Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Salesman characteristics
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki przeprowadzonych badań można sprowadzić do następujących konkluzji: Podstawowe przyczyny odejścia z pracy sprzedawców stanowią: niedogodny czas pracy, nie pozwalający na racjonalną organizację życia rodzinnego,relatywnie niski w stosunku do alternatywnych sfer zatrudnienia poziom wynagrodzeń w przedsiębiorstwach handlowych. Sprzedawcy odchodzący z pracy jako powód odejścia podawali kilka przyczyn. Nie były to więc odejścia wywołane incydentalnym zdarzeniem negatywnie ocenionym, ale poprzedzone rozważaniem różnych form "korzyści" uzyskanych w zamian za "świadczenia" na rzecz przedsiębiorstwa. Wymienione przyczyny są zbliżone we wszystkich badanych grupach. Z krytycznej oceny bilansu społecznej wymiany w procesie pracy w handlu, w tym zwłaszcza niskich płac wynika ucieczka pracowników do innych działów i gałęzi gospodarki narodowej. Ten kierunek odejścia z pracy - poza handel - deklaruje największy odsetek badanych sprzedawców. Sytuacja taka może prowadzić do zwiększenia niedoboru kadr w handlu a w konsekwencji do obniżenia poziomu usług handlowych. Typowa sylwetka sprzedawcy rezygnującego z pracy to kobieta w wieku około 25 lat, raczej zamężna, z ukończoną zasadniczą szkołą handlową, względnie inną, o stażu 5-7 lat, zajmująca stanowisko sprzedawcy, zmieniająca dotychczas pracę 1 raz i aktualnie pracująca poza handlem.(fragment tekstu)
Klient 3.0 spędza sen z powiek niejednemu dyrektorowi sprzedaży branży B2B. Doskonale poinformowany, nieustannie on-line i oczekujący spersonalizowanej oferty. Jak temu sprostać? Zatrudnić sprzedawców 3.0, czyli właściwie kogo? (fragment tekstu)
W niniejszym artykule omówiono sposoby wykorzystania assessment center w rekrutacji sprzedawców. Przybliżono proces rozmowy rekrutacyjnej. Zwrócono uwagę na zachowania, które mogą świadczyć o posiadaniu kompetencji sprzedażowych.
Spraw, aby twoje produkty, ty sam i twoja firma były dla klientów autentyczne, rzetelne i wiarygodne. Daj się polubić, a uda ci się osiągnąć to, co wydaje się niemożliwe. Nabywcy będą lojalni, otrzymasz od nich dużo pozytywnych rekomendacji i bez większych problemów zaakceptują ceny wyższe niż u konkurencji. I będziesz mieć takich klientów, na jakich zasługujesz. (fragment tekstu)
W artykule wskazano na poziom obsługi klientów jako istotny instrument konkurencji. Omówiono typy klientów, ich oczekiwania i zachowania oraz postawy i zachowania pracowników obsługujących klienta. Scharakteryzowano proces sprzedaży.
Fluktuacja sprzedawców wywiera istotny i zwykle negatywny wpływ na poziom obsługi finalnych klientów oraz dystrybutorów przedsiębiorstwa. Kilka relatywnie słabo rozpoznanych mechanizmów organizacyjnych pozwala wyjaśnić zależności pomiędzy fluktuacją sprzedawców, a pogarszającym się poziomem obsługi klientów przedsiębiorstwa. W przypadku dobrowolnych odejść z organizacji, a ten typ fluktuacji sprzedawców zdecydowanie przeważa, organizację zwykle opuszczają pracownicy o najwyższych kwalifikacjach, dużym doświadczeniu i najlepiej przygotowani do obsługi klientów. Znalezienie odpowiednich zastępców na ich miejsce nie jest łatwe, zwłaszcza w krótkim okresie czasu. Oznacza to często wielomiesięczny wakat na stanowiskach sprzedażowych na czym ewidentnie cierpi także poziom jakości obsługi klientów. Luka jaka powstaje wraz z odejściem pracowników z organizacji często nie może zostać szybko wypełniona również ze względu na niską spoistość zespołów zadaniowych, brak wystarczających zasobów oraz niedostatek odpowiednich procedur organizacyjnych, jak też niskie kwalifikacje zawodowe menedżerów.(abstrakt oryginalny)
W artykule skoncentrowano rozważania na roli, jaką odgrywają sprzedawcy w przedsiębiorstwie. Wskazano na problematykę doboru personelu i doskonalenia umiejętności sprzedawców. Zasygnalizowano wymagane cechy osobowości, zakres wymaganej wiedzy oraz zagadnienie oceny sprzedawców.
W artykule skoncentrowano się na zawodzie sprzedawcy w aptece - farmaceuty. Wyróżniono cztery grupy ogólnych kryteriów wykonywania funkcji sprzedawcy: nastawienie sprzedawcy, osobiste umiejętności, znajomość produktu oraz umiejętność sprzedaży. Następnie omówiono szczególne problemy zawodu aptekarza jako doradcy klienta (pacjenta). Zwrócono również uwagę na etykę zawodu farmaceuty.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.