Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Serwis gwarancyjny
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule opisano rynek pojazdów rolniczych w aspekcie zapotrzebowania na oryginalne części zamienne. Przedstawiono warunki determinujące stosowanie outsourcingu w logistyce dystrybucji części zamiennych. Poddano analizie możliwość wykorzystania modelu Holta-Wintersa do oceny popytu na wy-braną grupę filtrów do ciągników rolniczych marki John Deere na przestrzeni roku kalendarzowego. Badania ilości sprzedanych filtrów wykonano w przedsiębiorstwie handlowo-usługowym, będącym autoryzowanym dealerem. Cykl badań obejmował lata 2003-2011. Dokonano oceny przydatności czterech wersji modelu Holta-Wintersa z trendem i sezonowością addytywną oraz multiplikatywną do prognozowania popytu na grupę filtrów. Dla wybranych modeli przetestowano ich trafność poprzez sporządzenie prognoz ex post i ocenę wartości mierników błędów absolutnych i względnych.(abstrakt oryginalny)
2
100%
Stosowanie metody porównawczej w obszarze nauk jest powszechne i ma długą tradycję. Mimo to nie stosuje się tworzenia odrębnych porównawczych dyscyplin na szeroką skalę. Uznaje się raczej przydatność stosowania metody porównawczej jako jednego z wielu sposobów badania rzeczywistości. Tym bardziej przydatny w inżynierii rolniczej - ze względu na dużą różnorodność budowy obiektów technicznych i związane z nimi procesy, które najłatwiej analizować stosując metodę porównawczą. Badania porównawcze w inżynierii rolniczej można wykorzystywać na etapie projektowania, budowy i eksploatacji maszyn rolniczych, jak również do porównywania innych procesów zachodzących w obszarze techniki. Badania przeprowadzono na przykładzie informacji uzyskiwanych za pomocą komputerowych testów diagnostycznych, wykorzystywanych do diagnostyki ciągników rolniczych oraz wybranych procesów obsługowych planowanych przeglądów serwisowych. (abstrakt oryginalny)
Komisja Europejska przedstawiła propozycje, które mają zmienić reguły rządzące obecnie branżą sprzedaży nowych samochodów i ich technicznej obsługi w całej Unii Europejskiej. Celem proponowanych zmian jest zwiększenie konkurencji w tej branży, na czym powinni skorzystać kupujący i użytkownicy.
W pracy podjęto próbę analizy działań autoryzowanych stacji obsługi i niezależnych warsztatów usługowych w zakresie logistyki zwrotnej. Omówione zostały praktyki w ramach logistyki zwrotnej oraz bariery w ich wprowadzania w systemie obsługi pojazdów i maszyn roboczych. Zwrócono uwagę na aspekty ekonomiczne i ekologiczne funkcjonowania logistyki zwrotnej części zamiennych w przedsiębiorstwach świadczących usługi serwisowe. Przebadano wybrane grupy przedsiębiorstw autoryzowanych i niezależnych oraz przedstawiono funkcjonowanie praktyk w zakresie logistyki zwrotnej w warunkach Polskich.(abstrakt oryginalny)
Logistyka serwisowa rozumiana jest jako zespół działań na każdym etapie procesu zapewnienia części zamiennych i ekip naprawczych. Obejmuje planowa nie, zaopatrzenie, a także zarządzanie transportem, magazynowaniem, zwrotami oraz naprawami wraz z ich obsługą gwarancyjną. Często dotyczy systemów złożonych i rozproszonych. Celem logistyki serwisowej jest minimalizacja opóźnienia logistycznego, które wpł ywa w znaczący sposób na gotowość operacyjną systemu, a tym samym minimalizacja kosztów wynikających z przestojów. Logistyka serwisowa ma też duży wpływ na sposób postrzegania firmy przez klienta. W artykule przedstawiono ogólną koncepcję systemu wieloagentowego modelującego system logistyki serwisowej w branży samochodowej, którego celem jest wspomaganie przedsiębiorstwa w zapewnieniu ciągłości funkcjonowania serwisu przy ograniczeniu kosztów i min imalizacji czasu. Zastosowanie podejścia agentowego w przypadku dużych przedsiębiorstw, działających na rozległym obszarze, korzystających z wielu dostawców, firm transportowych i ekip serwisowych ma na celu dekompozycję złożonego problemu na zagadnienia prostsze, które mogą być szybciej i z większą dokładnością oraz trafnością rozwiązane, a poprzez odpowiednią współpracę autonomicznych jednostek optymalnie zrealizowane. System wieloagentowy charakteryzuje się bowiem rozproszeniem, wykorzystywaniem niepełn ej informacji, decentralizacją i inteligentnym współdziałaniem wielu niezależnych jednostek. Systemy agentowe są wydajne (możliwość asynchronicznego, niezależnego działania), niezawodne (awaria jednego agenta nie powoduje awarii całego systemu), elastyczne (możliwa adaptacja systemu do większych rozmiarów poprzez dodanie nowych agentów bez konieczności oddziaływania na już istniejących) oraz posiadają zdolność reagowania na zmiany zaistniałe w środowisku. W opracowaniu przedstawiono model agenta pojedyncze go, agenta - holona i środowiska, zaproponowano ogólny schemat systemu wieloagentowego do modelowania logistyki serwisowej z podziałem na moduły agentów nadrzędnych, specjalnych i wykonawczych, a także przedstawiono podstawowe zadania jednostek wchodzących w skład poszczególnych grup. Na przykładzie agenta transportowego dokonano dokładniejszej charakterystyki celów, wiedzy, zadań i stanów agenta, środowiska w którym funkcjonuje, możliwości współdziałania z innymi agentami oraz mechanizmów tej współpracy.(abstrakt oryginalny)
Niełatwe czasy dla motoryzacji spowodowały, że przyspieszenia nabrały zmiany w usługach samochodowych. Obecnie problem nie polega na poprawie technicznego wyposażenia warsztatów samochodowych. Ich byt lub bankructwo wyznaczają teraz inne kryteria: zdolność pozyskiwania klientów, wydajność pracy, cena usług, itd. Dlatego też jedne zakłady upadają, inne zaś rozwijają się dobrze i mają korzystne perspektywy rozwoju na przyszłość.
Przedstawiono zagrożenia dla środowiska ze strony zużytych olejów silnikowych, przekładniowych oraz filtrów wymienianych podczas eksploatacji ciągników. Scharakteryzowano rynek odpadów w zakresie pozyskiwania zużytych płynów eksploatacyjnych. Omówiono problemy wynikające z dużego rozproszenia i niskiej rentowności rynku indywidualnych użytkowników pojazdów rolniczych. Zaprezentowano korzyści z obsługi technicznej ciągników prowadzonej przez autoryzowaną sieć serwisową. Omówiono strukturę ilościową w układzie miesięcznym 2889 przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych, wykonanych przez autoryzowaną obsługę techniczną. Przedstawiono strukturę zapotrzebowania na grupę filtrów: oleju silnika, oleju hydraulicznego i skrzyni biegów o raz paliwa do ciągników rolniczych, które firma dystrybucyjna sprzedała użytkownikom. Wyznaczono współczynnik korelacji Pearsona oraz test istotności dla współczynnika korelacji liniowej badanych zmiennych: liczby przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych oraz liczby sprzedanych filtrów do ciągników w oparciu o test t-Studenta.(abstrakt oryginalny)
Dokonując wyboru dostawcy na rynku dóbr produkcyjnych, nabywcy coraz częściej, oprócz jakości technicznej oferowanych produktów, kierują się jakością samych usług. Dodatkowym atrybutem staje się świadczenie usług serwisowych i doradczych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.