Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Satellite television
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
The dynamic development of the sport caused by commercialization and professionalization has led to its increased importance for economies of the countries of the European Union. For more accurate description and analysis of this phenomenon it became necessary to create a new measurement tools. On the initiative of the European Commission the definition of sport was developed. A group of Austrian researchers has developed a methodology for the preparation of a Sport Satellite Account. To work on the importance of the sport several countries joined, also Poland. The results were as follows. Total demand for goods and services of sports in Poland amounted to 32.1 bln PLN, which accounted for 2.26 % of GDP (2010). Employment in sport amounted to 294.3 thousand people, which accounted for 2.09 % of total employment in Poland. The added value of sport in Poland was 23.1 bln PLN.(original abstract)
Autor analizuje aktualny stan telewizji brytyjskiej, opisując jej podstawowe segmenty, tzn. telewizję publiczną BBC po ostatnich jej przeobrażeniach strukturalnych z przełomu stuleci, komercyjną Independent Television (ITV), Channel 4 (z uwzględnieniem specyfiki tego kanału) oraz Channel 5. Opisywana jest także brytyjska telewizja satelitarna (ze szczególnym uwzględnieniem spółki B Sky B), kablowa i cyfrowa. Stan tej ostatniej dobitnie świadczy o wysokim zaawansowaniu i dynamicznym jej rozwoju na Wyspach Brytyjskich. Informacje i dane liczbowe z ostatnich dwóch lat dokumentują relatywnie silną finansową pozycję brytyjskich nadawców telewizyjnych. (abstrakt oryginalny)
Artykuł jest analizą transformacji telewizji w Polsce w latach dziewięćdziesiątych. Autor zauważa, że chociaż ustawa o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji została uchwalona w 1993 r., to do 2000 r. była już nowelizowana dziesięć razy. Ważny wkład w proces przystosowania polskiego prawa do regulacji unijnych wniosła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. W ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba nadawców radiowych i telewizyjnych znacząco wzrosła. Oprócz telewizji publicznej istnieją także prywatni nadawcy ogólnopolscy, np: Telewizja Polsat i TVN, a także kilka stacji regionalnych i lokalnych. Ich ofertę uzupełnia kilkanaście polskojęzycznych kanałów nadawanych przez satelity. Telewizja publiczna jest pod znaczącą presją polityków, ale jej programy nie są stronnicze. Walka o widownię, spowodowana komercjalizacją telewizji w Polsce obniżyła jakość programów. Stały się banalne i trywialne. Mimo to telewizja w Polsce pozostaje podstawowym środkiem masowego komunikowania się, a przeciętny dzienny czas jej oglądania wynosi cztery godziny. (abstrakt oryginalny)
Widząc naziemną antenę satelitarną, czyli sporych rozmiarów czaszę, znacznie większą niż domowe anteny satelitarne, przymocowaną do kolumny osadzonej na fundamencie, trudno doszukiwać się podobieństw tego urządzenia do elektrowni wiatrowej, zwłaszcza w aspekcie funkcji, jakie te obiekty pełnią czy też uzależnienia ich działania od warunków atmosferycznych. Jednak bliższe zapoznanie się z tymi, pod wieloma względami różnymi, urządzeniami wskazuje nie tylko na istnienie pewnych podobieństw w zakresie materiałów, jak i techniki ich wznoszenia, ale przede wszystkim na interesujące, z punktu widzenia prawa podatkowego, relacje pomiędzy tymi obiektami, rozpatrywane w świetle przepisów ustawy z 7.07.1994 r. - Prawo budowlane - dalej pr. bud. (abstrakt oryginalny)
Urządzeń Vectora używają krajowe telewizje. Firma odnosi sukcesy również na Zachodzie. Za granicą gdańska firma najbardziej znana jest z urządzeń dla telewizji kablowej - oferuje wzmacniacze szerokopasmowe, stacje czołowe, systemy zasilania, monitorowania, zarządzania, pomiarowe.
Globalizacja w dziedzinie przekazu treści wiąże się z ekspansją wielkich ponadnarodowych korporacji medialnych na rynkach wielu państw świata, Potentaci medialni szczególne znaczenie przykładają do szybko rozwijających się gospodarczo państw Azji, które jednocześnie są najbardziej zaludnioną częścią świata. Pokonywaniu różnic językowych i kulturowych towarzyszy ciągle "rozmiękczanie" miejscowych reżimów, które z trudem i bardzo powoli przyswajają sobie zachodnie standardy funkcjonowania mediów masowych. Artykuł traktuje o stopniowym zdobywaniu przez największe koncerny medialne rynku chińskiego i sposobach pozyskiwania przychylności władz Państwa Środka. Egzemplifikacją tego procesu jest działalność News Corporation Ltd. Ruperta Murdocha i należącej do niego STAR TV. (abstrakt oryginalny)
Telewizja kablowa i satelitarna w krajach Unii Europejskiej rozwija się dynamicznie. W roku 2000 jej udział w ogólnym obrocie rynku audiowizualnego (film, stacje telewizyjne, rynek muzyczny i video) wynosił 21,2 procent Przewiduje się, że do roku 2005 podwoi się obecność tego medium w krajach europejskich.
Zniesienie ograniczeń w dziedzinie nabywania i własności mediów po akcesji naszego kraju do UE może spowodować ukształtowanie się kilku silnych ogólnopolskich grup skupiających różne rodzaje mediów. Dominacja mediów o zasięgu ogólnokrajowym, w połączeniu z płytkością lokalnych rynków reklamowych, doprowadzić może do stopniowego zaniku mediów lokalnych.
Rupert Murdoch zaczynał jako właściciel australijskiej gazety, a obecnie jest jednym z najpotężniejszych menedżerów na świecie i kieruje imperium o rocznych przychodach sięgających 30 mld USD. W artykule przedstawiono historię magnata rządzącego światowymi mediami.
CBS Reality od dłuższego już czasu pozycjonuje się jako kanał kryminalny, prezentujący programy z gatunku true crime, który to format staje się coraz bardziej popularny wśród widzów. Jednak do niedawna kojarzył się on polskim odbiorcom wyłącznie z contentem zagranicznym. Chcąc przybliżyć w kraju tę tematykę szerszej widowni, dając im jednocześnie możliwość wcielenia się w kryminalistycznych ekspertów, we współpracy z Cyfrowym Polsatem stworzono możliwość śledzenia serialu w mobilnym Escape Roomie. Ten odważny krok był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.