Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Ranking of agricultural holdings
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule przedstawiono metodologię tworzenia trzynastej wersji rankingu przedsiębiorstw wielkotowarowych. Omówiono podstawowe kryteria klasyfikowania gospodarstw. Podano wyjaśnienia i definicje oraz uwagi organizacyjne.
W artykule omówiono program przekształceń własnościowych państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej (PPGR). Wskazano na podstawowe działania Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR). Przedstawiono formy prywatyzacji mienia przejętego przez ANR: dzierżawę, sprzedaż, tworzenie jednoosobowych spółek agencji.
W artykule omówiono wyniki rankingu 300 najlepszych przedsiębiorstw rolnych w 2007 roku. Do artykułu dołączono: ranking 300 najlepszych przedsiębiorstw rolnych w 2007 roku, ranking najlepszych przedsiębiorstw rybackich w 2007 roku, podranking 10 najlepszych przedsiębiorstw rolnych według wskaźnika zrównoważenia środowiskowego w 2007 roku, podranking 10 największych przedsiębiorstw agrobiznesu według przychodów ogółem w 2007 roku, podrankingi 10 najlepszych przedsiębiorstw rolnych według PKD w 2007 roku oraz podrankingi 10 najlepszych przedsiębiorstw rolnych w poszczególnych formach prawno-orgnizacyjnych w 2007 roku.
W opracowaniu przedstawiono ranking efektywności technicznej spółek Agencji Nieruchomości Rolnych w 2006 r. Ranking opracowano dla 59 spółek ANR przy wykorzystaniu odmiany metody DEA - superefektywności DEA, stosując w badaniach miary efektywności zorientowane na nakłady oraz podejście zakładające zmienne efekty skali (VRS). Najwyższe pozycje w rankingu efektywności technicznej zajęty spółki: Hodowla Zarodowa Kietrz (big), Małopolska Hodowla Buraka Pastewnego (355,9%), Hodowla Roślin Ogrodniczych w Broniszach (202,4%). (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono wyniki rankingu 300 najlepszych przedsiębiorstw rolnych w 2006 roku. Do artykułu dołączono: ranking 300 najlepszych przedsiębiorstw rolnych w 2006 r. - wg sytuacji ekonomiczno-finansowej, podrankingi 10 najlepszych przedsiębiorstw rolnych w poszczególnych formach prawno-orgnizacyjnych - wg sytuacji ekonomiczno-finansowej, podrankingi 10 najlepszych przedsiębiorstw rolnych według PKD - wg sytuacji ekonomiczno-finansowej, podrankingi 10 najlepszych przedsiębiorstw rolnych o najwyższej wydajności pracy, podrankingi 10 najlepszych przedsiębiorstw rolnych wg sytuacji ekonomiczno-finansowej gospodarujących na słabych glebach, podrankingi 10 najlepszych przedsiębiorstw rolnych wg przychodów ogółem.
Zaprezentowany w niniejszych dodatku ranking wielkoobszarowych przedsiębiorstw rolnych ma już swoją historię i tradycję. W każdej z kolejnych list 300, będących podsumowaniem rankingu, pojawiają się nowi uczestnicy, co automatycznie powoduje "wypychanie" niektórych dotychczasowych uczestników listy. Głównym celem publikacji Listy 300, jest promowanie przedsiębiorstw rolnych, pokazywanie przykładów efektywnego ekonomicznie gospodarowania, uczenia się od lepszych, tworzenie możliwości porównania się z lepszymi, a nawet w pewnym stopniu konkurowania.
Wyniki osiągane przez najlepsze rosyjskie przedsiębiorstwa rolno-spożywcze, jak również coraz więcej inwestycji w tę branżę wskazują na to, iż rozpoczyna się okres jej dynamicznego rozwoju. Dotyczy to jednak wyłącznie czołówki, bo generalnie rosyjskie rolnictwo cierpi na brak środków, z trudem finansując bieżącą działalność, nie mówiąc już o inwestycjach przeznaczonych na rozwój. Ranking jest za 2001 rok.
Rosja jest liczącym się producentem słonecznika, a jeszcze niedawno była także jego znaczącym eksporterem. Jednak eksport tego surowca uznano za niekorzystny z punktu widzenia krajowych zakładów tłuszczowych. W rezultacie ograniczono powierzchnię upraw słonecznika. Dlatego też kraj ten zmuszony jest obecnie importować spore ilości olejów roślinnych. Ranking przedstawia wyniki za 2000 rok.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.