Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Quality planning
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule zawarto zalecenia zdefiniowane w normie ISO/IEC 90003. Poruszono jedynie w części zagadnienia planowania jakości oprogramowania, koncentrując się na etapie realizacji. Omówiono procesy: projektowania, rozwoju, zakupu, produkcji, dostarczania usługi oraz walidacji procesów produkcji i dostarczania usługi.
2
Content available remote Zapewnienie jakości żywności w dostawach dla wojska w świetle wymagań AQAP
84%
Celem artykułu jest przedstawienie możliwości wykorzystania wymagań AQAP w zapewnieniu i doskonaleniu jakości żywności, w tym produktów oraz usług żywieniowych z uwzględnieniem nowych rozwiązań wynikających z planowanej zmiany wymagań normy ISO 9001. Przedstawiono analizę wymagań AQAP 2110 pod względem obszarów mających najistotniejszy wpływ na jakość żywności. Zawarto również syntetyczny opis zmian, które od 2014 r. są wprowadzone w ramach doskonalenia wymagań dla producentów żywności oraz usługodawców w tym zakresie. W podsumowaniu dokonano syntezy systemowej dotyczącej wykorzystania AQAP z certyfikacji żywności. (abstrakt oryginalny)
W artykule zawarto zalecenia zdefiniowane w normie ISO/IEC 90003. Poruszono jedynie w części zagadnienia planowania jakości oprogramowania, koncentrując się na etapie realizacji. Omówiono procesy: projektowania, rozwoju, zakupu, produkcji, dostarczania usługi oraz walidacji procesów produkcji i dostarczania usługi.
W artykule przedstawiono istotę planowania jakości w branży lotniczej. Scharakteryzowano korzyści, jakie może mieć przedsiębiorstwo lotnicze planując jakość swoich wyrobów. Omówiono stosowane formy planów jakości (tablica, schemat blokowy, formularz, tekst). Uwagę zwrócono na międzynarodowe dokumenty normalizacyjne, które mają zastosowanie przy planowaniu jakości w branży lotniczej. Podano przykład sporządzenia planu jakości podczas remontu silników lotniczych w przedsiębiorstwie remontowym. (abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule przedstawiono analizę porównawczą dwóch norm i wzajemnych zależności pomiędzy wytycznymi z normy ISO 10005:2005 i wymaganiami zawartymi w normie ISO 9001:2000. Zaprezentowano plany jakości, omówiono normy ISO 9001:2000 oraz ISO 10005:2005, system zarządzania jakością, odpowiedzialność kierownictwa oraz wymagania związane z zarządzaniem zasobami, realizacją wyrobu, a także pomiarem, analizą i doskonaleniem.
Artykuł prezentuje wyniki dwóch procesów projektowych przeprowadzonych przez zespoły studenckie w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Celem obu zespołów było stworzenie innowacyjnych usług dedykowanych Szlakowi Kopernikowskiemu oraz szlakowi rowerowemu Green Velo. Analiza potrzeb i doświadczeń użytkowników stanowiła istotną część oceny jakości istniejących usług, a także tworzonych rozwiązań. Na ich podstawie zespoły projektowe stworzyły innowacje stanowiące odpowiedź na wyzwania projektowe. Badania jakościowe w procesach projektowych miały charakter unikalny i przeprowadzono je dla obu szlaków turystycznych po raz pierwszy. W artykule omówiono procesy projektowe skoncentrowane na badaniu potrzeb i doświadczeń turystów. Kreatywną część procesów projektowych poprzedziła praktyczna analiza trendów. Konkluzję artykułu stanowi ocena osiągniętych rezultatów oraz rekomendacje przyszłych rozwiązań na rzecz turystyki, tworzonych z wykorzystaniem metody i narzędzi Design Thinking. (abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule przedstawiono stosunkowo mało znaną w Polsce metodę hoshin kanri, definiowaną jako schemat planowania, wprowadzania i oceny zarządzania zmianami. Omówiono jej genezę i podstawowe założenia, politykę roczną, średnio- i długoterminową przy zastosowaniu tego systemu zarządzania, porównano także filozofię przedsiębiorstwa z polityką jakości oraz przedstawiono proces catch-ball.
Zaawansowane planowanie jakości produktów (APQP - Advanced Product Quality Planning) jest to metoda określania i ustanawiania kroków niezbędnych do zapewnienia pełnego zadowolenia klienta z zamawianego produktu. Jest to jeden z najistotniejszych procesów stanowiących wymaganie QS-9000. Niniejszy artykuł przybliża założenia APQP w rozumieniu wymagań QS-9000, wskazuje na ich zasadność zastosowania we wszystkiego typu organizacjach, nie tylko z branży motoryzacyjnej.
The aim of the article is to present an exemplary system for recording and analyzing quality costs and to demonstrate that it is helpful in planning and assessing the effectiveness of continuous improvement processes at the operational and strategic level. Various approaches to defining quality costs are described, followed by indicators for assessing effectiveness and tools to collect data on the values of individual groups of quality costs and compare them with financial indicators. The practical part presents a case study on the quality cost accounting system in a medical company and the possibility of using quality cost accounting to plan and evaluate continuous improvement processes and make managerial decisions. (original abstract)
10
Content available remote Zarządzanie jakością : teoria w praktyce, praktyka w teorii
84%
Zarządzanie jakością składa się z czterech elementów: kontroli jakości, zapewnienia jakości, planowania jakości oraz ciągłego doskonalenia. Kluczowym elementem jest planowanie jakości, w ramach którego ustalany jest poziom jakości, który jest celem organizacji lub mówiąc innymi słowami zgodnie z definicją: poziom zaspokajania oczekiwań Klienta. W praktyce jest to najczęściej pomijany element, chociaż powinna to być decyzja strategiczna, jedna z najważniejszych podejmowanych w organizacji. Zagadnienie to znajduje się, z przyczyn historycznych, poza zakresem odpowiedzialności komórek organizacyjnych zajmujących się jakością. Stosowanie, więc przez nie nazwy "zarządzanie jakością" jest pewnym nadużyciem, bardziej właściwe jest określenie "zapewnienie jakości". Prawidłowe zarządzanie jakością powinno opierać się na precyzyjnym określeniu poziomu jakości (niekoniecznie na najwyższym poziomie z technicznego punktu widzenia) z udziałem przedstawiciela jakości jako członka najwyższego kierownictwa. (abstrakt oryginalny)
Skuteczne wdrażanie zarządzana przez Jakość (TQM) wymaga stworzenia właściwych struktur organizacyjnych. Bazą ich tworzenia mogą być istniejące już w przedsiębiorstwie macierzowe struktury zadaniowe i przykłady ich zastosowań w firmach, które wdrożyły Zarządzanie Jakością w postaci normy ISO 9001. Przedstawiono docelowy układ organizacyjny firmy, w której wdrożono filozofię i metody Zarządzania przez Jakość (TQM). (abstrakt oryginalny)
Jakość obok ceny, krótkich terminów realizacji zamówień i terminowości dostaw jest jednym z najważniejszych kryteriów konkurencyjności. W przypadku przemysłu samochodowego, gdzie produkt kierowany jest na rynek dóbr konsumpcyjnych, jakość nabiera szczególnego istotnego znaczenia. W artykule omówiono metody i techniki zarządzania jakością w aspekcie planowania i ciągłego doskonalenia jakości, które mają szczególne znaczenie dla przedsiębiorstw przemysłu samochodowego (SPC, FMEA, QFD, DOE).
Oprócz precyzji przekazu coraz bardziej liczy się również jego jakość. A więc nie tylko musimy zjednać dla sprawy jak najwięcej osób z grupy docelowej, ale zrobić to jeszcze w sposób, który dla konsumentów z tej grupy wyda się interesujący. I w tym właśnie punkcie insighty nabierają ogromnego znaczenia w planowaniu mediów. Jednym z narzędzi umożliwiającym precyzyjne dotarcie do klientów są tzw. profile bliźniacze. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.