Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Risk in marketing
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Występowanie ryzyka i waga jego skutków prowadzi do konstatacji, iż konieczne jest zarządzanie nim, tym bardziej, że nie jest ono stanem wyjątkowym, ale permanentnie towarzyszy każdemu podmiotowi w gospodarce rynkowej. Nasilające się procesy globalizacji, deregulacji rynków, informatyzacji itp. sprawiają, że niezbędne staje się podejmowanie coraz skuteczniejszych działań ukierunkowanych na zmniejszenie wrażliwości przedsiębiorstwa. A to, jak piszą Y. Allaire i M. E. Firsirotu, ciąży na jego przyszłości. Celem zarządzania ryzykiem jest zapewnienie niezakłóconej bieżącej działalności, zmniejszenie zagrożeń dla danej organizacji oraz dostrzeżenie szans rozwoju. Wdrożenie jego zasad w obszarze marketingu przynosi wiele korzystnych skutków. Poza samym ukazaniem możliwości wystąpienia niebezpieczeństwa lub okazji, uświadomienie faktu, że nawet z pozoru drobne działania mogą za sobą pociągać poważne konsekwencje, jak również wywołanie w pracownikach poczucia odpowiedzialności za realizację poszczególnych zadań. Tym samym, zarządzanie ryzykiem w marketingu sprzyja rozwojowi współczesnego przedsiębiorstwa, od którego oczekuje się, że będzie elastycznie i sprawnie działać. (abstrakt oryginalny)
Dążenie do poprawy własnych wyników skłaniają firmy do współpracy z partnerami zewnętrznymi. Mimo wielu korzystnych efektów partnerstwa miedzy przedsiębiorstwami, istnieje również ryzyko, czego odzwierciedleniem jest znaczna ilość nieudanych relacji partnerskich. Strategiczna kooperacja wiąże się z częściową utratą kontroli nad własnymi zasobami przy częściowym uzyskaniu kontroli nad zasobami partnera. W związku z możliwością wystąpienia niezrównoważonej zależności, sytuacja ta generuje ryzyko związane z niepewnością zachowań partnera, a zwłaszcza z jego oportunizmem wpływającym negatywnie na wspólne interesy partnerów. W artykule podjęto problem zarządzania ryzykiem w relacji partnerskiej na rynku B2B. Pierwsza część poświęcona jest ogólnym rozważaniom na temat ryzyka w zarządzaniu, druga natomiast koncentruje się na identyfikacji obszarów ryzyka związanych z ustanowieniem partnerstwa strategicznego. W kolejnych częściach artykułu przedstawiono aspekty związane z istotą ryzyka w partnerstwie oraz podstawy konstruowania mechanizmów redukcji ryzyka w strategicznej relacji międzyorganizacyjnej, opartych na kontroli i zaufaniu. (abstrakt oryginalny)
Konieczność podjęcia działań w warunkach niepewności otoczenia zewnętrznego i wewnętrznego powoduje, że działalność przedsiębiorstw turystycznych staje się coraz bardziej ryzykowna. Dla menedżerów turystyki oznacza to, że muszą oni podjąć działania związane z identyfikacją i oceną potencjalnych zagrożeń, w tym marketingowych. Celem opracowania jest identyfikacja czynników ryzyka marketingowego przedsiębiorstw turystycznych oraz propozycja metody jego analizy i oceny dla przedsiębiorstw z niewystarczającymi bazami danych statystycznych na podstawie wyników badań marketingowych. Badaniami objęto klientów biur podróży z województwa lubelskiego. Do zgromadzenia danych posłużono się specjalnie skonstruowanym kwestionariuszem ankiety pozwalającym na uzyskanie odpowiedzi na pytania dotyczące czynników ryzyka marketingowego i oceny jego poziomu.(abstrakt oryginalny)
Wiele planów marketingowych, publikacji i wykadów z dziedziny marketingu rozpoczyna się od otoczenia i dynamiki jego zmian. Taki punkt wyjścia umożliwia dyrektorom marketingu czy kierownikom marek określanie celów sprzedaży i budżetów marketingowych. Systematycznym procesem pomiaru i oceny wydarzeń w otczeniu firmy jest analiza ryzyka marketingowego (marketing risk analysis). Omówiono kolejno etapy pomiaru ryzyka w marketingu.
SEO - (search engine optimization), to inaczej optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarek internetowych. SEO to działania podejmowane w celu osiągnięcia przez daną stronę internetową jak najwyższej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania dla konkretnych słów kluczowych. Jednak internet, podobnie jak biznes offline, odczuwa okresowe wahania zainteresowania - w ciągu dnia, tygodnia oraz roku. Sezonowość wpływa na skuteczność działań SEO, a to z kolei na efektywność innych narzędzi i akcji marketingowych. (abstrakt autora)
W tym opracowaniu zajmiemy się przede wszystkim koncepcjami marketingu typu fundamentalnego (podstawowego), a więc będącymi rozwiązaniami opartymi na jego całościowych paradygmatach (tzw. paradygmatach lokalnych) lub na jego paradygmacie globalnym (w znaczeniu Th. Kuhna); to ostatnie założenie odnosi się do tych badaczy, którzy reprezentują, naszym zdaniem, ortodoksyjne stanowisko niezmienności paradygmatu dyscypliny marketingowej. Koncepcje fundamentalne, podstawowe marketingu z tego też powodu są modelami działalności marketingowej przedsiębiorstw i organizacji non-profit, najczęściej obecnymi i badanymi w dyscyplinie marketingu oraz coraz powszechniej w naukach o zarządzaniu czy w ich siostrzanej dyscyplinie - nauce o przedsiębiorstwie (dawniej ekonomika czy ekonomia przedsiębiorstwa). Koncepcje podstawowe marketingu najczęściej występują w praktyce gospodarki rynkowej, przede wszystkim biznesowej, choć nie tylko, gdyż również w działalności organizacji non-profit wykorzystujących idee i rozwiązania marketingu do osiągania swoich celów statutowych. Wtedy stanowią kanwę, podstawę implementowanych do praktyki zoperacjonalizowanych projektów rozwiązań marketingowych. Można je zatem traktować, z punktu widzenia badacza, jako pierwsze kryterium ogólne, całościowe identyfikacji i oceny zoperacjonalizowanych koncepcji marketingu w optyce ich zgodności, zbieżności z generalnymi atrybutami i zasadami marketingu. (fragment tekstu)
Wiedza o wynikach testów, oczywiście tam, gdzie jest to możliwe, z konkretnymi liczbami włącznie, może marketerom pomóc i polepszyć podstawowe elementy komunikacji. Otoczenie digital marketingu gna do przodu nad wyraz szybko. Aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty kampanii e-mail marketingowych, nie wystarczy stworzyć szablonu, napisać copy, opublikować materiał a następnie tylko czekać na wyniki. Działania w marketingu internetowym rządzą się bowiem potrzebą stałej optymalizacji. (abstrakt autora)
Prawidłowe podejście do tworzenia infografiki zakłada kilka etapów. Przede wszystkim określenie, kto jest odbiorcą. Następnie nieodzowne jest wykonanie szkicu, który podpowie, jakie dane są potrzebne oraz zebranie pozostałych niezbędnych informacji. Przy wykonywaniu tych prac wiedza jest najcenniejszym zasobem. Czasy, gdy zespoły chcąc wypromować daną markę pracowały na otwartym oprogramowaniu, dawno minęły. Aby wykluczyć ryzyko niepowodzeń, w dobie obecnej nieodzowna jest pomoc wyspecjalizowanej, profesjonalnej kadry infografików. Infografiki to bowiem wciąż aktualne narzędzia w szybkiej komunikacji marek z klientami. (abstrakt autora)
Romantyczny obraz bycia strategiem opiera się z reguły na procesie nieustającej analizy, badań i poszukiwania insightów. Na ich bazie buduje się idee co najmniej wyróżniające się na tle konkurentów. Jednakże strategia powinna wyznaczać cele długofalowe i określać drogę do ich realizacji na poziomie działań taktycznych. Planowanie strategiczne określić też można z powodzeniem jako sztukę eliminacji. Nie da się bowiem realizować wszystkich celów, wykorzystywać wszystkich dostępnych narzędzi i liczyć zawsze na konkretne efekty. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.