Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 112

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Quality of transport services
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Na podstawie badań 10-ciu stacji metra w Singapurze omówiono zagadnienie dojść pieszych do przystanków komunikacji zbiorowej. Zaprezentowano nowa metodę oceny dostępności pieszej obszaru obsługi stacji metra przy pomocy wskaźnika dostępności pieszej WAI.
Przedmiotem badań jest analiza czynników i uwarunkowań transportowych i im pochodnych, determinujących rozwój systemu logistycznego Polski, jako integralnego komponentu globalnego systemu logistycznego. Celem artykułu jest identyfikacja barier transportowych i regulacyjnych ograniczających sprawność i efektywność przepływu towarów w handlu międzynarodowym i w rezultacie tego funkcjonowania makrosystemu logistycznego Polski oraz wskazanie jego potencjału rozwojowego w relacji do innych krajowych systemów logistycznych. Sformułowano hipotezę o konieczności dalszej intensyfikacji działań inwestycyjnych i regulacyjno-koordynacyjnych w sektorze transportu w celu poprawy sprawności jego funkcjonowania, co w konsekwencji przyczyni się wzrostu ułatwień w sferze przepływów towarowych oraz konkurencyjności Polski w skali globalnej. W pracy wykorzystano metodę analizy statystycznej danych pozyskanych z raportów międzynarodowych organizacji gospodarczych (WTO, WEF, WB). Uzyskane wyniki badań i sformułowane na ich podstawie wnioski wskazują, że konieczne jest zapewnienie większej spójności systemu logistycznego Polski z globalnym systemem logistycznym, co - wzorem innych krajów - można osiągnąć poprzez rozwój infrastruktury transportu, a w efekcie lepszą dostępność i jakość usług transportowych.(abstrakt autora)
Przyczyn słabego rozwoju przewozów kombinowanych w Europie upatruje się głównie w niskiej jakości usług przedsiębiorstw kolejowych. Przede wszystkim spada punktualność w przewozach szynowo-drogowych. Koleje już od lat mają coraz więcej problemów z regularną dostawą lokomotyw i wagonów, a nie są też rzadkością sytuacje, w których brakuje maszynistów (!) do prowadzenia pociągów. Nie najlepszy jest również stan torowisk na wielu szlakach, co utrudnia ruch pociągów, ogranicza ich prędkość i wywołuje kolejne opóźnienia. (fragment tekstu)
Prezentowany model obrazuje proces adaptacji jakości usług transportowych w warunkach rynku transportowego. Na podstawie standardów jakości usług transportowych i zbadanych preferencji jest ustalany wzorzec struktury i właściwości jakości dla danego użytkownika. Oferowana struktura i właściwości jakości usług transportowych zostają poddane weryfikacji pod względem potrzeb ze strony użytkownika. Weryfikacja i ustalenie kryteriów ekonomicznych wynikających z oferowanej struktury i właściwości jakości usług transportowych stanowi integralną część umowy transportowej. Podpisanie tej umowy jest rekomendacją ze strony użytkownika na rzecz oferowanej struktury i właściwości jakości usługi transportowej. Realizacja usługi transportowej jest ze strony przedsiębiorstwa transportowego wypełnieniem ustaleń w zakresie jakości usług transportowych zawartych w umowie transportu, ale równocześnie przystosowaniem do warunków, w jakich ta usługa jest realizowana. (fragment tekstu)
Niniejszy artykuł jest próbą rozpoznania problematyki doskonalenia jakości w wybranych organizacjach komunikacji miejskiej. Autorka w opracowaniu podejmuje próbę określenia czy doskonalenie jakości jest w tych organizacjach wynikiem stosowania sprawdzonych systemów czy efektem poszukiwań własnych rozwiązań, a może jednym i drugim? Czy determinantami doskonalenia są sugestie klientów? Jakie jest znaczenie badań satysfakcji klienta w badanych podmiotach? (abstrakt oryginalny)
Celem opracowania jest wskazanie na szczególną funkcję systemu transportowego, jakim jest dostępność komunikacyjna w kształtowaniu poziomu atrakcyjności turystycznej.(fragment tekstu)
Obserwowane we współczesnej gospodarce tendencje do pogłębiania się podziału pracy, intensyfikacji handlu i geograficznego rozszerzania się rynków, przemiany strukturalne, konkurencyjna walka o klienta powodują zmiany w działalności przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych i usługowych, w tym również firm spedycyjnych, zmuszając je do zmian w podejściu do tradycyjnych kontaktów i wymiany handlowej (procesów dystrybucyjnych). Aktualnie spedycja rozumiana tradycyjnie jako działalność polegająca na zorganizowaniu przemieszczenia ładunku od nadawcy do odbiorcy i wykonaniu dodatkowych związanych z tym przemieszczeniem czynności nie jest już adekwatna do potrzeb zgłaszanych przez wielu klientów, którzy oczekują kompleksowej obsługi "z jednej ręki" zarówno poprzedzającej produkcję, jak i następującej po niej, tj. w zakresie: zaopatrzenia: sterowanie dostawami zakupionych materiałów, dostarczanie i kontrolowanie zakupionych materiałów, prowadzenie gospodarki materiałowej, zbytu, tj. kompletowanie, pakowanie, czynności przeładunkowe, kontrolne, celne itp., czynności dodatkowych: szeroko rozumiane doradztwo, usługi finansowe, reklamacyjne, ubezpieczeniowe, handlowe itp. Podstawowym atrybutem i zaletą spedytora jest jego znajomość rynku transportowego. Chcąc na nim działać z powodzeniem, spedytor (zwłaszcza duże firmy spedycyjne) ma rozliczną sieć kontaktów i umów ze wszystkimi podmiotami świadczącymi usługi związane z transportową obsługą ładunków. Dzięki temu jest on w stanie zapewnić swojemu klientowi taki zakres i poziom usług, którego ten ostatni nie jest najczęściej w stanie sam sobie zabezpieczyć. (fragment tekstu)
Quality is one of the most important present themes. It interconnects and influences every part of the society - people, industry, trade, transport, etc. Organization's market share and incomes are dependent on product and service quality. Measure of quality process, where goods movement realized by road freight transport comprehends too, means attribute complex that is related to the process functionality in real time. Attribute complex includes responsibility, accuracy, flexibility, safety, environmental impacts etc. Demand for transport services results from commodity demand. Freight transport principle is characterized by goods and commodity movement realized from manufacturers to dealers or end consumer in required quantity, quality and delivery terms. (fragment of text)
Celem artykułu jest omówienie jakości usług transportu miejskiego w Częstochowie w aspekcie mobilności jej mieszkańców. Uwagę skupiono na samej istocie i rozwoju jakości usług transportu miejskiego. Przedstawiono działania na rzecz wzrostu mobilności na przykładzie MPK Sp. z o.o. w Częstochowie wraz ze szczegółowymi postulatami przewozowymi oraz zadaniami, jakie są realizowane w procesie rozwoju systemu drogowo-ulicznego. W podsumowaniu zawarto wnioski z przeprowadzonych rozważań i obserwacji analizowanego problemu.(abstrakt oryginalny)
Transport jest obecnie jednym z najprężniej zmieniających się obszarów rynku i państwa. Konieczność jego wykorzystywania przy podejmowaniu codziennych obowiązków, presja rządów i zainteresowanie organizacji międzynarodowych, takich jak Unia Europejska, a także spory strumień środków sprawia, iż krajobraz infrastruktury, a także kształtowane wizje jego rozwoju zmieniają się dynamicznie. Wymienione powyżej przyczyny stanowią źródło presji rozwoju infrastruktury transportu (...). Organizacje rządowe i unijne stawiają przed transportem wyzwania także o dłuższym horyzoncie czasowym, biorącym pod uwagę czynniki takie jak komfort podróży, ale również ochrona środowiska, idee zrównoważonego rozwoju czy ogólnej poprawy sytuacji na rynkach krajów unijnych.(fragment tekstu)
Rynek usług transportowych przechodzi obecnie dynamiczny rozkwit. Stale powstają nowe porty lotnicze, pojawiają się nowi przewoźnicy, co powoduje także wzrost zapotrzebowania na różnorodne usługi transportowe, również w sektorze rynku lotniczego, warunkując tym samym zadowolenie klienta. Dlatego istotnym wydaje się problem monitorowania procesów związanych ze świadczeniem w transporcie lotniczym usług odpowiedniej jakości oraz dokonywanie permanentnej oceny i badania poziomu jakości. Stąd też celem artykułu jest przedstawienie prognozowanej dynamiki rozwoju rynku lotniczego w Polsce, a także analiza wyników badań satysfakcji klientów (pasażerów) korzystających z transportu lotniczego, a w konsekwencji jakości usług w transporcie lotniczym, dostępnych w literaturze przedmiotu. (abstrakt oryginalny)
W opublikowanej przez Komisję Europejską Tabeli Ocen Transportu UE Polska uzyskała -6 punktów, plasując się ex aequo z Bułgarią na ostatnim miejscu. Na wynik Polski złożyła się przewaga 9 kategorii, w których Polska została zaliczona do grupy państw o najsłabszych wynikach, nad zaledwie 3 kategoriami, w któ rych znaleźliśmy się w grupie uzyskującej najlepsze oceny. W pozostałych analizowanych aspektach Polska uzyskała wyniki poziomie mediany dla 3 kategorii, wyniki dla grupy słabszej w 3 kategoriach oraz dla grupy lepszej zaledwie w 1 kategorii. (abstrakt oryginalny)
Transport miejski jest jedną z kluczowych usług świadczonych przez miasta. Potrzeba przemieszczania się od zawsze była obecna w życiu człowieka. Ze względu na stale rosnące wymagania mieszkańców co do poprawy jakości życia w mieście istnieje potrzeba ciągłego analizowania funkcjonowania oraz doskonalenia komunikacji miejskiej. Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie wyników badań dotyczących analizy i oceny jakości funkcjonowania komunikacji miejskiej w Lublinie. W artykule zostaną zawarte także rekomendacje dotyczące możliwości usprawnienia transportu zbiorowego w Lublinie, które zostały uzyskane od pasażerów podczas przeprowadzonych badań ilościowych. (abstrakt oryginalny)
Scharakteryzowano badania jakościowe przeprowadzone w 2007 roku wśród pasażerów korzystających z usług Przedsiębiorstw Komunikacji Samochodowej (PKS) w dwóch dużych miastach (Kraków i Łódź) oraz w dwóch małych (Zakopane i Wadowice). Omówiono wyniki badań mające na celu rozpoznanie preferencji w zakresie jakości usług przewozowych oraz stopnia satysfakcji pasażerów korzystających z usług badanych przewoźników.
16
Content available remote Jakość usług transportowych w przewozach pasażerskich
75%
Transport kolejowy jest ważnym elementem systemu transportowego. Jakość usług w zakresie przewozu pasażerów wywiera duży wpływ na poziom życia społeczeństwa. Celem artykułu jest ocena jakości usług transportowych w przewozach pasażerskich PKP. (abstrakt oryginalny)
Zaprezentowano możliwe rozwiązania w zakresie organizacji i zarządzania transportem miejskim. Omówiono ewolucję systemów organizacji i zarządzania transportem miejskim wynikającą z kształtowania jakości usług.
Ocena jakości usług transportowych stanowi wyzwanie zarówno w sektorze cywilnym, jak i wojskowym. Uwzględniając specyfikę tych dwóch sektorów, autorzy artykułu podjęli próbę wskazania między nimi ewentualnych podobieństw i różnic w postrzeganiu jakości w zakresie świadczonych usług transportowych. W tym celu przeprowadzono badania jakościowe z wykorzystaniem metody sondażu diagnostycznego, prowadzonego techniką wywiadu. Udział w badaniu wzięli eksperci wojskowi i cywilni z dziedziny transportu. (abstrakt oryginalny)
Polski ustawodawca przewiduje kilka metod współpracy międzygminnej, której celem jest wspólne wykonywanie zadań publicznych. W przypadku integracji dotyczącej organizacji i zarządzania miejskim publicznym transportem zbiorowym w Polsce najczęściej wykorzystywaną do tego celu formułą jest instytucja porozumienia międzygminnego. Celem opracowania jest zweryfikowanie omawianych w literaturze wad i zalet integracji międzygminnej w formule porozumień międzygminnych lub związków komunalnych z punktem widzenia i doświadczeniem włodarzy gmin aglomeracji poznańskiej płynącym z kilkuletniej współpracy z miastem Poznaniem w dziedzinie publicznego transportu zbiorowego. Zbadanie satysfakcji włodarzy jest ważne w kontekście zacieśnienia integracji i jej rozszerzenia o inne dziedziny polityki komunalnej. (abstrakt oryginalny)
Omówiono pojęcia i metody wyznaczania jakości przewozów ładunków transportem kolejowym jako szczególnego przypadku jakości wyrobów. Zaproponowano metodę i dokonano szacunku przewozów PKP w latach 1981-1990.
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.