Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Receivables cycle
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Z przeprowadzonych badań wynika, że w przedsiębiorstwach przetwórstwa przemysłowego okres konwersji gotówki jest zróżnicowany, powiązany ze specyfiką branży, a w większości działów dłuższy niż 30 dni. (abstrakt oryginalny)
Przedsiębiorstwa działające w gospodarce rynkowej często korzystają z odroczenia płatności. Z przeprowadzonych badań wynika, że w poszczególnych grupach przedsiębiorstw produkujących artykuły spożywcze i napoje występują zróżnicowane okresy oczekiwania na należności oraz okresy spłaty zobowiązań. Ponadto, w badanym okresie obserwuje się skracanie obu cykli w większości przedsiębiorstw. (abstrakt oryginalny)
Kredyt handlowy, zwany też w literaturze kredytem kupieckim, polega na odroczeniu płatności faktur za dostawy produktów czy usług. Odbiorca zobowiązany jest zapłacić za nie w terminie określonym w umowie. Jednak oprócz udzielonego kredytu kupieckiego odbiorcy mają zwyczaj wydłużać terminy płatności faktur, wymuszając dodatkowe kredyty. Stąd kredyty kupieckie są wyższe, niż wynikałoby to z terminów płatności faktur. Takie praktyki prowadzą do powstawania należności przeterminowanych, utraty płynności finansowej lub znacznego pogorszenia kondycji finansowej dostawcy. "Jednak starając się zapewnić zbyt produktów w przyszłości, dostawcy udzielają kredytów kupieckich nawet w sytuacji, kiedy banki odmówiły kredytowania. Stąd kredyty kupieckie są często traktowane jako substytucyjne, w relacji do kredytów bankowych, źródła finansowania operacyjnej działalności". Finansowe skutki przeterminowania faktur skłaniają do analizy tego zjawiska i jego oceny w układzie państw funkcjonujących w ramach wspólnego rynku. W artykule dokonano porównań długości kredytu kupieckiego w krajach europejskich wyrażonego średnim cyklem należności, starając się zweryfikować hipotezę, że zakres korzystania przez firmy w Polsce z tego kredytu oraz czas przeterminowania faktur nie odbiega od średnich parametrów kredytu kupieckiego w wysoko rozwiniętych krajach europejskich. (fragment tekstu)
4
Content available remote Długość cyklu konwersji gotówki - następstwo różnej konstrukcji mierników
100%
W pracy omówiono różnice w długości cyklu konwersji, wynikające z różnej konstrukcji mierników oraz wpływ zastosowanych założeń na sformułowane wnioski. (abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Czynniki kształtujące poziom płynności finansowej przedsiębiorstw
80%
W artykule podjęto próbę określenia siły i kierunku wpływu wybranych czynników kształtujących poziom płynności finansowej z zastosowaniem metod ekonometrycznych. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.