Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Rentowność gospodarki
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Problemy edukacyjne wyzwaniem współczesności
100%
Rolą państwa jest nie tylko przeznaczanie nakładów, ale też oddziaływanie na strukturę szkolnictwa, we współpracy z władzami lokalnymi i sektorem społecznym. Jednakże określenie minimum programowego powinno należeć do państwa, a także do lokalnej społeczności, z uwzględnieniem specyfiki regionalnej. Rola uniwersytetów, zróżnicowanie szkół wyższych, instytutów naukowych, rozwój młodej kadry to zagadnienia, które nie powinny być ustalane jedynie przez rząd, ważne jest porozumienie ze środowiskiem naukowym i uwzględnienie specyfiki regionalnej. Jestem przekonany, że rzeczywistość (np. emigracja najzdolniejszych) wymusi wprowadzenie zmian w naszym szkolnictwie. (fragment tekstu)
Analiza progu rentowności jest jednym z głównych aspektów analizy przedsięwzięć gospodarczych. Jest ona ważnym elementem analizy CPV. Ponieważ przychody, koszty i zyski są funkcjami rozmiaru wielkości prowadzonej działalności, dlatego też istnieje możliwość wykorzystania analitycznie ustalonych zależności do wspomagania decyzji. Rachunek ekonomiczny z wykorzystaniem progu rentowności prowadzi do planowania produkcji na takim poziomie, przy którym różnica między przychodami uzyskanymi ze sprzedaży produkcji i kosztami poniesionymi na wytworzenie tej produkcji będzie większa niż zero. W tym rozumieniu próg rentowności produkcji jest bardzo użytecznym narzędziem badania opłacalności prowadzenia działalności. Wykorzystanie progu rentowności w prostej analizie na Giełdzie Papierów Wartościowych może istotnie zmniejszyć ryzyko inwestowania oraz zwiększyć jego efektywność. Analizę nieklasycznego progu rentowności przeprowadzono dla wybranych spółek i sektorów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie za lata 2000-2005. (abstrakt oryginalny)
Artykuł omawia sytuację i warunki funkcjonowania gospodarki na szczeblu mikro, a więc tam, gdzie wytwarza się PKB.
Do najbardziej zyskownych branż w Polsce należy przemysł elektromaszynowy, produkcja wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, poligrafia i działalność wydawnicza, przemysł chemiczny, w tym szczególnie produkcja farmaceutyczna i telekomunikacyjna. Artykuł analizuje gospodarkę pod kątem zysków poszczególnych branż, podaje tabelaryczne zestawienie wyników według GUS i rankingu Businessman Magazine.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.