Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Reserve funds
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1. Istniejąca na Białorusi procedura tworzenia i wykorzystywania funduszy rezerwowych wymaga radykalnych zmian.2. Konieczne jest zaprzestanie tworzenia funduszy rezerwowych na świadczenia pracownicze, ponieważ nie dostarczają one prawdziwych źródeł finansowych i utrudniają kadrze zarządzającej umorzenia podatku dochodowego i wykorzystywanie wypracowanego przez przedsiębiorstwo zysku na inwestycje kapitałowe.3. Konieczne jest, aby nie zastanawiać się nad różnicą w układzie funduszu rezerwowego pomiędzy ceną sprzedaży i wartością nominalna akcji w początkowej dystrybucji akcji wśród akcjonariuszy. W przyszłości taka różnica powinna być rozważana jako dodatkowy kapitał z możliwością jego wykorzystania, wliczając użycie płatności dywidend dla poszczególnych członków.4. Różnice w funduszu rezerwowym, ukształtowane w wyniku tworzenia przedsiębiorstw z zagranicznym kapitałem, nie powinny być rozważane jako część funduszu rezerwowego, bo w praktyce nie może to być wykorzystane, za wyjątkiem wzrastającego kapitału własnego, lecz jako dodatkowy kapitał.5. Rezerwy powinny być tworzone z zysku (po opodatkowaniu), a nie z innych źródeł, jak obecnie to ma miejsce. (abstrakt oryginalny)
Podstawową cechą usług długoterminowych jest długi horyzont czasowy realizacji kontraktu. Rozłożenie realizacji prac w czasie powoduje, że ryzyko związane z realizacją takich usług może być znaczne. Dążąc do "wiernego i rzetelnego obrazu" w sprawozdaniu finansowym, należy ująć wartościowo ryzyko związane z umowami długoterminowymi. Wyrazem takiego dążenia jest tworzenie rezerw. Sposób ewidencji efektów umów długoterminowych ma bezpośredni wpływ na prezentację danych dotyczących kontraktu w sprawozdaniu finansowym. (fragment tekstu)
Fundusz Rezerwy Demograficznej (FRD) jest polskim odpowiednikiem tego typu funduszy wprowadzonych przez wiele krajów zrzeszonych w OECD. Artykuł stanowi analizę i diagnozę sytuacji Funduszu i jego rzeczywistej roli w systemie emerytalnym w Polsce. Ponadto przedstawiono projekcję potencjalnych wpływów i stanu FRD do 2050 r. przy założeniu realizacji działań zaniechanych w początkowym okresie. Końcowym osiągnięciem badań zawartych w artykule jest określenie jego potencjalnej efektywności mierzonej w miesiącach wypłat z Funduszu Emerytalnego.(abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono fundusze rezerwowe w ujęciu historycznym. Przedstawiono typologię i zadania funduszy, ich źródła zasilania oraz politykę lokacyjną. Scharakteryzowano Francuski Fundusz Rezerwy Emerytalnej (FRR), Narodowy Fundusz Rezerwy Emerytalnej w Irlandii (NPRF) oraz Fundusz Rezerwy Demograficznej.
Tematem artykułu są aktywa bezpieczne (safe assets), definiowane jako płynne instrumenty finansowe, głównie dłużne, które gwarantują inwestorom zachowanie wartości w trakcie niekorzystnych zjawisk gospodarczych. Celem artykułu jest ocena kształtowania się podstawowych determinant podaży aktywów bezpiecznych, tj.: relacji długu publicznego do PKB, PKB per capita, stopy inflacji, salda na rachunku obrotów bieżących, rozwoju rynku finansowego oraz stabilności politycznej kraju w kontekście podmiotowej struktury globalnej podaży publicznych safe assets. Analizę czynników przeprowadzono w okresie 1989-2018 (30 lat) dla Stanów Zjednoczonych, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Szwajcarii. Wybrane kraje posiadają najwyższe oceny ratingowe oraz status emitenta waluty rezerwowej zgodnie z klasyfikacją Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Na podstawie przeprowadzonej analizy porównawczej uznano, że największy potencjał do zwiększenia emisji safe assets mają Szwajcaria i Niemcy, które w przyszłości powinny dołączyć do Stanów Zjednoczonych jako globalnego emitenta aktywów bezpiecznych.
6
75%
Celem niniejszego opracowania jest analiza funkcjonowania publicznych funduszy rezerwowych tworzonych w celu dofinansowania systemów emerytalnych w okresach, gdy owym systemom grozi znaczący deficyt wynikający głównie z przyczyn demograficznych. Fundusze te zaliczyć można do kategorii państwowych funduszy majątkowych, chociaż źródła ich finansowania nie zawsze mają charakter wpływów walutowych lub wpływów pochodzących ze sprzedaży surowców. (fragment tekstu)
Na przykładzie samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej (SP ZOZ) omówiono rolę i znaczenie systemu rezerw.
8
63%
FED w czasie zawieruchy gospodarczej okazał się instytucją odznaczającą się ułomnością zarówno w sferze działania, jak i myślenia. Partykularne interesy, a także brak jakiegokolwiek zdecydowania podważył zaufanie do Systemu Rezerwy Federalnej. Powołany do dbania o stabilność i zapobieganie okresom destabilizacji sam doprowadził do powstania "bąbla spekulacyjnego" (Friedman, 1959). Poprzez swoją działalność FED w 1929 r. postawił sam siebie przed wyzwaniem, któremu nie sprostał przez cały okres trwania Wielkiego Kryzysu. (fragment tekstu)
Wiele krajów utworzyło rezerwowe fundusze emerytalne, które mają finansować deficyt bazowych systemów emerytalnych w okresie, gdy aktywność zawodową zakończą pokolenia wyżu demograficznego. Powołanie takich funduszy nie zależy od stosowanych w bazowym systemie formuł emerytalnych, lecz jest konsekwencją prognozowanych niedoborów w systemie emerytalnym wynikających ze zjawisk demograficznych. Państwowe emerytalne fundusze rezerwowe utworzono m.in. w Irlandii, Nowej Zelandii i Polsce. Chociaż wymienione kraje rozpoczęły gromadzenie rezerw emerytalnych w tym samym czasie, dalsze funkcjonowanie funduszy wyglądało zupełnie inaczej, głównie z powodu różnych bieżących potrzeb finansów publicznych. Inwestycje funduszy rezerwowych mają z założenia charakter długoterminowy, powinny być geograficznie zdywersyfikowane i oferować ponadprzeciętną stopę zwrotu w stosunku do ponoszonego ryzyka. Tak określona polityka inwestycyjna jest konsekwentnie prowadzona w Nowej Zelandii. W Irlandii i Polsce na stopy zwrotu i wielkość aktywów zgromadzonych w funduszach ogromny wpływ wywarły bieżące potrzeby finansów publicznych i krótkowzroczna polityka rządów. (abstrakt oryginalny)
Systemy emerytalne krajów rozwiniętych są zróżnicowane, a ich reformy miały ustabilizować i dowartościować systemy publiczne, wprowadzić poczucie większego bezpieczeństwa oraz zapobiec finansowym komplikacjom. Starzejące się społeczeństwa, także te o wyższym wskaźniku aktywności zawodowej aniżeli w Polsce, przekonane o potrzebie tworzenia odpowiedniej asekuracji finansowej i instytucjonalnej, tworzyły odpowiednie rozwiązania generalnie począwszy od lat dziewięćdziesiątych. Fundusze rezerwowe tworzono jako wsparcie dla systemów emerytalnych typu PAYG (pay as you go) i są one pogrupowane według kryterium włączenia lub wydzielenia z funduszu ubezpieczeń społecznych lub emerytalnego. W raporcie Międzynarodowego Stowarzyszenia Zabezpieczenia Społecznego poświęconym zagadnieniom funduszy rezerwowych, polski Fundusz Rezerwy Demograficznej (FRD) został zaprezentowany w grupie funduszy wyodrębnionych z systemu emerytalnego. (abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Istota rezerw finansowych w działalności przedsiębiorstwa
63%
W artykule przedstawiono istotę rezerw finansowych. Odpowiednie zarządzanie rezerwami wpływa na realizacje postawionych celów finansowych oraz strategicznych. Pojęcie rezerw może być różnie rozumiane. Celem opracowania jest przedstawienie ich klasyfikacji, funkcji, a także zasadności stosowania w przedsiębiorstwie. (abstrakt oryginalny)
Za cel artykułu przyjęto zbadanie stopnia dopasowania rzeczywistych stóp procentowych z hipotetycznymi, obliczonymi na podstawie oryginalnej i zmodyfikowanej (ze zwiększonym znaczeniem luki PKB przy ustalaniu stóp procentowych) reguły Taylora. Analizę przeprowadzono dla dwóch największych pod względem nominalnego PKB gospodarek świata, tj. dla strefy euro i Stanów Zjednoczonych, w okresie 2001-2017. W artykule postawiono dwie hipotezy. Po pierwsze, rzeczywiste stopy procentowe Europejskiego Banku Centralnego są silniej skorelowane ze stopami wynikającymi z oryginalnej reguły Taylora niż ze stopami wynikającymi z reguły zmodyfikowanej. Po drugie, rzeczywiste stopy procentowe Systemu Rezerwy Federalnej są silniej skorelowane ze stopami wynikającymi ze zmodyfikowanej reguły Taylora niż ze stopami wynikającymi z reguły oryginalnej. Na podstawie przeprowadzonej analizy przyjęto hipotezę pierwszą, hipotezę drugą zaś odrzucono. Należy jednak zauważyć, że wyniki badania mogłyby być inne, gdyby nie kryzys gospodarczy, destabilizacja makroekonomiczna i brak możliwości obniżania stóp procentowych związany z zero lower bound. Dotyczy to zwłaszcza hipotezy drugiej i podokresu 2008-2017. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.