Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Przepływy funduszy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Celem niniejszego opracowania jest pokazanie, w jakim stopniu oczekiwania przedakcesyjne zostały spełnione i wskazanie, jakie są kierunki debaty nad zmianami obecnego systemu finansowania UE i wydatkowania środków. Na tej podstawie można spróbować określić, czy Polska ma szanse być nadal znaczącym beneficjentem środków unijnych po 2013 r., kiedy przestaną obowiązywać obecne reguły wydatkowania środków z unijnego budżetu i wejdą w życie nowe rozwiązania. (fragment tekstu)
Przystąpienie Polski do unii Europejskiej poprzedził okres kilkuletnich przygotowań, w trakcie których dokonano szeregu zmian w obowiązujących wówczas regulacjach prawnych. Podejmowane działania w okresie przedakcesyjnym, a także później, stawiały sobie kilka głównych celów. Wśród nich jest jeden szczególnie istotny, a mianowicie - jak osiągnąć najskuteczniejszą absorpcję funduszy strukturalnych, by Polska mogła zyskać dodatnią pozycję netto w przepływach finansowych z UE. (fragment tekstu)
W artykule rozważono przypadki, w których intensywności przepływów pieniężnych są funkcjami wykładniczymi i potęgowymi oraz przedstawiono otrzymane za pomocą programu Mathematica® rozwiązania równania (3) oraz wartości IRR dla obu tych przypadków.(fragment tekstu)
Autor omówił rolę rachunku przepływów (cash flows) oraz metody jego sporządzania.
The term "flow of funds" refers to the funds which move from one sector to anotnei m the economy. The present work is a research and analysis on the flow of funds accounts in Estonia. Flow of funds accounts provide a record of the flow of funds in economy, concentrating in particular on transactions in financial instruments. (fragment of text)
Artykuł poświęcony jest opisowi stanu prawnego w dziedzinie sprawozdawczości finansowej jednostek gospodarczych, a w szczególności przepływom pieniężnym. Omówiono najważniejsze aspekty praktyczne związane ze wzorem rachunku przepływów pieniężnych zamieszczonym w ustawie o rachunkowości. W końcowej części artykułu zamieszczono przykłady konkretnych sprawozdań: F-02 i F-01.
Czy Polska sprosta wyzwaniom globalizacji zostanie rozstrzygnięte w dużym stopniu przez ilość i jakość napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) do tego kraju. BIZ jest oczywistym sposobem wpływania na zmiany strukturalne w polskiej gospodarce, na dynamikę jej wzrostu gospodarczego, wliczając w to poziom i dynamikę polskiego eksportu i jego jakości, poprzez przepływy kapitału i technologii. Takie przepływy również pośrednio zwiększają okazję by redukować przepaść rozwojową w stosunku do innych krajów.
Celem opracowania jest wskazanie podstawowych obszarów zastosowań informacji o prognozowanych przepływach finansowych tj. w podejmowaniu decyzji kredytowych, inwestycyjnych, wycenie przedsiębiorstwa i zarządzaniu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.