Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 51

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Quality Function Deployment (QFD) method
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Celem publikacji jest analiza historii zastosowania metody QFD na świecie. Artykuł przedstawia kwestie związane z historią powstania metody, pochodzeniem nazwy metody, jej zastosowanie w Stanach Zjednoczonych i na świecie oraz literatury na temat metody na świecie i w Polsce. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano próby dalszego rozwoju metody QFD. Opisano tutaj propozycję zastosowania w metodzie QFD analizy funkcjonalnej zaprezentowanej przez R. Tassinariego. Drugi przedstawiony nurt rozwinięć metody QFD to usprawnienie procesu projektowania za pomocą systemu macierzy House of Quality. Ostatnią z płaszczyzn rozwinięcia metody QFD, zaprezentowaną w artykule jest jej kompleksowa modyfikacja dla celu implementacji w nowych obszarach.
W artykule przedstawiono QFD (Quality Function Deployment), metodę strukturalnego planowania i rozwoju produktu lub usługi, umożliwiającą zespołom badawczym dokonywanie precyzyjnej specyfikacji potrzeb i oczekiwań klientów, a następnie ocenę każdej zaproponowanej zdolności (możliwości) przez pryzmat jej wpływu na zaspokajanie postulowanych potrzeb.
4
Content available remote Metoda QFD w procesie zarządzania jakością w przedsiębiorstwie
75%
Wzrastająca dynamika zmian, która jest rezultatem zachodzącej globalizacji i związanych z nią procesów wymusza konieczność ciągłego usprawniania wszystkich płaszczyzn działania biznesu W obszarze tym można zauważyć nieprzerwanie zachodzące doskonalenie, będące dostosowaniem różnego rodzaju zasad, metod i narzędzi do oczekiwań, które stawiają przed sobą organizacje. Właściwą jakość może mieć tylko produkt/usługa dobrze zaprojektowana oraz produkt wykonany w procesach gwarantujących uzyskanie założonych parametrów. Faza przygotowania produkcji ma więc decydujące znaczenie dla jakości produktu wytwarzanego przez firmę. Produkt/usługa dobrze zaprojektowana musi uwzględniać wymagania przyszłych użytkowników, zapewniać im bezpieczeństwo w czasie użytkowania i być bezpieczna dla środowiska. Metodą opracowaną właśnie w tym celu jest metoda rozwinięcia funkcji jakości - QFD. (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono zagadnienia związane z łącznym stosowaniem metod QFD i hosthin. Obydwie metody rozwijają współpracę między pracownikami i wydziałami, co wzmacnia analizę wszystkich ważnych powiązań, dzięki czemu można zminimalizować subiektywność w planowaniu strategicznym.
6
Content available remote Software for Computer-Aided QFD
75%
W publikacji przedstawiono kwestie związane z komputerowym wspomaganiem metody QFD. Celem niniejszego artykułu jest analiza możliwości wykorzystania komputerowego wspomagania w zakresie metody QFD oraz przedstawienie i porównanie oprogramowania komputerowego, które można w tym celu wykorzystać. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie sposobów rejestrowania głosu klienta (voice of customer) we współczesnej wersji metody QFD. W artykule najpierw przedstawiono rozumienie pojęcia "głos klienta", a następnie dokonano przeglądu sposobów rozpoznania głosu klienta i przedstawiono wynik ich klasyfikacji. Opisano obszerniej tych z nich, które są rekomendowane do stosowania we współczesnej metodzie QFD. W zakończeniu podano wnioski z analizy dotyczące dominacji badań jakościowych, koncentracji na zbieraniu danych bezpośrednio od klienta i stosowania triangulacji metod i źródeł danych.(abstrakt oryginalny)
8
Content available remote Application of QFD Method for the Process of a New Furniture Preparing
75%
Application of QFD method for the process of a new furniture preparing The article takes up a subject of proceedings preceding launching a new product on the market. Particular attention was paid to the use of this process QFD technique (Quality Function Deployment or House of Quality, which had already been successfully applied in industries such as: automotive, electronic, or in building. QFD method gives the company an undoubted advantage which is shortening time of the process of preparing a new product and, ipso facto, faster capability to launch it on the market. It is also an instrument that serves to transfer customers' expectations to product's features. QFD method can be also adopted to the needs for the furniture industry. Indeed, there are reasons to use it, all the more that there is no scientific research prescribing any procedures and methods of implementation in the furniture industry. (original abstract)
W pracy opisano praktyczne zastosowanie uogólnionego modelu jakości oprogramowania GMSPQ. Modelu GMSPQ użyto jako podstawy wyboru priorytetowych cech jakości dla przykładowego produktu programowego. W badaniu posłużono się dwoma znanymi z praktyki metodami rangowania cech jakościowych. W przypadku obu metod uzyskano podzbiór pod charakterystyk jakości, na które wytwórcy oprogramowania powinni zwrócić szczególną uwagę podczas budowy systemu, gdyż na tych właśnie cechach użytkownikom oprogramowania zależy najbardziej. Przewaga modelu GMSPQ nad innymi modelami wynika z jego wszechstronności. Żaden inny model jakości, który można by zastosować zamiast GMSPQ, nie zawiera tak długiej listy (abstrakt oryginalny)
10
75%
W artykule zaproponowano wykorzystanie diagramu macierzy QFD do jednego z etapów planowania procesu innowacji. Celem takiego podejścia jest wsparcie zarządzania wiedzą, a dokładnie-skodyfikowanie wiedzy ukrytej. Procesy innowacji zazwyczaj są realizowane przez multidyscyplinarne zespoły, w których uzgodnienia często bywają problematyczne ze względu na trudności komunikacyjne. Na przykładzie wyboru innowacyjnego rozwiązania w przedsiębiorstwie produkcyjnym pokazano, w jakim stopniu wykorzystanie diagramu metody QFD wspomaga dzielenie się wiedzą w celu podjęcia decyzji związanej z planowaniem celu procesu innowacji. abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie użycia metody projektu w doskonaleniu jakości produktów żywnościowych. W pracy wykorzystano fragment wykonanego projektu. Przedstawiono właściwości towaroznawcze rogala świętomarcińskiego, proces technologiczny jego wytwarzania oraz wybrane narzędzia zarządzania jakością i metodę tzw. domu jakości, pozwalające na utrzymanie lub poprawę stwierdzonego w procesie produkcyjnym pogorszenia jakości tego produktu. Zastosowanie metody projektu w procesie dydaktycznym wymaga połączenia wiedzy z zakresu towaroznawstwa, technologii żywności, przeprowadzenia oceny konsumenckiej, użycia wybranych narzędzi i metod zarządzania jakością, a także umiejętności pracy zespołowej, polegającej na zidentyfikowaniu przyczyn pogorszenia się jakości wybranego produktu, ich wyeliminowaniu i zapewnieniu jakości tego produktu lub jej poprawy. Niniejszy artykuł ma zachęcić dydaktyków do praktycznego zastosowania aktywnej metody nauczania, jaką jest metoda projektu.(abstrakt oryginalny)
Jednym z przykładów działalności usługowej, bardzo istotnej w dzisiejszym społeczeństwie, są usługi medyczne. W usługach tych również można wykorzystać narzędzia zarządzania jakością w celu analizy różnych problemów, które mogą występować w szpitalu i takiego kształtowania usług aby ich jakość była wyższa. W niniejszej publikacji na przykładzie usług medycznych zaprezentowano analizę wykorzystania metody QFD do oceny i kształtowania jakości na oddziałach szpitala. (fragment tekstu)
Przedstawiono rozwój zastosowań Quality Function Development (QFD) w Japonii i USA oraz w krajach europejskich. Omówiono rezultaty zastosowania QFD w Brazylii a także porównano międzynarodowe zastosowania metody QFD.
W pracy wykorzystano metodę "domu jakości" (QFD) w celu udoskonalenia jakości piwa jasnego pełnego produkowanego w jednym z wiodących browarów w Polsce. W oparciu o przeprowadzone badania ankietowe i wywiady indywidualne skonstruowano dwa "domy jakości". W pierwszym zwrócono uwagę na aspekty technologiczne, natomiast w drugim rozważono wprowadzenie pewnych elementów innowacyjnych doskonalących produkt jako całość oraz gwarantujących jego przewagę konkurencyjną na rynku. Z analizy QFD wynika, że następujące parametry technologiczne piwa: zawartość diketonów, odpowiednia zawartość alkoholu oraz odpowiednie nasycenie CO2 mają największe znaczenie w zaspokajaniu potrzeb klientów. Natomiast elementem innowacyjnym jest zmodyfikowany kapsel twist-off, który ułatwia otwieranie piwa oraz umożliwia jego ponowne zamknięcie. (abstrakt oryginalny)
15
Content available remote Wybrane zagadnienia technicznego przygotowania produkcji wyrobu innowacyjnego
75%
Spośród wielu rodzajów badań podejmowanych w celu rozwiązania określonych problemów decyzyjnych w przedsiębiorstwach na szczególną uwagę zasługują te, które wpływają na kształtowanie oferowanego wyrobu pod kątem wymagań klienta. Rozwój wyrobu może być analizowany jako sekwencja kolejnych etapów, w ramach których są realizowane działania. Silna konkurencja wymusza skracanie cyklu rozwojowego wyrobu. Im krótszy czas wejścia wyrobu na rynek, tym większe prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu rynkowego. Jedną z metod pozwalającą na skrócenie prac rozwojowych wyrobu jest Quality Function Deployment (QFD), która pozwala na uwzględnienie wymagań klienta w projektowaniu zarówno wyrobu, jak i procesu.(fragment tekstu)
W opracowaniu przedstawiono przesłanki stosowania metody doskonalenia jakościowego produktów uwzględniającej uświadomione i nieuświadomione wymagania klientów. Wskazano na istotę tej metody, sposób stosowania, problemy oraz zalety jej praktycznego wykorzystania.(abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Application of QFD in the Pharmaceutical Industry
63%
Purpose: The aim of the paper is to analyze the problems connected with the audit and management review within the organization in the ISO 9001:2015 implementation process. Design/methodology/approach: Critical literature analysis. Analysis of international literature from main databases and customer research and expert analysis. Findings: Audits are very useful tool to analyses the organization functioning and improve it's performance. On the basis of the conducted analysis we can say that the main activities needed in the internal audit process are: interview personnel, observe operations, review documents and records and examine records. In the audit process is especially important for auditor to have appropriate qualities. They should be according to ISO 19011 requirements. The best solution for the analysis of the performance of ISO 9001 system can be done when we not only use internal audits but also management reviews in our managerial practice. Originality/value: Detailed analysis of possibility of use of QFD method in pharmaceutical industry.(original abstract)
Głównym aspektem metody QFD jest skoncentrowanie się na wymaganiach klienta. W artykule omówiono dotychczasowe zastosowanie metody, oraz postępowanie badawcze w zmodyfikowanej metodzie QFD. W zakończeniu przedstawiono korzyści stosowania metody w jednostce służby zdrowia.
W niniejszym artykule przestawiono metodę QFD (Quality Function Deployment) jako metodę sterowania jakością przez klienta, zastosowaną w projektowaniu wyrobów. Przykład przedstawiony w artykule odnosi się do projektowania wagonów tramwajowych. Omówiono istotę metody QFD, koncepcję zastosowania tej metody w przedsiębiorstwie projektującym wagony tramwajowe oraz przeprowadzenie analizy QFD dla części pasażerskiej wagonu tramwajowego.
W artykule zaprezentowano założenia klasyfikacji metod zarządzania informacją J. Czekają, scharakteryzowano metodę QFD (Ouality Function Deployment), ukazując możliwości jej adaptacji na potrzeby przedmiotu badawczego, jakim jest informacja, a także przyporządkowano ją do odpowiedniej kategorii. W artykule zaprezentowano założenia klasyfikacji metod zarządzania informacją J. Czekają, scharakteryzowano metodę QFD (Ouality Function Deployment), ukazując możliwości jej adaptacji na potrzeby przedmiotu badawczego, jakim jest informacja, a także przyporządkowano ją do odpowiedniej kategorii. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.