Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 14

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Restructuring privatisation
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Omówiono podstawy i zagadnienia teoretyczne kontraktów menedżerskich biznesowych takie jak: przyczyny wprowadzenia kontraktów menedżerskich do polskiej praktyki gospodarczej, założenia programu prywatyzacji z restrukturyzacją, charakterystyka kontraktów menedżerskich, treść i zakres umowy, zobowiązania stron, nadzór nad realizacją kontraktu oraz sankcje w wypadku naruszenia warunków umowy.
Autor zauważa, że przemysł obronny na świecie od końca lat 80. XX wieku znajduje się w fazie głębokiej restrukturyzacji. Do zasadniczych kierunków tych zmian zalicza: konsolidację przedsiębiorstw, współpracę międzynarodową, prywatyzację oraz zmiany w strukturze prac badawczych i produkcji.
W Polsce istnieje spora szansa przeprowadzenia nowatorskiej restrukturyzacji największych producentów wyrobów chemicznych, a następnie ich prywatyzacji. Nowatorstwo to polegałoby m.in. na sięgnięciu po instrumenty inżynierii finansowej.
Zmiany struktury gospodarki powinny dotyczyć struktur: własności, branżowej, technologicznej, przestrzennej, zarządzania polskich przedsiębiorstw. W opracowaniu autor zajmuje się restrukturyzacją systemu zarządzania przedsiębiorstwem wprowadzanym w JSSP na zasadzie kontraktu menedżerskiego. Przedstawiono warunki przystąpienia do kontraktu menedżerskiego, system motywacyjny w tym kontrakcie i etapy prywatyzacji połączonej z restrukturyzacją.
Artykuł przedstawia w krótkim zarysie procedurę oraz opis działań restrukturyzacyjnych. Koncentruje się głównie na prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego "Polifar-Oliva". Konkluzję referatu stanowi stwierdzenie, że celowa efektywnie przeprowadzona restrukturyzacja i skuteczna prywatyzacja jest żródłem sukcesu przedsiębiorstwa.
Celem referatu jest przedstawienie warunków efektywnej restrukturyzacji firm w Rosji. Rozważania dotyczą głównie trudności jakie napotykają przedsiębiorstwa w procesie restrukturyzacji. Trudności te mają charakter zewnętrzny i wewnętrzny, wynikające z niestabilności makroekonomicznej, braku wizji, korupcji itd., oraz słabych stron przedsiębiorstw, a szczególnie braku dobrego zarządzania.(abstrakt oryginalny)
Proces prywatyzacji polskiego hutnictwa przebiegał niestety z oporami i nie doprowadził do osiągnięcia celu podstawowego, jakim jest restrukturyzacja. Środki uzyskane ze sprzedaży przedsiębiorstw znajdujących się w dobrej kondycji ekonomicznej wchłaniał budżet państwa, zamiast kierować je na właściwie przeprowadzoną restrukturyzację, znalezienie zaś inwestora strategicznego dla przedsiębiorstw zaniedbanych nastręczało spore trudności.
Przedstawiono możliwości przeobrażeń strukturalnych polskich przedsiębiorstw państwowych i, na tym tle, omówiono zakres i charakter restrukturyzacji w kilku dużych państwowych zakładach przemysłowych : Zakładach Azotowych "Puławy", Zakładach Elektromaszynowych "EDA" w Poniatowej i Zakładach Przemysłu Owocowo-Warzywnego w Milejowie, oraz jej wpływ na sytuację społeczno-ekonomiczną w województwie lubelskim.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.