Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 71

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Sales techniques
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Przedstawiono sposoby optymalnego wykorzystania powierzchni sklepu. Rola merchandisingu polega na zwiększeniu sprzedaży przez odpowiednią ekspozycję produktu w sklepie i na półkach.
The sales comparison is the most common and universally accepted method in valuation. Although the theoretical entry point of the method is the same across most continents, its application in practice is varied and often determined by local circumstances. This often necessitates the modification of the method. For instance, while Zambian valuation practice uses this method in residential valuation, its application goes beyond the basic valuation model, incorporating a less known technique called the "reduced floor area (RFA)" technique. The RFA technique is a form of relative importance (weight) concept which assesses ancillary buildings on site relative to the main use; for residential properties this is the main house on site. Despite its obscurity in valuation literature, practitioners find its use acceptable within the dictates of local circumstances. Nonetheless, the lack of documentation means knowledge on the technique is transmitted verbally from senior valuers to graduates, and its application is not consistent across the profession, contributing to variances in the assessed values. This necessitates detailed scrutiny of the technique. Data for the study was collected from the Valuation Surveyors Registration Board (VSRB), a statutory body responsible for licensing valuers and regulating valuation practice. This is the first time the RFA technique is being discussed in a scholarly article. (original abstract)
Sprzedaż osobista jest najstarszym i najskuteczniejszym środkiem promocji. Polega na bezpośrednim kontakcie sprzedającego z potencjalnym nabywcą. Jej celem jest doprowadzenie do transakcji. Ta forma promocji cechuje się dużą elastycznością, polegającą na możliwości szybkiej reakcji na potrzeby i oczekiwania klienta wobec produktu czy usługi. Dostrzegamy wiele zalet sprzedaży osobistej; do głównych korzyści związanych z realizowaniem tego rodzaju działań.(abstrakt oryginalny)
Strefa przykasowa jako miejsce sprzedaży produktów impulsowych przez jednych nazywana jest strefą magiczną, przez innych złotą. A czasem określa się ją nawet mianem strefy spełnienia marzeń marketerów - mała powierzchnia, wysoka marża, wysoki dochód ze sprzedaży... Co sprawia, że to miejsce w sklepie może przynosić duże zyski? (fragment tekstu)
5
Content available remote Percepcja klientów w zakresie nowoczesnych technik sprzedaży
100%
Każdego dnia nabywca dokonuje zakupu produktów, często nie wiedząc o tym, że robi to będąc pod wpływem narzędzi manipulacji, które nakłaniają go do wyboru konkretnego produktu. Zadaniem technik sprzedaŜy jest nie tylko aktywizacja klienta do zakupu produktu, ale równieŜ dostarczenie jak największej satysfakcji z jego posiadania i zachęcenie do powtórnego zakupu w przyszłości. W przeprowadzonym badaniu podjęto próbę ustalenia, jak oceniane są przez konsumentów nowoczesne techniki sprzedaży. W celu odpowiedzi na to pytanie zrealizowano badanie wśród 300 mieszkańców Olsztyna. Ustalono, że skuteczność nowoczesnych metod sprzedaży jest mocno zróżnicowana. Jedne techniki są akceptowane, inne nie. Niektóre są nawet bardzo pomocne w procesie zakupu.(abstrakt autora)
Omówiono takie elementy merchandisingu jak: czas, atmosfera w sklepie, aranżacja powierzchni sklepowej i cena. Przybliżono ich umiejętne wykorzystanie w oddziaływaniu na klienta w placówce handlowej.
Głównym celem artykułu jest próba oceny pracy doradcy w zakresie sprzedaży produktów finansowych oraz charakterystyka postaw i zachowań klientów. Do realizacji celu wykorzystane zostały źródła pierwotne, które są wynikiem przeprowadzonych badań ankietowych wśród osób, które wcześniej korzystały z usług firm oferujących doradztwo finansowe. W dzisiejszych czasach sprzedaż osobista nie tylko nie traci, ale wręcz zyskuje na znaczeniu. Z przeprowadzonych badań wynika, że doradztwo osobiste (54%) ma największy wpływ na podjęcie decyzji o zakupie produktu finansowego. Zaznaczyć jednak trzeba fakt, że aż 44% respondentów korzysta z Internetu przy zakupie produktów finansowych, co świadczy o dużej popularności tego narzędzia i o rosnącym zaufaniu do operacji internetowych. Jednak, gdy w grę wchodzą decyzje dotyczące wysokich kwot jak chociażby przy zaciąganiu kredytów na zakup nieruchomości, to prawie 90% respondentów korzysta z usług doradcy. Najbardziej u doradcy cenimy sobie profesjonalizm (60%), co wydaje się być zrozumiałe, gdyż powierzamy takiej osobie dysponowanie często dorobkiem całego życia. Na drugim miejscu najważniejszą dla nas cechą dobrego doradcy jest umiejętność nawiązywania swobodnego kontaktu. Nie lubimy natręctwa oraz chęci sprzedaży produktu przez doradcę za wszelką cenę. Z badań wynika również, że 56% respondentów jest skłonna zmienić wcześniej wypracowane zdanie na temat wybranego produktu finansowego pod wpływem rozmowy z doradcą. Jednocześnie jesteśmy w stanie zapłacić przy zakupie produktów finansowych nawet znaczną kwotę za doradztwo finansowe, byleby nie musieć samodzielnie przechodzić przez żmudne procedury związane z zakupem produktu finansowego. (abstrakt oryginalny)
Reprezentanci firm wiedzą, że metod prowadzenia wystąpień jest tyle, ilu klientów. Przedstawiono kilka sposobów na udaną sprzedaż. Wyjaśniono na czym polegają różne typy prezentacji: prezentacja pamięciowa, prezentacja według scenariusza (perswazyjna), prezentacja ukierowana na potrzeby, prezentacja grupowa.
Spostrzegana rzeczywistość otaczająca konsumenta jest niezwykle bogata i różnorodna, zwłaszcza jeśli chodzi o bodźce bezpośrednio na niego oddziałujące, analizowane głównie przez zmysł wzorku, słuchu i węchu. Uwzględnienie tych czynników w wyjaśnianiu i projektowaniu zachowań konsumenckich w świetle przedstawionych danych wydaje się konieczne i stanowi integralny element analizy procesów poprzedzających nabywanie, zachodzących w jego trakcie i po nim -- tym bardziej, że badania pokazują, że ogromny procent dykcji zakupowych jest podejmowanych w sklepie pod wpływem tychże bodźców. Stworzenie odpowiedniej atmosfery w sklepie, na która będą składały się m.in. kolor, muzyka, zapach, ma na celu wesprzeć działania marketingowe i wpływać na zachowania konsumenckie w miejscu sprzedaży. (abstrakt oryginalny)
This study examines the emergence of entrepreneurship in organizations. The material consists of the audio-recorded meetings of management group members in one Finnish firm specialized in management services. The analysis illustrates how the members jointly negotiated new entrepreneurial sales practices in their meeting interaction but failed to demonstrate commitment to their future application. The findings conceptualize the emergence of entrepreneurship as a collaborative, four-stage decision-making process based on shared understandings of entrepreneurial ideals. They further suggest that this process is contingent on the agreement and commitment of organizational members to whom the responsibility to apply entrepreneurial practices in their daily work is assigned. (original abstract)
11
Content available remote Charakterystyka wybranych cech portali aukcyjnych - próba agregacji dóbr
84%
Według raportów dotyczących handlu elektronicznego w Polsce, najbardziej rozpoznawalnym wśród Internautów serwisem e-zakupowym jest allegro.pl1. Również pod względem liczby klientów zajmuje pierwsze miejsce w rankingu2. Ze względu na swoje znaczenie, rozważana platforma wydaje się jednym z kluczowych miejsc polskiego Internetu, gdzie można zaobserwować wiele istotnych mechanizmów funkcjonowania handlu elektronicznego. Jednakże specyfika portalu aukcyjnego nastręcza poważnych trudności przy próbach dokonywania analiz. Przykładowo oczywistym jest fakt szerokiego zróżnicowania oferty ze względu na zakres sprzedawanych dóbr. W ramach portalu istnieje cały szereg kategorii, co więcej dobra są oferowane w różnych modelach sprzedaży (wśród których dwa najważniejsze to licytacja oraz zakup "od ręki" - tzw. opcja "Kup teraz"3). Tak więc trudnym, a czasem praktycznie niemożliwym, staje się np. próba tworzenia ogólnych modeli zachowań użytkowników czy też ogólnych modeli kształtowania się cen. (fragment tekstu)
Opisano sprzedaż jako sferę rynkowej aktywności organizacji oraz omówiono działania sprzedażowe w różnych typach orientacji na rynek.
Wyniki badań pokazują jednoznacznie, że zachęcenie kobiety do zakupu auta jest dla sprzedawców sporym wyzwaniem. A problem tkwi nie w techniczności samych produktów – branża dostrzegła już w kobietach potencjalną klientelę. Wskazują na to sformułowania ofertowe i reklamy, w których coraz częściej pojawiają się kobiety już nie w roli zachwyconych i wpatrzonych w mężczyzn pasażerek, ale za kierownicą. (fragment tekstu)
Według autora projekt sklepu internetowego posiada wiele wspólnych elementów ze sklepem tradycyjnym. Na przykład strona główna sklepu internetowego pełni funkcje odpowiadające witrynie sklepu tradycyjnego, architektura informacji i sposoby nawigacji to ścieżki i korytarze, strona kategorii produktowej to regał z grupą produktów, a strona produktowa - półka z umiejscowionym na niej konkretnym produktem. Autor uważa, że mogą podlegać one tym samym technikom stosowanym przez merchandiserów.
Increasing competition on the banking market, as well as the desire to achieve maximum profits, means that banks are increasingly looking for methods that will allow them to increase sales. One of them turned out to be sales techniques such as cross selling and up selling, which undoubtedly increase the bank's profit. In addition, cross-selling contributes to building a larger product portfolio of the client, which binds it more strongly to the bank and minimizes the risk of the customer moving to a competitive entity. However, the use of these sales techniques also entails risks. One of them is the loss of a good image. The aim of the article is to present the results of an own study on the use of cross-selling and up-selling by banks and influence on their image. Additionally, the article presents the essence and way of functioning of cross-selling and up-selling, which are used by financial institutions in the pursuit of profit maximization. The results of the study confirmed that the results of the application of these sales techniques turns out to have a negative impact on the customer's perception of the bank. Both cross-selling and up-selling contribute to the dissatisfaction of customers, which often leads to the loss of their part in favor of a competitive bank. In addition, the negative perception of the bank undermines its image, which is an important element in such a strong competition.(original abstract)
Wielu handlowców uważa, że to kontakt face-to-face jest prawdziwym wyzwaniem, ale sprzedawanie komuś, kogo się tylko słyszy i to pierwszy raz, jest zadaniem zdecydowanie trudniejszym. Nie wiesz, jak wygląda rozmówca, jakie wysyła komunikaty niewerbalne ani też, w jakich okolicznościach prowadzisz z nim rozmowę. To sprawia, że przez telefon sprzedaje się trudniej. (fragment tekstu)
Cel rozdziału w oparciu o rozważania literaturowe, jak również badania ilościowe i jakościowe został osiągnięty. Marketing w ciągu ostatnich lat "przeszedł" olbrzymią zmianę. Przedsiębiorstwa odeszły od tzw. klasycznego marketingu, kierując się w stronę marketingu relacji. Ową zmianę można zauważyć również w komunikacji marketingowej, która stanowi nierozerwalną część marketingu. Trend ten został przyspieszony za sprawą aplikacji mobilnych, które stanowią doskonałe narzędzie do budowania relacji. W rozdziale przedstawiono cechy i możliwości aplikacji mobilnych, które doskonale wpisują się w założenia marketingu relacyjnego. Komunikacja prowadzona przez owe programy jest zindywidualizowana, a co za tym idzie - o wiele bardziej skuteczna niż komunikacja masowa, która jest identyczna i nie uwzględnia rozróżnienia wśród konsumentów. Co ważne, aplikacje mobilne pozwalają również optymalizować koszty skierowane na działania marketingowe. Po przeanalizowaniu studium przypadku aplikacji Żabki oraz Biedronki autor zauważa, że aplikacje te są do siebie zbliżone oraz wpisują się w postulaty, które pojawiły się w badaniach ilościowych. Zdaniem autora bardziej zaawansowana jest aplikacja mobilna Żabki. To w niej występuje większa indywidualizacja oraz jest więcej możliwości zaangażowania użytkownika. Stwierdzenie pokrywa się z wynikami badań ilościowych. Zdaniem autora aplikacja Żabki "wypadła" w badaniu lepiej m.in. dlatego, że Żabka pierwsza zaczęła wdrażać tego typu rozwiązania. Sam model biznesowy oraz profil klientów - są to najczęściej osoby młode z większych miast - pozwala szybciej wdrażać rozwiązania mobilne niż w przypadku Biedronki.(fragment tekstu)
Zarządzanie relacjami z klientem (CRM) to rodzaj strategii, pozwalającej przetrwać firmom, które są gotowe zainwestować w przyszłe kontakty z klientem. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu firmy są w stanie szybko reagować na potrzeby klienta, spełniać je, rezygnując jednocześnie z nazbyt kosztownych działań. U podstaw CRM leży marketing "one-to-one" znajdujący się na przeciwnym biegunie w stosunku do marketingu masowego. Artykuł ma na celu omówienie trzech aspeków pojmowania CRM: koncepcyjnego, technologicznego i organizacyjnego.
Prezentacja jest jedną z najważniejszych form komunikowania się. Pojęciem tym określa się "wystawianie czegoś na widok publiczny, pokazywanie, demonstrowanie, przedstawianie do oglądania". Prezentacja jest środkiem, za pomocą którego możliwe staje się przekazywanie informacji słuchaczom oraz wpływanie na ich opinie. Termin ten opisuje różne sytuacje, jednak w niniejszym artykule stosowany jest głównie do określenia etapu rozmowy handlowej. Wiadomości dostarczane w trakcie prezentacji dotyczą zwykle produktu, usługi, firmy lub jakiegoś aspektu jej działalności. Zaletą prezentacji jest możliwość ciągłego modyfikowania przekazu w zależności od jej przebiegu. Prezentacja może być adresowana do wszystkich zmysłów, np. wzroku (sam prezenter, produkt, próbki), słuchu (odbiór prezentowanych informacji), dotyku (produkt, materiały reklamowe). Im więcej kanałów zaangażowanych jest w odbiór, tym większa skuteczność zapamiętywania informacji. (abstrakt oryginalny)
Przedmiot i cel badań: przedmiotem badań są zachowania nabywców i formy ich komunikowania się na rynku towarów konsumpcyjnych. Celem pracy jest określenie czynników kształtujących wybory nabywców przy zakupie towarów, a szczególnie roli, form i technik komunikacji marketingowej przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Materiał i metody badań: pracę wykonano przy wykorzystaniu literatury problemu oraz wyników własnego badania ankietowego na losowo dobranej próbie 119 respondentów. Badanie ankietowe zostało przeprowadzone za pośrednictwem społecznościowej internetowej platformy: www.mojeankiety.pl, latem 2014 r. Wyniki: w pracy przedstawiono teoretyczne podstawy zachowania się konsumentów/nabywców na rynku towarów konsumpcyjnych, w tym preferencje i motywacje kształtujące te zachowania, sposoby zachowań oraz formy i techniki komunikacji marketingowej. Przedstawiono również typowe sposoby komunikowania się na rynku, techniki sprzedaży i modele wywierania wpływu. Z przeprowadzonego badania empirycznego wynika, że 69% ankietowanych nabywa produkty według zaplanowanej listy zakupów, ponad 16% dokonuje zakupów w sposób rutynowy (nawykowy), zaś 8% w sposób impulsywny. Spośród różnych instrumentów oddziaływania największe znaczenie przypisuje się reklamie telewizyjnej (56%) oraz różnego rodzaju informacjom pisanym, takim jak ulotki i foldery (22%). Jakość i cena niemal w równym stopniu (odpowiednio 30,5% i 29,3%) wpływają na decyzje zakupowe. Ważny wpływ na decyzje zakupowe mają także wiek i etap życia, zawód, poziom dochodu i cechy kulturowe, takie jak styl życia i osobowość. Wnioski: badania potwierdziły, że zdecydowana część nabywców zachowuje się na rynku racjonalnie kierując się zarówno korzyściami ekonomicznymi, jak i kryteriami jakościowymi. Ceny są czynnikiem równorzędnym z jakością produktów, a jakość w wielu przypadkach staje się najważniejszym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Potwierdzone zostało dobre rozeznanie nabywców w stosowanych technikach sprzedaży i metodach wywierania wpływu. Z badania wynika, że płeć nie ma dużego wpływu na zachowania nabywców na rynku towarów konsumpcyjnych. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.