Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Restructuring of services
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Artykuł omawia tendencje do urynkowienia usług komunalnych pojawiające się w wielu krajach w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Podaje trzy modele urynkowienia usług lokalnych a przykładzie Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. Podsumowanie stanowi próba oceny procesów urynkowienia usług lokalnych.
W połowie kwietnia Poczta Polska podpisała umowę z International Post Corporation, na mocy której polscy pocztowcy uzyskują wkrótce dostęp do fachowej informacji. Najważniejszą ze spodziewanych korzyści z porozumienia będzie stały dostęp do informacji i analiz konkurencji na rynku międzynarodowym.
W artykule przedstawiono zmiany struktury udziałowej na poziomie sekcji w sektorze usług w krajach Unii Europejskiej w latach 1995-1999 oraz zmiany w udziałach sektora usług w tworzeniu wartości dodanej brutto oraz w absorbcji siły roboczej w poszczególnych krajach Unii Europejskiej w latach 1989-1999.
Czy nasza Poczta może stać się znaczącym graczem na skalę regionalną? Oczywiście tak, choć czasu do pełnej liberalizacji rynku unijnego jest coraz mniej. Wszystko zależy od tego, czy państwowe przedsiębiorstwo użyteczności publicznej, inaczej PPUP Poczta Polska, zdąży się przekształcić w nowoczesną grupę kapitałową. Sztandarowym przykładem sukcesu operatora pocztowego jest poczta niemiecka (Deutsche Post AG), która jest częścią koncernu Deutsche Post World Net.
Centra usług wspólnych (Shared Services Center, SSC) są na polskim rynku stosunkowo nowe, ale szybko się rozwijają. Są to instytucje wewnętrzne obsługujące wszystkie jednostki organizacyjne przedsiębiorcy, m.in. w zakresie księgowości, rachunkowości, IT czy HR. Pozwalają na przeniesienie wyselekcjonowanych procesów z różnych jednostek danej firmy do jednej lokalizacji, dzięki czemu organizacja zyskuje możliwość dostosowania procesów do jednolitych standardów, a następnie ich optymalizacji. (fragment tekstu)
W opracowaniu analizie poddano zmiany strukturalne w zakresie wytwarzanej wartości dodanej w ujęciu trójsektorowym oraz w układzie trzech grup usług: klasycznych, dobrobytu i finansowo-biznesowych. Wyniki badań wskazują na powielanie w Polsce ścieżek rozwojowych państw wysoko rozwiniętych. W ujęciu trójsektorowym obserwuje się procesy konwergencji struktur, natomiast w układzie struktur wewnątrzusługowych szereg państw unijnych pozostaje dla Polski niedoścignionym wzorcem. (abstrakt oryginalny)
Nowoczesną strukturę gospodarczą Polska ma już od kilku lat. Miarą tego jest ponad 50-procentowy udział usług w tworzeniu PKB oraz więcej niż połowa Polaków pracujących w tym sektorze. Obecnie w sektorze usług dokonują się istotne zmiany jakościowe, zachodzi także paląca potrzeba wprowadzenia zmian strukturalnych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.