Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 612

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 31 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Satysfakcja klienta
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 31 next fast forward last
1
Content available remote Sposoby badania satysfakcji użytkowników Banku Danych Lokalnych
100%
Bank Danych Lokalnych jest największym w Polsce zbiorem informacji o sytuacji społecznej, gospodarczej, demograficznej i stanie środowiska województw, powiatów oraz gminy, a także regionów i podregionów. W BDL gromadzone są - do celów statystycznych - oraz systematycznie uzupełniane i aktualizowane informacje statystyczne o poszczególnych jednostkach terytorialnych. Użytkownicy banku mają poprzez jego stronę internetową stały dostęp do aktualnych informacji statystycznych. Stale zwiększająca się liczba użytkowników oraz dostępnych cech powoduje konieczność dostosowania świadczonych usług do oczekiwań użytkowników. Dlatego tak ważnym zagadnieniem jest badanie potrzeb i satysfakcji jego użytkowników. Celem artykułu jest pokazanie sposobów badania satysfakcji użytkowników BDL. Zaprezentowane zostaną wyniki przeprowadzonych badań ankietowych satysfakcji użytkowników banku oraz metody, za pomocą których odbywa się badanie satysfakcji.(abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Podstawy satysfakcji klienta w zarządzaniu jakością i jej implikacje
80%
W artykule przedstawiono rozważania dotyczące satysfakcji klienta w ujęciu marketingu i zarządzania jakością z uwzględnieniem ich wzajemnych związków. Konieczność rozpatrywania satysfakcji klienta w grupach klientów wynika z ich różnorodności. Sformułowana na potrzeby zarządzania jakością definicja klienta umożliwiła dokonanie ich klasyfikacji. Wskazano również na związki satysfakcji klienta z jego lojalnością i wartością, które świadczą o jej kluczowej roli w działaniach i wynikach przedsiębiorstwa. Badania satysfakcji klienta o charakterze ciągłym powinny być integralnym elementem systemu zarządzania jakością, ze względu na to, że ich wyniki są podstawą realizacji zasady ciągłego doskonalenia lub wzbogacają zasób informacji zarządczej w systemie jakości. Uzasadnia to powody, dla których dobór odpowiednich wskaźników jest kluczowy nie tylko dla oceny satysfakcji klienta, ale i jego lojalności oraz wartości.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest ukazanie miejsca negocjacji i ich zakresu w procesie konfiguracji wartości dla klienta. Przedstawione zostały model i struktura multinegocjacji w procesie osiągania celów sieci przez koordynację relacji w subsieci, a także warunki satysfakcji klienta w obszarze zintegrowanych multinegocjacji w sieci. W warstwie teoretycznej artykułu posłużono się metodą jakościowej analizy opisowej. Podmiotami badań są firmy o multisektorowym charakterze działania, znaczące pod względem udziału w sektorze produktów informatycznych, wyodrębnione z rankingów specjalistycznych czasopism branżowych, będące liderami (promotorami) relacji sieciowych (abstrakt oryginalny)
Głównym celem niniejszego opracowania był przegląd czynników wykorzystywanych w konstruowaniu modeli satysfakcji klienta. W modelach takich satysfakcja jest zmienną objaśnianą poprzez różne kombinacje zmiennych egzogenicznych (poprzedników satysfakcji). Satysfakcja klienta wywołuje także szereg konsekwencji, dlatego w modelach zazwyczaj pokazany jest jej wpływ na szereg innych zjawisk - następników (konsekwencji) satysfakcji. (abstrakt oryginalny)
The aim of this research is to determine which factors of consumers' sport consumption behaviour have an impact on service satisfaction. The survey was conducted on 76 clients of a selected fitness club in Warsaw. The questionnaire comprised 7 areas of the club's functioning, measured with respect to two dimensions: service satisfaction and the significance of the tested parameters. Statistical analysis was performed in order to investigate the relationship between sports consumption and satisfaction level. Data analysis confirms a correlation in several parameters between consumer consumption and satisfaction (parameters: number of sports activities to choose r = 0.264, p < 0.05; benefits of having a loyalty card r = 0.279, p < 0.05) as well as significance (parameters: terms of payment r = 0.246, p < 0.05; club location r = -0.234, p < 0.05). The results are significant from the standpoint of the management of fitness clubs as they provide a better understanding of consumer satisfaction factors.(author's abstract)
6
Content available remote Satysfakcja konsumenta jako przedmiot badań marketingowych
80%
Celem artykułu jest zaprezentowanie korzyści z badania poziomu satysfakcji klientów dla współczesnych organizacji i jej dostarczania. Szczególną uwagę poświęcono strukturze i przedmiotowi procesu badawczego, metodom i technikom ich badania. Zwrócono uwagę na poziom popularności realizacji badań satysfakcji w polskich przedsiębiorstwach.(abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Satysfakcja klienta jako podstawa budowy jego kapitału
80%
Kapitał klienta jest niepowtarzalny, specyficzny dla każdego przedsiębiorstwa. Jego budowa zajmuje dużo czasu, związana jest z wiedzą i umiejętnościami pracowników. Należy pamiętać, Ŝe jest to zasób niematerialny, którego nie można kupić. Jego tworzenie jest procesem ciągłym, wymagającym nieustannych wysiłków dbania o klientów, zdobywania wiedzy o ich potrzebach oraz zadowoleniu klientów. Każde przedsiębiorstwo powinno się zatroszczyć o badanie nie tylko realizowanych procesów, ale również relacji z klientami. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przybliżenie koncepcji metamodeli satysfakcji klienta i ich zastosowania w projektowaniu i weryfikowaniu własnych modeli satysfakcji. W artykule pokazano przykład metamodelu będącego złożeniem kilkunastu hipotez wpływowych zweryfikowanych w sześciu badaniach satysfakcji klientów usług turystycznych. (abstrakt oryginalny)
Postępując zgodnie z paradygmatem marketingu doświadczeń punkty sprzedaży, zarówno realne, jak i wirtualne, starają się kompleksowo oddziaływać na zmysły konsumenta, jak również dostarczać mu przeżyć poznawczych, emocjonalnych, relacyjnych i behawioralnych. W tym miejscu pojawia się pytanie, czy wszystkie typy kreowanych doświadczeń wpływają na satysfakcję klienta z zakupów? W artykule zaprezentowano wyniki badań jakościowych w postaci wywiadów indywidualnych z konsumentami na temat ich ulubionych sklepów realnych i wirtualnych. Do analizy zebranych danych wykorzystano model Kano, dzielący doświadczenia zakupowe dostarczane przez sklepy na: wabiące, jednowymiarowe, obojętne, obowiązkowe oraz odwrócone. Podjęto próbę identyfikacji, które wymiary doświadczenia klienta powodują rzeczywisty wzrost jego satysfakcji z zakupów, a które są obojętne lub też powodują efekt odwrotny od zamierzonego.(abstrakt autora)
W niniejszym artykule autor porusza problem całościowego pomiaru zjawisk motywacji i satysfakcji pracownika oraz satysfakcji i lojalności klienta umożliwiającego wyznaczenie siły zależności występującej między omawianymi obszarami. Do celów analitycznych badanego procesu badawczego zostały zaproponowane i scharakteryzowane główne modele ścieżkowe służące do pomiaru omawianych zjawisk marketingowych.(abstrakt oryginalny)
Celem opracowania było określenie wpływu satysfakcji klienta na jego lojalność wobec jakości produktów przedsiębiorstwa branży obuwniczej (łącznie z placówką handlową) oraz możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy rynkowej w tym zakresie dla rewizji realizowanej strategii badanego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Przedmiot badań stanowiła ocena poziomu satysfakcji oraz lojalności klientów względem producenta obuwia przez pryzmat ocen klientów jednej z wiodących placówek handlowej sieci badanego producenta. (fragment tekstu)
Celem niniejszego opracowania jest usystematyzowanie wiedzy i nazewnictwa metod pomiaru satysfakcji klienta między innymi poprzez ich podział na trzy grupy najczęściej spotykane w literaturze. W artykule zaproponowano sklasyfikowanie tych metod według kryterium częstotliwości ich wymieniania w literaturze. (fragment tekstu)
Analiza IPA (Importance-Performance Analysis) to proste narzędzie, stosowane po to, aby lepiej zrozumieć zadowolenie klientów i wskazać obszary, które wymagają priorytetowego potraktowania tzn. muszą zostać poprawione natychmiast. W artykule zestawiono ze sobą kilka podejść analizy IPA, zastosowano różne sposoby oceny ważności oraz pokazano trzy kryteria podziału macierzy na pola decyzyjne. Porównanie to może być użyteczne w przyszłych badaniach w celu doboru właściwego podejścia. (abstrakt oryginalny)
14
80%
W artykule poruszono tematykę problemu rzetelnego pomiaru zjawiska satysfakcji i lojalności klientów. Omówiono istotę analiz obu obszarów wraz z warunkami, jakie powinna spełniać metodologia badawcza, aby przynosić przedsiębiorstwom lub instytucjom wymierne korzyści rynkowe. Ponadto zaprezentowano najczęściej stosowane na świecie modele ścieżkowe pomiaru satysfakcji i lojalności klientów (SCSB, ACSI oraz EPSI) wraz z ich charakterystyką i prezentacją dotychczasowych wyników i analiz. Na koniec omówiono największą zaletę modeli ścieżkowych, czyli ich modularny charakter, który pozwala na pełną kontrolę procesu badawczego oraz umożliwia dokładne dopasowanie narzędzia do różnych sektorów oraz rynków.(abstrakt autora)
15
Content available remote Perspektywy satysfakcji nauczycieli
80%
W artykule przedstawiono zagadnienie satysfakcji pracowników zarówno w ujęciu psychologii, jak i zarządzania zasobami ludzkimi. Zwrócono uwagę na ekonomiczne aspekty satysfakcji. Wskazano na związki satysfakcji z motywacją i motywowaniem pracowników, określając ich podobieństwa i różnice. Stanowiło to podstawę do podjęcia rozważań dotyczących satysfakcji nauczycieli szkół publicznych i niepublicznych w Polsce. Przeprowadzona analiza pozwoliła na określenie wyznaczników wpływających na ich satysfakcję.(abstrakt oryginalny)
16
Content available remote Badanie satysfakcji klientów - studium przypadku
80%
Celem opracowania jest przybliżenie kategorii satysfakcji i metodyki jej badania jako istotnego wyznacznika sukcesu rynkowego współczesnych organizacji. Rozważania prowadzone będą wokół następujących tez: 1. W dobie marketingu wartości satysfakcja klientów w istotny sposób wpływa na zarządzanie relacjami, generowanie większej wartości i osiągane przez organizację rezultaty działań. 2. Cykliczne badanie satysfakcji klientów pozwala na właściwe określenie priorytetów doskonalenia organizacji i jej oferty z punktu widzenia oczekiwań klienta. Wychodząc od pojęcia satysfakcji, omówione zostaną jej rodzaje. Następnie wskazane zostaną bezpośrednie i pośrednie metody badania satysfakcji. Wreszcie opisana zostanie procedura badania i pomiaru satysfakcji klientów. Rozważania teoretyczne poparte zostaną wynikami badań satysfakcji klientów konkretnego podmiotu rynkowego. (abstrakt oryginalny)
Efektem badań nad satysfakcją klientów jest liczbowy wskaźnik Satysfakcji Klientów (SK) oparty na ocenie przez klientów jakości dóbr i usług zakupywanych w Polsce i produkowanych zarówno przez firmy krajowe, jak i zagraniczne, mające znaczący udział w rynku danego typu dóbr i usług. Wskaźnik satysfakcji klientów może być obliczony dla sektorów, przemysłów czy producentów danego typu dóbr i usług. Ocena dóbr i usług dostarczanych przez producentów krajowych może być konfrontowana z oceną dóbr i usług dostarczanych przez producentów zagranicznych. Efekty tego typu analiz mogą się okazać użyteczne dla kreowania zasad polityki eksportowej i importowej planowania bilansu handlowego itp. (fragment tekstu)
18
80%
Wstęp: Współcześnie operatorzy logistyczni funkcjonują w bardzo konkurencyjnym środowisku, w którym strategia koncentracji na dotychczasowych klientach, zaspokojeniu ich potrzeb i dzięki temu zatrzymaniu ich, okazuje się być bardziej skuteczna niż próba pozyskania nowych zleceniodawców, którzy nigdy wcześniej nie współpracowali z operatorami logistycznymi. Praktyka pokazuje, iż, dążąc do zatrzymania i zwiększania udziału w kieszeni klienta, operatorzy logistyczni muszą pokonać szereg barier, wejść w sojusz z klientami i stać się innowacyjni. Głównym pytaniem badawczym jest kiedy, z jakiego typu klientami i w jaki sposób operatorzy powinni współpracować, aby osiągnąć sukces innowacyjny. Celem artykułu jest: zaprezentowanie koncepcji innowacji logistycznych oraz ich roli w kreowaniu satysfakcji klienta, wskazanie na liczne bariery na drodze do innowacyjności operatorów logistycznych oraz przeanalizowanie roli i elementów składowych relacyjnego sojuszu innowacyjnego, gdy operator rozwija i wdraża innowacyjne usługi logistyczne. Metody: Badanie składa się z dwóch etapów: fazy pierwszej - zogniskowanych wywiadów z operatorami logistycznymi i ich klientami oraz fazy drugiej - kwestionariusza ankietowego, pozwalającego przetestować model współpracy nad innowacją. Do chwili obecnej przeprowadzono zogniskowane wywiady, przygotowano kwestionariusz ankiety oraz pilotaż ankiety wśród naczelnej kadry kierowniczej wybranych operatorów logistycznych. Zbieranie danych jest w trakcie. Celem zilustrowania wstępnych wyników badań prowadzonych na rynku amerykańskim, opracowano europejskie studia przypadków opisujące współpracę operatorów logistycznych z ich klientami nad innowacją. Wyniki: Sojusz z klientem, gdy firma wypracowuje innowacje jest ważnym czynnikiem sukcesu w usługach logistycznych, zwłaszcza w pracy nad radykalną usługą innowacyjną szytą na miarę potrzeb klienta. Sojusz innowacyjny powinien obejmować zarządcze i relacyjne mechanizmy. Wnioski: Operatorzy logistyczni, w porównaniu do innych branż, są raczej mało innowacyjni. Jednakże menedżer logistyczny powinien spróbować pokonać te bariery i proaktywnie opracować i wdrożyć innowacyjne usługi logistyczne. Wstępne wyniki badań pokazały, że włączenie klientów w proces innowacji logistycznej może spowodować wzrost satysfakcji klienta i poprawić wynik innowacyjny operatora logistycznego. (abstrakt oryginalny)
19
Content available remote Rola i pomiar satysfakcji w marketingu sportowym
80%
Celem artykułu jest przedstawienie roli i znaczenia satysfakcji dla organizacji sportowej na podstawie takich doświadczeń przedsiębiorstw komercyjnych. Przedstawiono również możliwe sposoby pomiaru zadowolenia klienta z uwzględnieniem ich wad i zalet.(fragment tekstu)
20
Content available remote Satysfakcja klienta w urzędach administracji publicznej
80%
W artykule podjęto próbę określenia satysfakcji interesantów ze świadczonych usług przez urząd administracji publicznej na przykładzie wybranego urzędu miasta. Po analizie wyników moŜna wysunąć wniosek, Ŝe klienci badanego urzędu są zadowoleni z poziomu usług świadczonych na ich rzecz. Największe zadowolenie interesantów odnotowano w odniesieniu do personelu obsługującego interesanta. Trochę niŜej oceniono komunikację urzędu z interesantami i procedury obsługi interesantów. Stosunkowo słabo wypadła organizacja pracy urzędu.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 31 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.