii.
Przedstawiono sylwetkę i dokonania uczonego, prawnika, warszawskiego samorządowca Feliksa Ochimowskiego.
Przedstawiono biografię i dorobek naukowy Henryka Konica - prawnika, działacza samorządowego, orędownika "polskiej sprawy niepodległościowej podczas zaborów i I wojny światowej".
Profesor zwyczajny doktor habilitowany Zbigniew Taylor urodził się 31 marca 1946 r. w Poznaniu w rodzinie inteligenckiej. W tym mieście w 1965 r. podjął studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, gdzie 5 czerwca 1970 r. uzyskał tytuł magistra geografii w zakresie geografii regionalnej. Warto podkreślić, że w trakcie studiów Z. Taylor działał w Kole Naukowym Geografów i Polskim Towarzystwie Geograficznym, a na V roku studiów uzyskał stypendium naukowe. Nic więc zaskakującego, że w latach 1970-1973 podjął stacjonarne studia doktoranckie w Wyższej Szkole Ekonomicznej (od 1974 r. Akademia Ekonomiczna, od 2008 r. Uniwersytet Ekonomiczny) w Poznaniu, gdzie pogłębiał wiedzę z zakresu gospodarki przestrzennej. Na podstawie obrony pracy doktorskiej zatytułowanej Dostępność miejskiego systemu transportowego na przykładzie Poznania, której promotorem był prof. Ryszard Domański, Rada Wydziału Handlowo-Towaroznawczego AE w Poznaniu nadała 25 lutego 1975 r. Z. Taylorowi tytuł doktora nauk ekonomicznych. Zainteresowania naukowe Z. Taylora skupiają się na geografii społeczno-ekonomicznej, przede wszystkim wokół szeroko pojętej przestrzennej problematyki transportu, znacznie jednak wychodząc poza tradycyjną geografię komunikacji. Stąd w jego badaniach pojawiały się również aspekty społeczne dotyczące zwłaszcza codziennej ruchliwości ludności, ale także rozwoju i transformacji systemów transportowych, polskiej polityki transportowej, transportu w turystyce i rekreacji oraz bezpośrednich inwestycji zagranicznych w polskim transporcie. Z tą tematyką pośrednio łączy się inny nurt zainteresowań Profesora - geografia usług, w tym w szczególności problematyka dostępności usług. Inne zagadnienia wchodzące w pole badawcze Z. Taylora to gospodarka przestrzenna, elementy geografii społecznej, teoria i metodologia współczesnej geografii społeczno-ekonomicznej (w tym topologiczna analiza przestrzennej struktury sieci transportowych), społeczna geografia transportu, prace naukoznawcze. Obecnie, po przejściu na emeryturę, Profesor przygotowuje obszerną monografię na temat transportu w turystyce i rekreacji. (fragment tekstu)
Zaprezentowano sylwetkę prawnika, znawcy nauki administracji i prawa administracyjnego, Stanisława Kasznicy.
Adam Wojtunik przed wojną pracował na Uniwersytecie Jana Kazimierza, później Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a po niedługim czasie na Uniwersytecie Wrocławskim. W artykule przedstawiono nieznaną dotąd sylwetkę Adama Wojtunika, co zapewne przyczyni się do poszerzenia wiadomości na temat międzywojennej i powojennej romanistyki na tych trzech uniwersytetach.
Przedstawiono biografię i najważniejsze dokonania prawnika, uczonego i publicysty Aleksandra Rembowskiego.
Przedstawiono postać oraz działalność naukową, polityczną i administracyjną uczonego i polityka Michała Bobrzyńskiego.
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.