Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 316

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Satisfaction research
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
Głównym celem niniejszego opracowania był przegląd czynników wykorzystywanych w konstruowaniu modeli satysfakcji klienta. W modelach takich satysfakcja jest zmienną objaśnianą poprzez różne kombinacje zmiennych egzogenicznych (poprzedników satysfakcji). Satysfakcja klienta wywołuje także szereg konsekwencji, dlatego w modelach zazwyczaj pokazany jest jej wpływ na szereg innych zjawisk - następników (konsekwencji) satysfakcji. (abstrakt oryginalny)
W literaturze przedmiotu można spotkać się z wieloma badaniami dotyczącymi pomiaru satysfakcji studenta. Jednym z nich jest model zaproponowany przez J. Douglasa, R. McClellanda i J. Davisa18. Niezmiernie rzadko przedstawia się badania, których celem jest ocena satysfakcji wykładowcy z punktu widzenia różnych kryteriów. Zaproponowana przez autora artykułu modyfikacja modelu pomiaru zadowolenia studenta w dalszym etapie mogłaby być dopasowana także do grupy, jaką są pracownicy uczelni. Od ich zadowolenia i satysfakcji z pracy w dużym stopniu zależy jakość świadczonych usług. W artykule zaproponowano model satysfakcji pracownika naukowo-dydaktycznego oraz jej wpływu na wyniki osiągane w szkole wyższej. (abstrakt oryginalny)
Celem pracy jest zbadanie poziomu odczuwanej satysfakcji zawodowej pracowników, który determinuje jakość pracy, lojalność, zaangażowanie i stopień identyfikacji z celami firmy. Wszechstronną analizę motywacji, komunikacji oraz oceny warunków i atmosfery pracy przeprowadzono głównie za pomocą technik wielowymiarowej analizy statystycznej i metod klasyfikacji na podstawie danych pochodzących z różnych skal pomiarowych. (fragment tekstu)
4
Content available remote Satysfakcja uczestników Enea Bydgoszcz Triathlon
100%
Coraz częściej urzędy miast, które partycypują w imprezie sportowej (jako organizator, partner, sponsor) oczekują od organizatorów sprawozdania z przebiegu imprezy. Zawartość raportu przedstawia nie tylko statystyki dotyczące liczby uczestników wydarzenia, lecz także ocenę danej imprezy dokonaną przez zawodników. Przez to, że poziom satysfakcji uczestników wpływa na powtórny przyjazd do miasta (często także z rodziną), samorządom zależy na promocji imprez, które mają perspektywę rozwoju. W związku z tym w artykule zaprezentowano wyniki badań satysfakcji uczestników "Enea Bydgoszcz Triathlon". (fragment tekstu)
Celem niniejszego opracowania jest usystematyzowanie wiedzy i nazewnictwa metod pomiaru satysfakcji klienta między innymi poprzez ich podział na trzy grupy najczęściej spotykane w literaturze. W artykule zaproponowano sklasyfikowanie tych metod według kryterium częstotliwości ich wymieniania w literaturze. (fragment tekstu)
Analiza IPA (Importance-Performance Analysis) to proste narzędzie, stosowane po to, aby lepiej zrozumieć zadowolenie klientów i wskazać obszary, które wymagają priorytetowego potraktowania tzn. muszą zostać poprawione natychmiast. W artykule zestawiono ze sobą kilka podejść analizy IPA, zastosowano różne sposoby oceny ważności oraz pokazano trzy kryteria podziału macierzy na pola decyzyjne. Porównanie to może być użyteczne w przyszłych badaniach w celu doboru właściwego podejścia. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest identyfikacja kryteriów dyssatysfakcji uczestników konferencji naukowych, związanych z uczestnictwem w tych wydarzeniach, determinujących negatywną ich ocenę. Zrealizowane przez autorkę badania miały charakter jakościowy. Przeprowadzono je przy wykorzystaniu metody zdarzeń krytycznych. W badaniu wzięło udział 20 uczestników konferencji naukowych - pracowników naukowo-dydaktycznych z 5 polskich uczelni. Jak wynika z badań, do głównych kryteriów dyssatysfakcji uczestników konferencji wpływających na negatywną ocenę tych wydarzeń należą: nieodpowiednie traktowanie uczestników przez organizatorów lub innych uczestników oraz brak lub niewystarczająca dbałość organizatorów o integrację uczestników. (abstrakt oryginalny)
Artykuł ma charakter teoretyczny. Skoncentrowano się w nim na analizie czynników wpływających na odczuwany przez pracowników poziom satysfakcji z pracy. Zaprezentowano zarówno występujące w literaturze podziały czynników, jak również ich charakterystykę z podziałem na trzy grupy: czynniki zawodowe, pozazawodowe i indywidualne. (abstrakt oryginalny)
Firmy, które regularnie badają satysfakcję pracowników lub ich zaangażowanie czy też przeprowadzają inne ankiety pozwalające poznać opinię zatrudnionych, bardzo często dowiadują się, że czują się oni niewystarczająco doceniani. Przełożeni w natłoku bieżących zadań często lekceważą komunikowanie pracownikom swoich uwag na bieżąco, szczególnie gdy nie mają wobec nich zarzutów. Dlatego też firmy wprowadzają programy recognition (uznania), które mają m.in. zmusić menedżerów do przekazywania podwładnym swojego uznania. Jak pokazuje nasz sondaż, zdania na temat celowości i skuteczności takich systemów są jednak bardzo podzielone.(fragment tekstu)
The study examines the underlying structure of perceived event quality and relationships between satisfaction and behavioural intentions of festival attendees. Secondly, the study is concern as to whether result outcome of this study from Nigeria corroborates the existing knowledge in the field of festival quality conducted in a few destinations cited in the study. The Calabar Festival 2012 was used for this study. Data was collected from a sample of 470 attendees drawn from twenty festival events/activities using a modified FESTPER F instrument comprised of twenty nine items. Three event quality dimensions (quality event employees, quality event environment and event product quality) were examined. Results show that significant relationships exist between perceived event quality and satisfaction and between satisfaction and behavioural intentions. No significant relationship was found between perceived event quality and behavioural intentions. It was concluded that the underlying results of analysis are similar to some extent to results of analyses of the three constructs in some cited cases. It was also recommended that improvement on event environment and employees was necessary to move upward the satisfaction level and invariably elicit the desire positive behaviour from current and prospect attendees of Calabar Festival(author's abstract)
11
Content available remote Budowa rozmytych indeksów satysfakcji klientów z zastosowaniem programu R
100%
W artykule scharakteryzowano wybrane funkcje i pakiety programu R, które mogą znaleźć zastosowanie w budowie indeksów satysfakcji klientów z użyciem liczb roz-mytych. Rozważania dotyczą pewnej klasy indeksów satysfakcji, budowanych na podstawie subiektywnych modeli oceny jakości usług. Przykład empiryczny umożliwił wizualizację statystyk opisowych dla liczb rozmytych istotnych z punktu widzenia konstrukcji indeksów satysfakcji.(abstrakt oryginalny)
Artykuł zawiera przegląd wybranych perspektyw koncepcyjnych i badawczych kategorii satysfakcji z pracy sporządzony na bazie dorobku teoretycznego i praktycznego, wypracowanego w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Na tej podstawie wskazano różne sposoby rozumienia satysfakcji z pracy w kontekście możliwości badawczych i diagnostycznych, koncentrując się na trzech najbardziej obszernych i najczęściej przywoływanych w literaturze ujęciach: poznawczym, emocjonalnym i procesowym. Następnie pogrupowano potencjalne składniki satysfakcji poprzez przypisanie ich do odpowiadających im wymiarów, tworząc w ten sposób zestawienie modułowe, które umożliwia elastyczny dobór składników satysfakcji z pracy. Przedstawione przez autora propozycje mają charakter otwarty, umowny i stwarzają możliwości elastycznego ich doboru dopasowanego do konkretnego problemu badawczego.(abstrakt oryginalny)
13
Content available remote Badanie satysfakcji klientów - studium przypadku
100%
Celem opracowania jest przybliżenie kategorii satysfakcji i metodyki jej badania jako istotnego wyznacznika sukcesu rynkowego współczesnych organizacji. Rozważania prowadzone będą wokół następujących tez: 1. W dobie marketingu wartości satysfakcja klientów w istotny sposób wpływa na zarządzanie relacjami, generowanie większej wartości i osiągane przez organizację rezultaty działań. 2. Cykliczne badanie satysfakcji klientów pozwala na właściwe określenie priorytetów doskonalenia organizacji i jej oferty z punktu widzenia oczekiwań klienta. Wychodząc od pojęcia satysfakcji, omówione zostaną jej rodzaje. Następnie wskazane zostaną bezpośrednie i pośrednie metody badania satysfakcji. Wreszcie opisana zostanie procedura badania i pomiaru satysfakcji klientów. Rozważania teoretyczne poparte zostaną wynikami badań satysfakcji klientów konkretnego podmiotu rynkowego. (abstrakt oryginalny)
Efektem badań nad satysfakcją klientów jest liczbowy wskaźnik Satysfakcji Klientów (SK) oparty na ocenie przez klientów jakości dóbr i usług zakupywanych w Polsce i produkowanych zarówno przez firmy krajowe, jak i zagraniczne, mające znaczący udział w rynku danego typu dóbr i usług. Wskaźnik satysfakcji klientów może być obliczony dla sektorów, przemysłów czy producentów danego typu dóbr i usług. Ocena dóbr i usług dostarczanych przez producentów krajowych może być konfrontowana z oceną dóbr i usług dostarczanych przez producentów zagranicznych. Efekty tego typu analiz mogą się okazać użyteczne dla kreowania zasad polityki eksportowej i importowej planowania bilansu handlowego itp. (fragment tekstu)
Research concerning Poles' attitude to work has shown high level of work satisfaction, identification with company, and career satisfaction. This relates to low interest in changing the company those people currently work for. Research results picture dominant company's organizational culture as culture of cooperation and mutual assistance. Information provided in the article identifies factors that have positive influence and sources of potential reserves in satisfaction domain. (original abstract)
Wartości ważne dla pracowników stanowią podstawę ich poczucia zadowolenia z pracy. Prezentowane wyniki badań wskazują na różnice pomiędzy kobietami i mężczyznami o różnym stażu pracy w wagach przywiązywanych do poszczególnych wartości. M.in. dla młodych pracowników, zarówno kobiet jak i mężczyzn, jedną z najważniejszych wartości jest możliwość rozwoju, wraz ze stażem wzrasta znaczenie bezpieczeństwa zatrudnienia, zwłaszcza w grupie kobiet. Rozważania teoretyczne oraz analiza uzyskanych rezultatów pozwalają na sformułowanie wskazówek cennych przy kształtowaniu systemu motywacyjnego w organizacji. (fragment tekstu)
Purpose: The aim of the study was to determine the factors that shape the sense of work satisfaction for selected uniformed services and to learn the level of satisfaction of servicepersons in terms of working in their respective services covered in this study. Design/methodology/approach: The research utilized the diagnostic survey method, a survey technique using a questionnaire addressed to employees of selected uniformed services based in the Silesian Voivodeship. Intentional-random selection was used, taking into consideration gender, age, service seniority, education, and corps, resulting in the inclusion of 174 employees of selected uniformed services in total. The survey included 22 statements. Assessments were made by granting points on the Likert scale, where 1 means "strongly disagree" and 5 means "strongly agree". The study was carried out over a period of five months (February-June) 2022. Findings: The conducted research allowed to identify key areas that require corrective action. The most significant gaps between the assessment and the expectations of the members of the examined uniformed services were identified in such areas as: fair treatment, perspective of professional development, the value of performed tasks, or interpersonal relations. Research limitations/implications: Due to the fact that the survey only included uniformed services, the biggest challenge was the access to respondents. That is why, this study is a pilot one and it is recommended to carry out extended studies in order to verify the results presented here. Practical implications: The study allowed to obtain an initial assessment of the sense of satisfaction among the members of the uniformed services covered. Social implications: The analysis of factors determining the sense of satisfaction with the work performed in uniformed services constitutes an important element impacting the potential improvement of the management of officers in the studied services. Originality/value: Due to the specific character of work in the uniformed services that includes numerous threats to health and life, as well as working under stress, it is important to study the factors affecting the sense of satisfaction with the performed work in order to improve the management of human potential. (original abstract)
Autorka opracowania, spośród znaczeń współcześnie przypisywanych systematycznym pomiarom satysfakcji zawodowej pracowników, za najważniejszy dla praktyki zarządczej w zespołach pielęgniarskich, uznaje aspekt związany z procesem motywowania pracowników, a co za tym idzie postrzega satysfakcję zawodową jako źródło zaangażowania organizacyjnego. Poziom satysfakcji zawodowej postrzega się wówczas jako jeden z elementów skutecznie wspomagający, czy wręcz determinujący proces motywowania. Niemniej za kwestię podstawową należy w nim przyjąć indywidualne poczucie sprawiedliwości, odczuwane przez każdego z pracowników. (fragment tekstu)
19
Content available remote Satysfakcja z życia u osób chorych na cukrzycę
76%
Celem artykułu jest pokazanie jak w materiałach źródłowych przedstawiona została satysfakcja z życia u osób chorujących na cukrzycę. W prezentowanej pracy określono pojęcie satysfakcji z życia oraz czynniki na nią wpływające. Cukrzycą (diabetes mellitus - słodkie przeciekanie z łacińskiego: diabetes - płynący, mellitus - słodki jak miód) nazywamy zespół chorób metabolicznych objawiających się hiperglikemią, która może być wywołana defektem w wydzielaniu lub działaniu insuliny. Cukrzyca staje się coraz większym wyzwaniem dla współczesnego świata. W ostatnim dwudziestoleciu liczba osób chorujących na cukrzycę potroiła się i niestety stale rośnie. Według Z. Juczyńskiego satysfakcja z życia rozumiana jest jako wynik porównania własnej sytuacji z osobistymi normami. Przeprowadzono wiele badań dotyczących satysfakcji z życia osób chorujących na cukrzycę, a ich wyniki okazały się bardzo interesujące. Satysfakcja z życia kształtowała się na poziomie przeciętnym. Badania potwierdziły, że chorzy na cukrzycę aktywni fizycznie odczuwali większą satysfakcję z życia. (abstrakt oryginalny)
Coraz szerzej w systemach zarządzania jakością pojawia się określenie klienta wewnętrznego. "Klienta wewnętrznego" definiuje się jako pojedynczego pracownika, grupę osób, całą organizacje albo kolejno realizowany proces [l]. Pracownik organizacji traktowany jako klient wewnętrzny, podkreśla istotną rolę człowieka we współczesnym zarządzaniu jakością. Orientacja na pracowników staje się bardzo ważną kwestią w przedsiębiorstwie ze względu na to, że od nich zależy skuteczność i efektywność realizacji i jakości procesów, które występują w organizacji. Każdy pracownik ma swoich klientów wewnętrznych czyli osoby, którym będzie przekazywać swój produkt lub usługę. Powstaje łańcuch klientów wewnętrznych, który zorientowany jest na klientów zewnętrznych [2, 4]. Celem przeprowadzonych badań była ocena poziomu satysfakcji klienta wewnętrznego w średniej wielkości przedsiębiorstwie spożywczym na południowym zachodzie Polski. Firma cukiernicza, któa posiada wdrożone normy: ISO 9001:2008 potwierdzające wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością oraz ISO 22000:2006 potwierdzające wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności. W zakładzie obowiązuje system HACCP, jak również standardy: IFS i BRC, świadczące o zapewnieniu jakości i bezpieczeństwa żywności dla dostawców sieci handlowych. Ocena poziomu satysfakcji klienta wewnętrznego w firmie o profilu cukierniczym przeprowadzono metodą ankietową. Badaniem objęto 66 osób, co stanowiło 37% zatrudnionych. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.