Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 32

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Sales planning
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Autorka definiuje proces zintegrowanego planowania, obejmującego planowanie sprzedaży i operacji w łańcuchu dostaw, a następnie charakteryzuje metodę jego doskonalenia określaną jako Sales and Operations Planning. Prezentując S&OP jako innowacyjne rozwiązanie w zakresie zarządzania łańcuchami dostaw autorka wskazuje na procedurę, uwarunkowania oraz korzyści jego wdrożenia.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest prezentacja propozycji usprawnienia planowania sprzedaży w aspekcie regionalnym. Narzędziem doskonalenia jakości planu jest użycie zmiennej makroekonomicznej odzwierciedlającej zróżnicowanie popytu na ubezpieczenia dla małych i średnich przedsiębiorstw. Zmienną, która wydaje się najlepiej realizować powyższe zadania, jest miernik produktu krajowego brutto (PKB) wytworzonego w regionie. Ponieważ PKB nie jest rejestrowane na dostatecznie niskim poziomie regionalnym, jego wartość musi być szacowana. (…) W opracowaniu pokazano propozycję rozwiązania problemu wraz z algorytmem tworzenia planu. (fragment tekstu)
Głównymi elementami działań marketingowych przedsiębiorstwa jest identyfikacja docelowej grupy nabywców produktu oraz rozwijanie w tej grupie najkorzystniejszego dla firmy wzorca zachowań nabywczych, czego wymiernym efektem jest wielkość realizowanej sprzedaży. Prowadząc działalność marketingową przedsiębiorstwo dąży do rozwoju sprzedaży, rozumianej zarówno w wymiarze ekstensywnym, czyli jako efekt wzrostu rynku zbytu, jak i w wymiarze intensywnym, czyli jako wzrost intensywności zachowań nabywczych. (fragment tekstu)
Planowanie sprzedaży jest ważnym procesem wewnętrznym przedsiębiorstw, które oferują swoje towary lub usługi na wolnym rynku. Proces planowania i jego rezultat, jakim jest plan sprzedaży, można rozpatrywać w dwóch podstawowych aspektach. Pierwszy z nich to właściwe określenie wolumenu sprzedaży w kolejnych okresach rozliczeniowych. Można go umownie nazwać czasowym wymiarem planowania. W tym przypadku określa się wolumen przyszłej sprzedaży w określonym przedziale czasowym. Aby zrobić to dobrze, trzeba wziąć pod uwagę przewidywany rozwój rynku, przeanalizować działania konkurencji oraz cele i priorytety przedsiębiorstwa, dla którego wykonuje się planowanie. Wypadkową tych wszystkich elementów powinien być plan, który maksymalizuje zadany efekt biznesowy - przykładowo wolumen sprzedaży lub stopę zysku. Jednocześnie jakość planu oceniana jest stopniem jego realności przy dostępnych środkach (zasobach). Warto tu zwrócić uwagę na płynącą z faktu czasowego wymiaru planowania łatwość oceny jakości planu (prognozy) sprzedaży ex post. Wymaga to jedynie przyjęcia założenia, że dostępne środki zostały wykorzystane optymalnie. Tego rodzaju założenie jest zwykle ex post możliwe do weryfikacji. Prognozowanie sprzedaży w kolejnych okresach jest procesem stosunkowo dobrze opisanym w literaturze ekonomicznej, więc dla potrzeb tego artykułu przyjmuje się, że nie ma potrzeby dyskusji nad jego istotą i wynikami. Zakłada się, że prognoza (na podstawie której określa się plan sprzedaży) w skali kraju jest trafna i możliwa do realizacji oraz wielkość tej prognozy jest znana. Drugi aspekt planowania sprzedaży to podział planu krajowego na terytorialne jednostki organizacyjne wchodzące w skład działu sprzedaży, innymi słowy wyznaczenie celów sprzedaży dla zespołów odpowiadających za sprzedaż na poszczególnych terytoriach. Można nazwać to terytorialnym wymiarem planowania. Terytorialne planowanie sprzedaży jest procesem dotyczącym przede wszystkim przedsiębiorstw sprzedających towary lub usługi na rynku masowego odbiorcy przy pomocy sieci handlowców lub jednostek terenowych. Do masowych odbiorców zaliczamy klientów indywidualnych (konsumentów) oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Te ostatnie, mimo prawnej formy przedsiębiorstwa, są często prowadzone jako indywidualna działalność gospodarcza osób fizycznych, a ich liczba i rozmieszczenie, podobnie jak rynek klientów indywidualnych, podlega przede wszystkim prawom mikroekonomii. Zarysowany w powyższy sposób problem terytorialnego planowania sprzedaży dla masowego odbiorcy jest zdecydowanie wart uwagi ze względu na szerokie zastosowanie na rynku przedsiębiorstw oraz niewielką liczbę pozycji literatury dotyczącej rozwiązań na tym polu.(fragment tekstu)
Przedmiotem zainteresowań controllingu marketingowego jest dążenie do osiągnięcia zysku przez jak najlepsze zaspokojenie potrzeb i oczekiwań klientów przedsiębiorstwa, czyli podporządkowanie wszystkich działań interesom klienta (marketing), aby znaleźć optimum z punktu widzenia interesu przedsiębiorstwa (controlling). Controlling marketingowy można zdefiniować również jako funkcję zarządczą, której zadaniem jest monitorowanie, czy przedsiębiorstwo zdąża w kierunku wytyczonych celów i zamierzeń, oraz podejmowanie działań korygujących w sytuacji zagrożeń tych zadań. Jednym z podstawowych zadań systemu controllingu marketingowego jest opracowywanie planów sprzedaży, a także ich kontrola. (fragment tekstu)
6
Content available remote Kaskadowanie budżetu sprzedaży w przedsiębiorstwie farmaceutycznym
100%
Budżetowanie sprzedaży wpływa m.in. na skuteczność zarządzania siłami sprzedażowymi przedsiębiorstwa. Wyznaczanie prognoz oraz tworzenie budżetów przychodów ze sprzedaży stanowi istotny element metodyki budżetowania, jednak samo wyznaczenie planowanych kwot nie wyczerpuje tematu. W przypadku przedsiębiorstw o złożonej strukturze pionu handlowego pojawia się pytanie, w jaki sposób następuje podział łącznych przychodów na poszczególne ogniwa zaangażowane w sprzedaż. Zatem celem artykułu jest prezentacja metodyki podziału budżetu sprzedaży na budżety cząstkowe przypadające na obszary sprzedażowe. Zaproponowano trzy różne podejścia do podziału wynikające ze specyfiki sprzedaży produktu. Uwzględniono tu asortymenty charakteryzujące się sprzedażą stabilną i niestabilną oraz nowe produkty wprowadzane na rynek. W artykule posłużono się przykładami liczbowymi odnośnie do tych trzech rodzajów preparatów. Przykłady obrazują mechanizmy podziału budżetu stosowane w jednym z przedsiębiorstw farmaceutycznych, gdzie budżet sprzedaży produktów farmaceutycznych jest kaskadowany na obszary handlowe obsługiwane przez przedstawicieli farmaceutycznych. Opracowane budżety sprzedaży mogą służyć do optymalizacji wyniku działalności jednostki, podejmowania decyzji w obrębie działań sprzedażowych i marketingowych, jak również do oceny i sterowania przychodami(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono rolę przedsiębiorstwa handlowego w stabilizacji procesów rynkowych. Omówiono plan sprzedaży jako wartość zadaną w sterowaniu procesami obrotu. Przedmiotem rozważań było także kształtowanie operatywnych planów sprzedaży a stabilność procesów obrotu (wyniki symulacji komputerowej).
Plany sprzedażowe są najczęściej stosowanym miernikiem umożliwiającym rozliczenia z powierzonych zadań zarówno sprzedawców, jak i całych struktur sprzedażowych banku komercyjnego. W ramach niniejszego artykułu podjęto próbę opracowania metodologii określającej prawidłowość doboru wysokości planów, konfrontując je z uzyskanymi efektami sprzedażowymi. Słowa kluczowe: grupowanie, bank komercyjny, efektywność planowania.(abstrakt oryginalny)
Potrzeba tworzenia prognoz różnych zjawisk w przedsiębiorstwie wynika przede wszystkim z niepewności przyszłości, która to może spowodować podjęcie nietrafnych decyzji, co dla przedsiębiorstwa stanowi istotne zagrożenie. Przedstawiono specyfikę energii elektrycznej, czynniki kształtujące popyt na energię elektryczną oraz prognozę sprzedaży energii elektrycznej.
Na realizację planów sprzedaży mają wpływ nie tylko tradycyjne czynniki, czyli cena i jakość oferowanych usług, ale także czynniki utrwalające i pogłębiające lojalność klientów, udogodnienia dla kontaktów klientów z firmą oraz renoma firmy. Implikacje praktyczne wyników badań, wskazują na konieczność zwracania uwagi przez zakłady ubezpieczeń w procesie realizacji planów sprzedaży, także na dodatkowe czynniki, które łącznie ten proces wspomagają. Implikacje społeczne z kolei, odnoszą się do konieczności rozwijania dwukierunkowych kanałów komunikacji z klientem, gdyż w ten sposób zakłady ubezpieczeń mogą z jednej strony, lepiej poznawać i realizować potrzeby klientów, a z drugiej łatwiej realizować swoje plany sprzedaży.(abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Use of Sales and Operations Planning in Small and Medium-Sized Enterprises
84%
Wstęp: Wzrost konkurencyjności na rynku, oczekiwania klientów związane ze skróceniem czasu realizacji zamówienia oraz obniżanie ceny produktów i usług, wymagają od przedsiębiorstw poprawy efektywności procesów wewnętrznych. Jednym ze sposobów realizacji tego postulatu jest integracja procesów planowania. Metodą realizacji idei integracji procesów planowania jest SOP (Sales and Operations Planning). Przeprowadzone badania pozwoliły na identyfikację sposobów realizacji procesu planowania sprzedaży i operacji w małych i średnich przedsiębiorstwach.Metody: Badania zostały przeprowadzone w przedsiębiorstwach reprezentujących różne branże. Wykorzystaną metodą badawczą był wywiad pogłębiony, prowadzony z osobami zarządzającymi przedsiębiorstwem lub osobami zajmującymi kierownicze stanowiska w komórkach organizacyjnych realizujących proces planowania sprzedaży i operacji. Wyniki: W ramach przeprowadzonych badań uzyskano opinie z 10 przedsiębiorstw na temat stosowania przez te przedsiębiorstwa planowania sprzedaży i operacji, jego funkcji szczegółowych oraz aspektów organizacyjnych jego opracowywania. Wnioski: Stosowanie planu sprzedaży i operacji jest ściśle uzależnione od wielkości przedsiębiorstwa oraz miejsca, jakie zajmuje to przedsiębiorstwo w łańcuchu dostaw. Przedsiębiorstwa małe nie są zainteresowane integracją procesów planowania ze względu na niewielką skalę prowadzonej działalności i centralizację podejmowanych decyzji. Przedsiębiorstwa średnie ze względu na wzrost skomplikowania realizowanych procesów planowania dostrzegają korzyści wynikające z ich integracji w modelu SOP. (abstrakt oryginalny)
Stworzenie dobrze działającej kampanii sprzedażowej w internecie to często trudny, wymagający wielkiej pracy i uczenia się, a na początku często także kosztowny proces. Jeżeli jednak uda się go z sukcesem przejść, firma zyskuje nowe źródło klientów, zwiększając, w większości wypadków znacznie, rynek, na którym działa. Przy rosnącym znaczeniu internetu jest to droga, którą czeka wiele firm. Ze względu na ilość potrzebnego know-how, w wielu wypadkach dużo bardziej opłacalne niż uczenie się na błędach i budowanie kompetencji wewnątrz własnej organizacji jest powierzenie prowadzenia takich działań firmie wyspecjalizowanej, dysponującej doświadczeniem, narzędziami i relacjami z wydawcami, takiej jak agencja performance czy sieci afiliacyjne. (fragment tekstu)
Artykuł przedstawia konsekwencje planowania sprzedaży dla planowania i sterowania produkcji oraz gospodarki magazynowej na podstawie międzynarodowego koncernu Viessmann, będącego liderem w branży techniki grzewczej. Znaczącą rolę planowania sprzedaży przedstawiono jako czynnik wymagający koordynacji działań w obrębie wielu obszarów, który musi uwzględnić fakt planowania produkcji odbywającego się w niezwykle zmiennych warunkach, bazujących na sezonowej sprzedaży szerokiego asortymentu w branży o dużej konkurencji.(abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Zarządzanie produkcją, systemami i typami produkcyjnymi
84%
W artykule przedstawiono zagadnienia związane z produkcją, jej systemami i typami. Scharakteryzowano poszczególne etapy planowania produkcji. Jest ona drugim najistotniejszym sektorem rynku, przed którym w obecnej sytuacji pandemii stawiane są nowe wyzwania i dylematy. W odniesieniu do przedsiębiorstw produkcja składa się z wielu istotnych, wzajemnie powiązanych elementów, które muszą być odpowiednio dobrane, aby cały proces właściwie ze sobą współdziałał. Celem artykułu jest poznanie, przedstawienie i analiza stanu wiedzy ankietowanych na temat zagadnień z zakresu systemów i typów produkcji. W badaniu CAWI wzięło udział 104 respondentów, których zapytano o otoczenia przedsiębiorstwa produkcyjnego, etapy planowania produkcji, plany wstępujące i zstępujące, typy produkcji oraz rodzaje planowania. Dzięki przeprowadzonym badaniom można poznać i przeanalizować stan wiedzy z zakresu produkcji.(abstrakt oryginalny)
Zmiany na rynkach finansowych wymagają stosowania coraz bardziej zaawansowanych metod analizy sytuacji ekonomicznej oraz wykorzystywania nowych podejść w planowaniu sprzedaży w celu optymalizacji wyników finansowych, osiąganych przez współczesne banki komercyjne. W ramach przeprowadzonych badań podjęto próbę konfrontacji danych statystyczno-ekonomicznych (zewnętrznych) z parametrami bankowymi (wewnętrznymi).(abstrakt oryginalny)
Autor, odnosząc się do własnej praktyki, twierdzi że planowanie sprzedaży swojej oferty powinno się odnosić do globalnej strategii firmy. Strategia bowiem wytycza generalny kierunek rozwoju, tempo i skalę wzrostu przedsiębiorstwa. Jedną z metod strategicznego planowania sprzedaży jest wyciąganie wniosków na podstawie metodycznie zebranych danych i informacji, które pomagają określić potencjał rynku oraz realne szansę na prowadzenie sprzedaży. Tworząc strategię sprzedaży, autor radzi zawsze zaczynać od ogółu - najpierw znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące raczej szerszej materii, zjawisk, pewnych założeń generalnych. Chodzi o to, żeby poruszać w ramach trzech obszarów: obecni i potencjalni nowi klienci, elementy przekonujące oraz zniechęcające do zakupu oraz własna firma na tle konkurencji.
17
84%
Banki komercyjne nastawione na osiąganie zysków często stosują nieuczciwe praktyki rynkowe. Realizacja przez nie tzw. planów sprzedażowych powoduje często wymuszanie na klientach podpisania umów, które nie odpowiadają ich interesom. Straty, które w związku z tym ponoszą mają wpływ na to, że klienci przestają postrzegać banki jako instytucje zaufania publicznego. Banki dążą do wzrostu sprzedaży nie tylko kosztem klientów, ale także własnych pracowników. Plany sprzedaży demotywują pracowników i mają negatywny wpływ na wydajność pracy. Artykuł podkreśla problem realizacji w bankach planów sprzedażowych, które wymuszają oszukańcze i nieetyczne zachowania. Wskazuje jednak, że klienci mają wiele narzędzi walki z bankami i nie pozostają w niej osamotnieni. Oszukiwani przez banki klienci mają liczne możliwości dochodzenia swoich praw.(abstrakt oryginalny)
Autorki przekonują, że wpływanie na zachowania klientów determinowanych czynnikami psychologicznymi jest sporym wyzwaniem dla sprzedawców i osób odpowiedzialnych za marketing. Kształtowanie postaw i przekonań jest procesem długotrwałym i wymagającym konsekwencji w działaniu. Ważny jest również dobór bodźców, które wywołają u klienta odpowiedni poziom i kierunek motywacji. Zdaniem autorek wizerunek sklepu jest bardzo ważnym czynnikiem sukcesu w branży. Handel coraz częściej przywiązuje uwagę do atmosfery handlowej, wnętrza sklepu i obsługi. Nabywcy poruszają się po specjalnie zaplanowanych placówkach, których rozkład, kolorystyka wnętrz czy otaczające ich zapachy mają sprawić, aby pozostali w sklepie dłużej i kupili więcej (szczególnie jeśli chodzi o zakupy impulsowe). Celowi temu służy także zabieg projektowania ułożenia asortymentu według kryterium komplementarności produktów.
W artykule zaproponowano usprawnienie istniejącego systemu planowania sprzedaży wyrobów gotowych. Określane są czynniki wpływające na wielkość sprzedaży we współczesnych warunkach ekonomicznych: spadek światowych cen ropy naftowej, zmniejszenie zużycia rur na rynku krajowym, globalna pandemia. Konstruowany jest algorytm planowania wielkości realizacji wyrobów gotowych. Obliczenia dokonywane są w oparciu o metodę prognozowania Holta, która pozwala na wykonanie prognozy z uwzględnieniem trendu. Przeprowadzono obliczenia na podstawie rzeczywistych danych, model dostosowano do współczesnych warunków pandemii i zidentyfikowano czynniki wpływu. Sporządza się plan wielkości produkcji z uwzględnieniem czynników wpływu, koryguje otrzymane prognozy oraz przedstawia wyniki okresowe i według rynków. Usprawniono system planowania wolumenów sprzedaży wyrobów gotowych w przedsiębiorstwach przemysłowych w nowoczesnych warunkach ekonomicznych. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.