Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 112

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Rebranding
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Celem opracowania jest przedstawienie procesu rebrandingu oraz warunków jego skutecznego wdrożenia na przykładzie Zakładów Azotowych Puławy SA. Proces ten powinien zwiększyć świadomość produktową konsumentów oraz zaprezentować firmę jako lidera światowego w danej branży. Postawiona w artykule hipoteza badawcza brzmi: "zmiana profilu działalności przedsiębiorstwa może generować proces rebrandingu". W celu zweryfikowania hipotezy jako metodę badawczą zastosowano badania ankietowe oraz obserwację. Zaprezentowane informacje dotyczą badań rynkowych, raportów wewnętrznych, wytycznych strategicznych, propozycji zmian, badań z zakresu ergonomii widzenia i psychologii odbioru nowego znaku oraz wszelkich zestawień działań nad procesem rebrandingu. (abstrakt oryginalny)
Głównym celem artykułu jest określenie komunikacji marketingowej w procesie rebrandingu na przykładzie placówek szkolnictwa wyższego w kontekście ich działalności oraz jego znaczenia dla studentów. Zadanie o charakterze kognitywnym jest zbadanie mechanizmów i wyników zarządzania wizerunkiem marki (w kategoriach marketingu) badanych organizacji, m.in. tożsamości korporacyjnej (corporate identity), jak również ich ofert, promocji i innych istotnych czynników (wliczając w to elementy strategii marketingowej, takie jak CSR). (abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Przejęcia w branży telekomunikacyjnej i ich wpływ na potencjalnych klientów
100%
Przejęcia firm polskiej branży telekomunikacyjnej stają się coraz powszechniejsze. Po przejęciu Idei przez Orange tym razem podobnym procesom została poddana Era. Celem tego artykułu jest próba odpowiedzi na pytanie: jaki wpływ na potencjalnego klienta ma zmiana marki firmy? Czy przywiązanie do określonej kolorystyki i znajomej formy jest silniejsze aniżeli uwarunkowania ekonomiczne? Postaram się pokazać na przykładach, jak sama branża telekomunikacyjna zareagowała na wpływ obcego kapitału na rynek Polski i w jak dużym stopniu potencjalny klient odczuł zamianę firm krajowych w międzynarodowe przedsiębiorstwa. Jednocześnie zaprezentuję pojęcie rebrandingu, które w ostatnich czasach bardzo silnie związane jest z przejęciem firm przez konkurencję. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest określenie istoty zarządzania uczelniami wyższymi w województwie zachodniopomorskim za pomocą strategicznego marketingu, który w jasny sposób określa działania oraz zasady postępowania, jakie przedsiębiorstwo musi spełniać, aby w efektywny sposób prowadzić swoją działalność oraz osiągać maksymalizację zysku. Przegląd literatury oraz case study dowiodły, że marketing jest narzędziem budowania wizerunku uczelni wyższych w Szczecinie. (abstrakt oryginalny)
Celem badań było przedstawienie złożoności procesu rebrandingu i jego wpływ na kreowanie wizerunku marki, a pośrednio na stymulowanie popytu na ofertę przedsiębiorstwa. Nie są to bowiem tylko zmiany w systemie identyfikacji wizualnej, ale także inne zmiany wizerunkowe zintegrowane ze strategią firmy. W tym celu wykorzystano przykład sieci sklepów detalicznych "Biedronka", w których w 2012 roku rozpoczęto wdrażanie procesu rebrandingu. Aby poznać efekty wdrożonych zmian przeprowadzono badania ankietowe, a także wykorzystano materiały źródłowe przedsiębiorstwa. Zmiany wprowadzone w sklepach sieci "Biedronka" zostały ocenione przez klientów bardzo dobrze, a przedsiębiorstwo odnotowało w pierwszym kwartale 2013 roku znaczące wzrosty w poziomie sprzedaży. (abstrakt oryginalny)
Strategia zmiany wizerunku marki określana jako rebranding jest jednym ze sposobów wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa w celu poprawy pozycji rynkowej i uzyskania przewagi konkurencyjnej. Decyzje dotyczące zmiany percepcji marki są spowodowane zmianami zachodzącymi w otoczeniu przedsiębiorstwa, jak i czynnikami wewnętrznymi, do których należą m.in: przyjęcie nowych wartości, wyznaczenie nowych kierunków rozwoju, zmiany organizacyjne i struktury własności, chęć umocnienia pozycji rynkowej i wyróżnienia się na tle konkurentów, a także pogarszające się wyniki przedsiębiorstwa czy negatywne skojarzenia z marką spowodowane działaniami firmy. Strategia rebrandingu może dotyczyć zarówno zmian w zakresie wizualizacji firmy, jak i odnosić się do kompleksowego procesu obejmującego szereg działań związanych z repozycjonowaniem marki. W przypadku repozycjonowania marki wprowadzane zmiany związane są najczęściej z przyjęciem nowych wartości, nowych metod zarządzania czy nowej technologii wytwarzania produktów. Działaniom tym towarzyszy zazwyczaj nowa wizualizacja przedsiębiorstwa oraz szeroko zakrojona kampania informacyjna. Skuteczna realizacja strategii prowadzi do stworzenia wartości dodanej dla konsumentów oraz przyczynia się do poprawy wyników przedsiębiorstwa. W artykule zaprezentowano rebranding jako strategię marketingową, omówiono koszty oraz korzyści związane z przeprowadzeniem tej strategii, a także przedstawiono przykłady realizacji strategii rebrandingu w Polsce.(fragment tekstu)
Celem artykułu jest zbadanie, jakie strategie rebrandingu stosują banki w kontekście realizowanych transakcji fuzji i przejęć na polskim rynku. Analizie poddano 36 transakcji przeprowadzonych na polskim rynku kontroli w latach 2002-2016 i zidentyfikowano parametry różnicujące zastosowane opcje rebrandingu. Z przeprowadzonych badań wynika, że czynnikami, które różnicują stosowane strategie są: wartość marki uczestników akwizycji, charakter transakcji (fuzja czy przejęcie) oraz charakter inwestora (inwestor strategiczny lub finansowy). Artykuł ma charakter badawczy. (abstrakt oryginalny)
Autor twierdzi, że marka musi się zmieniać, żeby przetrwać. W artykule zaprezentowano kilka sposobów jak się do takich zmian przygotować. Według autora, dla wielu organizacji rebranding to mniej lub bardziej skomplikowana operacja zmiany szyldu, ale także niepowtarzalna okazja, by bliżej przyjrzeć się swojej marce. Warto wtedy się zastanowić, co ją odróżnia od konkurencji, czy nadal odpowiada na potrzeby swoich konsumentów i z jakimi wartościami chce być kojarzona. Autor jest przekonany, że gdy poznamy odpowiedzi na te pytania, decyzja o nowym wyglądzie marki nie będzie już jedynie decyzją estetyczną.
Zapoczątkowane w latach dziewięćdziesiątych XX wieku zmiany w zakresie funkcjonowania przedsiębiorstw uzdrowiskowych sprawiły, że obiekty te działając na konkurencyjnym rynku usług turystycznych, w celu dalszego przetrwania i rozwoju, zmuszone są do opracowania odpowiedniej strategii marketingowej, która pozwoli im na zbudowanie i uzyskanie przewagi konkurencyjnej. Jednym z istotnych elementów tejże strategii jest zarządzanie marką. Niezwykle ważnym zaś elementem marki w wypadku przedsiębiorstw świadczących usługi, jest jej nazwa, która nie tylko stanowi podstawę tożsamości marki, ale i wpływa na wizerunek przedsiębiorstwa i jego produktu. W związku z powyższym coraz więcej przedsiębiorstw funkcjonujących na rynku turystyki uzdrowiskowej decyduje się na zmianę wizerunku, przez zmianę nazwy, czyli tzw. rebranding. Głównym celem artykułu jest przedstawienie procesu zmiany nazwy przez przedsiębiorstwo uzdrowiskowe funkcjonujące w Kołobrzegu, od lipca 1966 roku pod nazwą "Węgiel Brunatny" a od sierpnia 2009 jako Centrum Zdrowia i Relaksu "Verano". Artykuł został podzielony na cztery części. W części pierwszej przedstawiono wybrane zagadnienia teoretyczne dotyczące nazwy marki. W części drugiej scharakteryzowano badane przedsiębiorstwo, zaś w części trzeciej opisano działania obiektu podjęte w zakresie zmiany nazwy. W części czwartej artykułu przestawiono natomiast wyniki badań ankietowych przeprowadzonych w sierpniu 2010 roku wśród gości obiektu, odzwierciedlające między innymi ich ocenę nowej nazwy.(abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Branding i rebranding na przykładzie rynku aptecznego
84%
Świadomość marki ma fundamentalne znaczenie w kontekście podejmowanych wyborów konsumenckich, stanowi bowiem punkt inicjacji oddziaływania marki na podejmowane przez nich decyzje zakupowe. Zmiana wizerunku jest jednym ze sposobów na ponowne uzyskanie lub też podtrzymanie przewagi konkurencyjnej. Działania rebrandingowe, by były skuteczne, czyli pozytywnie wpływały na wizerunek marki, powinny wyróżnić ją wśród konkurencji, spowodować zwiększenie świadomości tej marki i być zgodne z misją i strategią działania firmy. Celem artykułu jest przybliżenie problematyki związanej z rebrandingiem na przykładzie rynku aptecznego. Na podstawie przeprowadzonych studiów literaturowych opracowano część teoretyczną, zawierającą pojęcia związane z brandingiem, zaproponowano definicję brandingu i rebranidingu oraz przedstawiono istniejące motywy rebrandingu i charakterystykę rynku aptecznego w Polsce.(abstrakt oryginalny)
Zmiana szyldu, czy zmiana firmy? Kosmetyka, czy rewolucja? Czy rebranding w banku niesie ze sobą więcej niebezpieczeństw, czy korzyści? Po zmianie marki, na rynku pojawia się nieznana lub zmodyfikowana nazwa, nowy logotyp, inny wizerunek i odmienna strategia marketingowa. Czy pod nową marką firma staje się też nową firmą? Tu już bywa różnie. W bankach jednak zmiany bywają ogromne. Rebranding jest najczęściej efektem zmiany stosunków własnościowych. Ale nie zawsze. (abstrakt oryginalny)
Cel: przedstawienie teoretycznych uwarunkowań związanych z problematyką rebrandingu przedsiębiorstw - w perspektywie teorii marketingu, teorii zarządzania i teorii organizacji, poprzez analizę literatury (studia literaturowe oparto zarówno na źródłach polskich, jak i na zagranicznych - prestiżowe czasopisma międzynarodowe) ze wskazanych trzech obszarów. Metodologia: artykuł jest oparty na przeglądzie literatury z zakresu teorii zarządzania i marketingu oraz z uwzględnieniem znaczenia procesu rebrandingu w kontekście teorii organizacji. W artykule przedstawiono modele korporacyjnego rebrandingu i ustrukturyzowane w formie tabeli definicje. Wyniki: organizacje i ich marki korporacyjne, które obecnie działają w hiperkonkurencyjnym i wysoce burzliwym środowisku, nieustannie poszukują źródeł przewagi konkurencyjnej. Twórcy marki starają się nadać jej niepowtarzalny charakter i wyróżnić się na tle innych. Z założenia marka jest więc bytem, który trafia bezpośrednio do serc i umysłów konsumentów. Jak jednak utrzymać emocje związane z daną marką, jak na stałe trafić do serc konsumentów, którzy tak szybko zmieniają gusta i upodobania? Ta zmiana otoczenia i trendów konsumenckich wymusza często zmiany w całej strategii marketingowej organizacji, a także w strategii dotyczącej marki i/lub jej architektury. Zmiany te mogą być powolne, ale i szybkie, obejmujące wiele lub tylko jeden, lub więcej wybranych elementów związanych z brandingiem (rebranding ewolucyjny i rewolucyjny). Ograniczenia/implikacje badawcze: w literaturze wciąż jest niewiele publikacji opisujących i wyjaśniających skutki strategii rebrandingu realizowanych na różne sposoby tak w kontekście marketingowym, jak i psychologicznym (reakcje konsumenckie) i socjologicznym (wpływ trendów konsumenckich). W niniejszym artykule nie dokonano eksploracji tego obszaru badawczego, co implikuje potrzebę dalszych badań. Oryginalność/wartość: prezentowane badania stanowią nowe podejściem do tematu, a tym samym mogą wnosić oryginalny wkład w naukę o zarządzaniu marką. (abstrakt oryginalny)
13
Content available remote Branding and Rebranding - Grocery Market Perspective
84%
Artykuł przedstawia problematykę związaną z procesem brandingu i rebrandingu jako strategii kreowania wizerunku marki na przykładzie rynku spożywczego. Celem artykułu jest analiza działań brandingowych na rynku spożywczym oraz identyfikacja powodów podjęcia się określonych działań i taktyk rebrandingu. Marka jest ucieleśnieniem wielu atrybutów, niektóre z nich są duchowe (jak np. wartość, misja), inne wizualne (jak np. logo). Zmiana wizerunku jest jednym ze sposobów podtrzymywania lub pozyskiwania przewagi konkurencyjnej. Efektywne działania rebrandingowe - te, które pozytywnie wpływają na wizerunek marki - powinny odróżnić markę na tle konkurencji, powodować wzrost świadomości marki i być spójne z misją i ze strategią marki. Artykuł opracowano na podstawie studium literatury krajowej i zagranicznej oraz wyników badań własnych o charakterze pierwotnym (badanie ankietowe oraz grupy focusowe). (abstrakt oryginalny)
Colombia is now projecting a new, positive image to the world after overcoming a past characterised by politically inspired guerrilla warfare and violent conflict with narco-trafficking cartels which had ravaged the country for decades. Even before the country's transformation, other intermediate place institutions - cities and regions - had already taken significant steps towards territorial change and marketing. This paper outlines the processes involved in urban and social transformation in the city of Medellín and in the marketing of the coffee region, as illustrative cases of city re-branding and regional branding, respectively. (original abstract)
W artykule omówiono zagadnienia związane z rebrandingiem. W artykule omówiono składający się z czterech etapów model odświeżania marki oraz trzy strategie rebrandingu. Przytoczono również przykłady znanych marek, które przeszły proces odświeżania.
Artykuł podejmuje problem zmian polskich nazw banków bądź przedsiębiorstw. Proces ten zwany rebrandingiem, zdaniem specjalistów, może pomóc firmie w określeniu swojego miejsca na rynku, wzmocnić wizerunek w oczach klientów lub podkreślić konkurencyjność.
Z powodu szerokiego zasięgu marki korporacyjnej jak i znaczącej skali działań przedsiębiorstwa, rezultat rebrandingu marki korporacyjnej jest zazwyczaj spektakularny, niezależnie czy jest nim triumf czy porażka. Dlatego też wiele prac poświęconych jest analizie determinant decydujących o sukcesie lub porażce strategii rebrandingu marki korporacyjnej. Niektóre z prac zawierają wytyczne, których, zdaniem autorów, należy ściśle przestrzegać, chcąc uniknąć niepowodzenia. Celem artykułu jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie badawcze: jakie czynniki zdeterminowały sukces strategii rebrandingu marki korporacyjnej coffee heaven / Costa Coffee? Drugim celem jest wyszczególnienie determinant sukcesu i porażki strategii rebrandingu marki korporacyjnej w oparciu o weselekcjonowany przegląd literatury oraz studium przypadku. Odpowiedź na pytanie uzyskano poprzez przeprowadzenie studium przypadku. W celu implementacji badania korzystano ze źródeł pierwotnych oraz wtórnych takich jak: wywiady z dyrektorem zarządzającym oraz dyrektorem marketingu, informacje prasowe, raporty oraz analizy branżowe, bazy danych market intelligence, portale branżowe oraz biznesowo-finansowe. Wyniki otrzymane poprzez studium przypadku wykazały, że stosowanie określonych zasad rebrandingu marki korporacyjnego, takich jak wybór i implementacja odpowiedniej strategii, wykorzystanie dostępnych zasobów oraz umiejętna dystrybucja zadań miało wpływ na sukces zmiany marki korporacyjnej coffee heaven w Costa Coffee. (abstrakt oryginalny)
W większości reklam, zwłaszcza z branży sportowej, przekaz kierowany do odbiorców jest zupełnie nieadekwatny do rzeczywistości. Wielu producentów odzieży, obuwia sportowego czy sportowego sprzętu przedstawia swe produkty jako remedium na mankamenty urody, otyłość, brak proporcji ciała itp. Tymczasem w spotach reklamowych brytyjskiej telewizji bohaterami reklamowych kampanii są właśnie ludzie z nadwagą i bez idealnych wymiarów ciała, niekoniecznie modele i modelki. Jest to pozytywny przykład łamania stereotypów, w dodatku reklama taka jest bardziej uczciwa i akceptowalna przez większość konsumentów. (abstrakt autora)
Bez wątpienia stereotypizacja płci żeńskiej i męskiej jest stale obecna w reklamach. Rezygnacja z niej jest wręcz niemożliwa. Trudno bowiem wyobrazić sobie komunikację marketingową bez zaistnienia wizerunków obu płci, które stanowią jedno z kluczowych narzędzi marketingu, spotów reklamowych i procesu kształtowania marki. Kulturowa rola reklamy polega na stymulowaniu pragnień w grupie docelowej. Przekaz marketingowy napędza nie tylko sprzedaż danego produktu, lecz promuje pewien sposób życia. (abstrakt autora)
Zaprezentowane w artykule trzy sposoby konkurowania (dostosowanie, wyprzedzanie zmian oraz kontestacja rzeczywistości) wiążą się z szybkimi przeobrażeniami i są ich konsekwencją. Mają one wspólną cechę, która dotyczy strategii marki. Istnieją przesłanki pozwalające przypuszczać, iż najskuteczniejszą metodą brandingu i konkurowania będzie wejście na poziom trzeci. Niełatwy dla wielu do osiągnięcia, ale relatywnie trwały i dający trudny do skopiowania zasób - źródło rynkowej przewagi. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.