Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 178

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Recommendation
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Wartość klienta to jego udział w osiąganiu celów przedsiębiorstwa. Zgodnie z koncepcją Value Based Management nadrzędnym celem każdego przedsiębiorstwa powinna być maksymalizacja jego wartości dla udziałowców. Oceniając wartość klienta dla przedsiębiorstwa należy wziąć pod uwagę wszystkie korzyści, jakie przynosi klient w kontekście tworzenia dobrobytu udziałowców. Wynikają one z różnych źródeł. Podstawowym są transakcje sprzedaży. Obejmują one nie tylko tzw. transakcje bazowe, polegające na sprzedaży podstawowego produktu, ale również transakcje dodatkowe w postaci sprzedaży krzyżowej produktów komplementarnych do bazowego oraz sprzedaży poszerzonej, wynikającej z zakupu przez klienta droższej wersji produktu bazowego w następnych transakcjach. Ponadto, źródła wartości klienta tkwią w korzyściach niematerialnych w postaci informacji udzielanych przez klienta przedsiębiorstwu, a także pozytywnych rekomendacji, jakich udzielają dotychczasowi lub byli klienci potencjalnym i obecnym klientom firmy. (fragment tekstu)
Podmiotami uprawnionymi do wydawania rekomendacji są Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) oraz Komitet Stabilności Finansowej (KSF). Podobne są cele tych rekomendacji, natomiast odmienny jest ich status prawny. Rekomendacje KNF mogą być stosowane w sektorze bankowym, sektorze usług płatniczych oraz w sektorze spółdzielczych kas oszczędnościowo - kredytowych. Ich treści są odzwierciedleniem reakcji organu nadzoru na zidentyfikowane w danym sektorze rynku finansowego zjawiska zagrażające prawidłowemu funkcjonowaniu tego rynku, jego stabilności oraz przejrzystości. Nie są one środkami lub tylko quasi środkami nadzoru. Za pomocą rekomendacji KNF w sposób niewładczy wpływa na działalność podmiotów instytucjonalnych rynku finansowego. Nie są one wiążące dla adresatów, lecz jedynie wskazują standardy, które adresaci rekomendacji powinni respektować w swojej działalności. Wydawane przez KSF rekomendacje są instrumentem makroostrożnościowym stosowanym w ramach nadzoru makroostrożnościowego. Ich adresatami są: Bankowy Fundusz Gwarancyjny, Komisja Nadzoru Finansowego, Minister Finansów oraz Narodowy Bank Polski. Rekomendacje mogą być kierowane do tych podmiotów wyłącznie w zakresie działań służących wyeliminowaniu lub ograniczeniu ryzyka systemowego. Adresaci tych rekomendacji zobowiązani są podjąć działania, w terminie wskazanym przez KSF, służące ograniczeniu ryzyka systemowego. Ponadto wydając odpowiednie rozporządzenia Minister Finansów powinien uwzględniać treść rekomendacji KSF. W związku z tym można stwierdzić, że rekomendacje KSF kreują określone obowiązki po stronie ich adresatów.(abstrakt oryginalny)
3
100%
Artykuł prezentuje internetowy system społecznych rekomendacji, Taste It! Try It!, umożliwiający tworzenie adnotacji semantycznych. Jest to aplikacja mobilna, służąca do recenzowania i rekomendowania restauracji, wykorzystująca semantyczne źródła danych oraz zintegrowana z serwisem społecznościowym. Aplikacja wykorzystuje adnotacje semantyczne znajdujące się w repozytoriach Linked Data (podczas tworzenia recenzji), a także tworzy takie adnotacje (o recenzowanych bytach). Następnie adnotacje tesłużą dostarczaniu spersonalizowanych rekomendacji.(abstrakt oryginalny)
Niniejsze badanie dotyczyło jedynie małego wycinka problematyki związanej z rekomendacjami wydawanymi przez biura maklerskie i jest wstępem do dalszych badań, których tematyką są finanse behawioralne. Dokonanie szerszej analizy tematu kontynuowane będzie w kolejnych etapach prac.Po wstępnej analizie problematyki tematu można wyciągnąć i zanotować pewne wnioski, a mianowicie, rekomendacje maklerskie nie są wolne od "obciążenia emocjonalnego". Zauważalny jest wpływ emocji na wydawane rekomendacje, które "podążają" za kursami akcji czy wartościami indeksów, a reakcja ta następuje z opóźnieniem. Wyniki decyzji inwestycyjnych podejmowanych na podstawie rekomendacji przemawiają na niekorzyść analityków rynkowych. Dość często ich wyceny odbiegają od wartości, jakie uzyskały akcje i indeksy w przyszłości. Powoduje to, iż nawet jeśli rekomendacja była poprawna, to jednak przyszła wartość akcji znacznie różniła się od tej, która wynikała z wyceny. Sytuacja taka może stać się zachętą do zastosowania strategii kontrariańskich.Problemem polskiego rynku rekomendacji jest to, iż są one wydawane niesystematycznie oraz to, iż większą wagę uczestnicy rynku przywiązują do analiz рublikowanych przez zagraniczne banki inwestycyjne. (fragment tekstu)
W skomplikowanym i wielowymiarowym obszarze badawczym, jaki obejmują nauki o zarządzaniu, poszukiwanie odpowiedzi na pytania m.in. o skuteczność metod zarządzania czy stylów kierowania pracownikami stanowi jedno z kluczowych wyzwań naukowych. Analiza "efektów pośrednich" (mediacyjnych i moderacyjnych) stanowi tu jedną z najważniejszych dróg dochodzenia do wiedzy o przyczynowości tych zjawisk. Pozwala ona bowiem wyjaśnić, w sposób sekwencyjny, jak zjawiska te oddziałują na siebie. W niniejszym artykule omówiono problematykę mediacji jako techniki analitycznej pozwalającej na wnioskowanie kauzalne. Przedstawiono ogólne założenia prowadzenia analiz mediacyjnych, wskazując czynności, które należy podejmować, aby prawidłowo przeprowadzić takie postepowanie. Zaprezentowano także szereg rekomendacji metodologicznych i praktycznych, których celem jest bardziej precyzyjne prowadzenie przyszłych analiz efektów mediacyjnych. (abstrakt oryginalny)
Recommendations and "word-of-mouth" play an important role in service marketing. This specific form of communication involves supporting a product or service by a satisfied customer. "Word of mouth" is very helpful in building awareness of a brand, also in the higher education market. This paper provides some insight into a decision-making process of young people, who make the decision concerning the next step of their education, thus enabling the universities to develop the efficient communication program. Considering influence of recommendations on potential students, universities must learn how to use social ties to promote the educational offer. The outcomes of survey conducted among Polish students will be also discussed, to evaluate, to what extend recommendations and word-of-mouth determined their choice of the particular university. Main goal of the paper is to discuss the usefulness of recommendations in the communication-mix of the universities. In that sense, it provides the contribution to service marketing practice.(author's abstract)
W niniejszym opracowaniu przedstawiono wyniki przeprowadzonej analizy regulacji nadzorczych - rekomendacji D oraz M Komisji Nadzoru Finansowego w celu zidentyfikowania zaleceń dotyczących ryzyka utraty reputacji w działalności bankowej. Celem artykułu jest próba ukazania, iż ryzyko reputacyjne jest pojęciem ważnym, dostrzeganym przez organa nadzorcze, a jednocześnie słabo uregulowanym. Jako metodę badawczą zastosowano wnikliwe studia Rekomendacji D oraz M, a także dostępnej literatury przedmiotu. Opracowanie podzielono na dwie główne części. W pierwszej z nich przedstawiono samo pojęcie ryzyka utraty reputacji oraz dokonano próby jego umiejscowienia wśród innych rodzajów ryzyka w działalności bankowej. W drugiej części natomiast omówiono Rekomendacje D oraz M Komisji Nadzoru Finansowego w celu zidentyfikowania zaleceń odnoszących się do ryzyka utraty reputacji przez bank(abstrakt oryginalny)
Artykuł dotyczy systemów rekomendacji produktów i usług handlu elektronicznego, które wraz z jego rozwojem odgrywają coraz większą rolę zarówno dla konsumentów, jak i sprzedawców. W artykule przedstawiono metody rekomendacyjne, a także algorytmy umożliwiające ich realizację. Szczególną uwagę poświęcono problemom testowania przydatności algorytmów i miarom skuteczności zastosowań metod i algorytmów.(abstrakt oryginalny)
Za jeden z kluczowych wyznaczników trwałych relacji z klientami uznaje się fakt rekomendowania firmy innym osobom. Klienci bowiem rekomendując ją wpływają na decyzje zakupowe nowych klientów i w konsekwencji pośrednio determinują wielkość przychodów i poziom ponoszonych kosztów w firmie. Budują też jej pozytywny wizerunek na rynku. Badania prowadzone wśród firm usługowych wskazują, iż chęć rekomendowania firmy jest silnie skorelowana z poziomem lojalności klientów. Ocenia się na przykład, że na rynku usług hotelarskich właśnie rekomendacje stanowią najlepszą oznakę trwałych relacji z klientami, ponieważ wskazują na stopień zaangażowania klienta wobec firmy. W kontekście powyższych rozważań celem artykułu jest wskazanie na znaczenie rekomendacji klientów firm świadczących usługi jako kluczowego elementu trwałych relacji tych firm z klientami. (abstrakt oryginalny)
Spośród wielu form i technik promocji wykorzystanie znanych postaci należy do jednej z najbardziej popularnych. Osoby często obecne w mediach, cieszące się uznaniem i szacunkiem skutecznie potrafią rekomendować nabywcom promowane przez siebie produkty lub wpływać na zachowania innych ludzi. Aby jednak poparcie osobiste przyniosło spodziewany efekt należy uwzględnić szereg uwarunkowań związanych z nadawcą komunikatu, osobą rekomendującą, a także czynników niezależnych. W artykule zaprezentowano istotę poparcia osobistego oraz determinanty skuteczności jego zastosowania. (abstrakt oryginalny)
W myśl podstawowej zasady dotyczącej mechanizmów rekomendacyjnych marka powinna dostarczyć konsumentom przede wszystkim powód do rekomendacji. Najskuteczniejszym z nich jest zapewnienie konsumentowi możliwości podwyższenia swojego statusu w grupie odniesienia poprzez kontent związany z naszą marką. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest weryfikacja empiryczna skuteczności rekomendacji analityków giełdowych w polskim sektorze bankowym. Metodologia badania - Zastosowane metody badawcze obejmują analizę struktury rekomendacji oraz tendencji w zakresie ich dokładności z punktu widzenia wskazywanych docelowych cen akcji. Próba badawcza objęła 2.806 rekomendacji giełdowych wydanych dla 14 banków notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w okresie 1999-2016. Wyniki każdej rekomendacji zostały ocenione w 180-dniowym horyzoncie czasowym od daty jej wydania poprzez porównanie z bieżącymi cenami akcji. Wynik - Uzyskane wyniki są zgodne z rezultatami poprzednich badań w literaturze przedmiotu i wskazują, że nawet w przypadku tak złożonego i mało transparentnego sektora jak bankowy, rekomendacje analityków powinny służyć jedynie jako uzupełniające źródło informacji wspierających procesy decyzyjne inwestorów giełdowych. W specyficznym kontekście polskiego sektora bankowego, rekomendacje analityków cechowały się umiarkowaną skutecznością - nieco ponad 56% z nich było w stanie trafnie przewidzieć cenę akcji banków w horyzoncie 180 dni od daty wydania. Pomimo, iż wskazane ceny docelowe często nie były osiągane, rekomendacje wydają się jednak przydatne jako wyznaczniki kierunków krótkoterminowych ruchów cen akcji. Oryginalność/wartość - Większość badań empirycznych w literaturze przedmiotu analizuje skuteczność rekomendacji analityków bez uwzględniania potencjalnego wpływu specyficznych dla danego sektora czynników kontekstualnych. Dodatkowo, badania te koncentrują się głównie na rozwiniętych rynkach kapitałowych, podczas gdy stosunkowo nieliczne opracowania dotyczą rynków wschodzących. W szczególności żadne z dotychczasowych badań nie analizowało powyższego zagadnienia w kontekście polskiego rynku kapitałowego. Niniejszy artykuł zmierza zatem do wypełnienia zidentyfikowanej luki. (abstrakt oryginalny)
13
Content available remote Źródła i determinanty reputacji przedsiębiorstw deweloperskich
75%
Podstawowym celem artykułu jest odpowiedź na pytanie jakie czynniki determinują reputację, a tym samym wpływają na polecenie przedsiębiorstw deweloperskich. Szczególną uwagę zwrócono na czynniki istotne przy wyborze firmy deweloperskiej oraz ocenę tych czynników u dewelopera, u którego dokonano zakupu mieszkania. Ponadto zbadano zależność pomiędzy niniejszymi czynnikami, a poleceniem dewelopera. (fragment tekstu)
Cel - Celem artykułu jest pokazanie zjawiska nadmiernego optymizmu na rynku kapitałowym na przykładzie, rekomendacji i wycen przygotowywanych przez Domy Maklerskie w Polsce. W strukturze przygotowywanych rekomendacji jest więcej rekomendacji pozytywnych, niż negatywnych i neutralnych. Statystycznie byłoby to zasadne przy stałym rynku wzrostowym. A przecież na giełdzie jest hossa, bessa, oraz okresu trendu horyzontalnego. Dlaczego w takim razie w zmieniającej się koniunkturze zawsze przeważają rekomendacje pozytywne? Metodologia badania - Bazą dla rekomendacji są wyceny przedsiębiorstw, często wykonane metodą DCF. Aby zrealizować badanie, wybrano spółki z GPW w Warszawie i porównano wydane dla nich rekomendacje w danym okresie. Badania wskazały, że dominują rekomendacje pozytywne. Następnie porównano cenę notowań w dniu wydania rekomendacji pozytywnych i negatywnych do ceny, jaką spółka osiągnęła po roku notowań. Wynik - Uzyskane wyniki wskazują, że pomimo rekomendacji domów brokerskich znacząca część rekomendacji w spółkach podaje za wysoką cenę w stosunku do realnie uzyskiwanej przez przedsiębiorstwo na GPW.(abstrakt oryginalny)
Grzechem marketerów byłoby niedocenienie rosnącej roli rekomendacji. Konsumenci chcą wchodzić w interakcje z markami, chcą otrzymywać od firm produkty i dodatkowe informacje po to, by dzielić się opiniami ze swoimi znajomymi. (fragment tekstu)
Rekomendacja S traktowana jest przez wielu bankowców jako przykład nadgorliwości nadzoru bankowego, który, bojąc się nadmiernego zadłużania Polaków, wprowadził tak duże rygory w ocenie zdolności kredytowej, że drastycznie spowolnił akcję kredytową. Postulaty środowiska bankowego zostały wysłuchane przez KNF i obiecano nowelizację Rekomendacji S. Wciąż na nią czekamy, a dla wielu będzie to tylko kosmetyczna operacja. (fragment tekstu)
Głównym celem Bazylei III jest poprawa zdolności sektora bankowego do absorpcji wstrząsów gospodarczych i finansowych, a tym samym zmniejszenia ryzyka przenoszenia trudności z sektora finansowego do realnej gospodarki. W artykule omówiono reformy zaproponowane przez Bazylejski Komitet Nadzoru Bankowego, które mają wzmocnić globalne reguły kapitałowe i płynność oraz zwiększyć solidność sektora bankowego.
W artykule omówiono pakiet reform przygotowanych przez Bazylejski Komitet ds. Nadzoru Bankowego, tzw. Bazyleę III. Wspomniano o niedostatkach Bazylei II oraz przeanalizowano wpływ nowych rekomendacji na banki.
Globalny kryzys finansowy lat 2007-2009 unaocznił słabość systemu finansowego na świecie. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem zmian, które zapobiegałyby powstawaniu kryzysów w przyszłości. Bazylejski Komitet Nadzoru Bankowego przedstawił rekomendacje, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa działania systemu finansowego. Rekomendacje te znane są jako -Bazylea III. Nowe rekomendacje wywrą istotny wpływ nie tylko na sektor finansowy, ale także na sektor małych i średnich przedsiębiorstw (MSP). Celem artykułu jest wskazanie kierunku wpływu nowych rekomendacji przedstawionych przez Bazylejski Komitet Nadzoru Bankowego (Bazylea III) na finansowanie MSP. Posłużono się metodą analizy i syntezy. Głównym wnioskiem płynącym z analizy tematu jest stwierdzenie, iż Bazylea III może wpłynąć na ograniczenie finansowania MSP przez banki. Przed przyjęciem przez Unię Europejską ostatecznej wersji Dyrektywy CRD IV (opracowanej w oparciu o rekomendacje Bazylea III) należałoby przeprowadzić dokładną analizę korzyści i zagrożeń jakie niosą zawarte tam postanowienia dla całej gospodarki unijnej (w tym na sektor MSP). (abstrakt oryginalny)
Bazylea III to trzecia edycja międzynarodowej konwergencji pomiaru kapitału i standardów kapitałowych. Stanowi ona pakiet nowych wytycznych określających standardy kapitałowe i płynności dla banków międzynarodowych. W artykule omówiono zmiany wprowadzone przez Bazyleę III.
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.