Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Rozwiązywanie testów
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Celem badania było znalezienie odpowiedzi na pytanie: czy przedstawienie polskiemu studentowi podobnego zadania wypełniania luk w języku rodzimym pomoże mu w skuteczniejszym rozwiązywaniu tego typu ćwiczeń w języku angielskim? Z porównań wynika, ze trudny tekst w języku ojczystym może przysporzyć problemy w tekście z uzupełnianiem luk. Natomiast średnio trudny tekst w języku obcym postrzegany jest przez studentów jako o wiele trudniejszy.
W artykule przedstawiono wybrane programy i systemy pozwalające na opracowanie testów i sprawdzenie wiedzy z przeznaczeniem do wykorzystania ich w globalnej sieci. Na tle scharakteryzowanych systemów quizów przedstawiono opracowany w Katedrze Statystyki Akademii Ekonomicznej w Katowicach system testów i sprawdzianów. Omawiany system jest ogólnie dostępny i umożliwia anonimowy dostęp. (fragment tekstu)
W pracy zaprezentowana jest metoda tworzenia permutowanych testów egzaminacyjnych. Program realizujący to zadanie jest napisany w języku TeX i wykorzystuje charakterystyczne dla tego języka algorytmy i pomysły.(abstrakt oryginalny)
Wydaje się, że testy istnieją od wieków. Trudno sobie wyobrazić ocenianie uczniów oraz sprawdzanie ich wiedzy i umiejętności bez zastosowania odpowiednich testów. Trudniej jednak wyobrazić sobie nauczyciela - profesjonalistę, który przygotowuje pytania testowe "na szybko", bez jakiegokolwiek przygotowania czy pomocy ze strony kolegów lub dostępnej literatury, z zamiarem rzetelnego sprawdzenia wiedzy uczniów. Jest to sytuacja co najmniej dziwna, lecz, niestety, w wielu przypadkach - prawdziwa. Takie i wiele innych zaskakujących faktów ujawniły przeprowadzone w lutym 2004 r. badania, których głównym celem było opisanie i dyskusja na temat kreatywności nauczycieli języków obcych w zakresie konstruowania testów. Istotne okazały się również wyniki dotyczące organizacji pracy nauczycieli oraz, ogólnie rzecz biorąc, ich stosunek do stosowania testów w szkolnej rzeczywistości. Ze względu na podjęte cele i problemy przeprowadziłam badania typu diagnostycznego, z zastosowaniem kwestionariusza ankiety dla nauczycieli uczących języków obcych w szkołach podstawowych. Kwestionariusz ankiety zawierał 15 pytań, które sprecyzowane zostały w taki sposób, aby dawały odpowiedzi na konkretne problemy. Pytania zawierały kilka podpowiedzi do wyboru oraz możliwość wypowiedzi samodzielnej w przypadku, gdy odpowiedzi nie przedstawiały treści żądanej przez respondenta. W badaniach wzięło udział 25 nauczycieli. (fragment tekstu)
Niniejsza książka jest przede wszystkim zbiorem zadań z zakresu algebry liniowej realizowanej na studiach ekonomicznych. Uwzględniono w niej możliwość nauczania rachunku macierzowego wykorzystując dostępne techniki komputerowe. (fragm. tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.