Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 341

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 18 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Serwis internetowy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 18 next fast forward last
1
Content available remote Zastosowanie modelu Equal 4.0 do oceny złożonych serwisów internetowych
100%
Nowoczesne serwisy internetowe charakteryzują się znaczną złożonością struktury organizacyjnej, mnogością udostępnianych usług, zróżnicowaniem charakterystycznych dla nich cech oraz przeznaczeniem. Obok dynamicznie rozwijających się serwisów szeroko pojętego e-commerce (sklepy internetowe, serwisy aukcyjne i porównawcze etc.) funkcjonują także serwisy tematyczne obejmujące m.in.: motoryzację, kulturę, rozrywkę, komputery i Internet, marketing, sport, biznes, prawo i finanse. Jednak najczęściej odwiedzaną grupą polskich serwisów są portale internetowe. Według wyników badania Megapanel PBI/Gemius w październiku 2009 roku cztery największe polskie portale, tj. Onet.pl, Wirtualna Polska, Interia.pl, Gazeta.pl, zostały odwiedzone kolejno przez 11,5 mln, 9,9 mln, 8 mln i 7,4 mln użytkowników. (fragment tekstu)
2
Content available remote Metoda redukcji wymiarów oceny jakości serwisów internetowych
80%
W pracy sformułowano ogólny zarys metodyki wspomagającej wiarygodny dobór kryteriów istotnych przy ocenie serwisów jednego typu. W niniejszym artykule poszerzono przygotowany wcześniej zarys metodyki o badania korelacji między opiniami użytkowników na temat całości serwisu internetowego i ocenami jego poszczególnych wymiarów jakości. Badania przeprowadzono na przykładzie wskaźników jakości modelu eQual i portali informacyjnych. Analiza ta miała dać odpowiedź na pytania: które z kryteriów jakości eQual są najbardziej związane z ogólnym wrażeniem wywoływanym na użytkowniku przez serwis internetowy? oraz w jaki sposób na przewidywaną końcową ocenę serwisu wpływa eliminacja najmniej istotnych kryteriów jakości? Podkreślić należy, że opracowany zarys procedury ma wspomagać proces doboru kryteriów, a jej wyniki mają być dla eksperta tylko pewnego rodzaju sugestią pomagającą w wyborze wskaźników jakości.(fragment tekstu)
W bankowości elektronicznej w Polsce nastąpił swoisty przeskok innowacyjny. Zaczynaliśmy stosunkowo późno w stosunku do innych krajów, polskie banki mają więc jedne z najnowocześniejszych systemów bankowości elektronicznej na świecie - ponieważ są to systemy stosunkowo nowe i oparte na tych najnowocześniejszych. Natomiast nie zmienia się ciągle podstawowy problem bankowości elektonicznej - jak przyciągnąć nowych klientów i utrzymać starych. Banki - co prawda - stale udoskonalają swoje systemy bankowości elektronicznej, zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym, poprzez dodanie nowych funkcji, tym niemniej nie ma wciąż jasności, co naprawdę kieruje klientami w wyborze internetowego systemu dostępu do konta i usług, które można za jego pomocą zrealizować. Aktualnych odpowiedzi na to pytanie ma udzielić m.in. niniejszy artykuł. (fragment tekstu)
The main aim of this article is presenting a new form of a production function of VES class as a potential tool for evaluating the substitutability of factors influencing the websites' performance. After remarks placing this paper in the series of studies into websites, a proposed form of VES function is characterized. Then the author presents the outline of a proof that this function fulfils the assumptions of the production function. The article is concluded with an attempt to present an economic interpretation of the function coefficients and conclusions concerning further research in this direction.(original abstract)
Projektowanie aplikacji internetowych wymaga integracji zarówno obszarów powiązanych z użytecznością oraz architekturą informacji, jak i elementów oddziaływania na zachowania użytkownika. W szczególności dotyczy to witryn zorientowanych na efekty, które mają na celu generowanie określonych interakcji za pośrednictwem różnych form przekazu i obiektów interaktywnych, takich jak banery reklamowe czy strony docelowe. Występuje tutaj konflikt pomiędzy potrzebą generowania określonych rezultatów a zapewnieniem odpowiedniego poziomu użyteczności. Prezentowana w artykule koncepcja oparta jest na dekompozycji elementów składowych witryny i umożliwia poszukiwanie rozwiązań kompromisowych. Głównym założeniem jest generowanie efektów na określonym poziomie z jednoczesnym zachowaniem ograniczonej inwazyjności witryny. (abstrakt oryginalny)
Współczesny marketing internetowy wyróżnia dwie podstawowe cechy charakteryzujące ruch przychodzący do sprzedażowych serwisów WWW. Obie są o tyle łatwe do zidentyfikowania, że mają swoje odpowiedniki w systemach tradycyjnego handlu. Pierwszą z nich jest bezwzględna wielkość ruchu przychodzącego, której odpowiednikiem na tradycyjnym rynku jest w pewnym uproszczeniu liczba potencjalnych klientów wchodzących do fizycznie istniejącego sklepu. Drugi parametr, nazywany czasem jakością ruchu, oznacza poziom jego konwersji na cele biznesowe serwisu. W przypadku systemów e-commerce najłatwiej definiowalną konwersją jest sprzedaż. I podobnie jak całkowita wielkość ruchu przychodzącego poziom konwersji występuje również w handlu tradycyjnym. Różnice pomiędzy klasycznymi sklepami a sklepami internetowymi zaczynają się na poziomie strategicznych i operacyjnych działań marketingowych, bazujących w dużej części na technologiach teleinformatycznych, służących kształtowaniu ruchu przychodzącego do serwisu WWW. (fragment tekstu)
Celem pracy była analiza oraz ocena przydatności wielokryterialnych metod oceny aparatów wspomagania decyzji w formułowaniu strategii serwisów internetowych. W opracowaniu kolejno przybliżono problematykę użyteczności, dokonano syntezy aktualnie stosowanych w tym zakresie metod i technik oraz przedstawiono założenia metodyczne proponowanego rozwiązania własnego. Zaprezentowano wyniki zastosowania metody aparatu wielokryterialnego wspomagania decyzji w ocenie użyteczności serwisów internetowych. Całość kończą wnioski z przeprowadzonych badań. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest wskazanie przydatności metody głównych składowych w procesie tworzenia kwestionariusza, w którym zastosowanie znajdują złożone skale do pomiaru postaw, w szczególności skala Likerta. Bazą źródłową zaprezentowanych analiz są wyniki pomiaru opinii przeprowadzonego metodą ankiety audytoryjnej na temat jakości użytkowej serwisu internetowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W badaniach wykorzystano dwa kwestionariusze o różnej liczbie pozycji testowych. W pierwszym pomiarze zastosowano skalę złożoną z 15 pozycji, a w drugim - z 25 pozycji. W analizie wyników uwagę skoncentrowano na ocenie jednorodności stosowanych skal Likerta i możliwości wykorzystania metody głównych składowych w optymalizacji liczby pozycji w tych skalach. (abstrakt oryginalny)
9
80%
Obecnie mnóstwo uwagi w obszarze e-commerce jest przykładane do poprawy szeroko rozumianego doświadczenia użytkownika (ang. user experience). Ze względu na dużą konkurencję na rynku strony internetowe o profilu e-commerce muszą udostępniać usługi skupione na użyteczności i jakości samej usługi. Do osiągnięcia tego celu mogą wykorzystywać analizę zachowań użytkownika, opisanych poprzez sekwencje akcji wykonywanych przez niego na portalu. Celem artykułu jest zaproponowanie podejścia dla zastosowania metod eksploracji procesów w celu analizy logów stron internetowych, aby odkryć ścieżki i wzorce zachowań użytkownika na podstawie interakcji z portalem. Odkryte w ten sposób wzorce mogą zostać użyte do analizy problemów związanych z użytecznością. Artykuł prezentuje ogólny model służący poprawie jakości serwisów internetowych typu e-commerce, bazując na wynikach eksploracji logów. Badania przedstawione w artykule pokazują, iż możliwa jest analiza i poprawa strony internetowej, bazując na rezultatach uzyskanych dzięki zastosowaniu metod eksploracji procesów na logach stron. Aplikacyjny charakter i użyteczność wyników są potwierdzone analizą danych pochodzących z jednego z wiodących portali e-commerce w Polsce.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono rolę i znaczenie serwisów internetowych dla osób z niepełnosprawnością wzroku oraz zaprezentowano kilka takich serwisów. Na ich przykładzie autor artykułu wyróżnił pewne typy serwisów oraz wskazał, że głównym celem tworzenia specjalnych serwisów internetowych jest wyrównanie szans osób niewidomych i słabowidzących w społeczeństwie informacyjnym.(abstrakt oryginalny)
Publikacja dotyczy zagadnień związanych z funkcjonowaniem artystów: architektów, malarzy, muzyków i scenarzystów w Internecie. Szczegółowo opisuje serwisy, które swoją funkcjonalnością pomagają artystom w rozwoju, w głównej mierze poprzez promocję, oraz problemy, z jakimi najczęściej borykają się adepci sztuki w ramach pracy w sieci. Publikacja została podzielona na trzy części, z których pierwsza jest wstępem określającym podjęte zagadnienia, druga szczegółowo opisuje po kolei: architektów, malarzy oraz fotografów, którzy zostali połączeni w jednym dziale, oraz muzyków i scenarzystów. Trzecia część jest zakończeniem i podsumowaniem wniosków. (abstrakt oryginalny)
This paper is aimed to enhance the communication activities for Uneconomic local sectors by creating and implementing a software communication portal that should allow a new quality in organisational communication with citizens. The optimisation of the communication activity will be available for the organisations that have the necessary logistics, namely a permanent Internet connection. Analyzing and designing the communication system for the organizations from the local economic sector the will reveal the efficiency degree regarding the communication between administration and citizens, regarding the most efficient means for improving the efficiency between the institut ions and people. (fragment tekstu)
14
Content available remote Rola systemu tagów w serwisie Wykop.pl Folksonomia czy memy?
80%
Artykuł stanowi analizę systemu tagów w Wykop.pl - polskim serwisie internetowym typu social news. Tagi stanowią dla społeczności tego serwisu nie tylko pragmatyczne rozwiązanie oparte o mechanizm folksonomii, ale również zbiór memów i wewnętrznych żartów zrozumiałych dla członków tej społeczności. Jedną z najważniejszych ról tagów jest nadawanie kontekstu wypowiedziom - stanowią więc one istotną część komunikatów, nierzadko konieczną dla ich prawidłowego odczytania. (abstrakt oryginalny)
15
Content available remote Identyfikacja preferencji użytkowników serwisów handlu elektronicznego
80%
Rosnące wymagania klientów, spadek lojalności i nasilenie konkurencji zmuszają firmy do podejmowania coraz dalej idących działań mających na celu zdobycie i utrzymanie klientów. Potrzeba ta jest szczególnie istotna w obszarze handlu elektronicznego, gdzie konkurencja znajduje się o jedno kliknięcie myszki dalej. Wyższe z reguły koszty pozyskania klientów niż ich utrzymania przyczyniają się do podejmowania działań mających na celu przywiązanie klientów do firmy. Koncepcja zarządzania relacjami z klientami (ang. Customer Relationship Management - w skrócie CRM) stanowi odpowiedź na negatywne zmiany w środowisku funkcjonowania firm1. Filozofia CRM polega na stosowaniu indywidualnych strategii w stosunku do każdego klienta w celu nie tylko zdobycia, ale przede wszystkim utrzymania długoterminowego z nim kontaktu. Stąd istotą CRM jest budowa spójnego, bogatego w szczegóły wizerunku klienta oraz organizacja pracy pozwalająca na możliwie indywidualne traktowanie każdego klienta. Dlatego, jak zauważa Phi-lip Kotler, zrozumienie wartości postrzeganych przez klienta i jemu dostarczanych może stanowić trwałe źródło przewagi konkurencyjnej.(fragment tekstu)
Artykuł omawia rolę specjalnych serwisów internetowych dla osób niepełnosprawnych oraz przedstawia kilka takich serwisów. W szczególności w artykule omówiono znaczenie tych serwisów dla osób z różnymi niepełnosprawnościami (niewidomi, niesłyszący, niepełnosprawni ruchowo). Autor wskazuje, że specjalne serwisy internetowe są tworzone w celu wyrównania szans osób niepełnosprawnych w społeczeństwie informacyjnym. (abstrakt autora)
Optymalizacja treści na stronie internetowej jest konieczna, aby witryna zajmowała wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Powinny to być odpowiednio skonstruowane nagłówki oraz słowa kluczowe w dodawanych tekstach. Ale trzeba pamiętać, że nie należy skupiać się tylko na tworzeniu nowego kontentu. Jakie zatem inne ważne elementy wpływają na postrzeganie strony przez użytkowników i jej widoczność w wyszukiwarce? (fragment tekstu)
Cele w Google Analytics służą do sprawdzenia, czy nasza strona lub podstrona spełnia określone zadania. Cel to ukończone działanie użytkownika, jak np. przesłanie formularza z informacjami kontaktowymi, złożenie aplikacji czy zapisanie się na newsletter. Dzięki właściwie skonfigurowanym celom w Google Analytics będziemy wiedzieć, czy prowadzone przez nas działania są skuteczne. A to w procesie rekrutacji jest niezwykle istotne. (fragment tekstu)
Dotychczas starano się pogodzić wszystkie funkcje (informacyjną, samoobsługową i brandingową) w jednym serwisie albo, co gorsza, w ramach jednej kampanii reklamowej prowadzonej w sieci. Obecnie nastąpił podział e-marketingu na brand i performance e-marketing. Autor przedstawia w tej części artykułu cztery metody budowy marki na stronie www : poprzez informację, experience, rozrywkę i wartość dodaną oraz poza serwisem www reklama rich media, co-branded content, sponsoring, eventy online.
Artykuł przedstawia ocenę i analizę stron internetowych podkarpackich organizacji pozarządowych. Dane do badania uzyskane zostały z ogólnopolskiej bazy organizacji zaliczanych do trzeciego sektora. W ramach prac badawczych posłużono się 10 kryteriami oraz dokonano oceny 71 stron internetowych. W artykule opisano w skrócie wyniki tej analizy. Jako dodatkowy, uzupełniający element przedstawiono strony WWW dwóch podmiotów które otrzymały najwyższą liczbę punktów w badaniu ("dobre praktyki"). (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 18 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.