Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 303

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Rynek instytucjonalny
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
Powodzenie projektu integracyjnego zależy zasadniczo od sposobu podejścia do problemu, architektury, którą się wdroży, i wykorzystanych technologii. Należy pamiętać, że integracja aplikacji, jeżeli jest właściwie przeprowadzona, stanowi strategiczne posunięcie dostarczające przedsiębiorstwu infrastruktury niezbędnej do reagowania na zdarzenia gospodarcze w czasie rzeczywistym. (fragment tekstu)
W niniejszym artykule wykorzystano wyniki badań (eksploracyjnych i konfirmacyjnych) przeprowadzonych w ciągu blisko trzech lat wśród menedżerów sprzedaży, marketingu i zakupów. Przedstawione wyniki wskazują na istotną rozbieżność pomiędzy oczekiwaniami w zakresie kształtowania relacji przez klientów a działaniami podejmowanymi przez przedsiębiorstwa prowadzące strukturyzację w formie programów lojalnościowych na rynku instytucjonalnym.(abstrakt oryginalny)
B2B is not only a model of cooperation between enterprises. It may also be implemented in companies with a dispersed organizational structure to which construction companies belong. It turns out that B2B systems contribute to an effective implementation of the investments located even in distant geographical locations. The use of Internet technology contributes greatly to the successful exchange of information between the ERP system and other IT systems or applications. Thus, the management of complex processes is facilitated by automating the flow of information and data integration. In construction companies, each investment may be treated as a large and complex project. Therefore, the ERP systems are very useful there. Combined with Web Services with advanced B2B supporting construction processes, they are a powerful tool for managing a construction business. The purpose of this article is to present the results of an analysis of the idea to integrate ERP systems with OPTIbud system based on research conducted under the second stage of the project "The prototype of an innovative and technologically advanced OPTIbud B2B platform that supports the management of construction processes through the integration of data and information from multiple sources.''(original abstract)
4
Content available remote Nie wystarczy pisać, by być dziennikarzem. Ułomności paradziennikarstwa
76%
Artykuł jest próbą zmierzenia się z pytaniem, kim jest "prawdziwy dziennikarz". Stwierdzenie, że jest nim ten, kto przekazuje szerokiej publiczności informacje, kłóci się bowiem z sumieniem obserwatora mediów. Taka definicja razi swoją ogólnością. Konieczne jest więc wskazanie wśród zawodów dziennikarskich całej listy takich specjalności, które zaliczyć trzeba do tzw. paradziennikarstwa, a więc takich, które nie spełniają wszystkich warunków "prawdziwego dziennikarstwa". Artykuł wykazuje ułomności paradziennikarstwa przede wszystkim przez analizę mechanizmów rządzących tzw. dziennikarstwem motoryzacyjnym. Pomocnymi w tym zadaniu okazują się sami dziennikarze piszący o samochodach. Artykuł zawiera bowiem analizę ankiety przeprowadzonej wśród 78 dziennikarzy pism oraz portali internetowych o tematyce motoryzacyjnej. Jej wyniki dają odpowiedź na kilka zasadniczych pytań, m.in. czy respondenci uważają w ogóle siebie za dziennikarzy, jakie główne przeszkody stoją na drodze solidnego wykonywania ich pracy, czy w swej działalności są niezależni, kto ewentualnie stoi na drodze tworzenia obiektywnych przekazów dziennikarskich. (abstrakt oryginalny)
Zarządzanie relacjami z klientami wymaga od firm podjęcia decyzji o wyborze potencjalnych partnerów tych relacji. W tradycyjnym ujęciu marketingowym klientem jest każdy, kto decyduje się nabywać produkty firmy. Jego rola rośnie, kiedy nabywa dużo. Zarządzanie relacjami wymaga jednak wdrożenia świadomego systemu doboru i kształtowania grupy klientów, z którymi firma będzie współpracowała i budowała relacje. W wielu przedsiębiorstwach dominuje nadmierne uproszczenie w definiowaniu kluczowych klientów. Powołują się one na uzyskiwane obroty lub prestiż klienta wynikający z jego pozycji rynkowej i wielkości. Niestety, takie podejście to zbyt mało, gdy firma decyduje się na realizowanie strategii budowania relacji z klientami. Zarządzanie relacjami z klientem powinno być poprzedzone: wnikliwą analizą cech klientów, analizą przebiegu dotychczasowych kontaktów, - ocena szans wzajemnej długofalowej współpracy, np. na podstawie analizy SWOT, wyborem czynników najistotniejszych z punktu widzenia firmy we współpracy z klientami, czynniki te zależą od branży, specyfiki produktu, rodzaju rynku, specyfiki stosunków rynkowych. Efektem wymienionych działań firmy powinno być określenie parametrów wyróżniających kluczowego klienta konkretnej firmy. (fragment tekstu)
Chyba nigdzie wyraźniej niż w badaniach odnoszących się do marketingu relacyjnego nie uświadamiamy sobie, że rzeczywistość jest o wiele bogatsza niż się to nam - ekonomistom - się wydaje. Zagubienie i bezradność to wcale nie rzadkie stany oganiające badacza, odkrywającego, że "materii pomieszanie", z jakim trzeba się borykać w ekonomii jest zaledwie wprawką wobec "zjawisk powikłania" pojawiających się w marketingu relacyjnym. Niełatwy do rozpoznania "przedmiot" badań jawi się właśnie takim i innym być nie może. Już na "wejściu" musimy uświadomić sobie stopień spiętrzenia trudności, spowodowany po pierwsze "zakresem", po wtóre "istotą" relacji. (fragment tekstu)
W czerwcu 2006 r. zrealizowano grupowy wywiad zogniskowany z udziałem 9 przedstawicieli różnych śląskich firm, którzy zajmowali w strukturach organizacyjnych podobne stanowiska ściśle związane z utrzymywaniem bezpo-średnich kontaktów z obsługiwanymi klientami (w badanej grupie dominowali pracownicy działów handlowych). Wywiad był moderowany przez dwóch pra-cowników Katedry Badań Rynkowych i Marketingowych i stanowił integralną część projektu badawczego (grantu) pt. Postawy klientów a kształtowanie relacji na rynku business to business. Głównym celem zrealizowanego wywiadu była identyfikacja opinii pracowników działów handlowych na temat możliwości i ograniczeń tworzenia trwałych więzi pomiędzy przedsiębiorstwami a klientami na rynku B2B. Wywiad koncentrował się na 3 grupach zagadnień: 1.Działania podejmowane przez przedsiębiorstwa w celu zwiększania lojalności obsługiwanych klientów. 2.Występujące ograniczenia wewnątrzorganizacyjne budowania przez przedsiębiorstwa trwałych relacji z klientami. 3.Skuteczność stosowania gratyfikacji finansowej/przedmiotowej klientów za podtrzymywanie zakupów od danego dostawcy. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono wyniki badań autorów przeprowadzone w grupie wyselekcjonowanych przedsiębiorstw. Skoncentrowano się na tych o wysokim stopniu kastomizacji produktów i niskiej powtarzalności produkcji. Na początku artykułu postawiono hipotezę, że istnieje zapotrzebowanie na system optymalizacji i wspomagania zaopatrzenia we wszystkich organizacjach, a szczególnie zwinnych. W dalszej części próbuje się uzasadnić postawioną hipotezę posługując się wynikami badań wspartych analizą prowadzoną według metodyki myślenia sieciowego. Wnioski oraz sugestie wypływające z przeprowadzonych badań ukierunkowano na problematykę procesu dokonywania zakupów i poszukiwania możliwości obniżania kosztów w tym obszarze. (abstrakt oryginalny)
Komunikacja marketingowa na rynku instytucjonalnym pomimo swojej istotności wciąż pozostaje swoistą terra incognita na mapie wiedzy z zakresu marketingu business-to-business. W artykule autorzy przedstawiają koncepcję efektów relacyjnych powstających w efekcie dopasowania komunikacyjnego sprzedawcy i kupca. Opierając się na teorii zaufania-zaangażowania proponują opis charakterystyki wpływu dopasowania na wymiary relacji i, dalej, na efekty biznesowe wynikające z dostosowania. (abstrakt oryginalny)
This research examined the impact of customer' perceived value on CRM in Business to Business (B2B) agrochemical agribusinesses in Sri Lanka. Customer perceived value was measured by economical value, emotional value and social value based on standard 36 attributes. A total of 110 respondents including distributors and direct dealers engaged in agrochemical marketing covering all island were interviewed. Results were obtained by both descriptive and inferential statistics. Two mediating variables; customer satisfaction and customer loyalty were used to find the impact of customer perceived value on relationship marketing attributes. Findings revealed that dealers perceived slightly higher economical values than emotional values and comparatively low social values. Weaker but positive correlations were found between dealer's perceived emotional, economic and social values with their satisfaction and customer loyalty. Customer satisfaction and customer loyalty had mediating effects to the relationship of customer perceived value with CRM attributes hence with relationship marketing. The findings provide utilizable model for the agro chemical manufacturing companies to enhance dealer's perceived value that contribute to higher dealer satisfaction, loyalty hence re-purchase behaviour and long term customer retention. (original abstract)
Pozyskanie nowego klienta, który w dzisiejszych czasach charakteryzuje się dużą świadomością wybieranych z rynku dóbr i usług, jednocześnie funkcjonuje w czasach dużej konkurencji rynkowej, ogromu napływu informacji z różnych mediów, wymaga od przedsiębiorcy stworzenia oferty produktowej szytej na miarę potencjalnego klienta. Zdaniem autorki artykułu automatyzacja marketingu wydaje się być koniecznym uzupełnieniem dla tradycyjnych form komunikacji marketingowej. Narzędzie to usprawnia zbieranie danych behawioralnych, geograficznych i transakcyjnych potencjalnych klientów oraz segmentację potencjalnych klientów. Daje poprawę efektywności działań komunikacyjnych pomiędzy odbiorcą, a nadawcą. W efekcie przedsiębiorca ma możliwość przedstawienia spersonifikowanej oferty sprzedażowej, przy jednoczesnym mniejszym nakładzie finansowym na działania marketingowe. Celem niniejszego artykułu była próba oceny skuteczności pozyskiwania klientów z wykorzystaniem tradycyjnych metod komunikacji marketingowej wraz z opracowaniem propozycji usprawniającej komunikację w analizowanym przedsiębiorstwie przy wykorzystaniu poszczególnych narzędzi zautomatyzowanego marketingu. (abstrakt oryginalny)
W warstwie teoretycznej artykuł odwołuje się przede wszystkim na dorobku szkoły relacyjnej w zarządzaniu skupiającej się na relacjach business-to-business. Celem rozważań jest konfrontacja podejść stron relacji biznesowej (dostawcy i nabywcy) do adaptacji traktowanej jako proces przebiegający w ramach wiążącej ich relacji. W artykule przedstawiono miejsce adaptacji wśród procesów składających się na relację oraz określono podmiotową i przedmiotową istotę adaptacji. Na tej podstawie określono problem badawczy, który poddano empirycznej weryfikacji. W warstwie empirycznej artykuł opiera się na materiale na temat relacji z kluczowymi nabywcami i dostawcami zebranym wśród ponad 250 przedsiębiorstw produkcyjnych występujących w roli dostawcy lub nabywcy. Wyniki badań wskazują na asymetrię w znaczeniu przypisywanemu adaptacji - jest ona oceniana jako ważniejsza przez dostawców, niż nabywców, jednak obie strony uważają ją za najważniejszy proces relacji. Ponadto wykazano różnice w skali adaptacji w wymiarze obsługi, finansowo-logistycznym i technicznym. Podsumowaniem rozważań są wnioski dotyczące natury relacji postrzeganej przez pryzmat asymetrii jej struktury wynikającej z odmiennego podejścia podmiotów do istoty i zakresu wzajemnej adaptacji. (abstrakt oryginalny)
Menedżerowie marketingu działający na rynku B2B powinni cechować się kompetencjami, które pozwolą im skuteczne realizować powierzone zadania w uwzględnieniem specyfiki tego rynku. W artykule, bazując na uwarunkowaniach współczesnego rynku B2B, zaprezentowano autorski model kompetencji menedżera marketingu, na które składają się: wiedza, umiejętności oraz kwalifikacje. Wskazano także cztery źródła budowania lub wzmacniania tych kompetencji biorąc pod uwagę różne poziomy zarządzania, które menedżer w przedsiębiorstwie przemysłowym może zajmować. (abstrakt oryginalny)
Artykuł prezentuje problematykę rozwoju dostawców, zarówno w świetle literatury przedmiotu, jak i praktyki gospodarczej. Przedstawia także wyniki badań ankietowych przeprowadzonych w Polsce pod koniec 2013 roku. Zgodnie z nimi, zagadnienie SD (ang. Supplier Development) powinno być szczególnie ważne dla menedżerów zarządzających łańcuchami dostaw w warunkach międzynarodowych. Przedsiębiorstwa ukierunkowane na doskonalenie sprawności dostawców koncentrują się przede wszystkim na ocenie okresowej dostawców, audytach i transferze wiedzy. W działaniach tych upatrują między innymi wzrostu terminowości dostaw i poprawy jakości technicznej produktów. (abstrakt oryginalny)
Artykuł prezentuje wyniki badania dotyczącego działań PR na rynku B2B zrealizowanego w 2010 roku w Katedrze Marketingu i Handlu UMK w Toruniu. Omówiono zagadnienia związane z specyfiką działań PR stosowanych przez przedsiębiorstwa na rynku B2B oraz zastosowanie tych działań w procesie kształtowania relacji z klientami. (abstrakt oryginalny)
IT systems significantly increase the flexibility of running business. Not only do sales platforms fit to the requirements of the hardware and software used by potential clients, but they also allow for precise adjustment of the offer to the consumer requirements. Data collected automatically using network traffic control devices, Web servers and sales platforms become a source of valuable information. Appropriate processing and interpretation of these data can increase the efficiency of the e-commerce. To finalize a transaction in an online store we should not only present the right offer and adopt it to the client's needs, but mainly allow the customer to reach the offer both by right page positioning as well as using proper searching engine and product characteristics that facilitates the searching process. The aim of the article is to present how the log search analysis can be used in the process of customer segmentation and profiling. The article contains conclusions derived from statistical analysis of searches carried out by b2b clients, users of e-wholesaler. The analysis led to an initial segmentation of e-platform users. The developed user profiles, compared with the contents of shopping cart, was an incentive to make changes in the characteristics of the offered goods and functioning of searching mechanism. (original abstract)
Artykuł prezentuje założenia transakcji B2B wraz z przeglądem ich form i pełnionych przez nie funkcji. Szybki wzrost przychodów z handlu za pośrednictwem internetowych platform obsługujących przedsiębiorstwa jest następnym obszarem poruszanym w artykule. Autor porównuje również skalę zastosowania platform internetowych z realizacją zaopatrzenia przedsiębiorstw w Polsce i w wybranych krajach Unii Europejskiej. Próbuje również wyjaśnić przyczyny mniejszego zainteresowania zaopatrzeniem za pośrednictwem platform internetowych w Polsce w porównaniu z innymi krajami UE, wskazuje także na problemy ich zastosowania. W zakończeniu zaprezentowano również jeden z ciekawszych scenariuszy rozwoju platform B2B. (abstrakt oryginalny)
W artykule podjęto temat wykorzystania narzędzi ICT w procesach budowania i utrzymywania relacji biznesowych. Zaprezentowano w nim wyniki studiów literaturowych oraz wyniki badania jakościowego zrealizowanego metodą indywidualnego niestandaryzowanego wywiadu pogłębionego z 16 menadżerami reprezentującymi cztery przedsiębiorstwa funkcjonujące na polskim rynku. Przeprowadzone badanie pozwoliło na ustalenie, w jakim zakresie w badanych przedsiębiorstwach wykorzystuje się narzędzia ICT do budowania i utrzymywania relacji biznesowych, jaką rolę przypisuje się im w tych procesach oraz jak rola tych narzędzi i ich postrzeganie zmieniały się na przestrzeni lat funkcjonowania tych organizacji. Uzyskane wyniki wskazały, iż w badanych podmiotach (w procesach budowania i utrzymywania relacji biznesowych) z różnym nasileniem wykorzystuje się narzędzia z obszaru ICT. Wraz z upływem czasu jest jednak widoczne coraz większe angażowanie tych narzędzi w rozważanych procesach. W przeszłości ich zastosowanie było znacznie mniejsze. Ówczesne bariery technologiczne oraz wiele innych ograniczeń związanych z prowadzeniem działalności powodowały, że komunikacja bezpośrednia była wówczas dominującą formą kontaktu z partnerami biznesowymi (na wszystkich etapach budowania i utrzymywania relacji).(abstrakt oryginalny)
Cel: Celem artykułu jest określenie zakresu wdrożenia koncepcji zielonych zakupów oraz czynników sprzyjających jej wdrożeniu, a także wykorzystania praktyk zielonych zakupów w wybranych sektorach rynku B2B (business to business) w Polsce. Metodyka badań: W artykule dokonano przeglądu literatury oraz przeprowadzono badanie ankietowe z wykorzystaniem techniki CATI (computer aided telephone interview). Przegląd literatury dotyczy obszaru zielonych zakupów i zielonych praktyk zakupowych. Głównymi pojęciami zastosowanymi w opracowaniu są zielone zakupy, czynniki stymulujące zielone zakupy i zielone praktyki zakupowe. Te ostatnie mają na celu integrację zarządzania środowiskowego z funkcją zakupową organizacji. Wyniki badań: Wyniki dotyczą zakresu wdrożenia koncepcji zielonych zakupów, czynników stymulujących jej wdrożenie, a także wykorzystania zidentyfikowanych zielonych praktyk zakupowych w wybranych sektorach rynku B2B w Polsce. Wnioski: Przeprowadzone badania mogą stanowić podstawę dalszych analiz dotyczących czynników stymulujących zielone zakupy i zielone praktyki zakupowe. Ich wyniki mogą posłużyć do stworzenia ram wdrożenia koncepcji zielonych zakupów w przedsiębiorstwie. Wkład w rozwój dyscypliny: Oryginalność artykułu polega na określeniu zakresu wdrożenia koncepcji zielonych zakupów w wybranych sektorach rynku B2B w Polsce. W tym celu w badaniu uwzględniono czynniki motywujące do wdrożenia tej koncepcji oraz wykorzystanie praktyk zielonych zakupów. Ponadto wartość dodaną stanowią również rekomendacje dla przyszłych badań. (abstrakt oryginalny)
Przeniesienie transakcji handlowych między przedsiębiorstwami na rynek elektroniczny (platformy business-to-business) stało się faktem. Co więcej, idea przeprowadzenia całego procesu: od zaistnienia konieczności zakupu, poprzez poszukiwanie dostawcy, aż do momentu dokonania zapłaty za pośrednictwem bankowości elektronicznej, a nawet uzyskanie dostępu do finansowania w jednym miejscu - na rynku e-commerce stała się rzeczywistością. Celem niniejszego artykułu jest ukazanie możliwości finansowania przedsiębiorstw za pośrednictwem platform handlowych z równoczesnym wskazaniem warunków, które muszą zostać spełnione. Szczególny nacisk położono na weryfikację możliwości wdrożenia rozwiązań w praktyce gospodarczej oraz analizę krajowych i międzynarodowych platform B2B oferujących finansowanie dla dostawców.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.