Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 31

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Rynek kawy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Artykuł analizuje rynek kawy w Polsce, rodzje ziarnistej i mielonej, najpoważniejszych importerów i firm, podaje dane liczbowe i rodzaje reklamy. Także prognozy co do jej sprzedaży.
Celem niniejszego opracowania była analiza zachowań konsumenckich na rynku kawy, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia marki, postrzeganej jej jakości oraz lojalności konsumentów. (fragment tekstu)
Omówiono wyniki badań, których celem było określenie pozycji wybranych kaw na rynku oraz ustalenie wzajemnych relacji pomiędzy konkurującymi ze sobą popularnymi kawami.
Herbata i kawa należą w Polsce do najpopularniejszych napojów. Ta pierwsza stanowi aż 42% wszystkich konsumowanych napojów w sezonie zimowym i około co czwarty napój w sezonie letnim. Natomiast kawa jest drugim najczęściej spożywanym napojem - stanowi 21% napojów konsumowanych w zimie i około 15% latem. W ciągu ostatnich kilkunastu lat rynek zarówno herbaty, jak i kawy przeszedł ogromne zmiany. Dziś konsument kupując herbatę bądź kawę, może wybierać spośród szerokiego asortymentu. Artykul zawiera dokładną analizę rynku tych produktów.
Celem artykułu było zbadanie zachowań współczesnych konsumentów na rynku kawy oraz ich preferencji i opinii na temat tego produktu. Do czynników determinujących zakup kawy należałą walory sensoryczne, w tym głównie smak i aromat. Wśród czynników marketingowych najważniejszym wyróżnikiem przy zakupie kawy jest cena. Stwierdzono także, że współcześni konsumenci kawy przywiązują dużą wagę do marki nabywanego produktu. Związane jest to z rosnącą świadomością wyedukowanego konsumenta, który pragnie nabywać produkty zaspokajające jego coraz bardziej wyrafinowane potrzeby.(abstrakt oryginalny)
Obecnie można zaobserwować trendy związane z orientacją klienta na szybkie, wygodne i łatwe zaspokajanie potrzeb żywieniowych. Urządzenia do sprzedaży samoobsługowej - aparaty vendingowe - stanowią przykład rozwiązania zorientowanego na powyższe potrzeby konsumentów. Asortyment produktów sprzedawanych w automatach może być bardzo zróżnicowany. Najczęściej jednak są to: napoje gorące, napoje gazowane, słodycze i słone przekąski. Celem pracy było poznanie wybranych aspektów zachowań konsumentów spożywających kawę z automatów vendingowych. Wyniki przeprowadzonych badań wskazują na wyraźne trendy dotyczące akceptacji tej formy sprzedaży bezpośredniej kawy. Nabywcy sięgają najczęściej po napoje łatwo dostępne (lokalizacja), biorąc pod uwagę cenę produktu, nie przywiązując uwagi do marki produktu. Najczęściej wybierają produkt z dodatkiem mleka i cukru, oczekując pozbycia się uczucia senności i ogólnego pobudzenia organizmu. Wyniki uzyskanych badań stanowią użyteczne informacje dla właścicieli automatów vendingowych w aspekcie zachowań konsumentów kawy. Artykuł ma charakter badawczy. (abstrakt oryginalny)
The paper presents consumer preferences and behaviour on the coffee market in Poland based on the results of primary research conducted using a structured interview on a group of 800 consumers of coffee and coffee beverages. The results obtained allowed the definition of 6 segments of coffee consumers in Poland. These segments have become the basis for the development of the marketing strategy for MOKATE SA - a leader on the coffee market in Poland in the "Cappuccino" category. (original abstract)
8
Content available remote Development of Coffee Market and Changes in Coffee Consumption Among Poles
63%
W pracy przedstawiono wyniki ankiety dotyczącej konsumpcji kawy oraz wyniki wizualnej i instrumentalnej oceny kaw. Głównym przedmiotem rozważań był rodzaj stosowanych dodatków podczas przygotowywania kawy. Na podstawie badań ankietowych stwierdzono, że 58,3% respondentów używa środki słodzące, a 92,7% środki zabielające kawę (głównie mleko o zawartości 3,2% tłuszczu). (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest scharaktryxowanie czynników decydującym o wyborze i częstotliwości spożywania naarów kawy przez konsumentów rynku trójmiasta. Badanie przeprowadzono wśród 105 losowo dobranych osób zamieszkujących Trójmiasto i jego okolice. respondentów biorących udział wbadaniu różnicowała płeć, wiek, miejsce zamieszkania oraz aktywnośc zawodowa. (fragment tekstu)
Niniejsza praca jest kontynuacją opracowania dotyczącego preferencji konsumenckich kawy w aspekcie jej jakości. W pracy przedstawiono kryteria kształtujące preferencje oraz ich analizę w aspekcie jakości, na przykładzie mieszkańców wybranych miast Małopolskiego i Podkarpackiego oraz Warszawy. Na podstawie tych badań opracowano model preferencji konsumenckich w aspekcie jej jakości (smak i zapach kawy) i zachowania się konsumenta na rynku kawy. Jest on uzależniony od kryteriów psychologicznych (potrzeby i motywacje), behawioralnych (metody przygotowania naparów i miejsce ich konsumpcji), deskryptywnych (wiek, leć, zawód, wykształcenie, dochód, liczebność rodziny, i miejsce zamieszkania) oraz marketingowych (cena, reklama), wpływających na zachowanie i postępowanie konsumentów. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest ocenienie konkurencyjności krajów Andyjskiego Wspólnego Rynku - CAN (Kolumbia, Peru, Ekwador, Boliwia) w odniesieniu do handlu zagranicznego kawą i jej substytutami na rynku międzynarodowym w 1995 i 2019 r. W badaniu wykorzystano metodę analizy ilościowych wskaźników międzynarodowej pozycji konkurencyjnej ex post: RCA, IPR, RTA, LFI. Analiza wykazała, że w 1995 r. wszystkie kraje CAN miały silną przewagę komparatywną w handlu zagranicznym kawą i jej substytutami, przy czym relatywnie najwyższy poziom konkurencyjności na rynku międzynarodowym osiągnęła Kolumbia (wysokie indeksy RTA: 17,92 i LFI: 25,28). W 2019 r. przewagę komparatywną utraciły Boliwia (niski indeks RTA: -0,56) i Ekwador (RTA: -0,21). Tendencję zniżkową zaobserwowano w przypadku każdego z członków wspólnoty (spadek indeksów RCA, RTA, LFI, wzrost indeksu IPR). (abstrakt oryginalny)
Gaśnie dynamika spożycia kawy w Polsce. Po 3 latach fluktuacji, następnie wyraźnego spadku zakupów tej używki w 1995 r. i powolnego wzrostu w dwóch następnych latach, znów nastąpił spadek. Postępuje komasacja palarni kawy, bankructwo małych firm, rośnie zaś udział na rynku firm z kapitałem zagranicznym, które wzorem Czech, Słowacji i Węgier wchłoną małe firmy lub zepchną je na margines działalności. Wówczas, być może spożycie kawy wzrośnie do poziomu europejskiego, ale już bez udziału polskich firm.
W artykule podjęto problem preferencji konsumentów wobec rodzajów kawy w Polsce (kawy mielonej, rozpuszczalnej, ziarnistej, tzw. miksów kawowych oraz rozpuszczalnego cappuccino), a następnie preferencji konsumentów wobec marek kawy mielonej. Podstawę źródłową opracowania stanowiły wyniki badań pierwotnych przeprowadzonych metodą standaryzowanego wywiadu kwestionariuszowego techniką CAPI (Computer Assisted Personal Interview) na ogólnopolskiej próbie 800 konsumentów kawy. Głównym celem artykułu jest zaprezentowanie zidentyfikowanych preferencji konsumentów kawy w Polsce, odnośnie do różnych rodzajów kawy, a także wobec wybranych marek kawy mielonej. Dodatkowo, w artykule wskazano na zachodzące zmiany w preferencjach polskich konsumentów, co do wyboru rodzaju kawy.(abstrakt oryginalny)
Dane statystyczne za dwa ostatnie lata dają podstawy do ugruntowania tezy, iż następuje stabilizacja spożycia kawy w Polsce, pomimo okresowych wahań. Zarówno kawa jak i herbata mają konkurencję w rosnącym spożyciu wód butelkowych, soków i piwa. Według wariantu "ostrożnego" można zakładać, że w najbliższych latach występować będzie tendencja wzrostu popytu na kawę, zgodnie z europejskim modelem konsumpcji. Prawdopodobnie jednak spożycie kawy w naszym kraju wzrośnie w sposób znaczący.
Celem artykułu jest przybliżenie trendów w konsumpcji, które oddziaływają obecnie lub będą oddziaływać w perspektywie 2-5 lat na zachowania konsumentów kawy. Artykuł ma charakter teoretycznych rozważań wspartych analizą materiałów źródłowych. Przedstawione w nim zostały główne megatrendy, trendy konsumenckie oraz trendy produktowe obserwowane na rynku kawy. Opisano w nim także relacje zachodzące między wymienionymi zjawiskami a zachowaniami konsumentów. Przeprowadzona analiza zgromadzonych danych pozwoliła stwierdzić, że główne trendy determinujące zachowania konsumentów to naturalność i zrównoważony rozwój, zdrowie i zdrowe odżywianie, wielozmysłowe doświadczenia, wygoda, digitalizacja oraz indywidualizacja. Producenci i sprzedawcy kawy wychodząc naprzeciw tym trendom, będą również chcieli sami uzyskać wpływ na wybory i preferencje konsumentów kawy wspierając i rozwijając takie trendy produktowe jak: czas kawy rzemieślniczej, epoka lodowcowa - kawy parzone na zimno, kawy gotowe do spożycia, łączenie marek dla większej przyjemności, kawa wygodna w formacie premium, czas super kawy czy świat inteligentnych automatów. (abstrakt oryginalny)
Badanie przeprowadzono w grupie 424 osób zamieszkujących miasta o różnej wielkości i wsie. Miało ono na celu diagnozę zachowań konsumentów z województwa pomorskiego na rynku kawy naturalnej. Ocenie zostały poddane między innymi: czynniki wyboru określonej marki kawy, marki kawy najczęściej wybierane przez badanych, lojalność wobec marki, sposób parzenia, miejsce zakupu kawy. Sprawdzono, na ile płeć, miejsce zamieszkania i wiek wpływają na wybory dokonywane przez konsumentów. Uzyskane dane są dobrym punktem wyjścia do segmentacji konsumentów przez podmioty zajmujące się dystrybucją, importem zarówno samej kawy naturalnej, jak i urządzeń, które mielą i parzą kawę ziarnistą i mieloną.(abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Zastosowanie modelu Markowa w sferze dystrybucji
63%
Przedmiotem niniejszego opracowania jest wycinek badania konsumenta, pokazujący możliwość wykorzystania procesu Markowa w marketingowo - dystrybucyjnej analizie. Genezą artykułu były rozważania nad zasadnością wprowadzania promocji na produkty kawowe i jej wpływ na upodobania oraz wybory realizowane przez stałych klientów, w kontekście poprzednio wykonanych zakupów. Takie podejście umożliwia zastosowanie modelu Markowa do wykonania niezbędnej analizy.(fragment tekstu)
18
Content available remote Rynek kawy i preferencje nabywcze jej konsumentów
63%
Przedstawiono charakterystykę polskiego rynku kawy oraz wyniki badań konsumenckich dotyczące motywów oraz częstotliwości spożywania kawy, a także czynników decydujących o jej wyborze oraz znajomości marek wśród konsumentów(abstrakt oryginalny)
W ciągu ostatnich 3 lat notowania kawy na rynku międzynarodowym spadły aż o 50 procent Na tak niskim poziomie nie były one od 30 lat. Utrzymywanie się takiej sytuacji zagraża bezpośrednio egzystencji 25 mln plantatorów tej używki z 45 krajów świata. Uderza to przede wszystkim w najbiedniejsze państwa, dla których uprawa i eksport kawy często stanowią podstawę gospodarki.
Omówiono rynek kawy i herbaty. Przedstawiono głównych producentów, wielkość spożycia, dokonano podziału tych rynków na segmenty. Przybliżono działania promocyjne na obu rynkach.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.