Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 31

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Przemysł komputerowy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wysoki poziom działalności informacyjnej w jednostkach gospodarczych jest ważną przesłanką dla bezkompromisowych porównań z poziomem światowym późniejszy wynik analizy zależy w dużym stopniu od sumiennego zebrania, posortowania, przygotowania, a także od ukierunkowanego na określony cel przetwarzania potrzebnych informacji . Decydująca jest przy tym permanentna działalność informacyjno- dokumentacyjna prowadzona w jednostce gospodarczej dla najważniejszych wyrobów i metod i przygotowane informacje muszą opisywać wybrany do porównań obiekt w sposób aktualny, niezawodny i całościowy. Powinny ujmować parametry naukowo-techniczne, ekonomiczne i socjalne. Charakterystyka wyrobów musi zawierać: - główną funkcję, którą wyrób ma spełniać, - zasadę funkcjonowania, - użyte surowce i materiały, - istotne cechy konstrukcyjne, - ważne możliwości zastosowania i warunki zastosowania, - możliwe lub konieczne inne wyroby potrzebne do skompletowania całości - dane odnośnie do momentu rozpoczęcia rozwoju lub produkcji. Wyboru porównawczych parametrów wyrobu można dokonać przy: zapewnieniu zgodności naukowo-technicznych, ekonomicznych i socjalnych parametrów porównawczych, - uwzględnieniu wszystkich faz procesu reprodukcji, - uwzględnieniu różnych wymagań stawianych przez konstruktora, producenta i użytkownika. (fragment tekstu)
Przedstawiono specyficzne uwarunkowania konkurencyjności japońskiej branży półprzewodników w skali globalnej oraz strategię japońskich producentów półprzewodników.
Przegląd sytuacji na rynku programów komputerowych Europy Środkowej. Lokalne firmy tracą swoje udziały na rynku na rzecz wielonarodowych gigantów. Region ma fatalną i zupełnie wyjątkową w skali świata tradycję piractwa komputerowego. Europa Środkowa zaczyna konkurować w zakresie eksportu oprogramowania, nie tyle z powodu niskich kosztów pracy ale wysokich kwalifikacji personelu. W przeglądzie przedstawiono niektóre najważniejsze lokalne firmy komputerowe: Moravia Translations, Computerland, Recognita, Graphisoft oraz Microsoft.
4
Content available remote Procesy kształtowania się przemysłu komputerowego Brazylii
75%
Celem artykułu jest przedstawienie historii rozwoju przemysłu komputerowego w Brazylii ze szczególnym uwzględnieniem uwarunkowań instytucjonalno-prawnych wpływających na jego rozwój. Uwaga została zwrócona przede wszystkim na przekształcenia dokonujące się w tym sektorze po 1991 r. Największy nacisk położono na analizę zmian w przestrzennym rozmieszczeniu zakładów przemysłu komputerowego w Brazylii w latach 1995-2006.(fragment tekstu)
Branża IT jest to rynek, na którym działają firmy najbardziej agresywne i ekspansywne - świadczy o tym fakt, że w latach 1998-1999 z listy 100 największych spółek Hi-Tech znikło 32 graczy. Druga sprawa to bardzo silna konkurencja rynku w rękach niewielkiej liczby podmiotów, które prowadzą grę na zasadach "zwycięzca bierze wszystko". Czołówka firm, określana mianem "gold-standard", stanowi największą grupę podmiotów przejmujących i zawiązujących alianse. W artykule zwrócono uwagę, jak firmy takie jak IBM, BEA Systems oraz Qualcomm (spółka teleinformatyczna) przygotowują się do przejęcia konkurentów.
Produkcja komputerów osobistych, zwłaszcza laptopów, nie należy do najbardziej opłacalnych branż. Wyjątek stanowią dwie firmy: Microft i Intel. Silna konkurencja, niskie marże, ryzyko wynikające z koncentracji produkcji powodują, że szefowie firm działających w tej branży wciąż zadają sobie pytanie, skąd wziąść pieniądze. Prezentowany raport jest próbą odpowiedzi na to pytanie. A cechą charakterystyczną tego sektora są długie łańcuchy dostaw i koncentracja produkcji w Azji.
Sojusze strategiczne są zawierane pomiędzy konkurentami w celu zdobycia rynku. Przykłady to: firma Boeing i konsorcjum przedsiębiorstw japońskich, General Electric i Snecma z Francji, Siemens i Philips, brytyjska ICL a Fujitsu z Japonii, Motorola i Toshiba. Warunkiem dobrego aliansu jest aby były to firmy o podobnym potencjale ekonomicznym.
W artykule przedstawiono możliwości, jakie stoją przed producentami mikroprocesorów, jeśli zaczną wprowadzać nowe technologie ich produkcji.
W artykule przedstawiono analizę opłacalności produkcji większych wafli krzemowych i cieńszych obwodów elektronicznych. Ma to, zdaniem autorów wywołać przewrót na rynku półprzewodników.
Analiza ekonomiczna firmy Computerland Poland SA na tle rynku komputerowego w Polsce opracowana w Zespole Analiz Rynkowych Biura Maklerskiego PBK SA. Materiał zawiera wskaźniki finansowe, zmiany w kapitale akcyjnym przedsiębiorstwa, jego strukturę asortymentową, bilans handlowy itd.
ComputerLand SA powstał w 1991 r. jako część międzynarodowej sieci ComputerLand/Vanstar Corporation. ComputerLand bardzo szybko rozszerzył swoją ofertę i w niedługim czasie zajął się projektowaniem, dostawą oraz wdrażaniem sieci komputerowych. Kolejnym etapem było rozszerzenie usług o kompleksowe rozwiązania informatyczne. W 1994 r. firma ta przekształciła się w spółkę akcyjną.
ComArch jest spółką informatyczną o szerokiej ofercie. Dostarcza projektowane przez siebie systemy informatyczne obejmujące zaawansowany sprzęt komputerowy i sieciowy oraz oprogramowanie. Świadczy również usługi wdrożeniowe, eksploatacyjne i szkoleniowe. W ostatnich latach wyniki finansowe spółki charakteryzowały się wysoką dynamiką.
Na najbliższe lata analitycy przewidują rekordowy wzrost sprzedaży komputerów w Europie. Na kontynencie europejskim największym rynkiem tego sprzętu są Niemcy. W artykule zamieszczono też ranking największych firm informatycznych w świecie.
The subject Human - Computer Interaction has been investigated over 40 years. There have been changes in computing which have fundamentally altered the predominant type of users and their expectations so that the user population is no longer homogeneous. Since when the main users have been almost anyone, usability of the system is the major problem. The power and speed of the computer has been so useful, if the user must spend more time learning how to use it. Therefore the design of user - system interaction has been very important. The aim of this paper is to characterise the effect of the major factors, on user - system interaction. There are presented four elements: the psychophysical attributes of the user, the conditions of the hardware and software, the kind of the task and the environment in which the task is to be undertaken.(original abstract)
Gwałtowny rozwój przemysłu komputerowego w ostatnich latach wywołał walkę o nowych klientów. Opracowanie przedstawia spojrzenie na czynniki determinujące konkurencyjność sprzętu komputerowego, oprogramowania oraz technologii.
Informacje przekazywane przez media stanowią dla wielu ludzi jedyną okazję do zdobywania wiedzy na temat otaczającej ich rzeczywistości. Informacje te mogą więc być traktowane jako narzędzie edukacji, jeśli są przygotowane rzetelnie, a temat, którego dotyczą, jest na tyle interesujący, by mógł zostać omówiony kompleksowo. Z tej perspektywy w artykule został przedstawiony przykład bezpośredniej inwestycji amerykańskiej firmy Dell w montownię komputerów w Łodzi. Na podstawie artykułów prasowych, opublikowanych w latach 2005-2012, odtworzono historię inwestycji, wskazując szczególnie istotne zagadnienia obejmujące tematykę bezpośrednich inwestycji zagranicznych, o których mogli dowiedzieć się z tych artykułów czytelnicy. Ponieważ inwestycji towarzyszył szereg szczególnie interesujących wydarzeń i związanych z nimi emocji (m.in.: likwidacja zakładu w Irlandii, znacząca pomoc publiczna, zagrożenie likwidacji lub sprzedaży zakładu w Łodzi), poświęcono jej bardzo dużo uwagi w mediach. W artykule podjęto próbę oceny, na ile materiał ten jest użyteczny z punktu widzenia nieformalnej edukacji z zakresu wybranych zagadnień dotyczących bezpośrednich inwestycji zagranicznych. (abstrakt oryginalny)
Rynek sprzętu komputerowego w zasadzie pozostał jedynym segmentem rynku sprzętu informatycznego, w którym wiodącą rolę odgrywają lokalni producenci. Wiele wskazuje jednak na to, że i w tym segmencie rynku główną rolę odgrywać będą zagraniczni dostawcy.
Elzab należy do pionierów polskiego rynku urządzeń fiskalnych. Produkty tej firmy zostały dopuszczone do obrotu handlowego w roku 1993 jako pierwsze urządzenia tego typu w Polsce. Firma specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji urządzeń fiskalnych, systemów kasowych, a także akcesoriów służących do rejestracji i zarządzania sprzedażą.
Zarys prognoz rozwoju niektórych gałęzi przemysłu światowego w roku 1995. Zakończenie rozmów w sprawie Rundy Urugwajskiej GATT i jej postanowienia odnośnie handlu światowego przyczynią się do wzrostu gospodarczego i nowej organizacji handlu w świecie.
Polski rynek informatyczny ma ogromny potencjał wzrostu. Niestety zatrzymanie wzrostu gospodarczego w kraju spowodowało, iż jego wartość w roku 2001 zwiększyła się tylko o 5 procent podczas gdy w latach poprzednich średnia roczna dynamika wynosiła 20 procent Wprawdzie zmalał popyt przedsiębiorstw i instytucji na te wyroby, jednakże ponieważ sprzęt komputerowy tanieje - rosną zakupy indywidualnych klientów.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.