Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 75

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Realizacja zamówień
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wstęp: W pracy poddano analizie model ekonomicznej wielkości partii dla zamówień wieloasortymentowych poprzez alokację procentu jednostek utraconych w wyniku zniszczenia oraz poprzez inwentaryzację przy uwzględnieniu inwestycji w promocję oraz koszty zamówień. Celem pracy było maksymalizacji zysku netto poprzez odpowiednie kształtowanie wielkości zamówienia, długości cyklu odtworzeniowego oraz ilości jednostek, ulegających zniszczeniu.Metody: Opracowany matematyczny algorytm w celu znalezienia ważnych charakterystyk wklęsłości funkcji zysku netto. Zaprezentowany przykłady w celu zilustrowania wyników uzyskanych przy zastosowaniu opracowanego modelu oraz jego zalet. Na końcu przeprowadzono analizę wrażliwości zysku netto dla głównych parametrów inwentaryzacyjnych.Wyniki i wnioski: Proponowany model stanowi ogólny schemat uwzględniający utratę procentową zapasów w wyniku zniszczenia przy uwzględnieniu zmiennych kosztów związanych z zamawianiem towarów. (abstrakt oryginalny)
Motywem przewodnim artykułu jest uporządkowanie systemu realizacji zamówień w zakresie systemu logistycznego w przedsiębiorstwie produkcyjnym. Rzeczywistą możliwość przebudowy systemu daje stworzenie i wdrożenie odpowiedniego systemu informatycznego. Systematyczne wykorzystanie takiego systemu prowadzi do podniesienia efektywności wszystkich procesów w firmie. W artykule pokazano propozycję rozwiązania tego problemu w przedsiębiorstwie VÍTKOVICE STEEL, a.s. Opisany został zarówno aktualny stan informatycznego systemu realizacji zamówień, jak i zakres działań i kroków podjętych w celu przyszłego rozwoju tego systemu. (abstrakt oryginalny)
Przyczyn problemów w realizacji zamówień publicznych poszukuje się zazwyczaj po stronie wykonawcy (stosowanie rażąco niskiej ceny, wykonanie zamówienia niezgodnie z wymaganiami zamawiającego), ale winni w tym zakresie są również zamawiający. Wyniki badań prowadzonych w tym zakresie potwierdzają występowanie negatywnych trendów w opisie przedmiotu zamówienia. (fragment tekstu)
4
Content available remote The Impact of COI-Based Storage on Order-Picking Times
100%
Wstęp: Ciągły wzrost konkurencyjności na światowych rynkach wymusza konieczność szybkiej i niezawodnej dostawy zamówionych towarów. Zadanie to możliwe jest do wykonania dzięki doskonaleniu systemów kompletacji. Nie zawsze wdrożenie systemów automatycznych jest opłacalne. W przypadku magazynów, w których kompletacja odbywa się zgodnie z zasadą "człowiek do towaru", optymalizacja wydajności odbywa się poprzez prawidłowy wybór: układu magazynu, metody składowania towarów, sposobu wyznaczania trasy magazynierów, odpowiedniej metody kompletacji strefowej, zasady tworzenia zleceń łączonych czy ustalenia kolejności realizacji zleceń. Artykuł poświęcony jest analizie wpływu metody składowania towarów na czasy kompletacji.Metody: W artykule zbadano jaki wpływ na średnie czasy kompletacji w magazynach niskiego składowania ma składowanie towarów zgodne z zaproponowanym przez Hesketta współczynnikiem COI (cube-per-order index), będącym ilorazem zajmowanej powierzchni magazynowej i częstości pobrań. Towary w oparciu o rosnące wartości COI podzielone zostały na klasy. Do określenia popytu na towary wykorzystano postać analityczną funkcji zaproponowanej przez Carona.Wyniki: W artykule sprawdzono jakie korzyści przynosi składowanie oparte o COI w porównaniu do składowania losowego i składowania bazującego wyłącznie na współczynniku rotacji. W tym celu w badaniach uwzględniono możliwość przepełnienia koszyka podczas procesu kompletacji zamówienia - wówczas zamówienie dzielone jest na kilka zleceń realizowanych osobno. Analizę przeprowadzono z wykorzystaniem symulacji. Dodatkowo zaproponowano algorytm umożliwiający tworzenie zleceń łączonych.Wnioski: Z przeprowadzonej analizy wynika, że składowanie zgodne ze współczynnikiem COI jest szczególnie korzystne, gdy gabaryty towarów są zróżnicowane oraz tak duże, że często zamówień nie da się skompletować podczas jednego cyklu. Krzywa określająca popyt na towary ulega spłaszczeniu, w porównaniu ze składowaniem opartym wyłącznie na współczynniku rotacji. Ustalenie, jaką metodę składowania należy zastosować, powinno odbywać się razem z wyborem sposobu wyznaczenia trasy magazyniera. Wykorzystanie algorytmu łączenia zamówień prowadzi do znacznej redukcji odległości pokonywanych przez magazyniera. Wielkość zleceń łączonych powinna być jednak optymalizowana z uwzględnieniem ewentualnych kosztów związanych z późniejszym sortowaniem towarów. (abstrakt oryginalny)
W opracowaniu podjęto próbę wyjaśnienia zakresu istnienia obowiązku osobistego świadczenia w umowach o zamówienie publiczne. Jak wiadomo, tego rodzaju powinność stanowi wyjątek od przyjętego w Kodeksie cywilnym (k.c.) rozwiązania, które przy wykonaniu zobowiązania pozwala dłużnikowi wyręczać się innymi osobami. Prowadzona analiza prowadzi do zaskakującego wniosku, że de lege lata wykonawca zamówienia publicznego ma w tym zakresie większą swobodę, niż się powszechnie sądzi. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu było zaproponowanie usprawnienia procesu kompletacji w hurtowni działającej w branży elektrotechnicznej, które polegało na zaprojektowaniu systemu kodów lokalizacji produktów. Dokonano pomiarów czasów poszczególnych czynności wykonywanych podczas realizacji zamówienia klienta oraz ustalono korelację między liczbą pozycji asortymentowych w realizowanym zamówieniu a czasem trwania czynności przygotowania produktów do odbioru. Na podstawie szeregu rozdzielczego punktowego ustalono średni czas trwania czynności przygotowania produktów po wprowadzeniu zaproponowanego rozwiązania. (abstrakt oryginalny)
Omawiana książka koncentruje się na zamówieniach dotyczących robót budowlanych - zarówno w formule "wybuduj", jak i w formule "zaprojektuj i wybuduj", dając możliwość odnalezienia w tworzonych i stosowanych przez zamawiającego procedurach również znaczeń ekonomicznych, w tym związków z rynkiem budowlanym. Autorzy dokonali pewnej selekcji zagadnień, z pewnością jednak przedstawione tematy mają w zakresie zamówień publicznych kluczowe znaczenie.(fragment tekstu)
Praktyka stosowania zamówień publicznych pokazuje, iż położenie nacisku na ofertę najtańszą nie zawsze prowadzi do wyboru oferty najlepszej. Jednakże związanie oferenta z konkretnymi produktami czy producentami może wpływać znacząco na wysokość kosztów zamawianych materiałów, przy braku możliwości zastąpienia produktów równoważnymi, lecz tańszymi zamiennikami. Aktualny staje się zatem problem pogodzenia oczekiwań obu stron stosunku zobowiązaniowego, przy jednoczesnym zachowaniu celu nadrzędnego, którym jest realizacja zamówienia na odpowiednim poziomie jakościowym i cenowym. Na tym tle pojawia się pytanie mające wymiar praktyczny: Czy w świetle ustawy Prawo zamówień publicznych istnieje możliwość już na etapie wykonywania robót budowlanych zastosowania przez wykonawcę realizującego zamówienie publiczne materiałów i rozwiązań innych niż przewidziane dokumentacją przetargową stanowiącą załącznik do umowy?(abstrakt oryginalny)
Lead times and their nature have received limited interest in literature despite their large impact on the performance and the management of supply chains. This paper presents a method and a case implementation of the same, to establish the behavior of real lead times in supply chains. The paper explores the behavior of lead times and illustrates how in one particular case they can and should be considered to be independent and identically distributed (i.i.d.). The conclusion is also that the stochastic nature of the lead times contributes more to lead time demand variance than demand variance.(original abstract)
System składania i realizacji zamówień ma zasadnicze znaczenie, ponieważ poprzez ten element systemu logistycznego kupujący i sprzedający przekazują sobie wzajemnie informacje odnośnie do zamówień na dany produkt. System ten jest ważny nie tylko w sferze logistyki, ale jest także głównym elementem całego systemu zarządczo-informacyjnego w przedsiębiorstwie.
W artykule przeanalizowano problem badania wydajności kompletowania zamówień klientów z uwzględnieniem dynamicznego podejścia do problemu. Szczególną uwagę zwrócono na procesy kompletacyjne realizowane według falowej metody kompletacji w wieloblokowych układach strefy komisjonowania. Obliczenia dotyczące wydajności wykonano z wykorzystaniem autorskiej aplikacji komputerowej przy założonej technologii i organizacji procesu kompletacji. (abstrakt oryginalny)
Celem głównym artykułu będzie identyfikacja i charakterystyka procesu przygotowania oraz wysłania zamówień do dostawców w systemach logistycznych przedsiębiorstw handlu detalicznego wielkopowierzchniowego poprzez wskazanie jego celu, etapów, osób odpowiedzialnych i wykonawców, dokumentów oraz metod przygotowania. (fragment tekstu)
W referacie przyjęto założenie, że rozkład możliwych terminów realizacji dostaw materiałów budowlanych i preferowane terminy ich przyjęcia na placu budowy są modelowane przez liczby rozmyte. Przedstawiono metodę analityczną oceny synchronizacji dostaw i zapotrzebowania na materiały budowlane z wykorzystaniem koncepcji α-przekrojów liczby rozmytej. Zastosowanie metody zilustrowano na przykładzie liczbowym.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono rozważania związane z określeniem efektywności i wydajności pracy pracowników realizujących proces kompletacji zleceń. Określono czynniki mające wpływ na efektywność procesu kompletacji. Wyróżniono wydajność jako składową efektywności. Przedstawiono wpływ rozmieszczenia towarów w strefie kompletacji oraz technologii wybierania na efektywność procesu kompletacji. Określono warunek konieczności kontroli skompletowanych jednostek ładunkowych. (abstrakt oryginalny)
Wydajność kompletacji, czyli procesu magazynowego, w którym towary są przygotowywane na potrzeby zamówienia, jest uzależniona od wielu czynników. (fragment tekstu)
Współczesne przedsiębiorstwa produkcyjne coraz częściej wzajemnie ze sobą współpracują i udostępniają będące w ich posiadaniu zasoby. W szczególności zasoby te, w przypadku, gdy realizacja zlecenia produkcyjnego wymaga zaangażowania zasobów znajdujących się w różnych systemach określane są mianem zasobów rozproszonych. Opracowanie przedstawia propozycję przebiegu procesu przyjęcia do realizacji zamówienia w sieciowym systemie wytwarzania w warunkach rozproszenia zasobów w ramach proponowanego schematu funkcjonowania operatywnego planowania produkcji.(abstrakt oryginalny)
E-procurement definiuje się jako nową organizację zaopatrzenia, wspomaganą przez rozwiązania systemowe umożliwiające efektywną, w pełni zarząd współpracę przedsiębiorstwa i jego dostawców. Obieg dokumentów jest zautomatyzowany i odbywa się drogą elektroniczną. Pracownicy we wszystkich jednostkach organizacyjnych przedsiębiorstwa otrzymują dostęp do jednolitego systemu obsługi procesu zakupowego. Swoim zakresem funkcjonalnym e-procurement obejmuje cały proces zaopatrzeniowy, od zgłoszenia zapotrzebowania rejestrację płatności. System ten ma zastosowanie w całej organizacji wszystkich jej poziomach. Umożliwia racjonalizację kosztów nabycia dóbr : poprzez efektywne wykorzystanie siły nabywczej całej organizacji, jak również automatyzację procesów zaopatrzenia. (fragment tekstu)
One of the main tasks in the planning of production processes is to satisfy the needs of the customers in terms of quantity, quality and time. The issue of the timely execution of production orders is becoming increasingly important. Based on the conducted studies it can be concluded that the size of the delay depends on the adopted scheduling of orders. This paper focuses on the problem of implementing a scheduling of production orders that will allow to avoid delays, and in the event such a scheduling is not possible, for minimizing the sum of delays of all the orders. A new algorithm has been proposed that allows to determine of the optimal sequence of production orders with the minimum sum of delays. The considerations have been limited to the issue of a two-machine system in which the orders are carried out in a flow.(original abstract)
Głównym celem artykułu jest wykazanie wpływu wprowadzenia przywództwa transformacyjnego, zarządzania partycypacyjnego i empowermentu pracowników w zielonych organizacjach na terminowość realizacji zamówień. Terminowe wykonanie zleceń jest współcześnie jednym z podstawowych wskaźników monitorowanych w sposób ciągły we wszelkich przedsiębiorstwach produkcyjnych. W niniejszym artykule przedstawiono rzeczywisty wpływ wprowadzenia zasad organizacji zielonej na kształtowanie się wskaźnika terminowej realizacji zamówień (OTD). W pierwszej części dokonano przeglądu literatury dotyczącej przyczyn opóźnień w realizacji zamówień oraz wpływu przywództwa transformacyjnego, zarządzania partycypacyjnego i uprawomocnienia na terminowe wykonanie zamówień. W części badawczej opisano przeprowadzone badania. Wykonano je w trzech przedsiębiorstwach zlokalizowanych w województwach zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim. Jako metodę badawczą wykorzystano metodę monograficzną. Uzyskano jednoznaczne wyniki pokazujące w jaki sposób wprowadzenie zasad organizacji zielonej wpływa na wskaźnik terminowego wykonania zamówień produkcyjnych. (abstrakt oryginalny)
Presja związana z obniżką kosztów przy jednoczesnym wzroście jakości obsługi klienta oraz przyspieszeniu przepływu towarów są wynikiem ogólnoświatowego trendu gospodarczego związanego z ogromną konkurencją na rynku. Stąd też w dzisiejszej dynamicznej gospodarce bardzo ważną rolę zaczynają odgrywać nawet drobne przesunięcia dóbr na krótkie odległości. Komisjonowanie jest najbardziej pracochłonnym procesem wykonywanym w magazynie, który wg różnych badań stanowi ok. 55-65% wszystkich kosztów operacji magazynowych. Na podstawie modelu rzeczywistego magazynu operatora logistycznego stworzony został program komputerowy, który bada wpływ alokacji towarów w magazynie oraz trzech heurystycznych koncepcji wyznaczania tras kompletacji towarów na ogólny czas realizacji procesu komisjonowania. Za pomocą zastosowanych metod symulacyjnych możliwe jest dobranie właściwej koncepcji komisjonowania do warunków występujących w danym przedsiębiorstwie. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.