Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Przesyłki ekspresowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Branża KEP jest jedną z kluczowych składowych sektora TSL. Jest ona postrzegana jako barometr gospodarki, ponieważ każde ożywienie ekonomiczne powoduje przyrost popytu na usługi przewozów ekspresowych. Niektórzy określają ją również jako motor rozwoju gospodarki, który pobudza aktywność wielu innych branż. Przykładowo bez usług przewozów ekspresowych i kurierskich wiele przedsiębiorstw nie mogłoby realizować tak popularnej strategii, jaką jest outsourcing logistyczny. Celem artykułu jest przedstawienie branży KEP oraz jej roli w polskiej gospodarce. (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Ocena usług kurierskich przez mieszkańców miasta Siedlce
100%
Artykuł przedstawia rynek usług kurierskich w Polsce z wyszczególnieniem tego sektora usług na terenie miasta Siedlce. Scharakteryzowane zostało pojęcie branży kurierskiej i standardów obsługi klienta. Zwrócono uwagę na wzrost liczby przesyłek i dochodów w danej branży w latach 2014-2017 oraz przyczyny składania reklamacji na usługi kurierskie. Przeprowadzone zostały zrealizowane na stu osobowej próbie badawczej złożonej z mieszkańców miasta Siedlce, którzy korzystają z usług kurierskich.(abstrakt oryginalny)
Współczesna literatura, obserwacje i wywiady z przedstawicielami branży przesyłek ekspresowych pozwalają na podjęcie próby sformułowania ogólnych wniosków w odniesieniu do tej branży. Ulega ona obecnie głębokim przeobrażeniom. Nadal istnieje wiele firm wyspecjalizowanych w jednej dziedzinie działalności logistycznej, takich jak np. przedsiębiorstwa składowe, firmy transportowe, agencje celne. Pojawiają się też operatorzy logistyczni integrujący działania związane z obsługą informatyczno-transportowo-magazynową i obsługujący całe łańcuchy dostaw. Oferty wszystkich funkcjonujących na rynku firm tworzą kompozycję usług logistycznych spełniających aktualne oczekiwania klientów.
W niniejszym artykule autor postara się znaleźć odpowiedź na pytanie jaką rolę ogrywa informacja w transferze przesyłek pomiędzy dostawcą (np. sklepem internetowym) a odbiorcą, którym może być na przykład klient zamawiający artykuł poprzez internet. Z raportu przygotowanego przez Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu dotyczącego sklepów internetowych w Polsce wynika, że coraz więcej transakcji odbywa się za pośrednictwem internetu (sklepy internetowe i aukcje internetowe). Zalet sklepów internetowych jest wiele. Z punktu widzenia klienta zaliczyć do nich można łatwość przeglądania dostępnego na stronie www asortymentu, relatywnie niższe ceny niż w tradycyjnych sklepach, łatwe formy płatności (np. przelewem czy kartą kredytową), a co najważniejsze, szybki czas dostarczenia zakupionego artykułu z miejsca siedziby sklepu do osoby kupującej. (fragment tekstu)
W niniejszym artykule zmiany wynikające z turbulencji otoczenia i ich wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw i tworzonych z ich udziałem łańcuchów dostaw zostaną przedstawione na przykładzie branży przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych (KEP). W tym celu najpierw wprowadzono pojęcie turbulentnego otoczenia ze szczególnym zwróceniem uwagi na ostatni kryzys finansowy i gospodarczy, następnie przedstawiono skutki światowego kryzysu gospodarczego dla podmiotów branży KEP w Polsce, aby w ostatniej części zaprezentować działania, które podjęli operatorzy ekspresowi w reakcji na kryzys. W rozważaniach na temat wpływu kryzysu na branżę KEP zostały wykorzystane wyniki badań empirycznych przeprowadzonych w 2010 r. przez Katedrę Logistyki SGH metodą wywiadów bezpośrednich z ekspertami branży KEP.
Branża usług kurierskich, ekspresowych i paczkowych (KEP) jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków branżowych na świecie, w tym w Polsce. Wywiera ona duży wpływ na rozwój polskiej gospodarki poprzez wzrost przychodów, inwestycji i zatrudnienia. Jednocześnie branża ta jako jedna z pierwszych odczuwa zmiany koniunktury gospodarczej. Wyniki badań branży KEP przeprowadzonych w 2010 r. przez zespół Katedry Logistyki Szkoły Głównej Handlowej potwierdzają wzajemne oddziaływanie branży KEP i polskiej gospodarki. Badania dostarczyły także cennych informacji o czynnikach istotnych dla rozwoju operatorów ekspresowych oraz perspektywach wzrostu tego rynku branżowego w Polsce w ciągu kilku najbliższych lat. (abstrakt oryginalny)
W logistyce przesyłek problem komiwojażera, problem najkrótszej drogi, problem chińskiego listonosza czy problem niezawodności sieci są rozwiązywane od wielu lat, nierzadko bez świadomości ich przynależności do rodziny narzędzi z teorii grafów. W artykule przedstawiono elementy pocztowego systemu logistycznego, wyjaśniono podstawowe pojęcia z teorii grafów i pokazano, jak zastosować tę teorię do ustalenia trasy objazdu placówek na określonym obszarze z uwzględnieniem czasu i kosztów.
W drugiej dekadzie XXI w. rynek KEP jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się elementem światowej i europejskiej gospodarki, branży logistycznej i sektora TSL. Świadczone przez globalnych i lokalnych operatorów usługi szybko upowszechniają się dzięki rozwojowi łączności elektronicznej, działalności e-commerce i MSP. Szybkiej ewolucji podlega podmiotowy i przedmiotowy zakres oferowanych usług. Serwis ten cechuje się elastycznością i wysoką konkurencyjnością wobec tradycyjnych praktyk obsługi przesyłek. Rynek KEP jest barometrem szybko reagującym na zmiany w gospodarce i na innych rynkach. Jego przekształcenia będą wyznaczały globalne i lokalne mega trendy. Celem opracowania jest prezentacja podjętej problematyki i wyników badań nad funkcjonowaniem oraz rozwojem rynku KEP z uwzględnieniem Polski. (abstrakt oryginalny)
Branża KEP przeszła w ostatnich 10 latach dość poważną ewolucję. Głównym trendem były fuzje i akwizycje. Polskie przedsiębiorstwa były przejmowane przez globalnych operatorów pocztowych. Motor napędowy tej branży stanowiły koncepcje zarządzania, stosowane coraz chętniej przez przedsiębiorstwa produkcyjne, handlowe i dystrybucyjne w Polsce. Wśród nich można wymienić między innymi: outsourcing procesów logistycznych (na przykład dystrybucji paczek), dostawy "Just-in-Time", odroczoną produkcję. Rewolucją dla branży KEP okazała się jednak zmiana w strukturze sprzedaży detalicznej, w szczególności powstanie sieci supermarketów, galerii handlowych i sklepów internetowych. Z tymi ostatnimi wiąże się bardzo ważny w ostatnim czasie segment gospodarki, jakim jest e-handel.(fragment tekstu)
Upowszechnienie Internetu, cyfryzacja wielu usług, a przede wszystkim potrzeby i oczekiwania klientów dotyczące dostępności usług, szybkości ich realizacji oraz obniżki ich cen sprawiły, że przedsiębiorstwa usługowe masowo pojawiły się w przestrzeni wirtualnej. Rozpoczęła się ostra walka konkurencyjna. Żeby ją wygrać, konieczne stało się dotarcie do właściwej grupy klientów i zaoferowanie im wyższej niż konkurencja wartości. Celem niniejszego artykułu jest próba odpowiedzi na pytanie, czy operatorzy ekspresowi są w stanie wesprzeć przedsiębiorstwa usługowe działające w przestrzeni wirtualnej w procesie dostarczania klientom wyższej wartości usług dzięki poprawie sprawności i efektywności ich działań logistycznych w ramach "ostatniej mili". (abstrakt oryginalny)
W artykule zostały zaprezentowane najważniejsze elementy i trendy w obsłudze klientów branży przesyłek ekspresowych. Zwrócono uwagę na tendencje modelowania i indywidualizowania oferty i przedstawiono przyczyny podejmowania tego rodzaju działań. Zaprezentowane zostały również formy i rodzaje współpracy, obrazujące współczesne filozofie prowadzenia biznesu, zakładające długotrwałe relacje z klientami. Poruszono ważny i aktualny temat w branży przesyłek ekspresowych, jakim są różnego typu powiązania partnerskie i koalicje, w rezultacie których tworzone są kompleksowe oferty zaspokajające potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Podjęto próbę scharakteryzowania kryteriów wyboru operatora logistycznego i zależności typu trade off pomiędzy szybkością doręczenia, ciężarem i cena przesyłek. (fragment tekstu)
Celem niniejszego opracowania jest wskazanie najważniejszych problemów logistycznych handlu elektronicznego, które obecnie występują w Polsce oraz sposoby ich rozwiązywania. Zaprezentowano przykładowe usługi informacyjne, świadczone na rzecz klientów przez czołowe firmy z branży KEP (kuriersko-ekspresowo-pocztowej). Zaproponowano także usprawnienia istniejących systemów logistycznych przewoźników ekspresowych i technologii informacyjnych. Na potrzeby opracowania przeprowadzono badania metodami desk research i field research oraz wywiady eksperckie. (fragment tekstu)
Przedstawiono usługi pocztowe w aspekcie problemów, które wynikały z ich długookresowego funkcjonowania w warunkach monopolu państwowego. Zaprezentowano główne kierunki przekształceń na rynku pocztowym. Opisano założenia demonopolizacji zgodnej z wytycznymi w aktach prawnych Parlamentu Europejskiego. Scharakteryzowano polski rynek usług pocztowych na przestrzeni dwóch dekad: strukturę organizacyjno-prawną podmiotów świadczących usługi pocztowe oraz zmiany wielkości zatrudnienia w sektorze pocztowym. Omówiono strukturę i rozmieszczenie placówek pocztowych Poczty Polskiej S.A. oraz firm kurierskich na terenie kraju przed 2013 r. oraz po wprowadzeniu pełnej demonopolizacji w zakresie usług pocztowych. Scharakteryzowano wymagania ustawowe względem operatora wyznacz onego i stopień ich spełnienia przez Pocztę Polską S.A. Opisano działania operatorów niepublicznych w zakresie zmian strategii i infrastruktury, podjęte w aspekcie przygotowań do przejęcia roli operatora wyznaczonego. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.