Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 151

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Reinsurance
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
Celem artykułu było przedstawienie sposobu na znalezienie optymalnego kontraktu reasekuracji proporcjonalnej, który zwiększy bezpieczeństwo cedenta i byłby do zaakceptowania przez reasekuratora. Okazuje się, że jest to możliwe, choć ma swoja cenę, czyli zmniejszenie osiąganych zysków. Przedstawioną w artykule metodologię można zastosować w towarzystwach, których celem jest bezpieczeństwo, a nie maksymalizacja zysków. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest zaprezentowanie sposobu wykorzystania funkcji użyteczności w rozwiązywaniu problemów wyboru najlepszego kontraktu reasekuracyjnego z punktu widzenia cedenta i maksymalnej użyteczności programu reasekuracyjnego.(fragment tekstu)
4
Content available remote Reasekuracja w systemie stosunków ubezpieczeniowych na Ukrainie
100%
W artykule zaprezentowano pojęcie oraz istotę ubezpieczenia i reasekuracji. Naświetlono koncepcje rozwoju reasekuracji przez problematykę ryzyka i teorii interesu ubezpieczeniowego. Kryterium wyodrębnienia ryzyka w działalności ubezpieczeniowej występuje ze względu na terminologię ubezpieczeń na płaszczyźnie praktycznej. Znaczenie reasekuracji jako czynnika zmniejszającego ryzyko omówiono w kontekście zagadnienia bezpieczeństwa finansowego zakładu ubezpieczeń. Interes ubezpieczeniowy w stosunkach reasekuracji związany jest z określoną osobą - ubezpieczycielem, oraz możliwością wystąpienia zdarzenia ryzyka. Zwrócono uwagę na konieczność poszukiwania kryterium przynależności reasekuracji do systemu stosunków ubezpieczeniowych.(abstrakt oryginalny)
Opisane w artykule kryteria oceny polityki reasekuracyjnej zakładów ubezpieczeń nie wyczerpują listy możliwych wskaźników i innych wielkości. Elementy oceny tej polityki, stosowane przez agencje ratingowe, stanowią istotne uzupełnienie obrazu działalności zakładów ubezpieczeń w tym zakresie, pozwalają na dużo dokładniejszą analizę działalności reasekuracyjnej. Wymagają one jednak bardzo szczegółowej wiedzy na temat m.in. kontraktów reasekuracyjnych, czyli pełnej współpracy zakładu ubezpieczeń z agencją ratingową. (fragment tekstu)
Firma prowadząca działalność ubezpieczeniową przejmuje odpowiedzialność finansową za skutki zdarzeń losowych objętych umową ubezpieczeniową w zamian za składki pobrane od ubezpieczającego. Zła ocena ryzyka ubezpieczeniowego, nadmierna kumulacja szkód mogą zaburzyć stabilność finansową firmy, a w skrajnych przypadkach doprowadzić firmę do bankructwa. Jednym ze sposobów zabezpieczenia stabilności finansowej ubezpieczyciela jest zawarcie kontraktu reasekuracji. W pracy rozważany jest model reasekuracji proporcjonalnej, w której ustala się procentowo udział reasekuratora w każdej polisie. Według ustalonej wcześniej proporcji, nazywanej poziomem retencji, cedent i reasekurator dzielą sumę ubezpieczenia składkę i przyszłe wypłaty. Celem pracy jest określenie poziomu retencji kontraktu reasekuracji proporcjonalnej, dla którego prawdopodobieństwo ruiny firmy ubezpieczeniowej jest najmniejsze. (abstrakt oryginalny)
Publikacja dotyczy problemu reasekuracji firm ubezpieczeniowych. Zawiera dane odnoszące się do polskich firm, które reasekurowały się w 1996 roku.
Poruszono problem reasekuracji polskiego rynku ubezpieczeń. Omówiono stopnie reasekuracji oraz przedstawiono uproszczony bilans operacji reasekuracyjnych.
Celem pracy jest zbadanie wpływu reasekuracji na osiągane wyniki z działalności ubezpieczeniowej, za pomocą porównywania prawdopodobieństw ruiny przy różnych typach reasekuracji. (fragment tekstu)
There was proposed another approach to the study of the ruin probability, especially the risk process was defined in the way which allows us to avoid the premium rate being switched too often and to consider the risk process with perturbation. In the present article we shall consider particular case of the process proposed and then implement the approximation of the modified process. Next, we shall propose the model with reinsurance. The paper is organized as follows. In the second section we present the model and necessary auxiliary facts to be used later on. In Sec. 3 we present the special case of the risk process. The De Vylder approximation will be performed in Sec. 4 The risk process with reinsurance will be considered in Sec. 5. (fragment tekstu)
Globalizacja, określana jako proces łączenia gospodarek różnych krajów na różnych płaszczyznach, nie ominęła również rynku ubezpieczeniowego i reasekuracyjnego. Stopień globalizacji rynku ubezpieczeniowego i reasekuracyjnego zależy , i od wielu czynników, na przykład od struktury czy rozwiązań legislacyjnych. (fragment tekstu)
Przedstawiono genezę reasekuracji finansowej. Wyjaśniono pojęcie reasekuracji finansowej, omówiono jej cechy i rodzaje.
13
Content available remote Insolvency probability in reinsurance treaty: a case study in Malaysia
75%
In developing countries such as Malaysia, the availability of reinsurance arrangements provides several advantages to the primary insurers such as keeping their risk exposures at prudent levels by having their large risk exposures reinsured by another company, meeting client requests for larger insurance coverage by having their limited financial sources supported by another company, and acquiring underwriting skills, experience and ability of handling complex claims by depending on another company for such services. This paper aims to model insurance claims and assess the insolvency probability of reinsurance treaties. Claims data was obtained from one of the leading insurers in Malaysia and R programming with actuar package is used to compute the probability of insolvency.(original abstract)
W naszym kraju historia ubezpieczeń kredytów jest stosunkowo krótka. Głównie ogranicza się do 50 lat po II wojnie światowej. Do 1959 roku ubezpieczeniem kredytu eksportowego zajmowało się Towarzystwo Reasekuracyjne "Warta" SA w Warszawie. Do roku 1974 ubezpieczeniem prowadzonym przez "Wartę" obejmowano ryzyka tylko handlowe, a od połowy 1974 także niehandlowe, przy czym działalność firmy w całości była kontrolowana przez państwo. Od 1989 roku "Warta" prowadzi również inne rodzaje ubezpieczeń. (fragment tekstu)
Analiza wyników finansowych reasekuratorów za 9 miesięcy 1999 roku wskazuje, iż są one gorsze niż się tego spodziewano na początku roku. Analitycy finansowi wskazują, iż fakt ten doprowadzić może do dalszych połączeń światowych reasekuratorów, co pozwolić ma na obniżenie poziomu kosztów ich działalności, a co za tym idzie również na poprawę osiąganych przez nich wyników. W ostatnim czasie przewidywania te potwierdzają działania Employers Reinsurance Company oraz Underwriters Reinsurance Company, ponieważ reasekuratorzy ci ogłosili publicznie chęć przejęcia konkurencyjnych zakładów reasekuracji.(abstrakt oryginalny)
Zasada realności ubezpieczeń posiada szczególny charakter, który różni ją od innych zasad ochrony ubezpieczeniowej. Nie można bowiem traktować jej jako postulat, do realizacji którego należy w miarę możliwości dążyć, jeżeli nie stoją temu na przeszkodzie różne praktyczne względy. W zasadzie tej bowiem sformułowany jest bezwzględny wymóg, wręcz konieczna cecha ubezpieczeń, bez której ubezpieczenia nie tylko nie mogłyby należycie spełniać swoich różnorodnych funkcji, nie tylko traciłyby dla ubezpieczających swój sens, ale nawet z instytucji w pełni uzasadnionej i nader pożytecznej stałyby się zgoła szkodliwe(abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Reasekuracja a wynik techniczny ubezpieczeń grupy 10 działu II
75%
Celem opracowania jest analiza wpływu reasekuracji na wynik techniczny ubezpieczeń grupy 10 działu II. Obserwacji poddano dziesięcioletni okres (1999-2008) na rynku ubezpieczeń w Polsce. Na wstępie należy podkreślić, że rynek reasekuracyjny na świecie odgrywa znaczącą rolę w przepływie kapitału i zasługuje na miano regulatora oraz stymulatora, który reguluje oraz wspomaga działalność innych podmiotów gospodarczych. Natomiast grupa 10 ubezpieczeń działu II, to grupa o największym udziale w portfelu polskiego rynku ubezpieczeń. Wynika to przede wszystkim z obligatoryjności ubezpieczenia znajdującego się w tej grupie, tj. ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Pomimo relatywnie niskiego pojedynczego ryzyka wynikającego z umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (w stosunku do innych rodzajów ubezpieczeń), reasekuracja ma istotny wpływ na utrzymywanie stabilności finansowej wielu zakładów ubezpieczeń prowadzących działalność w ramach tego ubezpieczenia. (fragment tekstu)
Heerwarden i Kaas (1992) wprowadzili innowacyjną metodologię w podejściu do analizowania składek. Zaproponowali podział ryzyka na dwie części: udział ubezpieczyciela i udział reasekuratora. Przeprowadzone przez nich rozumowanie spowodowało utworzenie składki holenderskiej. W pracy wykorzystam ich podejście, przedstawiając konstrukcję składki, kładącą duży nacisk na sposób, w jaki ryzyko jest dzielone i przekazywane nie tylko reasekuratorowi, ale także koasekuratorom i retrocedentom. Wskażę warunki, aby postulowana składka była koherentna, wypukła lub quasi-wypukła. W pracy wykorzystam opisy transferu ryzyka z prac Gerbera (1984) i Heijnean (1989). Poczynione rozważania pozwolą wskazać, na co musi zwracać uwagę firma ubezpieczeniowa w doborze kontraktów reasekuracyjnych, aby oferowana przez nią składka miała pożądane własności. (abstrakt oryginalny)
Całe bezpośrednie ubezpieczenie oraz wszystkie typy reasekuracji dotyczące danych ryzyk nazywane są i określane jako portfel brutto firmy. Po przeniesieniu części ryzyka czy jego przejęciu przez reasekuratorów, czy retrocesjonariuszy pozostałą część określa się jako portfel netto. Innymi słowy, jest to ta wielkość ryzyka, którą firma ubezpieczeniowa zarządza i finansuje na własny rachunek, czyli jest to jej zachowek.(abstrakt oryginalny)
Artykuł stanowi przegląd pojęć "fuzja" i "przejęcie". Pokazano w nim również zmiany na światowym rynku reasekuracyjnym w latach 1989-1999.
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.