Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 19

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Przeglądy płacowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Siła konkurencji, konieczność walki o potencjał pracy stanowiący swoisty wyróżnik firmy w otoczeniu już dziś stają się czynnikami determinującymi nową hierarchię determinantów wynagrodzeń i ich relacji. Nadają również nową rangę rynkowym przeglądom wynagrodzeń. Artykuł stanowi prezentację wyników badania ankietowego służącego identyfikacji modelu kształtowania płac w wyodrębnionej grupie polskich przedsiębiorstw i określenia roli wśród czynników oddziałujących na płace płynących z rynku informacji o płacach. (abstrakt oryginalny)
Dobra znajomość rynku wynagrodzeń ułatwia realizację strategii płacowej w firmie i chroni ją przed zakusami konkurencji, która chętnie zatrudniłaby u siebie najcenniejszych i najzdolniejszych pracowników. Bardzo przydatnym narzędziem zarządzania wynagrodzeniami są przeglądy płacowe prowadzone przez firmy doradcze. Przedstawiono kryteria wyboru najodpowiedniejszego dla firmy przeglądu płacowego.
Raporty płacowe są istotnym elementem w kreowaniu i efektywnym zarządzaniu systemem wynagrodzeń. Z uwagi na to, że wokół badań płacowych i korzystania z nich narosło wiele mitów, autor podjął się ich weryfikacji.
Pakiety wynagrodzeń kadry zarządzającej - według analiz Hay Group.
Rynek wynagrodzeń pracowników wykonawczych w Polsce - według badań firmy Mercer Human Resource Consulting. W celu zapewnienia właściwych porównań badanie płacowe Mercera poprzedzone zostało wyceną stanowisk z zastosowaniem międzynarodowego systemu wartościowania stanowisk (IPE- international position evaluation system).
Część pierwsza artykułu, w którym autor pisze o tendencjach w wynagradzaniu menedżerów i specjalistów w Polsce według badań przeprowadzonych przez firmę Hewitt Associates.
W jakim stopniu optymistyczne prognozy dotyczące rozwoju branży budowlanej wpływają na wzrost płac pracowników? Czy rok 2007 będzie dla budowlańców tak samo atrakcyjny pod względem wysokości zarobków jak poprzedni? Artykuł przedstawia wynagrodzenia pracowników tej branży - według raportów płacowych firmy AG TEST Human Resources, a także wskazówki jak zapobiec rotacji pracowników branży budowlanej.
Przedstawiono wynagrodzenia kadry zarządzającej w Polsce - według badań Hawitt Associates przeprowadzonych w 2004 r. w 130 firmach na polskim rynku. Sposoby wynagradzania menedżerów różnią się w dużym stopniu od pakietów płacowych pozostałych pracowników.
Celem artykułu jest ocena zmian w relacjach płac pracowników państwowej sfery budżetowej w latach 2002-2014 w stosunku do przeciętnej płacy w gospodarce, w sektorze przedsiębiorstw oraz między najważniejszymi zawodami i specjalnościami, w tym także w służbach mundurowych. Na zmianę relacji miały wpływ głównie czynniki związane z koniunkturą gospodarczą, takie jak: niższa dynamika płac w sektorze przedsiębiorstw, zamrożenie płac w administracji rządowej, edukacji i służbach mundurowych, związane z deficytem budżetowym a także systemowy automatyczny wzrost w niektórych zawodach. W największym stopniu poprawiły się relacje płac sędziów i lekarzy, a pogorszyły urzędników sądowych i pracowników administracji rządowej. Nie uległy natomiast większym zmianom relacje między płacami w zawodach cywilnych a uposażeniami funkcjonariuszy na kluczowych stanowiskach. (abstrakt oryginalny)
Celem badawczym było zanalizowanie zróżnicowania przestrzennego płac w 2005 r. między poszczególnymi województwami. Uwzględniono również zróżnicowanie płac w województwach ze względu na płeć, zawód i wykształcenie pracowników. W badaniach empirycznych wykorzystano m.in. jednoczynnikową analizę wariancji ANOVA. W artykule przedstawiono zmienne istotnie wpływające na poziom płac w Polsce. Zastosowano w tym celu analizę korelacji i regresji. Następnie, wykorzystując metody analizy wielowymiarowej, przeprowadzono grupowanie województw pod względem wyselekcjonowanych cech społeczno-gospodarczych. Pozwoliło to określić, na ile skład utworzonych grup województw jest zgodny z odpowiednią mapą wysokości płac. W badaniach posłużono się danymi pochodzącymi z Roczników Statystycznych Województw 2006 oraz danymi z Polskiego Generalnego Sondażu Społecznego (PGSS) przeprowadzonego w 2005 r. przez Instytut Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego na losowej próbie 2106 dorosłych Polaków. Część przeprowadzonych analiz odnosi się do przeciętnych wynagrodzeń brutto, a część obliczeń wykonano z wykorzystaniem płac netto. Wynika to z dostępności i struktury danych pochodzących z różnych źródeł. Należy przy tym zauważyć, że wynagrodzenie netto jest lepszą podstawą do określenia siły nabywczej płac, zatem jest ono bardziej odpowiednie do prowadzenia analiz porównawczych. (fragment tekstu)
Wynagrodzenia najwyższej kadry kierowniczej - według analiz firmy Deloitte.
W drugiej części artykułu o tym, jak kształtowała się w ostatnim czasie w Polsce część zmienna wynagrodzeń specjalistów i menedżerów, a także, jak dla tej grupy zmieniła się oferta świadczeń pozafinansowych. Z badań przeprowadzonych przez Hewitt Associates wynika, że w 2003 r. firmy, które zmuszone były do zaciskanai pasa, zwykle wypłacały niższe premie swoim pracownikom, często oferując jednocześnie podwyżki płac zasadniczych. Dzięki takiemu zabiegowi uposażenie podstawowe menedżerów i specjalistów w tych przedsiębiorstwach rosło, natomiast wynagrodzenie całkowite - malało. W tej sytuacji rekompensatę stanowiły atrakcyjne pakiety świadczeń pozafinansowych i systemy kafeteryjne.
Zastosowanie metody wartościowania stanowisk oraz kryterium podziau regionalnego w ustalaniu wynagrodzeń pracowników - według badań Hay Group.
Zmiana sposobów konstruowania płac podstawowych w firmach działających w Polsce - według analiz firmy Hewitt Associates. Ostatnio wartościowanie stanowisk i wycena kompetencji pracowników stały się dwoma podstawowymi sposobami ustalania płac zasadniczych. Coraz częściej firmy, podczas określania wynagrodzenia podstawowego menedżerów i specjalistów, korzystają również z danych rynkowych. Udział w przeglądzie płacowym umożliwia bowiem uzyskanie informacji o wysokości zarobków na stanowiskach oraz porównanie wynagrodzeń we własnej firmie ze stawkami w podobnych przedsiębiorstwach.
Wynagradzanie szefów oraz pracowników pionów personalnych i sprzedaży w polskich przedsiębiorstwach - według raportu płacowego AG "TEST" Human Resources. Badanie przeprowadzono na próbie 102 firm z całej Polski w roku 2003.
Duża odporność na stres, rozpoznanie rynku i skuteczna realizacja celów - to cechy, jakie szczególnie doceniają pracodawcy u swoich pracowników w firmach branży dóbr szybko zbywalnych (ang. fast moving consumer goods - FMCG). W artykule przedstawiono wynagrodzenia pracowników tej branży oraz wskazówki w jaki sposób zachęcić ich do pozostania w spółce i odrzucenia oferty pracy w innych przedsiębiorstwach.
Niniejszy artykuł zawiera porównanie płac w Polsce i w krajach starej Unii. Zawarto informacje na temat branż, gdzie zarobki kształtują się najlepiej a także dotyczące regionalizacji płac oraz dynamiki wynagrodzeń. Porównanie płac przeprowadzone zostało w trzech grupach stanowisk - menedżer, specjalista i pracownik.
Zasady tworzenia systemów wynagrodzeń dla pracowników handlowych - według badań Hay Group.
W niniejszym artykule przedstawiono wynagrodzenia pracowników w centrach finansowo-księgowych - według raportów AG TEST Human Resources.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.