Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 77

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Services offer
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
W materiałach promocyjnych, takich jak np. gazetki sklepowe, coraz częściej korzysta się z przekazu wizualnego, minimalizując jednocześnie liczbę informacji o produktach. Choć obraz często przykuwa uwagę w pierwszej kolejności, niekoniecznie może ją utrzymać i co ważne, nie zawsze umożliwia dokonanie oceny jakości produktu. W przypadku urządzeń technologicznych specyfikacja techniczna zdaje się być szczególnie istotna w procesie podejmowania decyzji o zakupie. Jednocześnie ich wygląd wydaje się być cechą o mniejszym znaczeniu. W przedstawionym badaniu eksploracji poddano dwa rodzaje gazetek promocyjnych: zawierające duże obrazki i niewiele treści oraz zawierające małe obrazki i dużo treści. Uczestnicy mieli za zadanie zapoznać się z ofertą sklepu i dokonać oceny atrakcyjności produktów. Celem badania było dokonanie porównania w ocenie atrakcyjności zależnie od ilości treści oraz wielkości obrazków, a także analiza porównawcza sposobu eksploracji wzrokowej obu typów gazetek promocyjnych na podstawie danych okulograficznych.(abstrakt autora)
Świadczenie usług przez firmy produkcyjne staje się coraz powszechniejszą praktyką. W sektorze maszynowym, który dostarcza maszyny i urządzenia różnym branżom, zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym, oferując dodatkowe usługi, takie jak montaż, monitorowanie lub konserwacja maszyn, może być kluczowym czynnikiem dla kupującego przy wyborze dostawcy sprzętu. To, czy i jak tendencja do rozszerzania zakresu usług wpływa na wydajność biznesową, jest problemem zarówno dla badaczy, jak i przedsiębiorców. Artykuł jest kontynuacją badań przeprowadzonych przez autorkę w 2016 r. Głównym celem tego artykułu jest próba zbadania związku między techniczną sprawnością producentów maszyn i urządzeń przemysłowych a ich ofertą usługową, z wykorzystaniem analizy korespondencji. Przetestowano ponad 50 polskich firm z branży maszynowej. Wyniki i konkluzje zostały omówione w artykule. (abstrakt oryginalny)
W rzeczywistości gospodarczej outsourcing stopniowo stał się bardzo popularny we współczesnym biznesie w tym w usługach informatycznych. W artykule podjęto próbę charakterystyki idei outsourcingu, powody jego stosowania oraz zalety tej koncepcji. Tworzenie wartości dla klienta musi koncentrować się na podstawowych funkcjach przedsiębiorstwa, inne działania mogą być realizowane przez zewnętrznych partnerów. Outsourcing jako innowacyjny sposób zarządzania powinien być traktowany jako element konkurencyjnej taktyki, dając wymierne korzyści dla przedsiębiorstw.
Dokonano wszechstronnej analizy aktualnej oferty banków w Polsce skierowanych do studentów. W oparciu o bogate dane empiryczne Autorzy publikacji ocenili ofertę bankową pod względem stopnia realizacji wcześniej zdefiniowanych oczekiwań tego segmentu klientów w zakresie produktów bankowych i standardów ich świadczenia. Uzyskane wnioski zostały skonfrontowane z zaprezentowanym w artykule kształtem bankowej obsługi studentów na rozwiniętych rynkach finansowych, tj. Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemiec.
W ostatnich latach kraje azjatyckie cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów z Europy. Oprócz odmiennej kultury, religii i obyczajów, turyści doświadczają różnorodności smaków i zapachów nieznanej dotąd żywności. Celem pracy była ocena oferty gastronomicznej dla turystów w wybranym kraju azjatyckim na przykładzie miejscowości turystycznej Chiang Mai w północnej prowincji Tajlandii. Przedmiotem badań było 30 restauracji zlokalizowanych w Old Town, blisko atrakcji turystycznych. Do badań wykorzystano metodę inspekcji przeprowadzoną przy użyciu specjalnie skonstruowanego formularza zawierającego 27 pytań. Wyniki inspekcji dokumentowano w postaci zapisów z obserwacji oraz zdjęć każdego z lokali i kart menu. Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono, że w wybranej miejscowości turystycznej wszystkie restauracje serwowały lokalne potrawy tajskie. Dania innych państw, np. włoskie lub amerykańskie były w ofercie nielicznych obiektów. Oceniane restauracje miały bardzo różnorodną ofertę gastronomiczną, m.in. przekąski, dania główne mięsne/rybne, wegetariańskie, surówki i sałatki, desery i napoje. Wśród dań mięsnych były potrawy z kurczaka i wieprzowiny, rzadko z wołowiny. Nie stwierdzono posiłków przygotowanych z mięs coraz bardziej popularnych w Europie, np. królika, kaczki i gęsi. W kilku restauracjach dostępne było mięso halal. Zaskoczeniem dla europejskich turystów była zastawa i sztućce. W połowie ocenianych restauracji posiłki serwowano na wielorazowych talerzach z tworzywa, a ze sztućców najczęściej występowała łyżka i pałeczki. Widelec podawano tylko w nielicznych restauracjach, natomiast nóż - w kilku. Sztućce najczęściej umieszczane były na stole w pojemniku zawierającym łyżki i pałeczki dla wielu klientów. Tylko w nielicznych restauracjach sztućce podawano w serwetce dla indywidualnego klienta. W menu wszystkich lokali zastosowane były rozwiązania odmienne od spotykanych w restauracjach europejskich. W kartach zamieszczone były zdjęcia potraw, a nazwy podawano zwykle w kilku językach, m.in. w tajskim, angielskim i chińskim. Nie stwierdzono występowania informacji istotnych dla konsumentów, a dotyczących wykazu wszystkich składników. W połowie ocenianych restauracji wymieniano wyłącznie główne składniki. W żadnej z nich nie informowano o masie dań, wartości energetycznej potraw i wykazie alergenów. Podsumowując, można stwierdzić, że oferta gastronomiczna w restauracjach zlokalizowanych w miejscowości turystycznej Chiang Mai, w Tajlandii, jest bardzo różnorodna. Serwowane są lokalne dania, a sposób ich podawania jest odmienny od wzorców europejskich. (abstrakt oryginalny)
Od początku XXI w. Polska staje się tzw. rynkiem wschodzącym dla centrów usług dla biznesu. Tego rodzaju usługi o wyższym celu mogą stwarzać znacząca szansę na rozwój potencjału gospodarczego zarówno kraju, jak i miast. W artykule przedstawiono niektóre aktualne informacje na temat centrów usług w kontekście zasobów ludzkich w największych miastach Polski. Opierając się na tych danych, przewiduje się podejmowanie przyszłych decyzji inwestycyjnych. Brany jest również pod uwagę aktualny stan gospodarki światowej. Wyniki pokazują, ze pomimo spowolnienia tempa wzrostu gospodarczego w wielu krajach i sektorach centra usługowe w Polsce mogą nadal się rozwijać.(abstrakt oryginalny)
Dla inwestora zlecającego realizację robót budowlanych, zasadniczą kwestią jest cena, jaką zaproponuje wykonawca. W cenie, oprócz kosztów bezpośrednich (koszty robocizny, materiałów oraz pracy sprzętu i środków transportu technologicznego), zazwyczaj uwzględnione są także narzuty, najczęściej koszty pośrednie i zysk. Celem artykułu jest przedstawienie wyników badań dotyczących sposobów definiowania i kalkulacji narzutów uwzględnianych w cenie ofertowej, w tym kosztów pośrednich i zysku, przez polskich wykonawców budowlanych. Wyniki badań wskazują, że większość wykonawców kalkuluje narzuty tradycyjnie, czyli wskaźnikowo. Są to jednak w zdecydowanej większości wskaźniki własne, coraz częściej dostosowywane indywidualnie do przedsięwzięcia. Również podstawy naliczania kosztów pośrednich i zysku są w coraz większym stopniu różnicowane przez wykonawców. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu badawczego jest znalezienie odpowiedzi na pytania badawcze dotyczące istnienia różnic w skłonności do zakupu poszczególnych składników pakietu usług oraz pakietu jako całości w zależności od poziomu cen składników. Zastosowano podejście scenariuszowe, na próbie 145 konsumentów. W badaniu wykorzystano cztery scenariusze. Tzw. freebie devaluation effect, polegający na mniejszej postrzeganej wartości oferty darmowej i wynikającej z niej niższej intencji zakupu oraz skłonności do zapłaty za składnik pakietu oferowany w przyszłości osobno, zyskał potwierdzenie w wynikach badania w przypadku drogiej usługi podstawowej. Wskazano również na lepszy wpływ taniego (niż darmowego) składnika oferty uzupełniającej na intencję zakupu pakietu z drogą usługą podstawową. Zaprezentowane wyniki mają znaczenie dla skuteczności strategii pakietyzacji usług dla konsumentów indywidualnych, jak i gospodarstw domowych. Poszerzają również wiedzę na temat postaw konsumentów względem ofert zawierających składniki darmowe i bardzo tanie. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano najważniejsze funkcje kart płatniczych, które mówią o jej atrakcyjności. Przedstawiony został podział kart, ze względu na różnych odbiorców (grupy społeczne). W kolejnych punktach opisano usługi dodatkowe do kart płatniczych, oferowane przez najważniejsze międzynarodowe organizacje płatnicze, jak: VISA International Service Association, Europay (europejski partner i agent Master Card) oraz American Express (AmEx). Na zakończenie przedstawiono przykłady usług dodatkowych oferowanych do kart wydawanych przez banki polskie.
Historia banków sięga starożytności. W założeniu, ich podstawowym celem było udzielanie kredytów na wysoki, często lichwiarski procent. Obecnie wyróżnia się szereg funkcji, jakie pełni bank we współczesnej gospodarce. Pieniądz nie jest jedynie środkiem płatniczym, rozwój bankowości elektronicznej i wielu bankowych usług dodatkowych prowadzi do przyrównania banku do dobrze prosperującego przedsiębiorstwa usługowego. Przytoczony przykład ma na celu wykazać sposób zarządzania portfelem usług oferowanych przez banki zarówno dla klientów indywidualnych, korporacyjnych, biznesowych, jak i często pomijanych klientów typu Agro-rolników. Zakres badawczy obejmuje jeden z największych banków w Polsce, który w ostatnim czasie dokonał fuzji całościowych udziałów banku BZ WBK SA wchodząc w skład grupy Santander. W artykule zastosowano metody: obserwacji, monograficzną, badania dokumentów, statystyczną oraz analizy i krytyki piśmiennictwa. Źródłem informacji są oficjalne raporty generowane przez spółkę oraz informacje dostępne na stronie internetowej banku. (abstrakt oryginalny)
Jednym z powodów słabej oceny usługi postrzeganej przez usługobiorców bywa rozbieżność między tym, co przedsiębiorstwo obiecuje w zakresie usługi a tym co aktualnie dostarcza. Przeanalizowano źródła tych nieścisłości.
W pracy przedstawiono koncepcje ontologii ofert produktów i usług. Koncepcje oparto na teorii przedmiotu indywidualnego Romana Ingardena. W części pierwszej przedstawiono aparat pojęciowy ontologii przedmiotu indywidualnego. W części drugiej przedstawiono podstawowe kategorie ontologii wyrobów i usług. (abstrakt oryginalny)
W artykule podjęto próbę odpowiedzi na pytanie: które elementy procesu świadczenia usług podlegają ocenie nabywców i jak wpływają na zadowolenie i satysfakcję klientów? Zwrócono uwagę na rolę konsumenta jako podstawowego weryfikatora działań rynkowych przedsiębiorstw usługowych w Polsce. Podstawę wnioskowania stanowią fragmenty wyników badań przeprowadzonych na terenie Dolnego Śląska. Celem badań była identyfikacja podstawowych dla usługobiorcy elementów składających się na ofertę usługową oraz ocena ich poziomu jakościowego, stanowiąca źródło satysfakcji bądź rozczarowania dla klienta.
Współczesna branża hotelarska funkcjonuje w trudnych warunkach konkurencji rynkowej. Mnogość podmiotów i oferowanych przez nie produktów po-woduje, że poszczególne obiekty podejmują szereg przedsięwzięć i wykorzystują wiele dostępnych metod oraz narzędzi mających na celu wyróżnienie swojej oferty na rynku. Działania w zakresie wykorzystywania marketingu mix (tradycyjnego lub rozszerzonego) mają różnorodny charakter. Jedną z ważniejszych sfer oddziaływania na rynek są przedsięwzięcia podejmowane w sferze produktu turystycznego (hotelarskiego). Obiektem badań w niniejszym artykule jest Royal Park Hotel & SPA w Mielnie - trzygwiazdkowy obiekt zlokalizowany w jednej z atrakcyjniejszych miejscowości nadmorskich w Polsce. Analizowany obiekt należy do znaczących przedsiębiorstw noclegowych w Mielnie zarówno pod względem możliwości recepcyjnych, jak i oferowanych produktów. (fragment tekstu)
This work examined the evolvement of financial technology (fintech) in Nigeria's commercial capital city, Lagos, and its influence on the delivery of financial services in Nigeria. The purposive sampling technique was adopted to select members of the population of financial services consumers in Lagos, the commercial and economic capital of Nigeria. A sample size of 400 was drawn with a total of 303 copies of the questionnaire properly completed, returned, and found sufficient to be employed for data analysis. ANOVA regression analysis was employed to analyse the data. The findings of the study indicated that factors such as the increase in technological advancement and its usage by younger consumers are the major drivers of financial services. Furthermore, it was established that many customers preferred fintech companies to traditional financial institutions in the scope of the delivery of financial services. It was also established that fintech companies have a significant influence on customer satisfaction and are changing the dynamics of competition in the delivery of financial services in Nigeria. (original abstract)
Banki coraz chętniej nawiązują współpracę nie tylko z zakładami ubezpieczeń, ale także z towarzystwami funduszy inwestycyjnych i firmami świadczącymi usługi assistance. Z analiz przeprowadzonych przez Fundację na rzecz Kredytu Hipotecznego wynika, że w najbliższych latach możemy spodziewać się dalszego wzrostu popytu na kredyty hipoteczne wysokości 10-15 proc. w skali roku. Na koniec 2006 roku dostępność kredytów wzrosła w porównaniu z IV kwartałem 2005 roku o 20 proc. i wyniosła 301 tys. złotych przy oprocentowaniu 5,7 proc. i trzydziestoletnim okresie kredytowania.
Celem artykułu jest określenie głównych korzyści zawartych w propozycjach ofertowych przewoźników, a także identyfikacja podmiotów rynkowych współdziałających z przewoźnikami niskokosztowymi w zakresie kształtowania ofert komunikacyjnych. Wskazano także przykłady produktów sieciowych oferowanych klientom na polskim rynku tanich usług lotniczych i kolejowych. W tym celu wybrano dwóch niskokosztowych operatorów (ich marki) reprezentujących kluczowe sektory tanich usług komunikacyjnych, a mianowicie easyJet (tanie usługi lotnicze) i TLK (tanie usługi kolejowe).(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono innowacyjne oferty polskich banków skierowane do klientów indywidualnych. Opis powstał na podstawie analizy dostępnych produktów oraz usług bankowych, które dzięki swojej innowacyjności zostały docenione przez ekspertów z branży. Przedstawione w opracowaniu innowacje podzielono na kilka najbardziej wyrazistych obszarów. Pierwsza z opisanych płaszczyzn dotyczy kar płatniczych, posiadających wyjątkowe funkcje, czy unikalne usługi dodatkowe. Kolejna sfera dotyczy możliwości jakie dają klientowi aplikacje mobilne. W następnej części praca zawiera przykłady wdrażanych nowości w systemach bankowości internetowej. Opracowanie uzupełnia analiza nowoczesnych możliwości sposobów kontaktu z bankiem. Z pracy jasno wynika, że polska bankowość reprezentuje wysoki poziom innowacyjności, o czym świadczą liczne nagrody oraz wyróżnienia.(abstrakt oryginalny)
Rosnące znaczenie sektora usług w gospodarkach przy jednoczesnej intensyfikacji zjawisk konkurencyjnych skłania przedsiębiorstwa usługowe do podejmowania ekspansji na rynki zagraniczne. Podjęcie decyzji dotyczącej internacjonalizacji wiąże się nie tylko z wyborem rynku docelowego, ale też koncepcji prowadzonych na nim działań marketingowych, w tym również związanych z kształtem oferty usługowej. Rozstrzygnięcia wymaga dylemat związany z zakresem jej standaryzacji. Celem artykułu jest identyfikacja stopnia standaryzacji usług świadczonych na rynku polskim przez podmioty z udziałem kapitału zagranicznego oraz określenie wpływu zmiennych charakteryzujących organizację na skłonność do standaryzacji bądź adaptacji oferty usługowej. Podstawą rozważań są wyniki badania empirycznego wśród menadżerów działających w Polsce przedsiębiorstw usługowych z kapitałem zagranicznym. Pokazują one wysoką skłonność do pełnego lub częściowego standaryzowania oferty usług, nie występuje przy tym istotne statystycznie zróżnicowanie tego procesu w zależności od cech badanych przedsiębiorstw usługowych. Artykuł ma charakter badawczy. (abstrakt oryginalny)
Na Wyspach Brytyjskich pracuje już ponad 250 tysięcy Polaków. Niedługo otworzą się kolejne rynki pracy. Wielu Polaków wykorzystało szansę, jaką po rozszerzeniu Unii Europejskiej dało otwarcie niektórych rynków pracy. Emigracja zarobkowa spowodowała znaczny odpływ, zwłaszcza młodych, wykwalifikowanych pracowników. Tzw. drenaż mózgów odbija się niekorzystnie na gospodarce polskiej, która traci osoby wykształcone, mogące w największy sposób wpływać na rozwój kraju i budowanie gospodarki opartej na wiedzy. Tymczasem emigranci wciąż potrzebują kont bankowych, za pośrednictwem których mogą składować i przesyłać do kraju zarobione za granicą pieniądze. Artykuł dotyczy oferty usług bankowych skierowanych do emigrantów.
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.