Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 28

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Services promotion
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Celem artykułu jest ukazanie roli komunikacji marketingowej w działalności przedsiębiorstw uzdrowiskowych. Analiza instrumentów promocji przeprowadzona została na przykładzie firm uzdrowiskowych funkcjonujących w uzdrowiskach Ziemi Kłodzkiej, takich jak Lądek-Zdrój, Długopole-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Duszniki-Zdrój i Polanica-Zdrój, oraz w wybranych uzdrowiskach czeskich położonych wokół Ziemi Kłodzkiej, takich jak: Lipova Lazne, Karlova Studanka, Bludov, Jesenik, Volke Losiny, Velichovky, Janskć Lazne, Lazne Bohdanec, Lazne Belohrad. Zmieniające się potrzeby zdrowotne współczesnego człowieka są impulsem do wprowadzania innowacji produktowych przez przedsiębiorstwa uzdrowiskowe. Jednakże bez jednoczesnego podejmowania odpowiednich działań promocyjnych podmiotom tym trudno by było utrzymać się na konkurencyjnym rynku. (abstrakt oryginalny)
Niniejszy artykuł ma być w zamierzeniu autora głosem w większej dyskusji o możliwości zastosowania koncepcji marketingu usług do działalności szkół sztuk walki. Celem opracowania jest umieszczenie nauczania sztuk walki w zakresie wybranej marketingowej definicji pojęcia usługi. Wobec pojawiających się w fachowej literaturze głosów o permanentnym rozwadnianiu marketingu poprzez "przystrajanie go kolejnymi przymiotnikami oraz wynajdywanie dla niego nowych obszarów zastosowań, konieczne jest wykazanie prawdziwości zawartej w tytule tezy. Zabieg ten wypełni warunki brzegowe dla zasięgu oddziaływania marketingu, dzięki czemu niniejsze opracowanie stać się powinno swoistą przepustką do wprowadzenia nauczania sztuk walki na tereny teorii marketingu usług. (abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Projekt Trolley jako przykład promowania ekologicznego transportu zbiorowego
100%
Projekt Trolley powstał przy współpracy dziewięciu partnerów europejskich, a jego celem jest promocja pojazdów trolejbusowych, jako w pełni ekologicznego i przyjaznego środowisku środka transportu. Oprócz aspektu stricte ekologicznego podkreśla się również wymiar ekonomiczny eksploatacji tych pojazdów. W artykule zarysowano główne cele projektu Trolley oraz dokonano krótkiej analizy porównawczej autobusu i trolejbusu. Przedstawiono również partnerów będących twórcami projektu oraz pokazano obecną sieć trolejbusową w państwach europejskich z wyszczególnieniem Polski. (abstrakt oryginalny)
Doskonalenie skuteczności promowania pakietów usług turystycznych dotyczy działań podejmowanych przez organizatorów podróży turystycznych, zwanych turoperatorami oraz ich agentów. Ze względu na rodzaj powiązań turoperator- agent , większą rolę w tym zakresie odgrywa turoperator, ale ze względu na duży chaos na polskim rynku turystycznym, przejawiający się podejmowaniem funkcji agencyjnych przez niektórych turoperatorów ocenianie skuteczności promowania jest nieco utrudnione. Z tego względu w artykule przedstawiono kompleksowe podejście do promocji pakietów usług turystycznych , uwzględniając wyniki ocen turoperatorów, ich agentów oraz klientów, co stało się podstawą do propozycji uogólnionych do poziomu przedsiębiorstwa turystycznego. (abstrakt oryginalny)
Promocja - będąca nieodłącznym elementem gospodarki rynkowej - stanowi niezwykle skuteczną formę pozyskiwania klientów przez konkurujące ze sobą szkoły wyższe. Stosowanie kompozycji różnych narzędzi promocyjnych odpowiednich do przyjętej strategii marketingowej, rodzaju oferowanych usług oraz segmentu potencjalnych nabywców, warunkuje osiągnięcie przez uczelnie sukcesu rynkowego oraz wpływa na pozytywne kreowanie ich wizerunku. Niestabilność otoczenia rynkowego szkół wyższych powoduje, że nawet renomowane uczelnie z tradycjami nie mogą czuć się pewnie na tak szybko ewoluującym rynku edukacyjnym. Dlatego też zarówno uczelnie państwowe, jak i prywatne coraz bardziej doceniają wagę działań marketingowych i promocyjnych oraz ich rolę w budowaniu przewagi konkurencyjnej, wykorzystując w swych działaniach szeroką gamę instrumentów oraz tradycyjne i nowoczesne kanały przekazu. Przy opracowywaniu strategii promocji uczelni należy jednak pamiętać, że może ona być wyznacznikiem długotrwałego sukcesu szkoły wyższej pod warunkiem wysokiej jakości świadczonych usług dydaktycznych i pozadydaktycznych. Oferta uczelni wychodząca naprzeciw potrzebom kandydatów na studia i studentom oraz wspierające ją skuteczne działania promocyjne, stanowią najlepszą wizytówkę uczelni, wyróżniającą ją spośród konkurencyjnych ofert.(abstrakt oryginalny)
Polska w niewielkim stopniu uczestniczy w dynamicznie rozwijającym się rynku międzynarodowych usług edukacji wyższej. Aby pozyskiwać zagranicznych studentów należy zaproponować ofertę przystającą do ich oczekiwań i skutecznie dotrzeć z informacją do odbiorców znajdujących się nieraz na drugim krańcu globu. Podstawą tych działań musi być dobre poznanie i zrozumienie ich potrzeb, motywacji i zachowań. Celem referatu jest prezentacja dorobku teoretycznego i badawczego dotyczącego efektu kraju pochodzenia (z ang. country-of-origin effect, w skrócie COO) w międzynarodowych usługach wyższej edukacji na podstawie literatury przedmiotu oraz wskazanie problemów badawczych, które mogłyby być przedmiotem dalszych analiz w kontekście promowania oferty polskich instytucji aspirujących do funkcjonowania na międzynarodowym rynku. (abstrakt oryginalny)
7
84%
Celem opracowania jest przedstawienie i analiza charakterystycznych cech współczesnych działań marketingowych na rynku pasażerskich usług lotniczych w kontekście konkurencyjnych uwarunkowań. W artykule zaprezentowano przykłady strategii konkurencji wdrażanych w towarzystwach lotniczych i podejmowanych w ich ramach działań marketingowych. Wskazano na niektóre zmiany i efekty wynikające z rozwoju komunikacji marketingowej, procesów digitalizacji, innowacyjności i udziału mediów społecznościowych.(abstrakt oryginalny)
Elektroniczna administracja jest często uznawana jako symbol nowoczesności państwa. Zastosowanie technik IT w tej sferze ma też sens ekonomiczny i głównie dlatego administracji zależeć powinno na upowszechnieniu wszystkich usług e-govemment. Na ich wdrożenie wydano już pewne środki, a efektywność tego zostanie zauważona dopiero, gdy będzie można znacznie ograniczyć wydatki związane z obsługą "papierowych" procedur, czyli gdy z usług cyfrowych skorzysta duży odsetek obywateli. Rządy krajów UE w pierwszej kolejności przygotowały usługi generujące dochód dla państwa, czego przykładem są elektroniczne systemy składania zeznań podatkowych, które są najbardziej zaawansowaną e-usługą we wszystkich krajach UE. Celem artykułu jest przedstawienie możliwości zastosowania nowego kanału promocji wysyłania elektronicznych deklaracji PIT. (fragment tekstu)
Autorzy dokonali identyfikacji kilku wybranych mitów, które faktycznie określają zasady, na jakich opiera się funkcjonowanie przedstawicieli medycznych oraz ich działalność promocyjna prowadzona na rzecz koncernów farmaceutycznych i firm dystrybucyjnych. Mity te to właściwie pewne mocno zakorzenione stereotypy odnoszące się odpowiednio do: przekonania, ze "przedstawiciele medyczni to lekarze, a sporadycznie farmaceuci''; poglądu, jakoby "wiedza o produktach przesądzała o skuteczności przedstawiciela medycznego"; opinii, że "skutecznego przedstawiciela medycznego charakteryzuje wysoki poziom asertywności"; opinii odnośnie szczególnie wysokiego poziomu lojalności, jaką mają się cechować przedstawiciele medyczni względem firm farmaceutycznych; poglądu, że firmy farmaceutyczne odczuwają jakieś poważniejsze problemy związane z pozyskaniem dostatecznej liczby kandydatów na przedstawicieli medycznych spełniających ich szczególnie wysokie profesjonalne oczekiwania.
Polskie wybrzeże ma coraz więcej do zaoferowania swoim gościom, poczynając od przepięknych, szerokich plaż, wspaniałego powietrza, na znakomitej infrastrukturze noclegowej kończąc. Nad polskim morzem nadal drzemie wielki potencjał, a kierunek obrany przez polskich hotelarzy i władze rokuje jeszcze jaśniejszą przyszłość. Coraz więcej zagranicznych turystów wybiera polski pas nadmorski już nie tylko ze względu na niższe koszty, lecz także na jakość obsługi, która z roku na rok jest na lepszym poziomie . Dzisiejsze hotelarstwo staje się wysoko wyspecjalizowaną formą gospodarki bazującej na szerokiej gamie świadczonych usług, które noszą nazwę pakietów. Okazuje się również, że przy kreowaniu nowych produktów i postaw konsumenckich na wysoko konkurencyjnym rynku, na którym funkcjonuje ogromna liczba oferentów usług oraz jest duża homogeniczność asortymentu, promocja staje się niezbędna. (fragment tekstu)
W artykule opisano dwie kampanie przeprowadzone przez szwedzką pocztę. Mimo, że rozwój technologii zmienił sposób komunikowania się i poczta bardzo w ostatnim czasie straciła na znaczeniu, kampanie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zdaniem autora stało się tak za sprawą innowacyjnego pomysłu i umiejętnemu zaangażowaniu konsumentów. Autor podkreśla przy okazji otchłań, jaka jego zdaniem dzieli promocję Poczty Polskiej od szwedzkiej Posten.
Badane firmy komunikują się z klientami, korzystając w tym celu z różnych środków. W największym zakresie, ponieważ prawie wszystkie, wykorzystują kontakt bezpośredni, w najmniejszym komunikują się za pośrednictwem telewizji. Na czwartym miejscu, ze względu na liczbę wskazań, znalazł się Internet. Oznacza to, że firmy inwestują w nowe technologie, które ze względu na interaktywny charakter powodują, że proces komunikacji przebiega inaczej niż w tradycyjnych środkach przekazu. Najbardziej aktywną działalność w zakresie komunikacji marketingowej prowadzą firmy turystyczne, remontowo-budowlane i edukacyjne. Nasilenie różnorodnej działalności komunikacyjnej z klientami przez wymienione firmy wskazuje, na silną konkurencję na tych rynkach. Potwierdzeniem tego są deklarowane główne cele promocji: poinformowanie o istnieniu firmy i jej ofercie oraz pozyskanie nowych klientów i zwiększenie sprzedaży.
W artykule omówiono klasyczne działania marketingowe przedsiębiorstw transportowych w postaci wykorzystania 7P, następnie marketing zewnętrzny, wewnętrzny i interakcyjny jako efekt ewolucji klasycznej koncepcji oraz marketing światły, obejmujący partnerstwo, innowacyjność, nową wartość, poczucie misji, oraz aspekty społeczne. Celem artykułu jest identyfikacja klasycznych działań marketingowych w aspekcie ich rozwoju oraz działań nowoczesnych dla rynku usług transportowych.(abstrakt oryginalny)
Usługi bankowe kojarzą się raczej ze sztywnymi regułami, nieprzebłaganymi terminami, stabilnością i regularnością. Tymczasem coraz większa konkurencja w tym sektorze wymaga od finansistów większej elastyczności działań. Również przy wyborze nośników reklamy.
Artykuł podejmuje problem promocji Polski (eksportu, usług, wyrobów) za pośrednictwem wyodrębnionych jednostek organizacyjnych ambasad. Podaje przykłady funkcjonowania wydziałów lub sekcji handlowych innych państw. Zwraca uwagę na kulturę prowadzenia korespondencji przez nasze firmy. Omawia doświadczenia Biura Radcy Handlowego RP w Kuwejcie w latach 1996-1999. Jako efektywna i tanią formę promocji wspomina stoiska informacyjno-promocyjne organizowane w trakcie targów czy w ramach innych imprez promocyjnych.
Artykuł prezentuje promocję jako najwyższy, zdaniem autora, element strategii marketingowej na rynku telewizji kablowej. Przedstawiono zagadnienia związane z promocją w oparciu o literaturę przedmiotu, jej narzędzia, cele, dobre i złe strony. Skoncentrowano się szczególnie na reklamie, szczególnie popularnej formie promocji. Pokazano promocję usługi telewizji kablowej w praktyce, na przykładzie Telekomunikacji Polskiej S.A.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.