Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Quality logistics
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Ewaluacja parametrów jakości usług stanowi istotny aspekt badań nad procesami konkurencji na rynku logistycznym. Z jednej strony ewaluacja pozwala na określenie wartości obiektu prowadzonych badań, z drugiej zaś, jako metoda poszukiwań umożliwia wypracowanie nowych perspektyw w zakresie, parametrów jakości usług w procesach konkurencji współczesne go rynku logistycznego. Ewaluacja z punktu widzenia określonych parametrów jakości usług, pozwala na zwiększenie poziomu konkurencyjności na rynku logistycznym. Ewaluacja - ocenianie wartościujące - pozwala bowiem na wyznaczenie kluczowych parametrów jakoś ci usług logistycznych dla procesów konkurencji danego rynku logistycznego. Poza tym ewaluacja umożliwia pełniejsze ujęcie czy parametry jakości usług logistycznych są rzeczywistymi wartościami konkurencji uznanymi przez rynek logistyczny. Celem artykułu j est ewaluacja parametrów, jakości usług logistycznych, które w warunkach współczesnego rynku logistycznego posiadają kluczowe znaczenie na podstawie badań bezpośrednich operatorów usług logistycznych funkcjonujących w Polsce, RFN, Francji, Wielkiej Brytani i, Czechach i Słowacji.(abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Wdrażanie standardu ISO 22000 w kontekście doskonalenia procesów logistycznych
100%
Skuteczne i efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem wymaga od kadry kierowniczej wyodrębnienia kluczowych obszarów zarządzania, których doskonalenie prowadzi do rozwoju organizacji oraz umocnienia jej pozycji rynkowej. Trudno jest jednoznacznie wyodrębnić obszary najbardziej istotne z punktu widzenia zarządzania, jednak z całą pewnością można założyć, że te dziedziny funkcjonowania przedsiębiorstwa, które mają bezpośrednie przełożenie na satysfakcję klienta, należą do grupy priorytetowych. Wśród obszarów zarządzania przedsiębiorstwem ukierunkowanych na klienta prym wiodą zarządzanie jakością oraz logistyka. Nowoczesne systemy i standardy zarządzania jakością mają na celu optymalizację procesów zarządzania pod kątem ich pełniejszego dostosowania do potrzeb i wymagań klientów zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Do procesów tych zaliczyć należy: badanie potrzeb i oczekiwań nabywców, działania promocyjne, ofertowanie i sprzedaż, a także oferowanie usług serwisowych. Spełniając wytyczne zawarte w międzynarodowych standardach zarządzania, organizacje powinny prowadzić stały monitoring rynku i określać aktualne potrzeby i oczekiwania klientów [Urbaniak 2010, s. 173]. Klient znajduje się również w centrum zainteresowania działań logistycznych, których sprawna koordynacja w znacznym stopniu determinuje poziom jego zadowolenia. Podkreślić należy, że na zadowolenie klienta ma wpływ szereg cech świadczonych usług logistycznych. Są nimi: terminowość, szybkość, kompletność i elastyczność dostaw, bezbłędność dokumentacji, stan środków transportu i infrastruktury logistycznej, pełne dotrzymywanie warunków umowy, obsługa posprzedażowa itp. [Gajewska 2013, s. 31]. Podkreślić należy, że klient jest nie tylko motorem napędowym i głównym czynnikiem rozwoju przedsiębiorstwa. Należy go postrzegać również jako surowego sędziego działań podejmowanych przez przedstawicieli kierownictwa. Przedsiębiorstwa powinny zatem dążyć do integracji poszczególnych obszarów zarządzania, aby opracować skuteczniejsze i efektywniejsze koncepcje obsługi klienta. Podkreślić należy, że skuteczna obsługa klienta zacznie wykracza poza obszar zainteresowań samej logistyki i w celu podniesienia jej efektywności powinna być wspierana nowoczesnymi koncepcjami zarządzania. Przyjęcie tej tezy daje podstawy do integracji procesów logistycznych z nowoczesnymi koncepcjami zarządzania jakością [Zimon 2013, s. 6], które zostały opracowane, skodyfikowane i mogą być implementowane przez przedsiębiorstwa poszukujące sprawdzonych wzorców postępowania. Celem niniejszej publikacji jest scharakteryzowanie międzynarodowych standardów zarządzania według norm ISO 22000 oraz ISO 9001 z uwypukleniem ich wpływu na doskonalenie procesów logistycznych.(fragment tekstu)
Wzrost świadomości pacjentów, ich potrzeb oraz oczekiwań dotyczących świadczeń zdrowotnych, w powiązaniu z nasilającą się konkurencją na rynku usług medycznych, sprawia, że utrzymanie się, przetrwanie i rozwój placówki lecznictwa zamkniętego zależy w dużej mierze od oferowanej przez nią logistyki zarządzania jakością.Celem niniejszej pracy było ukazanie rozwiązań logistycznych w ocenie poziomu satysfakcji pacjentów w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych.Badania zostały przeprowadzone w dwóch Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych w Lublinie przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 ul. Jaczewskiego 8 i Samodzielnym Publicznym Szpitalu KlinicznymNr 1 ul. Staszica 16.Odpowiednia logistyka jakościjest warunkiemkoniecznym w procesie diagnostyczno-terapeutycznym, ponieważjakiekolwiek zaniedbaniaw tym obszarze prowadządo zagrożenia wartości najwyższych: zdrowia i życia człowieka.Warto podkreślićtakże fakt, że jakośćnie jest idealnym, raz osiągniętym stanem, leczwyzwaniem, z którym konfrontująsięcodziennie wszyscy pracownicy, niezależnie odstanowiska zajmowanego w strukturze organizacyjnej. Świadomośćtego faktu warunkujerozwój i przetrwanie organizacji w warunkach istniejącej konkurencji.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie wpływu logistyki na konkurowanie jakością wyrobów gotowych. Wpływ rozwiązań logistycznych na jakość produktu dotyczy przede wszystkim: jakości wzoru, jakości wykonania i zachowania jakości wyrobu w sferze dystrybucji i sprzedaży. We wszystkich tych sferach stosowane rozwiązania mogą być zarówno typu "trade off" (zwiększenie jakości powoduje zwiększenie kosztów), jak i typu "trade up" (mimo zwiększenia jakości koszty nie zostają zwiększone, a nawet mogą ulec obniżeniu).
Ważną determinantą rozwoju logistyki przedsiębiorstw są systemy zarządzania jakością. Problem można rozpatrywać na poziomie teoretycznym ale ma on również ważne implikacje praktyczne. Przydatne dla rozwoju logistyki mogą okazać się nowe normy ISO 9000:2000 oraz ISO 9004:2000 zawierające osiem podstawowych zasad. Biorąc pod uwagę przyszłość, a zwłaszcza przystąpienie Polski do Unii Europejskiej szczególnie ważne są dyrektywy nowego podejścia. Przedsiębiorstwa i produkty bez certyfikatów zgodności nie będą mogły uczestniczyć w łańcuchach dostaw. (abstrakt oryginalny)
Przedmiotem artykułu jest problem stosowania rozwiązań logistycznych w zarządzaniu jakością towarów. Autor omówił w skrócie działalność Unii Europejskiej w dziedzinie wprowadzania logistyki jakości, współzależność podsystemów: opakowań, magazynowania i transportu w logistyce jakości towarów, oraz ich rolę w towaroznawstwie i marketingu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.