Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 297

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Rynek papierów wartościowych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
Autor przedstawia ewolucję rynku giełdowego, doświadczenia wynikające z ewolucji rynków papierów wartościowych, dywersyfikację międzynarodową odnoszącą się do polskiego rynku giełdowego.
Autor przedstawia zakres podobieństw i różnic występujących na rynki akcji i dzieł sztuki. W publikacji stwierdzono, iż wykorzystanie zbliżonych mechanizmów funkcjonowania tych rynków umożliwia przeniesienie technik i strategii inwestycyjnych oraz uzyskanie porównywalnych stóp zwrotu w długim horyzoncie czasu. (abstrakt oryginalny)
W niniejszej publikacji dokonano próby identyfikacji stanu i kierunków rozwoju rynku papierów wartościowych w krajach Unii Europejskiej. W pierwszym rozdziale dokonano charakterystyki rynku finansowego, opisano podstawowe instrumenty rynku papierów wartościowych i głównych inwestorów. W drugim rozdziale omówiono zasady funkcjonowania rynku papierów wartościowych w 25 krajach europejskich. W trzecim rozdziale zidentyfikowano stan i kierunki rozwoju rynku papierów wartościowych w Unii Europejskiej.
Większościowym właścicielem CeTO stała się kilkanaście miesięcy temu Giełda Papierów Wartościowych, co stało się nowym impulsem do poszukiwania pomysłów na reanimację CeTO. Kierownictwo CeTo, które zapewnia, że ta instytucja może się stać liderem w rozwoju rodzimego rynku długu, pracuje nad uruchomieniem platformy handlu dla obligacji i bonów skarbowych korporacyjnych i municypalnych papierów dłużnych.
W artykule autor przedstawił przegląd najnowszych wydarzeń na amerykańskim rynku finansowym oraz zamieścił kilka uwag na temat wzajemnego oddziaływania rynek-polityka. Aktywa rynku papierów wartościowych w bezpośredni lub pośredni sposób figurują w prywatnych zestawieniach bilansowych w Stanach Zjednoczonych. W obecnym niespokojnym okresie na rynku finansowym pojawia się pytanie o właściwą reakcję rynku. (MP)
Tematem artykułu był rynek papierów dłużnych w Niemczech, należący do ścisłej czołówki największych rynków długu na świecie. Autor omówił poszczególne papiery wartościowe emitowane przez rząd federalny. Na koniec przedstawił rynek niemieckich papierów skarbowych oraz strukturę rynku skarbowych papierów dłużnych.
Celem artykułu jest poznanie czynników określających charakter emisji i ich wpływu na opłacalność obligacji komunalnych, oraz poznanie różnych sposobów kształtowania struktury emisji obligacji komunalnych.
Artykuł przedstawia pierwszy na Warszawskiej Giełdzie problem wrogiego przejęcia Budimexu przez Exbud.
Dane na temat Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie pokazują, iż pomimo dynamicznego rozwoju, polski rynek papierów wartościowych nie jest jeszcze na tyle dobrze rozwinięty, aby stymulować rozwój firm. Dlatego też, należy starać się zidentyfikować i w miarę możliwości niwelować zagrożenia oraz wspierać rozwój rynku papierów wartościowych. Analizując statystyki dotyczące Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zauważamy dużą zmienność w ilości podmiotów na niej notowanych. Mniej dynamiczny wzrost liczby spółek, a nawet odnotowany w historii warszawskiego parkietu spadek ich ilości, spowodowany był dużą liczbą wycofań z obrotu. Jest to poważne zagrożenie rozwoju rynku papierów wartościowych w Polsce wpływające na jeszcze większe różnice w równowadze podaży i popytu oraz destabilizację tego rynku. Dlatego zasadne jest pogłębienie tematu i dalsza jego analiza. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest próba analizy i oceny znaczenia Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 1991-2000.
Dla inwestorów, którzy nabyli akcje NFI na początku ich notowań na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych rok 1997 nie należy chyba do zbyt udanych. Po dobrym debiucie na początku lata, mimo optymistycznych wycen Powszechnych Świadectw Udziałowych i samych NFI w porównaniu z ceną giełdową, na koniec roku inwestycje w NFI przyniosły średnio stratę 23,4 procent
14
Content available remote Załamanie rynków papierów wartościowych na tle globalnego kryzysu finansowego
80%
Zanim ostatni w historii globalny kryzys finansowy istotnie osłabił sektor realny, znacząco odcisnął on swoje piętno na rynkach finansowych, w tym zarówno na sektorze bankowym oraz ubezpieczeniowym, jak również na rynkach papierów wartościowych w większości jego segmentów. Celem artykułu jest poddanie teoretycznej analizie kanałów oddziaływania kryzysu finansowego na rynki papierów wartościowych, jak również ukazanie załamania rynków akcji, dłużnych papierów wartościowych oraz innowacyjnych instrumentów finansowych na skutek wybuchu jednego z najgroźniejszych w skutkach od lat 30. XX wieku globalnego kryzysu finansowego. W artykule poddano również analizie skutki zawirowań na rynkach papierów wartościowych dla inwestorów oraz dla emitentów papierów wartościowych. Podjęte w artykule teoretyczne rozważania osadzone zostały w konwencji modelu kryzysów finansowych Hyman'a P. Minsky'ego (1986), który ze względu na swoją konstrukcję stanowi doskonały punkt wyjścia do interesujących nas zagadnień. (abstrakt oryginalny)
W artykule podjęto się próby całościowego ujęcia problematyki rynków papierów wartościowych w krajach Unii Europejskiej. Wyodrębniono w nim podstawowe zasady funkcjonowania europejskich rynków papierów wartościowych. Dokonano charakterystyki poszczególnych rynków narodowych, kładąc szczególny nacisk na opis procesów integracyjnych, organizację rynku, a także charakterystykę uczestników rynków narodowych. Przedstawiono również kierunki rozwoju rynków papierów wartościowych w krajach Unii Europejskiej podkreślając konieczność ich unifikacji. (abstrakt oryginalny)
Sektor domów maklerskich jest w dużym stopniu skoncentrowany. Większość obrotów na rynku generuje kilku liderów. Największe domy maklerskie są własnością banków. Artykuł jest analitycznym raportem na temat sektora usług finansowych tj. domów maklerskich w roku 2004.
Przedstawiono syntetyczne ujęcie projekcji rozwoju rynku kapitałowego w Polsce, analityczne ujęcie roli tego rynku w rozwoju gospodarczym kraju i perspektywy włączenia się do wspólnotowego rynku kapitałowego.
Przeprowadzone badania, dotyczące bezpośredniego wpływu trendów głównych indeksów giełd światowych na notowania indeksów giełd środkowo-wschodnich, ujawniły fakt występowania znaczącej autokorelacji czynników resztowych. Na podstawie testów Durbina-Watsona udowodniono, że w znaczącej liczbie przypadków hipoteza o niezależności błędów modeli linowych nie może zostać potwierdzona. Fakt ten skłonił autorów do przeprowadzenia bardziej szczegółowej analizy statystycznej korelacji między czynnikami resztowymi modeli. Celem pracy jest skategoryzowanie charakteru oddziaływania indeksów giełd światowych na giełdy środkowo-wschodnie. Szczególnie istotna dla autorów jest analiza siły oraz kierunku oddziaływania, będących konsekwencją przesunięć czasowych szeregów danych. W toku prac badawczych weryfikacji poddano hipotezę o istnieniu persystentnej zależności między składnikami reszt modeli liniowej zależności między notowaniami indeksów giełd Europy Środkowo-Wschodniej a notowaniami giełd światowych(abstrakt oryginalny)
Przedstawiono dane dotyczące giełd regionu Azji i Pacyfiku. Omówiono znaczenie giełd w regionie. Przybliżono perspektywy rozwoju rynku papierów wartościowych w regionie.
Autor polemizuje z poglądem sprowadzającym rynek kapitałowy do rynku papierów wartościowych. Podkreśla, że takiego kryterium nie stosowała ani jedna szkoła ekonomiczna, nie stosują go także współczesne autorytety z głównego nurtu ekonomii ani teoretycy pracujący w instytucjach akademickich. Przez kapitał rozumieją oni tytuł od dochodu, który może wystąpić w postaci papierów wartościowych, ale mogą nim być również maszyny, budynki i kapitał pieniężny angażowany na dowolny okres.
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.